Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Quote from: Cobra on 2008-10-24, 00:46:56
Maga a DVD rossz minőségű, abból meg nem nagyon lesz v2 :)

Pont ezt mondom, hogy én nem találtam meg a hibákat, amiről beszéltek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Kyou no Go no Ni (2008) - 01
Tömören: EPIC FAIL

Kár érte. :(
[reserved]

Selmo

Slayers Revolution (13 rész): Hozta a megszokott hangulatot és a felújítás erre csak rátett egy lapáttal. :jee: Aki szerette a korábbi részeket, az nézze meg. Sajnos csupán 13 rész lett.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: NLZ on 2008-10-24, 21:05:38
Kyou no Go no Ni (2008) - 01
Tömören: EPIC FAIL

Kár érte. :(
Kyou no Go no Ni (2008) - 02-03
Még mindig szar. Pedig én megadtam neki a lehetőséget. :(
[reserved]

SaiyaGin


Member


Selmo

Zero no Tsukaima 3 (13 rész): Mint az előzőek, de ez valahogy rövidebbnek tűnt azoknál, talán kevesebb szálon futott a cselekmény. Mintha csökkenne a színvonal... majd meglátjuk, ha folytatják.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Puni Puni Poemy
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :D
Ez brutális. Excel Saga, Hare+Guu és Dead Leaves egy nagyteljesítményű turmixgépben, egy kis ecchivel fűszerezve, egy 2x25 perces OVA-ba sűrítve. Annyira végülis nem voltam elájulva tőle, de arra jó, hogy felpörgesse az embert. 7/10
[reserved]

SaiyaGin

Code Geass 12.

9 ujja van és 6 gyereke. Ki az?
[spoiler]Az asztalos, aki nem vigyázott.

Hogy hívják az asztalosok vezérét?
Satu kán.[/spoiler]

A viccek nem offok, kapcsolódnak a részhez.   :ejj:

NLZ

Paprika
Álom és valóság határa, kis tudománnyal. Jó volt végre egy ilyet is látni a sok tucatanime mellett. A főgonosz volt egy kissé faszság, de azért belefért. :)
9/10
[reserved]

Moha

#5950
Kashimashi (kicsit spoileres!)

Most fejeztem be. Egész érdekes volt, bár a történet az elején csigatempóval vánszorgott, csak a végére indult be. Maga az alaptörténet nem egyedi, sok más anime épül erre a "gender bender" témára, viszont itt a szereplőgárda és a szituáció kicsit más. Hazumu, a srác, aki az első részben szimplán csajjá változik, érdekes mód lazán elfogadja, hogy mostantól lányként kell élnie, mintha ez olyan baromira természetes lenne. (való igaz, már fiúként is eléggé lányosan nézett ki).

[spoiler]Egyértelműen nem arra megy a történet, hogy hogyan tud élni lányként Hazumu, inkább a klasszikus szerelmi háromszög koncepció érvényesül azzal a különbséggel, hogy mindhárman lányok. És mivel Hazumu eredetileg fiú volt, a csókjeleneteknél nem tudtam eldönteni, hogy akkor ez most shoujo-ai vagy csak sima romance...  :haha: Természetesen Hazumu fiúhoz lányhoz illően elég töketlen és döntésképtelen, ide-oda ingázik a két barátnője között, de a végén csak kiköt Yasuna mellett.[/spoiler]

Pro: A grafika egész jó, a hátterek tetszettek, a karakterkidolgozás szép, de nem egetverő, az outro dallamos és jó ötlet, hogy mindig más seiyuu énekli. A történet elsőre sablonosnak tűnik, de később mégis érdekes lesz, különösen, ami Yasuna "betegségét" illeti - hallottam ilyenről a való életben, hogy valaki nem képes felismerni az arcokat. A dámai részek is bejöttek, az alattuk futó háttérzene pedig kiemelte őket.

Kontra:Elég lassú a történet folyása, a végén viszont hirtelen jönnek az események, talán kellett volna még pár rész, ha már így csinálták. Az intro kicsit gyenge. Pár szereplő kilóg a sorból, az idióta tanárnő pl. néhol tényleg idegesített, kihagyható lett volna.

Összességében egy egész jó romance anime, szerintem érdemes megnézni. :)
7,5/10

minuszmiki

Kis híján beírtam az AniDB keresőjébe a Pro és a Kontra címeket. :facepalm:

Moha

Quote from: minuszmiki on 2008-10-27, 00:08:24
Kis híján beírtam az AniDB keresőjébe a Pro és a Kontra címeket. :facepalm:
I lol'd  :lol:
Mellesleg találtál volna olyan címet, amiben benne vannak ezek a szavak (igen, kíváncsiságból már csak azért is rákerestem...)

Amúgy most a következő a Kodomo no Jikan lesz, már annak is a közepén járok...

Member

Ideig gondolkoztam, hogy mi lehet az a Kashimashi, de a leírásból beugrott, hogy Girl meets Girl. Egyet kell értenem, arra jó volt, amire szánták, de kicsi az esélye, hogy ajánljam valakinek, aki nem konkrétan leszbi cuccot keres. :)

NLZ

Ilyen címmel gondolhat bárki is másmilyen kategóriára? :)
[reserved]

NLZ

Ghost Hunt 01-10
Eddig egész jópofa, kis természetfelettis-nyomozósdi, kevés rémisztgetéssel. Mondjuk kicsit idétlen, hogy az első részben összejött mindenféle a világ égtájairól mindenféle szelleműző gyermek csak úgy véletlenül, de minden rejtély alatt megjelenik az összes, mint ha legalábbis egy csapat lennének. :)
[reserved]


NLZ

Ghost Hunt
Tévedtem, ez elsőosztályú! A már említett hibája megmaradt, de ha ezen túllép az ember, akkor nincs vele semmi gond. Csodálom, hogy nem ismertebb jobban az anime. De tényleg, ajánlom bárkinek, remek jó lett ez a nyomozós-szellemes cucc.
10/10
[reserved]

White SeeD

Quote from: NLZ on 2008-10-27, 21:57:40
Ghost Hunt
Tévedtem, ez elsőosztályú! A már említett hibája megmaradt, de ha ezen túllép az ember, akkor nincs vele semmi gond. Csodálom, hogy nem ismertebb jobban az anime. De tényleg, ajánlom bárkinek, remek jó lett ez a nyomozós-szellemes cucc.
10/10

Nekem főleg az tetszett benne, hogy a kis szellemesditől a démonig minden volt benne.
És a társaság is elég különböző vallási ágazatokból jött össze, még is milyen jól összedolgoztak :jee:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Kábé olyan volt, mint egy délutáni klubb. :P  Egyébként annyira azért nem volt sokminden, csak szellem, erős szellem, meg gonosz szellem. Najó, a végén volt az az izé, de is csak azért volt, hogy a végére valami nagy durranás legyen.
[reserved]

Selmo

Amatsuki (13 rész): A történet a szokásos klisével kezdődik, főhősünk hirtelen visszarepül pár évet. A történetvezetés kissé zavaros, apró morzsákat kapunk, hogy összeállítsuk, nem igazán lehet rájönni, kinek mi a célja. A 13 rész végére már nagyjából összeáll a kép, de mint kiderül, ez csak a kezdete az egésznek. (Szóval nagyon ajánlom, hogy legyen folytatás.) Spoilerkedés nélkül nem nagyon lehet írni erről, tehát nem teszem. Valahogy az az érzésem, több van ebben az animében, mint ami elsőre lejön.

A tökéletesség unalmas.

Bishop

Quote from: Selmo on 2008-10-28, 05:48:17
Amatsuki (13 rész): A történet a szokásos klisével kezdődik, főhősünk hirtelen visszarepül pár évet. A történetvezetés kissé zavaros, apró morzsákat kapunk, hogy összeállítsuk, nem igazán lehet rájönni, kinek mi a célja. A 13 rész végére már nagyjából összeáll a kép, de mint kiderül, ez csak a kezdete az egésznek. (Szóval nagyon ajánlom, hogy legyen folytatás.) Spoilerkedés nélkül nem nagyon lehet írni erről, tehát nem teszem. Valahogy az az érzésem, több van ebben az animében, mint ami elsőre lejön.
Esetleg mangat ajánlom, én nem néztem csak pá részt meg chaptert, de ha leírod a véleményed róla lehet kedvet kapok hozzá megint. Sztem is több van benne  ;)

SaiyaGin

School Days 11.
:he: :Kiraly:
Nem gondoltam volna, hogy még meg tud lepni a sorozat azon kívül, amiről már tudtam, hogy meg fog történni, de mégis. :lul:
[spoiler=azoknak, akik már látták]a terhességről már olvastam régebben, de azt nem gondoltam volna, hogy egy rész alatt még 4 lány meglesz neki. [/spoiler]
Az utolsó részt már az első után áttekertem, szóval azon már nem fogok ekkorát nézni. :D

Alkyra

To Aru Majutsu no Index:

Megfogott. Ezt biztos nézni fogom. Főleg, hogy a kedvenc énekesnőm énekli az OP-t.:)

SaiyaGin

#5964
School Days

Quote from: Prof. William on 2008-04-07, 00:19:25
Végül is Makoto the Hero! Évtizedek óta nem volt hozzá fogható!

Más ott kínlódik 52 részen át ( Ah my Godd.... ) és max egy nyamvadt kézfogásig jut el. De ő nem. Ő elveszi amit akar! :)Tudja mi kell nőknek! Az új évezred animeheroja és több 10 000 - pattanásos elhízott otaku példaképe.

ITOU MAKOTO THE ULTIMATE HAREM ANIME HERO!


:tezsvir:

Persze ha valaki aszondja, hogy Makoto egy kis féreg, akit/amit csótányroppantóval kellene eltaposni, azzal is egyetértek. :D
Nem voltak illúzióim a sorozattal kapcsolatban, már jó sok spoilert olvastam a végéről, mielőtt elkezdtem volna, sz'al csak az "olyan rossz, hogy már vicces" faktorért néztem, ami be is váltotta a reményeimet. :Kiraly:

Eleinte viszonylag tűrhetően indult az egész, ekkor még "hősünk" se volt olyan "kemény csávó", de pár rész múlva már felismerte a kínálkozó helyzeteket, és hiánytalanul ki is haszálta őket!  ":whoah:"  Ha nem volt kínálkozó helyzet, akkor pedig maga teremtette meg azt!  ":lazza:"   

A grafikának nem vagyok nagy rajongója, helyenként eléggé elnagyolt, Makotónak is kb. 4-féle arca van csak (problémázó, szomorú(elég ritkán használta), az elszánt, és az alapbeállítás,:az értelem/érzelem nélküli, ).
Zene: csak annyi tűnt fel belőle, hogy nem végig ugyanaz az ending volt.
Történet&karakterfejlődés: valahol a bányászbéka hátsója alatt.

Összességében 3/10-re értékelem, a Gin-iro no Olynssis-t nem tudta alulmúlni retardáltságban.
Ahogy mondani szoktátok volt, "Member pennájára illő darab."

Member

Affene, a Gin-iro no Olynssis-t elfelejtettem letölteni. :he: Na mind1, most éppen elég sz*rt nézek, igényeim kielégítve.

Amúgy Junjou Romantica 2-ben L paródia volt sejtésem szerint, ez szerintem a vég.

Én

Quote from: SaiyaGin on 2008-10-28, 21:50:14
Makoto arcai... és az alapbeállítás,:az értelem/érzelem nélküli
Azt hiszem, ebből egész gyűjteményre való shopom van :D
Csak a zenével nem értek egyet, nekem tetszett
[spoiler]Meg a pontozással :P[/spoiler]

SaiyaGin

#5967
Quote from: Én on 2008-10-28, 23:07:06
Azt hiszem, ebből egész gyűjteményre való shopom van :D

Ide velük! :D

Quote from: Én on 2008-10-28, 23:07:06
[spoiler]Meg a pontozással :P[/spoiler]

[spoiler]-(9000+)/10 ? :__devil: [/spoiler]

Xzone

Quote from: Alkyra on 2008-10-28, 21:02:49
To Aru Majutsu no Index:

Megfogott. Ezt biztos nézni fogom. Főleg, hogy a kedvenc énekesnőm énekli az OP-t.:)

Ohh, kösz a linket, Gendoun nem volt még fenn amikor néztem :merci:

chilip

és kész, 4 rész után dobtam a rosario vampire chapu2-t a kibaszott sok cenzúra miatt. gratulálok srácok  :jee: csak így tovább ::)