Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

minuszmiki

#4560
Mnemosyne ep.1.: Érdekes. Kifejezetten tetszett. Pedig: A sztori sablon, nincs benne semmi olyan amit ne láttunk volna korábban, az OP, ED nem rosszak, de annyira nevetséges alattuk a zene, hogy tényleg röhögtem rajta, igazán jó szövegek sincsenek benne (bár Mimi mond néha egy-két érdekeset). Van viszont csomó meztelen test, céltalan erőszak, szerteszéjjel szálló végtagok, vér hordószám, néhány egész jó poén (bár a legjobbat kiku lelőtte), zombi-rush, shoujo-ai és Noto Mamiko nem antiszoc-airhead-elszállt, meg Kugimiya Rie nem tsundere szerepben (bár lolinak loli). De valahogy nem érzem, hogy túlzottan komlyan venné magát, úgyhogy jól szórakoztam.

edit: typo

Xzone

Darker Than Black

Egyértelműen a legjobb sorozat, amit az utóbbi időben láttam. Azt kell mondjam, szinte tökéletes: folyamatosan izgalmas és változatos; egyedi, kidolgozott világ és karakterek; jó sztori; és még a rajzolás is elsőrangú! Nagyon élveztem az elejétől a végéig, szinte mindent megadott, amit egy animében szeretek látni.


(Még az OP is epic win, mint minden ebben a sorozatban :D )


Manitu

Quote from: minuszmiki on 2008-02-12, 03:18:45
Mnemosyne ep.1.: Érdekes. Kifejezetten tetszett. Pedig: A sztori sablon, nincs benne semmi olyan amit ne láttunk volna korábban, az OP, ED nem rosszak, de annyira nevetséges alattuk a zene, hogy tényleg röhögtem rajta, igazán jó szövegek sincsenek benne (bár Mimi mond néha egy-két érdekeset). Van viszont csomó meztelen test, céltalan erőszak, szerteszéjjel szálló végtagok, vér hordószám, néhány egész jó poén (bár a legjobbat kiku lelőtte), zombi-rush, shoujo-ai és Noto Mamiko nem antiszoc-airhead-elszállt, meg Kugimiya Rie nem tsundere szerepben (bár lolinak loli). De valahogy nem érzem, hogy túlzottan komlyan venné magát, úgyhogy jól szórakoztam.

edit: typo
Download started.


Alkyra

Quote from: Xzone on 2008-02-12, 06:47:30
Darker Than Black

Egyértelműen a legjobb sorozat, amit az utóbbi időben láttam. Azt kell mondjam, szinte tökéletes: folyamatosan izgalmas és változatos; egyedi, kidolgozott világ és karakterek; jó sztori; és még a rajzolás is elsőrangú! Nagyon élveztem az elejétől a végéig, szinte mindent megadott, amit egy animében szeretek látni.


(Még az OP is epic win, mint minden ebben a sorozatban :D )

:tezsvir:

Baggio

Quote from: Xzone on 2008-02-12, 06:47:30
Darker Than Black

Egyértelműen a legjobb sorozat, amit az utóbbi időben láttam. Azt kell mondjam, szinte tökéletes: folyamatosan izgalmas és változatos; egyedi, kidolgozott világ és karakterek; jó sztori; és még a rajzolás is elsőrangú! Nagyon élveztem az elejétől a végéig, szinte mindent megadott, amit egy animében szeretek látni.


(Még az OP is epic win, mint minden ebben a sorozatban :D )
szerintem is  :cool:

necrologist

Full Metal Panic Fumoffu, Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

:Kiraly: Niiice, nagyon tetszett, humor a köbön mindkettő 9.5/10

Ninja Scroll (sorozat)

Nekem sokkal jobban tetszett a filmnél, a vége pedig külön poén

(Bővebb ismertető most nem tellik tőlem, örülök hogy erre jut idő és energia)

:_off: Fumoffu-s (amin Bonta-kun látható) háttere nincs valakinek?

Manitu

Quote from: Manitu on 2008-02-12, 21:46:16
Quote from: minuszmiki on 2008-02-12, 03:18:45
Mnemosyne ep.1.: ...
Download started.
Sőt, finished.
Olyan, mint a '80-as évek B-kategóriás akciófilmjei. Értelmetlen, erőszakos, mégis szórakoztató. Noto-sama meg default plusz egy pont :D


Gregory

Texhnolyze: Érdekes volt. Undorodtam a világától, de vonzott a történet és a karakterek. Elég rémisztő, hogy a sorozatban látható Lux nem sokban különbözik a mi világunkhoz képest(, mintha egy torz tükörkép lenne, van ami eltűnik/kevésbé látszik, van ami nagyobbnak tűnik), mégis mennyire távolinak tűnik.
A rajzolás nagyon bejött, a bgm-ek többsége jól eltalált, karakterek, történet pedig elsőosztályú. Az utolsó néhány rész pedig földhöz vágja az embert.
9/10

SaiyaGin

#4569
Lovely Complex 1-2.
Eddig tetszik, nagyon nézeti magát.  :cool:
Suzuki egy kicsit Karasuma-kunra emlékeztet valamiért.

Alkyra

WTrue Tears: szép fordulat. Ez az anime egyre jobban tettszik...ha így folytatja akkor felküzdi magát szépen a nagyok közé.(Clannad, Wolf and Spice)

Nevl

#4571
Sekai no sorozatok (monshou, senki I/II/III)

Jövő, politka, háború, elfek és némi rezervált szerelmi szálak :D Mindez valahol a messzi jövőben, amikor a föld már csak valami mese. A történet ott kezdődik, hogy egyik főhősünk bolygóját megszállja az univerzumot uraló egyik nagy birodalom, azaz nem megszállja sokkal inkább nem hagy nekik más választást mint a csatlakozás. Ez a birodalom tömöríti magába az emberiség felét és az elfekhez hasonlító Abh-ok vezetik. Az előbb említett főhős (Jinto) történetesen a planéta miniszterelnökének a fia, a baj csak az, hogy apu megadta magát és elment az Abh birodalom központjába nemesnek. Jinto élete innentől éles fordulatot vesz, ugyan inkognitóban még pár évig ott tanul később elmegy az Abh katonasághoz. Útján találkozik másik hősünkkel (Lafiel), aki a birodalom trónörökse, útjuk során egyből kl is tör a háború a másik - szabad emberek - birodalommal.

A sorozat nem rossz, de a vége picit lapos lett a II. sorozatot még érdemes megnézni a 3 nagyon gyenge.

Ja igen... nem tudom honnan szedték a serveren található verziót, de minden epizód elején van egy felvezető, ami valami hihetetlen nyelven lett felmondva... ezzel kb élvezhetetlenné téve azt :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Próféta

Quote from: Nevl on 2008-02-15, 19:47:01minden epizód elején van egy felvezető, ami valami hihetetlen nyelven lett felmondva
Abh?

kelvor

Abh, bizony. Én nagyon bírtam azokat a felvezetőket, megadta a kellő hangulatot.

Nevl

The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Zsiga

Quote from: Nevl on 2008-02-15, 20:20:25
Akkor csak velem van a baj... :)
Pedig teljesen jó az a star-elf nyelv. :)

Manitu

Nekem is tetszett, bár amikor először meghallottam, azért megnéztem, hogy milyen istentelen hangsávval sikerült elindítanom a filmet a japán helyett :D


minuszmiki

Baccano: (AniDB) Akkor kezdtem el ezt is, amikor indult, de aztán valahogy elhanyagolódott, most kerítettem sort rá. Érdemes volt, sok szempontból kiemelkedő anime. Elsőnek ott van rögtön a Próféta által is dicsért OP, az elmúlt év terméséből az egyik (ha nem A) legjobb. Másodszorra az animétől szokatlan, jól megcsinált nemlineáris történetvezetés, amit nem a szokásos flashbackekkel old meg, a történetszálak több idősíkon zajlanak. Ezek a történetszálak hol lazán, hol szorosabban kapcsolódnak egymáshoz, és bár menetközben sokmindent megtudunk, csak a végére érnek teljes egésszé. De egésszé érnek és lezárulnak, aminek külön örülök. Harmadszor a karaktereket emlíetném, vannak köztük ugyan szokványosak is, de többségük egyedi, a végletekig eltúlozva, mindenféle "karakterfejlődéstől" meg "pszichologizálástól" mentesen. Végül pedig ott van még a zseniális OST (most is épp azt hallgatom), nagyon fincsi jazz-blues dallamokkal alapozza meg a '30-as évek Amerikájának hangulatát. Negatívumként egyedül az animáció néhol gyatra minőségét hozom fel, de ez is csak alkalmanként feltűnő, a műélvezetben egyáltalán nem zavaró. Mindemellett nem veszi magát különösebben komolyan, van stílusa, humora és koncepciója is, kitűnően szórakoztam, 9,5/10.

necrologist

Devil May Cry

A játékkal még nem játszottam, de az anime meghozta a kedvem. A világunkban futkorászó démonok és az ezüsthajú démonvadász elég jó kombinációt alkotnak nálam (csak ebben az esetben), a történet többé-kevésbé összefüggő, de inkább nevezném egy nagyon lazán csatolt valaminek. Zenéje átlagos, grafikája viszont átlagon felüli (a részletek és a hátterek is szépen ki vannak dolgozva). Akinek esetleg nincs sok ideje animét nézni és csak esténként vágyik egy kis kikapcsolódásra ideálisnak nevezhetző, de bárkinek ajánlom akinek tetszenek az akciódúsabb művek.

8/10

torrentek www.tokyotosho.com-on, ajánlom az x264-es verziókat, nem sokkal nagyobb és én 1Mbit-tel seedelem is még egy darabig amikor épp megy a gép/utorrent
az első ep torrentjének a helyes címe

Baldy

Seirei no Moribito - Guardian of the Water Spirit:
A blogomba ez került

Egy véletlen folytán akadtam pár hónapja egy linkre, aminek folytán ennek az animének a létezéséről tudomást szereztem. Lévén számomra a teljes ismeretlenséggel bírt, és a hirtelen felkutatott pár kritika is elég meggyőzően egyhangzású volt, így gyorsan megszületett bennem a döntés, hogy nekem sem ártana hamar magamévá tennem a darabot.

Hamarosan is birtokomba került persze, és azzal a lendülettel az első 2-3 részt meg is lestem. Persze akadt rögtön pro és kontra is, de végeredményében szép, kellően kidolgozott munkáról van szó, még ha néhol ennek nyomát sem látni. Bár szerencsénkre ezeknek a száma ténylegesen elhanyagolható, sőt a második felében ilyenre már nem is emlékszem, inkább talán az első résznek volt ilyen kihatása.

A karakterek számomra némileg újszerűek voltak, de szimpatikusak, még főhősnőnk "botox kezelés áldozatának tűnő" ajkai is. A táj szintén izlésesen kidolgozva, egyszerűen szép minden látványvilágra.

A zenéjére a legfőbb jellemző, hogy szépen beleolvad a történetbe, a környezetbe, és támogatja a képi jeleneteket, semmint ad értelmet nekik. Számomra ez rendszerint zavaró szokott lenni.

A története pedig: Szép, kidolgozott, tartalmas. Bár a vége tipikusan "most ragadd meg a papirzsepid, mert ez érzelmes lesz nagyon!", de belefért még. Szépen végigvezet a teljes történeten. Nincsenek visszajátszások, csak egyes előtörténetek kerülnek teritékre, de azok is vannak olyan szépek, hogy nem bánja az ember.

Talán nem is csoda mindez, ha figyelembe vesszük, hogy az anime egy 10 kötetes, igen sikeres japán fantasy regény első darabját tárja elénk, mely Nahoko Uehashi keze által született. Ugyhogy lévén fantasy regény kedvelő is vagyok, valószinűleg a történet könyv formájában is boldogítani fog engem mind a 9 testvérével együtt.


Akik pedig szeretik az animét: Mindenképpen ajánlanám. A történet nem vész el az állandó csatározások tengerében, míg oly sok vérszegényebb elődje, sőt! Inkább a karakterek jellemfejlődésére helyezi a hangsúlyt, mintsem arra, hogy látványvilágként hogyan szolgálhat két lándzsa egymásnak csapódása állandóan.

A fantasy rajongóknak szintén ajánlom, szerintem nekik is megéri, bár ne a tolkieni csodalényekre építsenek első sorban, nem onnan meritettek kivételesen figurát a történet alkotói.

Akik meg se egyiket, se másikat nem kedvelik: A következő sarkon találnak egy Hello Kitty-s boltot...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

necrologist

annyit pluszban, hogy akcióra és humorra azért nagyon senki se számítson, ez nem az a mű.
A komolyabb műfaj kedvelőinek viszont mindenképpen megéri ráfordítani az időt.

Quote from: Baldy on 2008-02-18, 16:17:53
még főhősnőnk "botox kezelés áldozatának tűnő" ajkai is....
ez nálam külön jó pont volt, legalább tényleg egyedi karakter a főhős sok szempontból (gyermekkora és nevelése mellett értem)

Baldy

#4581
Quote from: necrologist on 2008-02-18, 17:49:31
annyit pluszban, hogy akcióra és humorra azért nagyon senki se számítson, ez nem az a mű.
A komolyabb műfaj kedvelőinek viszont mindenképpen megéri ráfordítani az időt.
Hopp, ezt a részt akkor töröltem ezek szerint :D
Jah de mégis benne van, csak lejjebb.

No amit akartam még mondani, hogy minek esek neki:

Persona - Trinity Soul
Ookami to Koushinryou (Spice and Wolf)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Nevl

#4582
Gedo Senki - Tales From Earthsea

Hát tudnék itt mindenféle nagyívű összefoglalókat és élménybeszámolókat tartani, de maradjunk annyiban, hogy Studi Ghibli  :jee: :jee: :jee: :cool:

Ja BTW tud valaki jó háttérképeket ebből? Az a sárkány nagyon jó lett ^^
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

minuszmiki

Black Lagoon rewatch: Most is legalább annyira bejött, mint elsőre, bár most a Second Barriage jobban tetszett, mint a first. Marad a Top5-ömben. :)

Baldy

Persona - Trinity Soul:

No az eddig lement 7 részt megnéztem.
Sajnos nagyon erősen érzékelhető, hogy a Persona3 PS3-as játékra épít a történet, hisz ez annak a 10 évvel később játszódó folytatása. Sok az ismeretlen számomra, ami érthetetlenné teszi a történések egy részét, az átláhatóságát pedig természetesen zavarossá. Ettől független, a Persona 2 rám gyakorolt hatása révén kitartok, végig fogom nézni.

A rajzstilus: Kellemes, bár nem dolgozták ki annyira, mint lehetett volna. Valahogy mindig bennem van a felszinesség érzete, hogy itt bizony egy kicsivel több árnyék, ott kicsit több fény jobb minőséghez vezetett volna. A másik (számomra) nagy negativum: A számítógéppel generált elemek az animében: az autók. Egyszerűen kilógnak az animéből, bármennyire is szépre generálták őket. Persze pozitivum is akad bőven, a karakterek kellemesek, a personák megjelenítése pedig egyenesen szép, függetlenül attól, hogy áttetszőségüknek hála nem könnyen kiélvezhető a jelenség. De talán igy jobb is, mintha csak hirtelen ott teremne.

A zene: JRock, a jobbik fajtából. Már vadászom az OST-t, kell. Az openinget végighallgatom rendszeresen, ami nagyon nem jellemző rám. A "csata témát" is szoktam már várni, de az ending... Az nem az én műfajom :)

A sztori: Mint már korábban is irtam, a játék 3. részének a folytatása (amely már szintén a közeli jövőben játszódik... ehhez adj 10 évet) került elénk, eléggé zavarosan a játékot nem ismervén. A fonalat próbálom felvenni, inkább sikertelenül. Ettől függetlenül ami érthető, az érdekes is, kellően misztikus, lassan mindent elénk tárva. A komikus részen is már túl vagyunk, aranyos volt, megmosolyogtam :)

Szóval ennyi, többet ne várjatok 7 rész után, ezek még csak bevezetők, a java majd csak most kezdődik lassan.

Ajánlani az eredeti játék kedvelőinek mindenképp ajánlanám, és amugy minden akció anime kedvelőknek.
Romantika, és vicc-giccsparádé felejtős, aki arra bukik, menjen Inu Yashát nézni.

Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Baldy

Ookami to Koushinryou (Spice and Wolf):

Az első 6 rész megemésztve...
Egy romatnikus animével ülünk szemben kérem szépen. Bár nem vagyok az ilyeneknek a híve, mégis megfogott, bár akad itt is bőven pro és kontra oldal...

A rajzstílus: Kidolgozott, mind a karakterek, mind a háttér szintjén. Látható, hogy sok gondot forditottak rá. És szerencsére hanyagolták a CG animációt is. A minőséget romlás akkor sem rontja szerencsére, amikor akcióra kerül sor, szóval ezért a részért hálát rebesgetek... És az az amorfizáció... Hogy én abból gifet fogok csinálni, az holt ziher. Nem véletlen volt a jelenet ismétlése párszor más-más szögből, ez tény :)

A zene: idomul a történethez és korhoz, semmi kiemelkedő, stilusát tekintve talán a legmegfelelőbb. Sok szót cserébe nem lehet ejteni róla.

A sztori: no erről lehetne zengeni jót és rosszat is. Talán azért nem érdemes, mert lehet még kifejtik a végén.... De addig is a hiányérzet megmarad. Mi az előtörténet? Kedves kalmárunk miről is hablatyol néha? Most ő naiv vagy ravasz? Egyik pillanatban ez, másikban az. És nem játszik rá. Szóval kicsit megkavar néha, de a fő szálat elővéve, inkább ténylegesen egy kellemes romantikus mesét kaptunk eddig kézbe.

A többi meg majd jön, még kemény 6 rész... vagy csak 2. Örülnék, ha nem csak ennyi lenne azért.

Ajánlani minden olyan animekedvelőnek ajánlanám, aki szereti a romantikus történeteket, a fél ember-fél állat figurákat (igen, a leány félig farkas félig ember, lehet nekiesni!), de amugy szinte bárkinek, aki képes túllépni az: "Adj nekem akciót és sok vért" gondolatmeneten.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Soul

Quote from: minuszmiki on 2008-02-19, 02:24:49
Black Lagoon rewatch: bár most a Second Barriage jobban tetszett, mint a first.

Sztem ezzel az is így van aki elsőre nézi  :smile:.Mert valóban jobb/pörgősebb a második széria.

Dreamcleaver

Shigurui

Durva egy mű az biztos. Pontosan nem is tudom, hogy miért tetszett, mert a hangulata nagyon depis volt. Lehet nem egyhuzamban kellett volna megnézni mind a 12 részt. 17. századi Japánban kérem szépen az élet fabatkát sem ért, pláne a nőké. A sztori amúgy egy tipikus szamurájos/bosszúállos történet, ami nézeti magát, de különösebb meglepetéseket nem okoz. Az animáció minősége, a sok belezős/nyiszálós jelenet (mondjuk spagettit ne egyetek nézése közben), és a gyakran feltünő erotika viszont rendesen megdobja a hangulatot. A kezdeti 3-4 rész elég vontatottan halad, hosszú feleslegesnek tűnő jelenetekkel, de valószínűleg ezzel is a szamuráj fimek hangulatát kívánták feleleveníteni. Később felpörög az anime. Ami még fura, hogy gyak nincs egyetlen pozitív szereplő sem. Talán Mie-sama, de ő meg folyamatosan szenved. A dark hangulat miatt a perszre a poénok sem repkednek...sőt, egyre sem emlékszem.
Végül is megérdemli a 8/10-t.

Annak, aki látta:
[spoiler] Szerintetek az első résznél, a duelnél, Mie mikor azt gondolja, hogy "Öld meg azt az embert", akkor Fujiki-re vagy Irako-ra érti? Irako-ra tippelek, bár nem tudom mitől fordult megint vissza Fujiki-hez. Az apja halálának csak örülnie kellett volna. [/spoiler]

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Baldy

Gantz:

Bár már korábban is találkoztam ennek az animének a címével, valahogy mégsem fogott meg, soha nem is néztem utána. De a héten egy kedves barát által ismét teritékre került, és olyan dolgok hangzottak el:
"Még a japánok is erősen cenzúrázták, volt hogy egy teljes részt kihagytak!"
No ez már érdekessé tette számomra a történetet, kiváncsi voltam, mi az, amibe a cenzúra japán nagymesterei is beleremegnek, és vastag vérvörös filccel egy X-et kanyarintanak az adás egy részére vagy csupán jeleneteire.

Így hamar tulajdonomba is került egy példány a teljes 26 részes sorozatot felölelve, és rögtön pörgettem is a lemezt.

A történet: no ennek a megírása is egy mély sóhajjal kezdődik... Kezdjük az alapoknál: Szép történek, kellően misztikus, van benne fantázia, akció, némi szerelem, a háromszög fajtából is, önmarcangolás. Csakhogy mindez jó tömören. Szinte semmi sem derül ki, semmit sem tudunk meg rendesen, kapunk valamit, aminek van eleje, van vége, és a tömör esszenciát megkapjuk töltelék gyanánt. Amit nagyon sajnálok, és töröm is az agyam közben rajta: A karakterek egyéniségének kidolgozottsága. Szinte már az első perctől kezdve mindegyik idegesítő, buta, motivációjuk szinte érthetetlen. Képtelenek felfogni még azon esetekben sem a körülöttük történő eseményeket, vagy csak simán ráérezni a megkerülhetetlen megoldásra, amikor már tényleg nincs más lehetőség. Tény, ha csak kicsit is elfogadható emberi viselkedési normát követtek volna, akkor a történet is teljesen másképp alakul, de azt hiszem ezen fölösleges most elmélkedni.

A rajz: Röviden csak annyit, láttam már jobbat is. Ismételten keverik a számitógépes és a kézi rajzokat, lehengerlő látványokkal akarnak minket meggyőzni, hogy valami jóval állunk szembe. Ez néhol sikerül, máshol nem. A rajz maga viszont szépen megmunkált, a 2004-es időszak sajátosságaival büszkélkedhet, nem vall szégyent kortársai mellett.

A zene: A bevezető pontosan az a stilus, ami engem a legkevésbé képes megfogni, bár voltak pillanatok, amikor mégis magával ragadott. A történet közben a zene szépen támogatja az eseményeket, belegondolva, szinte egy momentum sem jön magától. Eléggé feledhető, komolytalan. De legalább nem tette tönkre az egészet.

A karakterek: Mint már korábban is emlitettem, szerintem nagyon kidolgozatlanok. Bár főhösünknél látványos a jellemfejlődés, karakterének alakulása, de ezzel vége is. A többi mellékszereplőre inkább jellemző, hogy megjelennek, kitartanak egyéniségük mellett, bármennyire is lehetetlenség lenne az adott körülmények között, és vége. Sajnos ez a történet egészére rossz hatással van, elég komolyan rontotta a kedvemet a részek folytatásával, de legalább haláluknak őszintén tudtam örülni.

Összességében: jó a történet, a karakterek miatt kár, de nem szabadulok az érzéstől, hogy az eredeti novella, manga zanzásitásának az áldozatáról beszélünk. Talán ha kétszer ennyit szántak volna rá, akkor érthetőbb és átérezhetőbb lett volna ez a mi kis pszychohorrorunk.

Akiknek ajánlanám: A vérfürdők rajongóinak, a horrort és/vagy pszichohorrort kedvelőknek, a keményebb idegrendszerrel megáldott, misztikus filmeket kedvelő embereknek. De azt hiszem a magas tolerancia komoly követelmény a karaktereknek hála...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

minuszmiki

Moyashimon: Nagyon nem akarom ragozni, Próféta egészen pontosan leírta az én véleményemet is róla, ugyanezeket tudnám elmondani. Nekem is tetszett, 7,5/10-et kap.