Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

motifator

Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
Magyarul néztem meg (gondolom annyit lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
(gondolom annyit lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
jappán-angol
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
pp
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
pp
:zomg:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Nekem nagy kedvencem a Trigun, és bár Vash-nak végig ez az ideálja, maga az anime sem próbálja azt sugallni, hogy igaza van szvsz. Megjegyzem egyik első animém volt, szóval jórég láttam.
moti: oh gad :lol:

Dreamcleaver

Quote from: motifator on 2008-07-29, 18:16:58
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
Magyarul néztem meg (gondolom annyit lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
(gondolom annyit lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
jappán-angol
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
pp
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
pp
:zomg:

Hetykén és pattogósan köll azt ejteni!  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Egy embert csak akkor van jogunk megölni, ha ezzel mások életét megmentjük. Egyébként a gyilkolással az a baj, hogy nem csak egy embert ölünk meg, hanem mindazt, ami lehetett volna. Na de ez nem a filozófia topic, ne kanyarodjunk el. :)

Gintama - 8:
Eddig elég változó, legelején gyenge volt, de mostmár van pár egész jópofa poén benne. Későbbiekben is ilyen lesz?
[reserved]

Bishop

Alapvetően lehet nem volt igaza Vashnak de én azért megértem a gondolat menetét ami helyes, csak nekünk embereknek talán kicsit útl idili. Vash egyik hibája hogy hosszú élete van, ő máskép látja az időt telni, neki 10 év nem több mint nekünk egy nap. Ő tudta hogy az hogy megbosszúlunk vlaakit vagy csak megölünk valakit mert tudjuk hogy ö is ől nem vezet ehova. Persze a holnapot megmenti de ha nem idnúl egy folyamat sosem lesz változás. Minden élet fontos és ezt Vash sebein látszik, menyni áldozattál jár ez az ideológia. Sajnos mi nem tudunk a távoli jövőben gondolkodni, mert az ösztön hogy túl kell élni mindenáron, a jelenbe köt minket. Nem lehet csak a gyerekünkre gondolnunk hanem az ő gyerekükre és azokéra is. De persze ezt nem tehetjük, meg ezért vagyunk emberek, és Vash ezért lép ki a sorból. Sztem nagyon jó volt Vash ideológiája, lehet én nem tudnám elképzelni de ő igen. Persze amikor nagy keményen megjelenik hogy most megöl valakit és már ott tartja a pisztolyt és elsírja magát hogy ezis egy élet. Akkor én is kicsit ideges lettem mert akciót akarok látni :D De amugy smemi gond nem volt vele.
Na jó én sem filozofálok. :angyali:

Fazék

Quote from: Bishop on 2008-07-29, 19:06:15
Alapvetően lehet nem volt igaza Vashnak de én azért megértem a gondolat menetét ami helyes, csak nekünk embereknek talán kicsit útl idili. Vash egyik hibája hogy hosszú élete van, ő máskép látja az időt telni, neki 10 év nem több mint nekünk egy nap. Ő tudta hogy az hogy megbosszúlunk vlaakit vagy csak megölünk valakit mert tudjuk hogy ö is ől nem vezet ehova. Persze a holnapot megmenti de ha nem idnúl egy folyamat sosem lesz változás. Minden élet fontos és ezt Vash sebein látszik, menyni áldozattál jár ez az ideológia. Sajnos mi nem tudunk a távoli jövőben gondolkodni, mert az ösztön hogy túl kell élni mindenáron, a jelenbe köt minket. Nem lehet csak a gyerekünkre gondolnunk hanem az ő gyerekükre és azokéra is. De persze ezt nem tehetjük, meg ezért vagyunk emberek, és Vash ezért lép ki a sorból. Sztem nagyon jó volt Vash ideológiája, lehet én nem tudnám elképzelni de ő igen. Persze amikor nagy keményen megjelenik hogy most megöl valakit és már ott tartja a pisztolyt és elsírja magát hogy ezis egy élet. Akkor én is kicsit ideges lettem mert akciót akarok látni :D De amugy smemi gond nem volt vele.
Na jó én sem filozofálok. :angyali:
lehet hogy banális, de seconded.

Member

Quote from: NLZ on 2008-07-29, 18:29:23
Egyébként a gyilkolással az a baj, hogy nem csak egy embert ölünk meg, hanem mindazt, ami lehetett volna. Na de ez nem a filozófia topic, ne kanyarodjunk el. :)
Lehet, de ha eltörli a környezetének a felét, mire lehet belőle valami értékesebb, már késő, akkor éljen tovább az, amit megkárosítana.

Vashban nem értem, hogy nem tudott kiégni. Egyetlen nagy fejlődés volt, amikor azok ott páran végre lejöttek a földre a hajóból, még ha nem is önszántukból, minden más csak állandóság. Szerintem inkább menteni akarta azt, ami anno az a csaj megmentett az élete árán, nem a holnapot védte.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2008-07-29, 20:48:06
We have trigun topic, use it. :3x3:
nekem nincs Trigun topic-om, az egész anime board le van tiltva továbbra is a 98.75%-os unalomtartalom miatt. képes lennél elvenni tőlem ezt a maradék kevés anime-vel kapcsolatos társalgási lehetőséget is? :frown:

kikuchiyo

Quote from: motifator on 2008-07-29, 18:16:58
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
Magyarul néztem meg (gondolom annyit lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
(gondolom annyit lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
lehet rólam tudni, hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
hogy jappán-angol a kedvencem).
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
jappán-angol
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
pp
Quote from: smash++ on 2008-07-29, 18:12:03
pp
:zomg:

Ennyire rossz voltál földrajzból?
Jappán egy kelet-ázsiai szigetország, a fővárosa Tokkió!
Failure is the default option

NLZ

Quote from: Member on 2008-07-29, 20:06:33
Quote from: NLZ on 2008-07-29, 18:29:23
Egyébként a gyilkolással az a baj, hogy nem csak egy embert ölünk meg, hanem mindazt, ami lehetett volna. Na de ez nem a filozófia topic, ne kanyarodjunk el. :)
Lehet, de ha eltörli a környezetének a felét, mire lehet belőle valami értékesebb, már késő, akkor éljen tovább az, amit megkárosítana.
Épp ezért lép életbe az, hogy csak akkor jogos embert ölni, ha ezzel másokat védünk


motifator, az nem Kelet-Ázzsiában van?
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-07-29, 22:10:13
motifator, az nem Kelet-Ázzsiában van?

Az szerintem Ázszsija.

On:
NGE 13 & NC 7.: még mindig tetszik mindkettő.

Rounin

motifator:
Ne vegye el a kedved az FS/N és a Tsukihime anime (grr, ezt nehéz volt leírni) nemtetszése. Köszönőviszonyban sincsenek ezek a Kara no Kyoukai-al.
(én elvoltam az FS/N-el, a Tsukihime meg vicces volt a játék után. Ez a legtöbb, amit elmondhatok róla ;D (na jó, a zene nem volt rossz))

Edit & repost (that's how you avoid double-posts.. :morci: ):


Ef - A Tale of Memories első része megnézve ám! Irritáló hang Chidori részéről, ronda rajz, "ezzel mit akarnak elérni" színváltások (az artwork meg teljesen átlag (alatti picit(és ezen azt értem, hogy az én ízlésemnek megfelelő átlagtól van elmaradva(tehát masszívan IMHOyou fucking fanbois)))), alig egy-két kellemes megvalósítás a kivitelezésben.

Csakhogy tovább fogom nézni, mert érdekesnek ígérkezik és felkeltette a kíváncsiságom. A külsőségek úgyis sallangok pusztán.

ui.: Az első rész openingje (a vázlatokkal) tetszett.

Juuni Kokuki/Kokki

20 részen vagyok túl és magával ragadott ez a világ. Olykor - többször, mint azt szó nélkül lenyelném - kicsit elkapkodottnak tűnik a rajz, de kárpótol ezért a remek zene és a történet. Eddig egyike a jobban sikerült fantasy daraboknak, ahol ráadásul nem zavar, hogy a mi világunkból átkerül egy-két iskoláslány/fiú egy másikba. (Az Escaflowne-nél - bármennyire is szeretem azt a sorozatot (és még a filmet is) - is megforgattam párszor a szemgolyóim.)
Meglássuk, remélem nem kell csalódnom benne.

smash++

Off: A pici gépelési hibám miatt minden "illetékes" (nem moderator) elmehet a jó fenébe és finoman fejeztem ki magam. Gondolom ha én kezdenék sorokat idézni és haszontalan szöveget írni biztos rám szólna valaki...

Hayate no Gotoku

Befejeztem. Sajnos nekem nem minden poén jött át, ami az én "még kevés animet láttam" státuszomból adódhat. Az eleje nagyon jól indult, de egy idő után kicsit laposnak éreztem pár részt és ilyen hullám feeling kapott el, ezért is haladtam lassan a részekkel.
Hayate és Nagi kapcsoltata elég keveset fejlődött 52 rész alatt. Jöhet a kövi XX rész és majd kiderül, hogy összeségében milyen is.

Kimi ga Aruji de Shitsuji ga Ore de: They Are My Noble Masters

Hayate után pedig egyből ezzel kezdtem. 5 részt láttam és nagyon tetszik
Mi a lényege ennek a műnek: Boing, Daily Life, Ecchi, Harem, Maids, Pantsu
Jó lenne vmi "no cen" részek is. Remélem nem csak 13 részben gondolkodtak a készítők hanem 2*13 (de ez majd ma kiderül)

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

smash++

Quote from: Darkstar on 2008-07-30, 12:27:14
Quote from: smash++ on 2008-07-30, 10:30:10
Jó lenne vmi "no cen" részek is.
RAWban vannak.
Köszi! A Kimi-s címmel rákeresve egyből kidobott két RAW DVD batch torrentet, még 3 részre kell várni.

Azért nem lenne rossz ha ezek alá gyorsan odadobnák a fleiratot, de gondolom az nem olyan egyszerű, hogy a mostanit csak úgy átrakják... [AniYoshi]


Én

Quoteszámomra kissé megdöbbentő, mennyire seed-elt, sokkal jobban, mint pl. a Narucica babérjaira törni próbált TTLG.
Quotea Narucica babérjaira törni próbált TTLG.
QuoteTTLG
QuoteLG

btw: w00t, meg lettem említve közvetetten :D

Amúgy én még mindig nem néztem emg ennek a második részét, most inkább akciódúsabb animékre vágyom... Pedig az első része nekem is tetszett. :smile:

Az ismertető pedig hozza a formáját :jee:

smash++

Kimi ga Aruji de Shitsuji ga Ore de: They Are My Noble Masters 1-13

Egyszerűen  :jee: . Azt kell mondanom rég láttam ilyen jó kis ecchi animet. Tudom nem lehet a Hayatevel összehasonlítani, de nekem jobben bejött mint a Hayate. A szereplők nagyon jók (függetlenül attól, hogy general, innen copy onnan copy) a srác végre nem egy töketlen balfékes balf@sz akinek csak az orra vérzik és elveszíti az eszméletét vagy becsukja a szemeit és hasonlók. A lányok egytől egyik jók, csak pontosítás miatt [spoiler]3 fiú [/spoiler] van a családban.
A "történet" is jó volt. Végülis nekem csak egy valami nem ettszett, de az nagyon - miért csak 13 részes  :oops: én még 13 bekajálnék belőle, sőt jó lenne ha jönne még valami, végülis maradt nyitott dolog habár a főszál lezárult.
Mindenesetre remek volt és bátran ajánlom az átlagos anidb értékeléssel ellentétben
9/10

Member

Quote from: Én on 2008-07-30, 18:11:09
btw: w00t, meg lettem említve közvetetten :D
Gondoltam rá, hogy esetleg linkelem a fórumos profilod, de aztán eszembe lyutott, hogy az személyi jogokat sért. :)
A 2nd részben sem történik igazából semmi, ezt hiányoltam belőle, nem is kicsit.

NLZ

#5570
Seto no Hanayome

Jól vígjátéknak indult, de először a közepén, aztán a végén átcsapott drámázásba. Kár érte, pedig ha a 7. és a 10. rész színvonalát tartották volna (úgy röhögtem, hogy szinte belesajdult a rekeszizmom), akkor az egyik legjobb vígjátéknak kiáltottam volna ki. De így, hogy pl az utolsó két részben egy poén se volt, csak a szokásos apró idiótaságok, kicsit csalódott vagyok.
Így az értékelésem 8.5/10.
[reserved]

Draconire

Quote from: NLZ on 2008-07-31, 03:37:55
Jól vígjátéknak indult, de először a közepén, aztán a végén átcsapott drámázásba.

Hát, ha te azokat komoly drámának tudtad venni...
NaGARsumi egy jó példa arra, hogy a harem leadek lehetnek jók is, nem csak balf***ok.

Cloud

Nu befejeztem Amaneaide Yo-t. Ez nagyon nagy sorozat. Annyit röhögtem rajta hogy a család már kezdett hülyének nézni...Ez az eddigi legviccesebb anime amit valaha láttam... :lol:

SaiyaGin

Slayers Revolution 5.

Nézzétek, mer' jó.  :lazza:

Member

Seto no Hanayome egész végig qrvanagy paródia marad, az utolsó két rész meg maga a csúcs, lehet, hogy nem ugyanazt néztük. :D

SaiyaGin

#5575
Nodame Cantabile 11.
Gyabo!  :zomg: :lul:

Neon Genesis Evangelion 18.
Mukya!  :zomg:   :frown:

Solid Snake

#5576
Code Geass - Season 1

Full Metal Panic! + Death Note + V for Vendetta = Code Geass, avagy a Bukott Herceg bosszúja  :whoah:

Pozitívumok:

  • eszméletlenül badass és karizmatikus főszereplő  :__devil:
  • a Geass képesség
  • az "ellenfél a legjobb barát" helyzet -- így a karaktereknek igazi súlyuk van
  • OST
  • a 22. résztől a 25. rész végéig tartó lélegzetelállító durvulás! Frenetikus!  :whoah: :whoah:

Negatívumok:

  • a brit Euphie hercegnő-fangirl tudóslány karaktere messzemenően a legidegesítőbb -- argh, KILL HER WITH FIRE!
  • a puding gróf nyálas hangú seiyuu-ját is üdvözlöm
  • szerencsére már van második évad, szóval itt nem anyázok a hirtelen történő, félbeszakított lezáráson
  • szintén csak kukacosodás, de én egyszerűen nem tudtam nem kuncogni, valahányszor C.C nevét kiejtették ("Sicc")  :D /Hát még mikor megjelent a "Vicc"  :lul:/

Code Geass R2 - jövök.

8/10

NLZ

Quote from: Member on 2008-07-31, 12:36:24
Seto no Hanayome egész végig qrvanagy paródia marad, az utolsó két rész meg maga a csúcs, lehet, hogy nem ugyanazt néztük. :D
[spoiler]Sztem gyenge volt ez az elrablósdi, meg hogy jaj, most nem szeret, meg megyünk és megváltjuk a világot, bebörtönzik a családot, de aztán kiszabadulnak és levernek mindenkit, végül kiszabadítja a lányt és boldogan élnek. Ilyen befejezés inkább illene valami D.Gay-man-be vagy Eureka7-be. Sokkal jobbak voltak azok a részek, mikor a bölcs varázsló, vagy az altatódal volt.[/spoiler]
[reserved]

Én

Quote from: Solid Snake on 2008-07-31, 18:11:15
[spoiler]
Negatívumok:

  • a brit Euphie hercegnő-fangirl tudóslány karaktere messzemenően a legidegesítőbb -- argh, KILL HER WITH FIRE!
  • a puding gróf nyálas hangú seiyuu-ját is üdvözlöm
  • szerencsére már van második évad, szóval itt nem anyázok a hirtelen történő, félbeszakított lezáráson
  • szintén csak kukacosodás, de én egyszerűen nem tudtam nem kuncogni, valahányszor C.C nevét kiejtették ("Sicc")  :D /Hát még mikor megjelent a "Vicc"  :lul:/
[/spoiler]
Kihagytad azt, hogy RONDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Solid Snake

Quote from: Én on 2008-07-31, 20:24:46
Kihagytad azt, hogy RONDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem nem volt különösebb problémám a CLAMP-féle rajzolásmóddal és dizájnnal. Ízlések és pofonok.