Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

bimanc

Quote from: Member on 2009-04-16, 10:23:27
Code Geass R2

Bocs, hogy közbeszólok, elolvastam (Member, az ízléseddel valami nincs rendben, a CG R2 konkrétan trainwreck, hogy adhattál erre 7.5-t?), és izé, mit is akartál mondani ezzel:
"Hogy miért nem lőtték ahogy inkább, arra később kaphatnánk választ, de majd leírom, hogy én miért nem találtam. "

Cobra

én agyon-ra tippeltem az ahogy helyett
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Késő este már szokásom elgépelni, alig éltem hajnali egy körül. Kösz, hogy szóltál, Araki nem vette észre, vele szoktam teszteltetni. A zárójelre pedig,
-mivel nem volt benne olyan haláli fordulat, mint anno az Euphy-s eset,
-és nézette magát az elsővel ellentétben,
-meg Lelouch karakterét megkedveltem azokban a részekben, amikor Nunnaly éppen a Bahamákon nyaralt és nem ment át emo-gay-be,
úgy éreztem, többet érdemel egy 5-6 körüli értéknél. Meg nagy ötletnek tartom az oldalcserét. Kb. ennyi.
Ha lesz harmadik egy Suzaku Zero-val, attól már távol tartom magam.

White SeeD

Quote from: Member link=topic=753.msg392360#msg392360
Ha lesz harmadik egy Suzaku Zero-val, attól már távol tartom magam.

Már régen megy :D

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1465.0

És nincsen benne Shuzaku ;)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Affene, pedig amikor anno írtad, megesküdtem volna, hogy viccelsz. :)

Azt a rohadt, milyen az a segg ott lent az anidb képen. :eek:

NLZ

Quote from: White SeeD on 2009-04-16, 22:51:44
Quote from: Member link=topic=753.msg392360#msg392360
Ha lesz harmadik egy Suzaku Zero-val, attól már távol tartom magam.

Már régen megy :D

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=1465.0

És nincsen benne Shuzaku ;)
Haha, ennyi erővel meg Busou Renkin és xxxHOLiC az előzmény. :D
[reserved]

bimanc

Quote from: Member on 2009-04-16, 22:14:10
Késő este már szokásom elgépelni, alig éltem hajnali egy körül. Kösz, hogy szóltál, Araki nem vette észre, vele szoktam teszteltetni. A zárójelre pedig,
-mivel nem volt benne olyan haláli fordulat, mint anno az Euphy-s eset,
-és nézette magát az elsővel ellentétben,
-meg Lelouch karakterét megkedveltem azokban a részekben, amikor Nunnaly éppen a Bahamákon nyaralt és nem ment át emo-gay-be,
úgy éreztem, többet érdemel egy 5-6 körüli értéknél. Meg nagy ötletnek tartom az oldalcserét. Kb. ennyi.
Ha lesz harmadik egy Suzaku Zero-val, attól már távol tartom magam.

Aham. Az első széria szerintem összeszedettebb, nekem nem volt bajom a Yuffi-s dologgal, a másodikban meg amit Shirley-vel műveltek az gáz volt.
[spoiler]Rolo Halála drámaibb volt, mint Shirley-é, pedig az első széria legjobb jelenete volt számomra, amikor Lulu kitörtölte a csaj emlékeit, és ott álltak az emlékműnél.[/spoiler]
Az R2-nek az eleje, meg a vége egész jó volt, ezt elismerem, de végülis nem számítottam ilyen magas pontozásra.

Member

A cinkméter azon áll, hány labdát dob fel, ettől még lehet vmi (viszonylag) jó, lekötő. :)
A legrosszabb az olyan anime, ami előtt majd szétfolysz, annyira untat, és még írni sem tudsz róla, hogy kihörögd magad.

Valami hülye mánia, hogy mindent el kell bonyolítani a végére, meglepett volna, ha itt ilyen nem történik.

balu0

Soukou no Strain
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4556
Rövid Sci-Fi , nekem nagyon bejött, nem spóroltak a mellékszereplőkkel, többen haltak meg mint Gundam-ban eddig összesen :D (persze túlzok :D de hullanak) Az alapsztori jó, és tetszet hogy kb realisztikusan van megoldva a csillagközi utazás. Azaz nem tudank fénysebesség felett manni,m csak nagyon közel hozzá, így pl 130 fényévre utazva a földön tényleg 130 év tellik el, míg az űrhajón ugye a torzulás miatt csak 2 (Iker paradokszon). Van is rá példa a sorozatban mikor az egyik srác találkozik az öcsével aki már vagy jó 20 évvel öregebb nála :D

Nekem 8/10

Gunslinger Girl S1 és S2
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=animelist&adb.search=gunslinger+girl&do.search=search
Itália , titkos kormány ügynökség, agymosott általános iskolás kislány bérgyilkosok, dráma, faszán ábrázolt valós fegyverekkel... kel még több ? :D
Szintén bejött, jó sztori jó karakterek, jól ábrázolták az érzelmeket, folyamatosan azt vártam mikor kattan be valamelyik kislány.

Skip Beat! + Manga
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6103
Jó sok pontja volt AniDB-n, meg mostanába úgyis belenézegettem romantikus izékbe gondoltam adok neki egy esélyt.
Nem bántam meg, jók a poénok és ez NEM ZENÉSZ anime mint ahogy az ember gondolná (vagy fél éve ebben a tévhitben leledztem). Színészkedés a főszereplőnk mestersége, és nagyon bejött a karaktere. A manga jóval előrébb tart mint ahol az animét abbahagyták, és mivel elég szorosan követte a mangát, remélem jön S2.

Akinek Nodame C. bejött azoknak ez is fog tetszeni.

Tőlem kap egy 9/10-et a manga hatásai miatt

Don't call the grammar police, I'm still half asleep and have a hangover.

bimanc

Quote from: Member on 2009-04-17, 19:40:00
A legrosszabb az olyan anime, ami előtt majd szétfolysz, annyira untat, és még írni sem tudsz róla, hogy kihörögd magad.

Na az ilyeneket nem is szoktam megnézni. Bár most így nem is tudnék olyan unalmasat mondani, ami nézhetetlen. Hidamari Sketch például annyira lassú, hogy szinte beleég az anime a monitorba, mégis nézeti magát (lehet, hogy én vagyok a perverz).

Quote from: Member on 2009-04-17, 19:40:00
Valami hülye mánia, hogy mindent el kell bonyolítani a végére, meglepett volna, ha itt ilyen nem történik.

A néző elvárása, hogy a befejezés kiemelkedő legyen, és ennek általában meg akarnak felelni a készítők. Kár, hogy nagyon ritkán járnak sikerrel.

Más:
To Love-Ru Ova: Ez jó volt. Nem gondoltam volna, hogy Rito ilyen jó csaj lenne.  ^^" Kb olyan, mint egy átlag filler rész a sorozatból, de jobb a fanservice, meg vicces is hála istennek.

chilip

Quote from: balu0 on 2009-04-18, 14:20:07
Skip Beat! + Manga
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=6103
Jó sok pontja volt AniDB-n, meg mostanába úgyis belenézegettem romantikus izékbe gondoltam adok neki egy esélyt.
Nem bántam meg, jók a poénok és ez NEM ZENÉSZ anime mint ahogy az ember gondolná (vagy fél éve ebben a tévhitben leledztem). Színészkedés a főszereplőnk mestersége, és nagyon bejött a karaktere. A manga jóval előrébb tart mint ahol az animét abbahagyták, és mivel elég szorosan követte a mangát, remélem jön S2.

Akinek Nodame C. bejött azoknak ez is fog tetszeni.

Tőlem kap egy 9/10-et a manga hatásai miatt

Don't call the grammar police, I'm still half asleep and have a hangover.

animéből 1 részt láttam csak eddig, úgy ahogy elment. az a baj hogy a mangája az eggyik kedvencem így az elvárásaim a csillagos égben vannak  :frown:

also
[spoiler=we don't call grammar police]
we call
[/spoiler]

Member

Quote from: chilip on 2009-04-18, 14:39:14
eggyik
Quotealso
[spoiler=we don't call grammar police]
we call
[/spoiler]
Nem vagy kongruens.

NLZ

Quote from: chilip on 2009-04-18, 14:39:14
animéből 1 részt láttam csak eddig, úgy ahogy elment. az a baj hogy a mangája az eggyik kedvencem így az elvárásaim a csillagos égben vannak  :frown:
Sztem nagyon jó lett az anime is, kivállóan átadja az érzelmeket és a poénokat. Ha az animét folytatják és eljut a manga mostani tinibrancsos sztorijához, akkor lányos zavaromban be fogok pisilni az hatástól. :D
[reserved]

katz

Genshinken
Egy anime otakukrol otakuknak (és az otakuk barátjának/barátnőjének, hogy megértse, nincs semmi remeny) :)
12rész+3rész OVA+12rész (ebből az uccso nincs fenn az ftp-n)
55részes manga (kicsivel bővebb történettel)
10/10 Otakuknak alapmű ^^


SaiyaGin

Slayers Evolution-R
Elég nagy csalódás volt. Az elején lévő "vicces részek" közül nem mind vicces, Lina agresszivitása/idegbetegsége egyre zavaróbb. Tényleg nevetni kellene azon, hogy egymás után 3-4 részben is ok nélkül felhúzza magát, teli torokból ordítozik és átkokkal dobálja a társait? (Még tsunderének se nagyon lehet nevezni, mert ilyenkor csak a tsuntsun üzemmód működik. Jó, Nama néha tényleg idegesítő volt, de akkor is...)  A komolyabbnak szánt cselekmény is gyenge. Behoztak valami mazokukat kb. 3 részre, akikről nem derült ki szinte semmi, a Zuuma-szál lezárásában is totális kudarcot vallott a forgatókönyv. Az utolsó 4 rész már jobban tetszett, de ez akkor se értékelem többnek 6/10-nél.

katz

Ergo Proxy
23 rész
cyberpunk, post-apocalyptic, adventure, drama, horror, mystery, psychological, science fiction, supernatural

Olyan érzésem van ezt a sorozatot csak 15 részesre tervezték. Aztán amikor eljutottak a 12. részig szólt a készítőknek a kiadó, hogy ugyan egészítsék már ki egész évadosra a sorozatot.
Komolyan, a 12. részig érdekes, lebilincselő, változatos a történet, mint egy jó krimi. Aztán elkezd csapongani, és kb mindenféle hülyeségek vannak a 20. részig, onnantól meg jön egy holivudi vég (mindenféle atomgyenge fordulatokkal).
Amilyen jól indult, annyira leült a közepétől.
6/10 Kár érte, jól is meg lehetett volna csinálni

NLZ

Jah, kb. De a kretén rész utáni viszont az egyik kedvenc anime epizódom (mikor a szélcsendben várakoznak).
[reserved]

Junchi

Quote from: katz on 2009-04-24, 17:40:42
Ergo Proxy
Amilyen jól indult, annyira leült a közepétől.

Ööö... ez ugyanaz az Ergo Proxy, amit én is ismerek/vágtam ki a büdös fenébe a 4. rész után? :D; Mert szerintem ennek a borzadálynak már az első percei is arról árulkodnak, hogy mekkora szenny... ^^

Rounin

Nem, ez egy teljesen másik Ergo Proxy.
Duh.

Junchi

Quote from: Rounin on 2009-04-24, 18:44:17
Nem, ez egy teljesen másik Ergo Proxy.

Akkor feltétlen bele kell lessek.

NLZ

s-CRY-ed
Jó kis szupererős shónenfightnak indult, gar főhőssel, de a végére borzalmasan idétlen lett az egész, már a gagyiszint mutató is kiakadt. 5/10
[reserved]

SaiyaGin

WHO THE HELL DO YOU THINK WE ARE?! - The Movie I.
Ahem...
A Gurren-Lagann az Evangelionhoz hasonló fejőstehénnek bizonyult, úgyhogy a Gainax a GL sorozatából is készít filmfeldolgozást, de ez csak 2 részes lesz. Az első volt a Gurren-hen, aminek a dvd-je most jött ki, a második, a Lagann-hen holnap kerül a japán mozikba.
Nagyjából az első 14 részt dolgozta fel a film. Természetesen ennyit nem lehet 112 percbe beletömni, így néhány részből, amelyek főleg az idő közben csatlakozó mellékszereplőkről szóltak, csak jeleneteket mutattak (ezt sikerült úgy megoldani, hogy ne érződjenek összecsapottak ezek a jelenetek), a 11-14. részek helyett pedig egy kb. 20 perc hosszú teljesen új anyagot kaptunk a végére. Ez is hozta a megszokott hangulatot.
Kötelező látnivaló azoknak, akik szerették a sorozatot!


Én




sirtomi


kelvor

 :lul:

Baromi jó lett, egyébként mi a franc az rajtad, papír voodoo mask?  :D
Zen, híres lettél.  :D

Rounin

Quote from: kelvor on 2009-04-24, 22:20:15
Zen, híres lettél.  :D

A helyében most venném elő a másodlagos accot és felejteném el a jelenlegit. :__devil: