Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: Én on 2008-11-26, 00:23:22
Quote from: NLZ on 2008-11-26, 00:19:27Szal ne lefekvés előtt nézd, mert nem fogsz tudni elaludni anélkül, hogy futnál egy kört a ház körül. :D
És lol, amint megírtam a postot, le kellett mennem a boltba mert nem bírtam egyhelyben ülni :D
[spoiler][/spoiler]
Quote from: Én on 2008-11-26, 00:23:22
Quote from: NLZ on 2008-11-26, 00:19:27Bár igazából ez nem anime, hanem normális rajzfilmgrafika japán hanggal, de sebaj. :P
Ez nem is tűnt fel, de tényleg. Azért vannak japán vonások pl szemek, testalkat néhány helyen, stb.
Egyáltalán mitől lesz anime egy anime? :D
[reserved]

Selmo

ef - a tale of memories (12 rész): Kiválóan tálalt megható történet. :jee: Várom a melodiest.


Genshiken OVA (3 rész): Azt hiszem túl régen láttam az eredeti sorozatot, nem sok maradt meg bennem. Ez olyan nézhető kategória maradt.

A tökéletesség unalmas.

Necrid^

Devil may Cry - Tudom tudom levagyok maradva  :lame: de nem rég mégnéztem és öszintén tetsztt nem vártam hogy ilyen jo lesz de mondjuk inkább jobban várom a black lagoon 3.

Röviden - Egyszer nézhető kategoria.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

NLZ

Orphen
Igazi régi anime, 98-ból. Főhősünk Orphen, a varázsló srác, ki a félelmetes szörnyet, Bloody Augustot keresi, személyes okokból. Hozzácsapódik még egy süldő lányka és egy fiú, kit Orphen felfodat tanoncának. Van még két kis hülyegyerek is, kik nem tartanak a trióval együtt, mégis mindig felbukkannak, kb a funfactort szolgálják.
Alapvetően követi a szokásos dramaturgiai vonalat, hogy először vidám és jópofa, aztán végén jön a felesleges rinyálás, de szerencsére ezt a minimumra tudták fogni. A sztori vége kissé összecsapott lett, de van egy második évad.
Egy egyszer nézhető anime, de azért felüdülés a csili-vili számítógépes grafika után.
7/10
[reserved]

Member

Eléggé főbelövős darab, kerülendő. A kiváló második OP is egy hatalmas átverés.
Ja, van 2. évad, de azt az is halálraalázta, akinek az első bejött, szóval nem tudom. :)

NLZ

Najó, most sikeresen elvetted a kedvelmet. :P  Akkor mondd, mit nézzek meg most? :D
[reserved]

Member

Kirandomolok neked valamit a listámról.
ÉÉ-HH-NN dátum számjegyeinek összege fentről kezdve, abc sorrend esetén: affene, Gravitation. :D

NLZ

Kívánom, hogy álmodban egy yaoi jelenet áldozata legyél, természetesen a helyzet rosszabbik végén. :D
[reserved]

frozenstein


NLZ

Slayersen filóztam énis, melyikkel érdemes kezdeni? Az alapsorozattal, vagy az Excellent-tel, ami időben az első?
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-11-29, 22:06:04
Slayersen filóztam énis, melyikkel érdemes kezdeni? Az alapsorozattal, vagy az Excellent-tel, ami időben az első?

Szerintem a sorozatokkal, és ha azok bejönnek, akkor a többivel folytasd.
(Megjegyzem, eléggé offok vagyunk.)

Cobra

OVA-k voltak először, utána a Moviek 1-4-ig, majd a sorozatok, végül az utolsó Movie. Illetve ezek után jött az új Revolution sorozat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Cobra on 2008-11-30, 01:10:01
OVA-k voltak először, utána a Moviek 1-4-ig, majd a sorozatok, végül az utolsó Movie. Illetve ezek után jött az új Revolution sorozat.
Hát nem.

Produkciók a kiadás időrendjében: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=animelist&orderby.name=1.1&orderby.airdate=0.1&orderbar=0&noalias=1&do.search=search&adb.search=slayers
Itt pedig a kronológiai egymásraépülési rend: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=rel&aid=39

Member

Még be kéne ágyazniuk valamit valahová. :D

NLZ

A kérdésem az volt, hogy melyikkel lenne érdemes kezdeni, az AniDB-t ismerem énis. :P  De akkor kezdem az alap sorozattal, ha nincs ellenjavaslat.
[reserved]

Selmo

Elsőnek az OVA/moviekat, kivéve az utolsót, aztán a sorozatok. Szerintem. :)

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Késő, már elkezdtem az alapsorozatot. :D  De majd ha letudtam, akkor majd történeti időrendben fogom nézni őket, mert a 7. résznél járok és idáig bejövős. :)
[reserved]

Cobra

Igazából mindegy, mert a sorozatnak meg a Movieknak/OVA-knak mások a szereplői Linán kívül, és semmifél kapcsolat nincs a történetek között (illetve az utolsó Movie csipeget minden addig kiadott anyagból).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Penguin Musume Heart
AniDB
Fanservice és poénok minden mennyiségben. Nagyon tetszett a sorozat, a vége nyitva maradt, jöhet a folytatás. Bár azt se bántam volna ha ennél jobban hanyagolják a történetet, az ilyen kaliberű animéknek arra nincs szükségük. :D
10/10

Viszont a Chihiro-subs félre fordításai néhol nagyon tudtak fájni, az utolsó rész címe pl... :ejj:[spoiler]Chihiro: The World Will Be Destroyed, So Run
Eredeti: 世界の中心で愛を叫んで、脱出
translate.google.com: Yelling at the center of the world in love and escape[/spoiler]

Moha

Quote from: frozenstein on 2008-11-30, 16:40:10
Penguin Musume Heart
Ez fent van a wishlistemen, és a beszámolód alapján tényleg érdemes lesz megnéznem. :) Viszont ha a subber csapat ilyen hibákat követett el a fordításban, akkor lehet, hogy a körmömet fogom rágni...
[spoiler]"Sekai no naka, kokoro de ai wo sakende, dasshutsu" ha jól olvasom. Viszontlag egyszerű kanjik... Honnan jött ide a "destroy"  :confused:[/spoiler]

kikuchiyo

#6080
Quote from: Moha on 2008-11-30, 18:49:31
[spoiler]"Sekai no naka, kokoro de ai wo sakende, dasshutsu" ha jól olvasom. Viszontlag egyszerű kanjik... Honnan jött ide a "destroy"  :confused:[/spoiler]
[spoiler=oh hai]sekai no chuushin de...

ATLAS translation for the lulz: "I escape calling out love at the center of the world." [/spoiler]
Failure is the default option

Cobra

Chihiro állítólag kínai subból fordít angolra, így bármi lehetséges :)
Még szerencse, hogy eléggé alapfokú a szöveg az animében, így még felirat nélkül is nézhető lenne.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Junchi

Kai Doh Maru OVA

Komolyan, ilyen sz*r animéhez ritkán volt eddig szerencsém... *headdesk*

Írhatnék róla ide is, de helyette itt egy pofátlan önreklám ^^

Kvikveg

Quote from: Junchi on 2008-12-01, 19:06:27
Kai Doh Maru OVA

Komolyan, ilyen sz*r animéhez ritkán volt eddig szerencsém... *headdesk*

Írhatnék róla ide is, de helyette itt egy pofátlan önreklám ^^
Az "AnimeNewsNetwork use your OWN server to host images" felirata kulonosen jo.   :_piszka:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Junchi

Quote from: Kvikveg on 2008-12-01, 19:26:33
Quote from: Junchi on 2008-12-01, 19:06:27
Kai Doh Maru OVA

Komolyan, ilyen sz*r animéhez ritkán volt eddig szerencsém... *headdesk*

Írhatnék róla ide is, de helyette itt egy pofátlan önreklám ^^
Az "AnimeNewsNetwork use your OWN server to host images" felirata kulonosen jo.   :_piszka:

Ahogy a lustaság is, de a kedvedért etálom... :3

Próféta

#6085
Quote from: Junchi on 2008-12-01, 19:06:27
Kai Doh Maru OVA

Komolyan, ilyen sz*r animéhez ritkán volt eddig szerencsém... *headdesk*
Az egyik LEGENDARY meetünkön sikerült végigszenvednünk. Nekem ez volt az első usteam találkozóm (Zsigának is?), azóta el se mentem többre. Na jó, ez nem igaz, de kicsit úgy éreztem.

EDIT: az megvan, hogy a szereplők közül ki fiú és ki lány?  :__devil:

Selmo

Genshiken 2 (12 rész): Egész jó volt, bár eléggé más hangvételű, mint az első sorozat. Mondhatni egy másik megközelítés. A szerelmi szál mondjuk meglepett. :P

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Junchi on 2008-12-01, 19:06:27
Kai Doh Maru OVA

Komolyan, ilyen sz*r animéhez ritkán volt eddig szerencsém... *headdesk*

Írhatnék róla ide is, de helyette itt egy pofátlan önreklám ^^
Az írásoddal kapcsolatban: Csak azt tudtam meg, hogy sz*r a zene és az animáció, de ezen kívül szinte semmit, legközelebb kicsit konkrétabban, hogy kedvet kapjak. ::)

Junchi

#6088
Quote from: Member on 2008-12-02, 13:21:22
Quote from: Junchi on 2008-12-01, 19:06:27
Kai Doh Maru OVA

Komolyan, ilyen sz*r animéhez ritkán volt eddig szerencsém... *headdesk*

Írhatnék róla ide is, de helyette itt egy pofátlan önreklám ^^
Az írásoddal kapcsolatban: Csak azt tudtam meg, hogy sz*r a zene és az animáció, de ezen kívül szinte semmit, legközelebb kicsit konkrétabban, hogy kedvet kapjak. ::)

Az a legnagyobb baj, hogy erről az animéről semmit, azaz SEMMIT nem lehet írni. Hidd el, próbáltam valami épkézláb posztot összeböffenteni róla, de egyszerűen nem ment... 45 percen át nem történik (szinte) semmi... .__.

Btw, megnéztem random két részt a Musashi c. animéből. Emberek, érdemes belenézni ebbe a cuccba!! Olyan szinten legendás animációt hoztak neki össze, hogy az maga a gyönyör. Itt egy kis ízelítő: http://www.youtube.com/watch?v=H7urUYFjLUk - azóta röhögök xDDDD

Xzone

Rec

Oh wow... nem vártam, hogy ez ennyire jó lesz. Kilenc 10 perces rész, plusz egy OVA, szóval nagyon rövid, mégis történik benne annyi, mint egy "standard" romantikus sorozat 20+ része alatt.

Az első részben találkozik két főszereplőnk, a kezdő seiyuu és a reklámcégnél dolgozó salaryman. Az ő kapcsolatunkról, karrierjükről és érzelmeikről szól az egész.

A szereplők nagyonis realisztikusan vannak megformálva, a főhőssel is könnyű azonosulni. A sorozat leginkább slice of life jellegű, vígjáték elemekkel és egy romantikus főszállal.

A Rec betekintést enged a szinkronszínészek életébe is: megtudjuk milyen például egy H-game-et szinkronizálni, mennyire nehéz elhelyezkedni ilyen téren stb.

Mint sok kedvencemnél, a titok itt is az apró részletekben rejlik. Azt vettem észre, hogy szinte minden ehangzott vagy gondolt mondatnak jelentősége van, nincs üresjárat sehol. Ez persze köszönhető a rövid időtartamnak is (2 óra alatt lazán végignézhető az egész), de mégis különlegesnek érzem valamiért. 

Igazán pozitív emlékként marad meg bennem ez az anime, csak ajánlani tudom mindenkinek.