Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Alfdam

Megnéztem a Darker Than Black-et, mintegy folytatván a "nézzük meg az összes alapanime-t" projectet.
Az ízlésemnek talán kicsit túlságosan plasztikus rajzolás (minden olyan... sima volt, de lehet hogy azért, mert a Samurai Champloo után kezdtem el), a történet remek, a mellékszereplők néhol kifejezetten zseniálisak.
Az utolsó rész (ending?) viszont kiverte a biztosítékot. Az NGE az igen. Ott nem is vártam, hogy ebből bármi is kiderüljön, elég volt annyi, amennyit az ember összekapart magának, és nem is ez volt a lényeg. De a DTB-ben, ezzel a kemény nyomozós szállal nehogy már egy ilyen NGE véget tegyenek be, ahol az égvilágon semmi nem derül ki a "NAGY ÖSSZKÉPRŐL." Kevés volt a vége a Darker Than Black-nek, se Hai-ról, se senkiről nem derül ki semmi... egyszerűen béna lezárás. Kicsit olyan hangulata volt, mintha TÉNYLEG nem tudnák lezárni, mert fogalmuk sincs, hova jutottak el.  :ejj: Csalódás.
Következő Anime... hmm... Berserk? Gungrave? Nindzsás Csapkodós? Gurren-Lagan? (azt mintha mindenki dicsérné...). Haiban Renmei? Meglátjuk!  :szemuveges:

kelvor

Quote from: Alfdam on 2008-04-24, 15:23:28
Következő Anime... hmm... Berserk? Gungrave? Gurren-Lagan? Haiban Renmei?

Mindegyik nagyon jó, bármelyiknek is ugorsz neki. Az sem baj, ha szépen sorban megnézed mindet.  :smile:

chilip

#4892
Daughter of 20 Faces

2. rész alapján én ezt nézni fogom végig. Régi gengszteres korba játszódik és egy tolvajról szól, aki magához vesz egy kislányt. A kislányt a pénzéért a saját nagybátja és nagynénje mérgezte, de a kislány időben rájött és tett ellene. Jópofa, BONES grafika, érdekes felállás. Első rész olyan kicsit jobb mint a so-so kategória volt, de a 2. határozottan tetszik ;)

OP elmegy, jó kis akciót vetít előre. ED határozottan tetszik.
<< OP >> - << ED >>

Soldier


Alkyra

Quote from: chilip on 2008-04-24, 17:33:17
Daughter of 20 Faces

2. rész alapján én ezt nézni fogom végig. Régi gengszteres korba játszódik és egy tolvajról szól, aki magához vesz egy kislányt. A kislányt a pénzéért a saját nagybátja és nagynénje mérgezte, de a kislány időben rájött és tett ellene. Jópofa, BONES grafika, érdekes felállás. Első rész olyan kicsit jobb mint a so-so kategória volt, de a 2. határozottan tetszik ;)

OP elmegy, jó kis akciót vetít előre. ED határozottan tetszik.
<< OP >> - << ED >>

Bones??

Töltöm.

smash++

Dragonaut the resonance

anidb

A történet lényege röviden: az emberek és a sárkányok kapcsolata :).
Jin és Toa a fő-fő szereplő ebben az egészen elfogadhatóan induló animeben. Egy alakulat (emberek+sárkányok) kergeti Jint és Toat, majd Jin legjobb haverja is elkezdni megszálottan kergetni őket és végül mindenki kerget mindenkit :D.
Szóval a sorozat tényleg nem indul rosszul (nem lesz egy nagy szám, de simán a nézhető kategória). Erre a vége felé jön egy törés és hirtelen az jut az ember eszébe, hogy "Most mi a f@sz van!Kihagytam pár részt?"  :he:
A sorozat a végére már nem tetszett annyira [spoiler=end]Az, hogy Toa megmenekült és hogy összejött Jin-el teljesn jó, nekem! De amit leműveltek Jin!.. Toa!... Jin!... Toa... J..Jin.. T..Toa, Gio!Gio!, Jin újra összehaverkodik a barátjával mintha semmi nem történt volna, Mother elmegy töpreng egy kicsit és majd visszajön[/spoiler]  :falba: 
Némelyik harc egész jó volt, amit a dragonok nyomtak ember alakban. A CG-hez nem értek, hogy ez milyen szintű volt.

Nálam pontozásban az mentette meg, hogy Jin és Toa( :jee:) karija full ok volt és még nagy plussz a BIG BOOBS, így 7/10
Ja és szerintem elég messzi van a manga-tól, azt nagyon ajánlom garf+történet+akció!

Soldier

Quote from: smash++ on 2008-04-25, 15:30:53
Dragonaut the resonance

en is végigneztem, ahogy olvasgattam/hallotam sokan abbahagytak ami szerintem elég sok szempontbol érhetö is.Véleményem szerint ami érdekes lehet benne a story amiben van egy pár jo ölet es talan ez az anime legerösebb pontja, engem csak ez vett rá hogy végignezzem.Így utolag ugy gondolom ez egy olyan anime egyszer jo volt de biztos nem ajánlanam senkinek,a love szál meg nem volt rossz de kiemelkedö sem. Jin,Toa habár szimaptikus szereplök de ahogy te is emlitetted a "spoiler" allat az a végén az a jelenet = a #PHTC fogalmaval. Asszem en is vmi hasonlo értékelést adtam rá (6), Viszont a Yuu Kobayashi - Fight or Flight [ED]  :Kiraly:

chilip

Quote from: Soldier on 2008-04-25, 16:09:10
Quote from: smash++ on 2008-04-25, 15:30:53
Dragonaut the resonance

en is végigneztem, ahogy olvasgattam/hallotam sokan abbahagytak ami szerintem elég sok szempontbol érhetö is.Véleményem szerint ami érdekes lehet benne a story amiben van egy pár jo ölet es talan ez az anime legerösebb pontja, engem csak ez vett rá hogy végignezzem.Így utolag ugy gondolom ez egy olyan anime egyszer jo volt de biztos nem ajánlanam senkinek,a love szál meg nem volt rossz de kiemelkedö sem. Jin,Toa habár szimaptikus szereplök de ahogy te is emlitetted a "spoiler" allat az a végén az a jelenet = a #PHTC fogalmaval. Asszem en is vmi hasonlo értékelést adtam rá (6), Viszont a Yuu Kobayashi - Fight or Flight [ED]  :Kiraly:

ott hagytam abba, ahol már ugrottak az időben és egy fakunyhóban éldegéltek 3an majd még onnan menekültek, de kurvára nem érdekelt már a sorsuk  :haha: komolyan időugrás utáni pár részt csakis az ED miatt néztem  :D vagy 1-1,5 hónapig napi rendszerességgel volt a winampba előbb a TV verzió majd a teljes :D

Soldier


Lt. Simoan Blarke

Egyetlen észrevételem van a téma kapcsán.
UUUUUTÁLOM a háremaniméket. De legalább Okazaki nem akkora lúzer. De basszus, ilyen nincs, hogy valaki ennyire szégyellje az apját...

10/8
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

kikuchiyo

Kaiba 03

Elnézést, de erről megint ömlengenem kell egy sort.

Ez a sorozat az első részben lehengerelte a nézőit az egyedi látványvilágával, és bepillantást nyújtott egy hajmeresztő, kegyetlen világba. A másodikból kiderült, hogy nem fél megmutatni a legkeményebb témákat is, ha azt a történet menete megköveteli.

És most bebizonyította, hogy képes az igazán csontig hatoló tragédiák bemutatására is. Annak ellenére, hogy egy hangsúlyozottan idegen világot mutat meg, mégis mélyen emberi. Egy teljes 19. századi francia nagyregény van ebbe a részbe zsúfolva. Mesteri a rendezés, és az animáció színvonala sem csökkent.

BESTEST SHOW EVER, és hasonlók.
Failure is the default option

minuszmiki

Subs, not fucking fast enough. Megnéztem btw azóta még egyszer az első részt, másodszorra már tudtam mire számítsak, így nem csodálkozással töltöttem az első negyedórát. Így is jó volt. :)

SaiyaGin

Melyik animét láttam legutóbb? Tengen Toppa Gurren-Lagann.
Hogy tetszett? Nagyon.

Soldier

Quote from: SaiyaGin on 2008-04-26, 18:08:09
Melyik animét láttam legutóbb? Tengen Toppa Gurren-Lagann.
Hogy tetszett? Nagyon.

köszönjük ezt a kimerítö,érdekfeszítö es csodalatos beszámolot  :lul:
en meg mindig nem láátam  :falba:

Dreamcleaver

Quote from: Soldier on 2008-04-26, 18:17:25
Quote from: SaiyaGin on 2008-04-26, 18:08:09
Melyik animét láttam legutóbb? Tengen Toppa Gurren-Lagann.
Hogy tetszett? Nagyon.

köszönjük ezt a kimerítö,érdekfeszítö es csodalatos beszámolot  :lul:
en meg mindig nem láátam  :falba:

Boota gonna raep your ass.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Quote from: Soldier on 2008-04-26, 18:17:25
Quote from: SaiyaGin on 2008-04-26, 18:08:09
Melyik animét láttam legutóbb? Tengen Toppa Gurren-Lagann.
Hogy tetszett? Nagyon.

köszönjük ezt a kimerítö,érdekfeszítö es csodalatos beszámolot  :lul:
en meg mindig nem láátam  :falba:

Gondoltam, hogy hozzáteszem az értékelést(9000+/10) is, de végül úgy döntöttem, elég lesz ez így is.  :D

Chronus

Quote from: SaiyaGin on 2008-04-26, 21:00:17
Gondoltam, hogy hozzáteszem az értékelést(9000+/10) is, de végül úgy döntöttem, elég lesz ez így is.  :D
Its Over Nine Thousand? :zomg: ::)



Member

Most vagy nagyon láma az első 5 rész, vagy megint én vagyok a deviáns, eddig nagyon Blícs with mecha fílinget áraszt.
Lucky Star-ban meg ha még 1x lesz Haruhi paródia vagy az a pár képregényes srác képregény stílusban, komolyan 1/10-et adok rá.

Próféta

Quote from: Member on 2008-04-27, 00:34:44Most vagy nagyon láma az első 5 rész, vagy megint én vagyok a deviáns, eddig nagyon Blícs with mecha fílinget áraszt.
Jól értem, hogy ez az TTG-L? Ezesetben...
[spoiler=Mr. Member, you lack this:][/spoiler]
/troll

Egyébként olcsó lenne azt mondani, hogy igen, deviáns vagy (ami amúgy természetesen igaz  :P), de szerintem inkább arról van szó, hogy nagyon mást vártál tőle, mint ami. Természetesen megvan benne az a mindenkitlegyőzős rettenthetetlen szembeszállós-felülkerekedős történetmesélési mód, ami a sónen harcos művek sajátja szokott lenni, méghozzá eszméletlen töményen - de itt pont az lenne a lényeg, hogy irgalmatlanul túlzásba van víve, miközben a lehetséges legkisebb mértékben veszi komolyan magát. Ha nálad nem ül a paródia, akkor nem biztos, hogy van értelme folytatnod. De folytatod, akkor nagy dolgok jönnek még, van hova fokozni :)

Lt. Simoan Blarke

Ráadásul ez a "parodizáljuk a kraftot" dolog is ellaposodik, sőt, részekre eltűnik, és átmegy történetmesélésbe... mindenesetre raid da paoa :D De ugyanazt éreztem, amit Member. Más kérdés, hogy amit leírtatok, hogy mekkora istentelenül jó poénos valami, én tényleg valami istentelenül poénkodásra kihegyezett valamit vártam - és az első részben volt EGY ilyen (... so tight... - dont do dirty talking now!), aztán ennyi sem, és nem tudtam hová tenni...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

motifator

Member, most őszintén sajnállak.

Más. Most végeztem a Rebuild of Evangelion 1.0 You Are (Not) Alone-nal.
Sokmindenben különbözik a sorozattól, sokmindenben ijesztően ugyanolyan.
Ami jó:
- iszonyat durván jól néz ki
- kicsit sötétebbnek éreztem a hangulatot a sorozathoz képest, de jobban tetszett így
- iszonyat durván jól néz ki
- sok helyen megváltoztatták a történet elmesélésének a módját. A sztori ugyanaz, csak sokszor más szemszögből látjuk, más meséli el, stb. Gyakorlatilag ugyanaz történik, mint a sorozatban, csak sokszor más a tálalás.
- iszonyat durván jól néz ki
- ja, és iszonyat durván jól néz ki
Ami rossz:
- várható volt, de nem lehet a sorozat első x részéből jól szerkesztett filmet csinálni. Ha nem láttad előtte a sorozatot, akkor a film önmagában nem túl sok. Nem annyira izgalmas, nincs szép íve a történetnek. De mivel a film célközönsége egyértelműen a sorozat rajongótábora, így ezzel nincs is gond, nem hiszem, hogy túl sokan néznék meg úgy, hogy nem látták előtte az eredetit.
- nem hiszem, hogy még idén látni fogom a következő részt

Összességében mindenkinek ajánlani tudom, aki látta a sorozatot, és nem gyűlölte szívből. Aki nem bírta elviselni Shinjit a sorozatban, az nem árt, ha távol tartja magát a filmtől is, mert picsogás az itt is van bőven, messze nem egy TTGL. Nem tudom, hogy mondtam-e már, de tényleg rohadt jól néz ki a film. Van benne CGI bőven, de ízléses az egész, nem viszik túlzásba. A karakterdizájn nem változott, kicsit fura is régies rajzolású arcokat látni ilyen szép, modern hátterek előtt.
Szal nézzétek.
[spoiler]Most visszaolvasva elég össze-visszára sikerült ez a beszámoló, de már nincs erőm átírni.[/spoiler]
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zen

Offtopicban múltkor volt a "nem nézzük le mást az ízléséért" téma, tartsátok magatokat hozzá. :P
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Kicsit megzavart az a sok "epic winrar"; "animu of the year" elszólás, meg az a rengeteg editált AMV, amit a youtube kidobott, s ezek alapján egyáltalán nem egy vígjátékot (?) vártam. A paródiáknak van egy olyan hülyesége, hogy változatosnak kell lennie (lásd min bukik akkorát az LS), nem elég egyetlen témát feszegetni részeken át. A hihetetlen történetről meg még csak annyit hallottam, hogy "hihetetlen", azt nem, hogy egyáltalán mi is kb., úgyhogy leteszek arról, hogy esetleg egy "Battle Angel Alita's manga adapted" befejezést várjak.

De addigis, a Kurenai tényleg qrvajó. :D

Kvikveg

Karas
Wiki
A Karas amv (Mechanic Soul) es a Wikis leiras atfutasa utan ugy gondoltam megnezem.
6 resz. Wikinek igaza van, latvanyos harci jelenetek vannak, a tortenetvezetes viszont kicsit hezagos, keves az informacio, gyorsan mennek az esemenyek. A vegere azert kiderul aminek ki kell derulnie. A 3D nagyon szepre sikerult.
Nagy filozofiai mondanivalot azert ne varjunk, ez inkabb a "hos vagyok, kuzdok" motivumra lett kihegyezve. Rosszabb latvanyvilaggal nem biztos, hogy lenyelem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Chronus

Quote from: Kvikveg on 2008-04-27, 12:16:10
Karas
Wiki
A Karas amv (Mechanic Soul) es a Wikis leiras atfutasa utan ugy gondoltam megnezem.
6 resz. Wikinek igaza van, latvanyos harci jelenetek vannak, a tortenetvezetes viszont kicsit hezagos, keves az informacio, gyorsan mennek az esemenyek. A vegere azert kiderul aminek ki kell derulnie. A 3D nagyon szepre sikerult.
Nagy filozofiai mondanivalot azert ne varjunk, ez inkabb a "hos vagyok, kuzdok" motivumra lett kihegyezve. Rosszabb latvanyvilaggal nem biztos, hogy lenyelem.

Furcsa, nekem pont a látványvilága volt az ami nem jött be. Az első 3 részt megnéztem, de egyszerűen annyira szúrta a szemem a CG (ami szerintem echte béna volt), hogy a többihez már nem volt kedvem. A sztori meg végképp nem egy hűdenagy dobás, így ez nállam unfinished maradt.

Soldier

#4915
Quote from: Chronus on 2008-04-27, 13:42:18
Furcsa, nekem pont a látványvilága volt az ami nem jött be. Az első 3 részt megnéztem, a többihez már nem volt kedvem. A sztori meg végképp nem egy hűdenagy dobás, így ez nállam unfinished maradt.

ez télleg furcsa mert szerintem pedig elég jol nézett ki, nekem különösen tetszett.  :smile: a Story meg lehet télleg nem egy hüdenagydurranás de ettöl még joh :redface:

minuszmiki

A CG engem is zavart benne, sok helyen egyszerűen nem illett a képvilágba. De még ettől függetlenül is nézett ki annyira jól, hogy ne hagyjam félbe, és a sztori se volt éppen rossz (bár különösebben jó sem).

Lt. Simoan Blarke

Ez igen! Erre nem számítottam...

Agyfasz a hülyülésektől, gyerek mindenkit megdug, akit ér... komolytalankodás és érzelmesség felváltva, aztán főleg érzelmessé válik a dolog, aztán... hát... nem erre vártam a végén, de ez így nagyon odabaszott :zomg:

Hogy visszatérjek a szokásos elemzéri stílusomra:
Nem vártam volna, hogy ennyire durva vége lesz. Real life... Aztán csak nézem, hogy ki lett jobban felborulva...

Jellemző quote: "ahh, ahh" (igen, mindenki dug a sorozat folyamán, akinek legalább a neve kiderül, sőt, olyan is, akinek nem).

Grafika: nekem elsőre rettenetesen zavaró volt, ha csak arcokat és szemeket láttam, az első 2-3-4 részben még azt se tudtam eldönteni, hogy az fiú-e vagy lány... később hozzászoktam, elég... hm... egyedi.
Történet: elég egyszerű háremesdinek indul, de aztán kiderül, hogy nem csak ennyi van benne. Idegösszeroppanások, szenvedések, és egy irdatlanul meglepő végkifejlet... ("I was right. There's nobody inside." Na itt a szívroham kezdett el kerülgetni...)
Szereplők: ahogy Én mondta, ennyire idegesítően semmilyen főszereplőt már elég rég nem láttam. Elég egyedire és emlékezetesre sikerültek, bár itt is van idegbeteg orrvérzős jóbarát-srác, meg olyan csajok, akiknek még a nevét is elfelejti az ember, miután a szex után kiesnek a sztoriból...
Zene: az opening tetszett, de alapvetően nem volt emlékezetes.

Amíg nem áll el a szívverésem (eléggé megviselt a vége), még idefirkantom a 10/9-et.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Solid Snake

Pedig olajvérük volt, nem is valódi...  :bruhuhu:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Solid Snake on 2008-04-27, 22:32:21
Pedig olajvérük volt, nem is valódi...  :bruhuhu:
Nem is... koromfekete volt, de nem folyt rendesen :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster