Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

chilip

inkább nem, már a stílusa is elijeszt a további nézéstől. Nemtom mi a bajom vele, egyszerűen nem tetszik...  lehet velem van a baj? :zomg:

Member


kelvor

Quote from: chilip on 2008-10-04, 21:08:39
inkább nem, már a stílusa is elijeszt a további nézéstől. Nemtom mi a bajom vele, egyszerűen nem tetszik...  lehet velem van a baj? :zomg:

Kellő hangulat kell hozzá, szerintem csak rosszkor álltál neki.  :smile:

NLZ

Quote from: chilip on 2008-10-04, 21:08:39
inkább nem, már a stílusa is elijeszt a további nézéstől. Nemtom mi a bajom vele, egyszerűen nem tetszik...  lehet velem van a baj? :zomg:
Egyértelmű, hisz a világ legjobb animéjét merészelted rossz szóval illetni. :ejnye:
[reserved]

Solid Snake

Quote from: NLZ on 2008-10-04, 23:10:31
Quote from: chilip on 2008-10-04, 21:08:39
inkább nem, már a stílusa is elijeszt a további nézéstől. Nemtom mi a bajom vele, egyszerűen nem tetszik...  lehet velem van a baj? :zomg:
Egyértelmű, hisz a világ legjobb animéjét merészelted rossz szóval illetni. :ejnye:

Még én sem tudtam egy résznél tovább jutni belőle.  ^^"
De amilyen hangulatban vagyok mostanság, szerintem ez záros határidőn belül változni fog.  :__devil:

Dragonlord

Hellosztok, nem tudnátok nekem ajánlani valami fullmetal alchemisthez hasonló, ilyen alkímiás animét?

Member

Manga alapján a D.Gray-man nekem hasonlónak tűnt, bár állítólag később már változik.

Moha

Quote from: Dragonlord on 2008-10-05, 00:16:45
Hellosztok, nem tudnátok nekem ajánlani valami fullmetal alchemisthez hasonló, ilyen alkímiás animét?
Ezt a kérdést mondjuk az Anime Ajánlás topicba kellett volna, de pl. Busou Renkin eléggé hasonló lehet (csak tipp, mert nem láttam)


NLZ

Quote from: Dragonlord on 2008-10-05, 00:16:45
Hellosztok, nem tudnátok nekem ajánlani valami fullmetal alchemisthez hasonló, ilyen alkímiás animét?
Mit értesz alkímia alatt? A varázslósdit, amit az animében mondtak alkímiának, vagy ami az igazi alkímia? :D
[reserved]

Bishop

Hát olyan FMAs féle Alkímia nem lesz Busou Renkinbe és sztem D-Graymenbe sem bár azt nem láttam. Ami a Busou Renkint illeti, egyszer megnézni érdemes de a világot nem váltja meg és az alkimia is csak mint név jelenik meg maga a tárgyak és képességek egyáltalán nem hasonlítanak az alkímiához. BTW sztem FMA elég egyedi mint a legtöbb "jónak" mondható anime és nem érdemes hasonlót keresni, egyrészt az már vagy FMA koppintás lenne vagy kiderülne hogy FMA koppintotta és akkor romlik az értéke.
Ha mindenképpen FMA akkor inkább olvasd a mangat, a karakterek nevén és a helyszinen kivül teljesen más minden 99% eltér az animetől.

Member

Meg amúgyis, hamarosan jön új FMA, be patient.

Dragonlord

Okés köszi, és nem tujátok az uj FMA mikor jön ki kb?

Jah és lenne még egy kérdésem tom h nem ide illik de azért megköszönöm ha segítettek^^
Hogy tudok az animdb.net nél saját listát betenni?:D

Próféta

Quote from: Dragonlord on 2008-10-05, 11:36:15
animdb.net nél saját listát betenni?:D
Véletlenül nem az anidb.net oldalra gondoltál? Ott regisztrálni kell; a továbbiakhoz itt találsz segítséget.

Junchi

Gankutsuou

Befejeztem! Most jöhetne egy tl;dr post, amit rendszeresen írok, mikor kivégzek egy-egy animét, de asszem, erre most nem lesz szükség! Abból az egyszeri okból kifolyólag, hogy ez az anime úgy zseniális, úgy egyedi és úgy unikum, ahogy van. Csont nélkül 10 pont és simán A kedvenc animém lenne, ha nem nem lenne a Bleach ennyire a mániám (de így is büszke lehet magára az anime :D). Az a bizonyos plot hole azért böki a csőrömet persze, mert nem arról van szó, hogy nem lehetett volna rendesen elvarrni a szálakat, hanem a rendező bácsit utolérte az alkotói válság szele a vége felé és kissé felborultak nála a dolgok. Fatal error oké, de azért az utolsó pár rész relatíve jó drámai hangulata kárpótolt valamelyest :3 Ja, és Jouji Nakatának kijár valami díj!

Mondjuk így utólag belegondolva, ha nem lenne ez az egész [spoiler]Franz halála[/spoiler] utáni sztori szétesés és plot hole, akkor egy tökéletes anime kerekedett volna ki végül az egészből...

Dreamcleaver

Ez az az anime, ahol ilyen hülye textúrákkal/mintákkal vannak színezve a karakterek, vagy keverem valamivel?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

#5896
AniDB kép alapján igencsak. Mondjuk ha The Count of Monte Cristo-t ír, gyorsabban rájövök. :)

"The Golden Boy`s True Identity" - ez az ep-je csak nem cross-over? :D

Junchi

>DC

Azaz, jóra gondolsz ^^; Bár megjegyzem, ez a gráf azért lehet, hogy fura, de elég az embernek egyszer meglesnie és azonnal magával ragad (egyik európai vetítésekor Klimt képeivel vontak párhuzamot, ami azért nem kis dolog :D).

Dreamcleaver

Quote from: Junchi on 2008-10-05, 15:57:29
>DC

Azaz, jóra gondolsz ^^; Bár megjegyzem, ez a gráf azért lehet, hogy fura, de elég az embernek egyszer meglesnie és azonnal magával ragad (egyik európai vetítésekor Klimt képeivel vontak párhuzamot, ami azért nem kis dolog :D).

Ahaaa...kár, akkor ezt az anime-t már egyszer elkezdtem, de rögtön abba is hagytam. Számomra tipikus esete annak, mikor a zomg egyediségre való törekvés elront valamit. Persze én általában rühellem a művészetben ami absztrakt, modern és nem letisztult stílus. Szal képtelen voltam belőleakár 1 részt is végignézni, amit sajnálok, mert a történet és a karakterek lehet, hogy kitűnőek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

Lehet, hogy most az elfogult fanboi szólal meg belőlem, de a Ganku imho így egyedi és érdekes mű, hogy ezzel a gráffal operál. Megjegyzem, én is nagyokat vétéeffeztem ezen a gráfon, mikor először megláttam, de hamar meglehet szokni és utána el sem tud másfajta látványvilágot képzelni neki az ember. Nem akarok persze erősködni, de csak az első részt kell túlélni és utána már visz magával az egész. Mert a sztori kegyetlen jó (péppé veri az összes Monte Cristo adaptációt, pláne az egykaptafára készült filmeket. Argh), a karakterek is rulzanak és az animáció meg... hö... ZSENIÁLIS! A GONZO végre valamit jól adaptált, óemdzsí :D

Dreamcleaver

Értem én, és el is hiszem, hogy jó, de tőlem nagyon idegen ez a grafikai megjelenítés. Ettől függetlenül egyszer még teszek majd vele egy próbát...esetleg.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-10-05, 16:23:30
Értem én, és el is hiszem, hogy jó, de tőlem nagyon idegen ez a grafikai megjelenítés. Ettől függetlenül egyszer még teszek majd vele egy próbát...esetleg.

Dettó ugyanígy voltam ezzel a stuffal ^^; De aztán a sztori meg úgy zusammen minden más annyira magával ragadott, hogy képtelen voltam dobni és pár részen belül full megszoktam a látványvilágát. Btw, gome, hogy így erősködök, de asszem ennek az animének az igéjét egyszerűen muszály terjeszteni a hazai fandomon belül :D

(Ja, és Haidee miért nem szerepelt többeeeeet? *sigh*)

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Gankutsuou-val en is igy voltam, az elejen nagyot neztem a kinezeten, de egy ido utan megszokja az ember.
Jouji Nakata pedig  :whoah:
A tortenetvezetes engem annyira nem fogott meg. Lehet, hogy azert, mert a konyvet szeretem. A fene, nincs itt, nem tudok beleolvasni...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

via_mala

#5904
Quote from: Kvikveg on 2008-10-05, 23:38:13
Gankutsuou-val en is igy voltam, az elejen nagyot neztem a kinezeten, de egy ido utan megszokja az ember.
Jouji Nakata pedig  :whoah:
A tortenetvezetes engem annyira nem fogott meg. Lehet, hogy azert, mert a konyvet szeretem. A fene, nincs itt, nem tudok beleolvasni...
Magam is viszolyogtatóan furcsának tartottam a képi megoldásokat, azonban a történet messzemenőkig kárpótolt, így a végére már nem is foglalkoztam vele, de arra mindenképp jó volt, hogy hosszú távon emlékezni fogok rá ;). A seiyuu-ket én nem emelném ki külön, mert a japán anime-iparra sok mindent lehet mondani, de hogy a szinkronizáció minden viszonylatban a legmagasabb színvonalú, azt nem kétlem. A fent nevezett úriembert pedig egyszerűen csak hatalmas szerencsében részeltette az anyatermészet, mindannyiunk örömére. :jee:
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Soul

Hogy miért nem írtam be hamarabb itt fórumon a keresőbe hogy Saikano  :zomg: :zomg:.Nem ajánlom senkinek.1etlen pozitívum a Sayonara c. ed zene.Na ez kész volt.

Rounin

Saikano a keresőbe: megvilágosodás. Furcsaság. Member ismertetőiben sokszor szerepel a Saikano. Hmm...

Prof. William

Eve no jikan 2

Nagyon jó csak 1 dologra nem tudok még rájönni.

Arra hogy

[spoiler] Az a kávézóban a robotok valami miatt tudnak emberszerűen viselkedni ( mert a való életben nem nagy agyak ) vagy eleve ennyire emberiek de csak a kávézóban engedik el magukat?  [/spoiler]

NLZ

Natsume Yuujinchou
Össz-vissz csak 13 rész volt és már vége is. :(  Remélem folytatni fogják.
A sztori egy vidéki fiú hétköznapjairól szól, aki látja a szellemeket, míg a környezetében (szinte) senki se. Meg a testőréről, aki szellem, de macska alakot ölt általában. Tele van megmosolyogtató jelenetekkel, kellemes kikapcsolódás, kb mint Aria.
10/10
[reserved]

Member

Quote from: Soul on 2008-10-06, 00:41:23
Hogy miért nem írtam be hamarabb itt fórumon a keresőbe hogy Saikano  :zomg: :zomg:.Nem ajánlom senkinek.1etlen pozitívum a Sayonara c. ed zene.Na ez kész volt.
Quote from: Rounin on 2008-10-06, 01:03:01
Saikano a keresőbe: megvilágosodás. Furcsaság. Member ismertetőiben sokszor szerepel a Saikano. Hmm...
Be my followers! :__devil: