Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: NLZ on 2009-01-07, 14:07:03
Tényleg, van értelme megnézni akármelyik DragonBóll múvit? Csak mert most nézem az alap DB-t, aztán van lehetőség leszedni a 13 múvit/ovákat/GT speciálokat/bardrockot/trunkot. :D
Asszem a többségük arról szól, hogy jön Nagy Ellen, mindenkinél erősebb, mindenkit lever, aztán jön Goku, de Nagy Ellen még nála is erősebb, de aztán a többiek barátsága nagy erőt ébreszt Gokuban, és mégis leveri Nagy Ellent. Esetleg Goku helyett Gohan. Ez azt is maga után vonja, hogy nagyon vackok.

A Bardock / Trunks Special persze nem ez a kategória, azokat nem bántam meg. Az első Cooler és az első Brolly rész viszont ugyanez a recept, szóval objektíven nézve semmi jó nincs bennük, de mégis muszáj volt megnézni, mert OMG Dermesztő testvére, meg OMG a csillagharcos loreban beharangozott legendás szuperharcos.

A többiből amit meg mertem kóstolni (általában csak videorészleteket), az nem volt jó. A DB-DBZ közti átvezetőre konkrétan emlékszem, azt végignéztem, pedig nem kellett volna. Abban volt a szánalmas zöldségvillain (Garlic), aki ráadásul vissza is tért a sorozatban, és Freezer leverése után nagyon komolyakat harcoltak vele  :facepalm:

kikuchiyo

 :zomg:
Ez a hozzászólás olyan volt tőled, mintha Bush hirtelen a kvantummechanika filozófiai értelmezéséről kezdene előadást tartani, különös tekintettel a Bell-egyenlőtlenségek jelentőségére.
Nem vártam volna.
Failure is the default option

Próféta


NLZ

Szal Bardockon és Trunkson kívül a többi felejtős, mert mind csak ilyen tipikus neverending shonenfight fillerek? :)
[reserved]

Selmo

Rec (9+1 rész): Ahogy előttem írták, megéri megnézni. :jee:

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-01-08, 02:41:37
Szal Bardockon és Trunkson kívül a többi felejtős, mert mind csak ilyen tipikus neverending shonenfight fillerek? :)

Kb. igen. (A 12.-et szerintem érdemes azért megnézni, elég vicces.)

Xzone

Macademi Wasshoi!

Az előző évad sorozatai közül ez volt az egyik legjobb. Nagyon random az egész. Ebből kifolyólag eleinte abszolút az az érzése az embernek, hogy ez valami B kategóriás dolog, amivel nem érdemes igazán foglalkozni.

Viszont ha odafigyelünk, rájövünk, hogy mennyi munka van ebben az animében. Mintha a készítők azt akarták volna bemutatni, hogy ők értenek mindenhez. A poén az, hogy sikerült nekik! Ha valamiben ennyi féle stílus keveredik, akkor általában az a vége, hogy egyik sem lesz igazán meggyőző. Itt abszólút nem ez a helyzet: az ecchi, a moe, az akció, a vígjáték, a komoly és a romantikus részek is egyaránt hihetetlenül jók (mindegyikre Pavlov-kutyaként reagáltam a megfelelő érzelemmel(tudom, teljes képzavar)). A rajzolásról is hasonló jókat lehet elmondani: rengeteg furcsa képi megoldást láthatunk, és itt nem is érezzük fölöslegesnek vagy öncélúnak mint például az ef második évadjában néhol.

A MW nem fél elmenni a végletekig, sokkolni is meri a nézőt: Hapsiel például nem hiszem, hogy bármely más animében kaphatott volna szerepet (egyik kedvenc karakterem btw). Paródiák és utalások is sűrűn előfordulnak a sorozatban; a sok más apró pozitívum mellett ezek is hozzájárulnak az élmény teljességéhez.

Ajánlani viszont csak úgy merem bárkinek is, hogy előtte teljesen nyitott hozzáállást feltételezek az illetőtől. Ha inkább a sablonokat kedveled, tartózkodj a Macademi Wasshoitól. Viszont ha úgy érzed, képes vagy befogadni ezt a random hurrikánt, és értékelni a részleteit, akkor csak annyit mondhatok: jó szórakozást :)

minuszmiki

Quote from: Xzone on 2009-01-09, 03:20:10
Macademi Wasshoi!
Ez meghozta a kedvem, tenni fogok vele egy próbát.

Én

Quote from: Xzone on 2009-01-09, 03:20:10
Hapsiel például nem hiszem, hogy bármely más animében kaphatott volna szerepet (egyik kedvenc karakterem btw)
Bocs, de  :zomg: :zomg: :zomg:
Amúgy jó ismertető, +1 :smile:

bimanc

#6310
Quote from: Xzone on 2009-01-09, 03:20:10
Macademi Wasshoi!

Teljes mértékben egyetértek, és ajánlom is azoknak, akiknek nem fekszi meg a gyomrát. Sok mindent nem fűznék hozzá, csak annyit, hogy a tizedik epizód szerintem még így is kiemelkedik a többi közül, egyszerűen minden benne van, ami animében lenni szokott, nagyszerűen summázza, hogy miért érdemes animét nézni. Első alkalommal annyira ledöbbentett, hogy még röhögni is elfelejtettem, úgyhogy gyorsan meg is néztem még párszor. Ez a rész kb. 9000/10, de azért a többi is nagyon jó.


Szerk.:
Ga-Rei: Zero:
(Tömören, velősen, még emészteni kell)
ISTENI!

Cobra

Na School Days letudva. Szerencsére az utolsó rész kárpótolt a többi rész szenvedéseiért. Első 6 részt szerintem teljesen felesleges megnézni, addig tényleg semmi értékelhető nem történik. Végén azért mindenki megkapta, amit akart, bár nem teljesen úgy, ahogy elképzelték :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xzone

Quote from: Cobra on 2009-01-10, 23:27:44
Első 6 részt szerintem teljesen felesleges megnézni, addig tényleg semmi értékelhető nem történik.

Heh, nekem pont azok tetszettek. Addig még 'normális' a sorozat és komolyan lehet venni.

Pontosítok: máshogy tetszett az első pár rész, mint az egész sorozat egyben  ;)

NLZ

[reserved]

Cobra

Mondjuk én pont arra a kategóriára nem vagyok kiváncsi, amiben a sorozat tartózkodik az első 6 részben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Macademi Wasshoi  :jee: jó volt, vicces, hapcier meg lol  :angyali:

NLZ

Abenobashi Mahou Shoutengai
Egy kissrác és egy kiscsaj a mesevilágban tévelyeg. Elején vígjáték, második fele kissé elkomolyodott. De amíg vicces volt, jó volt, pl az egyik részben mechás űrscifi volt, aztán tisztára TTGL paródia volt, noha ez évekkel előtte készült. :D  A komoly rész ha nem lett volna, az év vígjátéka is lehetett volna, de azért nem volt rossz így se. 9/10
[reserved]

kikuchiyo

Tytania

Kezdem elveszíteni a lelkesedésemet a sorozat iránt. Mondhatni, nem is tudom miért nézem még mindig.
A QUALITY az elviselhetetlenség határát súrolja és hiába tartunk félúton (26 részt feltételezve), a sztori még csak most kezd beindulni, és még azt a keveset sem hozta eddig, amit vártam tőle.

Failure is the default option

Junchi

#6318
Quote from: kikuchiyo on 2009-01-12, 01:32:14
Tytania

Kezdem elveszíteni a lelkesedésemet a sorozat iránt. Mondhatni, nem is tudom miért nézem még mindig.
A QUALITY az elviselhetetlenség határát súrolja és hiába tartunk félúton (26 részt feltételezve), a sztori még csak most kezd beindulni, és még azt a keveset sem hozta eddig, amit vártam tőle.

Én a 4. rész után kihajítottam a fenébe ^.^; Amúgy muris volt, mikor az első rész után rögtön aszitte "mindenki", hogy megvan/lesz a LoGH utódja. Én meg csak halkan kuncogtam a bajcom alatt a sok eretnek beszólást látva és lám, kinek lett igaza? Nekem :D; Talán több esélye lett volna, ha nem a LoGH sikerét akarta volna meglovagolni, de így... lehet egyszer majd előveszem a távoli jövő egy napján, de fix, hogy az nem mostanában lesz :3

Rounin

Quote from: Junchi on 2009-01-12, 11:39:48
Én meg csak halkan kuncogtam a bajcom alatt a sok eretnek beszólást látva és lám, kinek lett igaza? Nekem :D

És örülész is nekije? Mert akkor egészségedre.

Junchi

Quote from: Rounin on 2009-01-12, 12:02:12
Quote from: Junchi on 2009-01-12, 11:39:48
Én meg csak halkan kuncogtam a bajcom alatt a sok eretnek beszólást látva és lám, kinek lett igaza? Nekem :D

És örülész is nekije? Mert akkor egészségedre.

Köszönöm kendnek szíves jóindulatját :3

Rounin


NLZ

Oruchuban Ebichu
Egy háztartásbéli hörcsög, az egyedüllálló, 20as éveinek második felében lévő nő és a félrekefélő pasijának hétköznapjai. Alapvetően a poénforrás Ebichu, a hörcsög, akinek meglehetősen együgyű mivolta miatt szereti a camembert, a jégrémet, és gyakran asszociál perverz dolgokra. A grafika meglehetősen egyszerüsített, de ide pont jó. Ecchi is van, sőt, gyakran mutanak szexjeleneteket ímmel-ámmal takarva, szal csak nagykorúak nézzék. :D Végig röhögtem, aki bírja az ilyen típusú idiotizmust, annak ajánlott. 10/10
[reserved]

Bicskei

School Days TV
letudva...
sztem könnyen emészthető....az uccso pár részt végig röhögtem.
azt nem mondom h nem volt izgalmas de én nem így képzeltem el a végét...
[spoiler]nem tetszett h Makoto meg Sekai meghalt ez így kevés....pusztulni kellett volna mindenképp de lolinak tuti...
ja és én Makotonak szurkoltam h minnél több csaj meglegyen neki..az egyik legjobb bige Katsura sajna kimaradt neki.[/spoiler]
összeségében
10/8
Ultras liberi

Fatal

Quote from: Bicskei on 2009-01-12, 20:50:15
School Days TV

[spoiler]az egyik legjobb bige Katsura sajna kimaradt neki.[/spoiler]

Szerintem belefért még a színfalak mögött az utolsó részben :)
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

SaiyaGin

Quote from: Fatal on 2009-01-12, 20:54:08
Quote from: Bicskei on 2009-01-12, 20:50:15
School Days TV

[spoiler]az egyik legjobb bige Katsura sajna kimaradt neki.[/spoiler]

Szerintem belefért még a színfalak mögött az utolsó részben :)

Mármint
[spoiler]Kotonoha+Makoto hullája jelleggel?[/spoiler]

Fatal

Nem, [spoiler]Ha jól emlékszem, még összejöttek azelőtt egy nappal, Makoto Katsurával csókolózott Sekai előtt a lakásán, etc. Namármost azután egyszercsak reggel lett, és nem lenne a sorozathoz méltó ha még hazament volna utána Kotonoha és nem Makotonál tölti az éjszakát :hehe:[/spoiler]
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

SaiyaGin

Quote from: Fatal on 2009-01-12, 21:07:55
Nem, [spoiler]Ha jól emlékszem, még összejöttek azelőtt egy nappal, Makoto Katsurával csókolózott Sekai előtt a lakásán, etc. Namármost azután egyszercsak reggel lett, és nem lenne a sorozathoz méltó ha még hazament volna utána Kotonoha és nem Makotonál tölti az éjszakát :hehe:[/spoiler]

Ja, az is igaz...

Bicskei

[spoiler]szerintem meg nem történt meg.
ugyanis azon az estén állítbe hozzájuk a másik ribi(sekai) h Makoto hogy lehetsz most vele én terhes vagyok velem kell lenned...nem sookal később lehet látni ahogy Makoto elköszön Katsuratol és a csaj haza megy valami autoval..[/spoiler]
Ultras liberi

Dreamcleaver

#6329
Macross Frontier

Nehéz elemzést írni egy olyan műről (amúgy sem vagyok valami kimívelt kritikus), ami nagyon tetszett mégis tele volt idegesítő apróságokkal. Ez volt az első Macross animém (valószínűleg a korábbiakat nem fogom megnézni a grafika miatt), úgyhogy szokni kellett picit.

Maga a történet jól ki van dolgozva. Nagyszabású űropera csavaros történettel, sok ármánnyal, szerelemmel, drámával és akcióval. A Macross Frontier nevezetű kolóniaflotta útját követhetjük soron, mely a Protoculture civilizáció fajait (emberek, óriások és egyebek) szállítja. Küldetésük célja egy új anyabolygó megtalálása. Útjuk során megtámadja őket a titokzatos, rovarszerű Varja faj, és élet-halál harc keződik a túlélésért.

A történetnek tulajdonképpen 3 főszereplője van; Alto, a lányos kinézetű főhős, volt kabuki színész, aki megtagadta a családi tradíciót és pilóta lesz, Sheryl, a híres énekes idol, aki látogatóba jön a Frontier flottára a Galaxy flottáról, és Ranka, egy titokzatos múlttal rendelkező fiatal lány, aki szintén énekes akar lenni, de indokait inkább nem spoilerezném le. Az szerelmi háromszögük alkotja a sztori főszálát a Varja támadások mellett. Van azonban egy rakat mellékszereplő is, akik szerencsére nem elnagyoltak. Jól kidolgozott jellemük van (legyenek rosszak vagy gonoszak) és van egy-két érdekes (szerelmi) mellékszál is (bár Alto "tesójának" szelíd homoszexuális vonzalma picit irritált).
Itt jegyezném meg, hogy aki kitalálta, hogy mega moe, méretes keblekkel rendelkező, óriás csajszi, Klan, mikron formája egy loli legyen, azt fel kéne négyelni és kiszögelni a világ 4 legnépesebb városának központjában elrettentő példaként.  :mad:

Azonban ez nem szokványos űropera, ugyanis a zenének nagyon nagy szerepe van a történetben, és ez az a faktor, ami meg fogja osztani a közönséget. Az animéban szereplő számok isteniek, nagyon megdobják a hangulatot. Ráadásul nagyon szépen vannak animálva és koreografálva a koncertek és egyéb éneklős jelenetek, amik még jobban megdobják az élményt. Csaták alatt mindig énekel vagy Sheryl vagy Ranka ezzel buzdítva a pilótákat, és persze sok drámai jelenet alatt is ők szólnak. De a zene ereje itt ennél jóval nagyobb, képes eldönteni csatákat, összezavarni az ellent. Ezt mondjuk megindokolják azzal, hogy hogyan épül fel a Varja kommunikációs rendszer. Mégis sok helyen már túlzás, amit művelnek. A szerelmesek képesek hallani egymás énekeit az univerzum át, sőt beszélgetnek is (itt volt valami quartz fülbevaló, ami felerősíti az éneket, de puh pls) etc etc. Az ilyen jeleneteknél azért fogtam a fejem.

Még annyit a történetről, hogy a végét megint picit elkapkodottnak éreztem. Az utolsó két részbe rengeteg minden bele van sűrítve. Ráadásul ez is hirtelen zárul, a climax az utolsó rész végén van, a epilógus meg már a stáblista alatt van. Csak én szeretem azt, hogyha a lezárás egy egész részt felölel (pl Kanon animék)? Ha látom, hogy a megkedvelt szereplőimnek hogyan alakul az élete a megpróbáltatások után? Nem szeretem, ha ilyen gyorsan elvágják a történetet.

A grafikával alapvetően nagyon meg voltam elégdve. Nagyszerűen ötvözték a 2D-s rajzot a 3D-s CG animációval. A CG itt igazi minőségi munka, nem valami harmadrangú gagyiság. A masszív űrcsaták frenetikusan néznek ki. A rajzolt részekkel is meg voltam elégedve, bár itt-ott azért elő elő fordult egy-két elrajzolt fej. A koncertek nagyon látványosan voltak előadva.

Summa summárum; ez a sorozat nagyon szórakoztató volt, de nem azért mert Macross, sőt, talán ha nem lett volna Macross még jobb is lett volna. Tetszett a zene dominanciája, egyedi hangulatot adott az animénak, de még jobban tetszett volna, ha logikus keretek között tartják az erejét. Még az is rendben volt, hogy fegyverként is alkalmazták (ez is az egyediség része), de egyes jelentekben már annyira irreális dolgokat műveltek vele (tudom sci-fi de akkor is), hogy nem tudtam komolyan venni. Ez a sorozat 10/10 lett volna, ha a nagyszerű sci-fi történetet egyszerűen ötvözték volna egy romantikus mesével és sok-sok zenét adtak volna hozzá.

Így egy 8/10-t adok neki.

Ja és az OST-ket kötelező meghallgatni, fenomenálisak.

Phew...de elfáradtam.  :smile:


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS