Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

NLZ

Van még manga/novella belőle? Nemtom melyik volt a forrás.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2010-08-24, 17:58:37
Van még manga/regény belőle? Nemtom melyik volt a forrás.

Igen, eddig 8 kötetnyi regény van, az anime az első hármat dolgozta fel.

Kuroi Tenshi

Kon Satoshi előtti tisztelgésként tegnap újranéztem a
Perfect Blue-t. Még mindig epic; sőt, már-már el is
felejtettem vagy csak most, másodszori megnézésre
tűnt fel néhány jól megkomponált párhuzam és jelenet.

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-08-29, 22:59:12
Kon Satoshi előtti tisztelgésként tegnap újranéztem a
Perfect Blue-t.

Most, hogy már értesz (valamennyire :P) japánul, figyeld meg még egyszer azt a jelenetet, amikor a lány az anyjával beszél telefonon. Régen, amikor először láttam felirattal a filmet, nem értettem, hogy ez a jelenet miért került bele.
De utóbb (a mozis vetítésen) megértettem: a szereplők végig standard japánul beszélnek, de ebben a jelenetben Mima a saját (brutális) tájszólására vált vissza. Ez egy anyanyelvi nézőnek azonnal, mindennél jobban kifejezi, hogy a főhősnő egy vidékről felszármazott egyszerű teremtés, aki teljesen idegen nemcsak a zenei és filmes közegben, de a nagyvárosban is.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Az elején nagyon gondolkoztam is rajta, hogy kilőjem-e a
feliratot, mert az első x perc párbeszédei elég egyszerű
nyelvezetűek voltak.
Az már másból is látszott, hogy elég egyszerű lélek, elég
csak arra gondolni, hogy milyen lassan esett le neki a
weboldal láttán, hogy ezen nem röhögnie kéne, hanem
félnie.

nikici

Senkou no Night Raid: Tetszett, hangulatos sorozat volt. De azért a 3. special rész várom, mert úgy tudom az 14. rész lesz, és a 13. rész vége nekem nem adott választ minden kérdőjelre.

SaiyaGin

Quote from: nikici on 2010-09-01, 22:33:41
Senkou no Night Raid: Tetszett, hangulatos sorozat volt. De azért a 3. special rész várom, mert úgy tudom az 14. rész lesz, és a 13. rész vége nekem nem adott választ minden kérdőjelre.

Nem volt rossz sorozat, bár kicsit lassan indult be.

nikici

Nekem tetszett már az elejétől a tempó. Néha jó egy lassabb akció is, nem kell mindennek (pl) Gundam 00 gyorsaságúnak lenni. :D A Senkou sztem pont ettől volt hangulatos. :D

Leara

Meg a Senkounál azért az sem elhanyagolható, hogy a feliratra is kellet várni egy ideig, szóval így még lassabbnak tűnt. Bár nekem nem volt bajom a tempóval, csupán a lezárás lett kicsit semmilyen, de reméljük a special rész majd ezt is orvosolja  :D.
MAL

SaiyaGin

Quote from: Leara on 2010-09-02, 13:05:57
Meg a Senkounál azért az sem elhanyagolható, hogy a feliratra is kellet várni egy ideig, szóval így még lassabbnak tűnt. Bár nekem nem volt bajom a tempóval, csupán a lezárás lett kicsit semmilyen, de reméljük a special rész majd ezt is orvosolja  :D.

Szerintem elég lezárásos lett a lezárás, bár várom a special részt, de nem hiszem, hogy olyan sokat hozzá kellene tenni még a történethez.

nikici

Én is inkább két szereplőre gondoltam, nem a történetre. Mert kettőről szinte semmit nem lehet tudni a végén, az egyikre volt csak egy picike utalás, de a kedvencemről pont semmi. Ezért reménykedem a 14. részben. :D

SaiyaGin

Quote from: nikici on 2010-09-03, 15:19:50
Én is inkább két szereplőre gondoltam, nem a történetre. Mert kettőről szinte semmit nem lehet tudni a végén, az egyikre volt csak egy picike utalás, de a kedvencemről pont semmi. Ezért reménykedem a 14. részben. :D

Ja, vagy úgy.
Közben elkészült a sorozatról írt véleményem:
Senkou no Night Raid

nikici

Még nyár elején néztem a Minami-ke első két évadát, de a 2. végére, kicsit már lefárasztott (1. tetszett nagyon, de a 2. már gyengébb, meg a grafika is hátrányosan változott szerintem), úgyhogy pihentettem a 3.at, de most múlt héten megjött hozzá a kedvem, úgyhogy gyorsan le is zavartam a 13 részt (+ a Betsubara OVAt). :D Az Okaeri nálam megint hozta az első évad hangulatát, és szerencsére a grafika is "visszaváltozott". Egyik kedvenc még mindig Hosaka-senpai. XD De igazából a legtöbb szereplőt bírom. Sok nemnormális egy helyen. :D

Selmo

Bakemonogatari (12+3 rész): Érdekes misztikus történetek csokra. De a minimalista háttér/CGI, hogy a szereplőkön kívül nincs más megrajzolva és a remélem nem vagy epilepsziás, mert egy csomó eltérű színű feliratot mutogatok úgy, el se tudd olvasni; az nagyon nem tetszett.

A tökéletesség unalmas.

Leara

School days~
Leszögezném, hogy hiába tudtam róla 1-2 dolgot, még így is ütött.
Hát... ebben a sorozatban egy értelmes szereplő sem volt, egyikük cselekedeteit sem értettem igazán. Nem szeretnék mindenféle apróságot leírni, hogy mitől rossz ez a sorozat, szerintem előttem már szidták egy páran, szóval most csak a kedvenceimet emelném ki:
- a kedvenc rendezői megoldásom lett az, hogy a gyorsan mozgó járművön (ami amúgy tele van), a szereplők képesek kiszúrni a másikat, amint épp XY-al van  :lol:. Úgy tűnik a Barátok köztös "pontottállahátukmögöttmikorrólabeszélnek" fordulat már unalmas.
Azonban a drámázások kifejezetten jól sikerültek... csak épp nem drámaian, hanem viccesen hatottak. Gondolok itt olyanokra, mikor pl. [spoiler]Sekai elordította az osztályban, hogy terhes, Makoto pedig később ott drámázott magában, majd próbált telefonálni, csak senki nem vette fel... és ekkor jött a "miért történik ez velem" beszólása... na vajon, miért :D? Az  utána következő jelenet Kotonohával meg már végig fejfogós, "ezt nem hiszem el" jelenet volt.
Bár az se volt rossz, mikor Makoto megkérdezte Sekaitól, hogy miért csinált gyereket... mintha ő nem lett volna benne a dologban  :lol:. [/spoiler]
De ez csak pár kiemelt kedvenc a sok közül.
Az utolsó rész meg önmagában is beteg volt, arról nincs mit mondanom, bár az utolsó jelenet nagyon romantikus volt  :lul:.
MAL

nikici

Quote from: Leara on 2010-09-07, 00:12:20
School days~

Nem is tudom, hogy lehet e a School days-ről jót mondani. :D Én nem nagyon tudok. A főszereplő srác az egyik legirritálóbb az összes animekarakter közül. A dráma meg már tényleg inkább lol, mint dráma. Felülmúlja még a brazil szappanoperákat is. XD
De akkor is azt mondom, hogy ezt egyszer mindenkinek végig kell nézni. XD

SaiyaGin

#8266
Quote from: Leara on 2010-09-07, 00:12:20
School days~
[spoiler]Sekai elordította az osztályban, hogy terhes, [/spoiler]

Talán a kedvencem a sok "nagyszerű" jelenet közül.  :D

Prof. William

ÚÚÚRRRRR ISTEN HÁT LÁNYOK TERHESEK LESZNEK HA LEFEKSZIK VELÜK AZ EMBER!!!!! - Egyértelműen a favorit...

Mintha minden szereplő erős tudatmódosító anyagok folyamatos hatása alatt lenne 12 részen át...


Más...


Hyakka Ryouran Samurai Girls


Az a második VH-ban elején szereplőink leradíroznak az égről egy teljes amerikai b52-es köteléket.  Álmodik a nyomor. :) Csóró japók max ha eggyet bírtak lelőni az egész háború alatt. :) Most legalább kompenzálnak.

Alkyra

Quote from: Prof. William on 2010-09-07, 11:21:15
ÚÚÚRRRRR ISTEN HÁT LÁNYOK TERHESEK LESZNEK HA LEFEKSZIK VELÜK AZ EMBER!!!!! - Egyértelműen a favorit...

Mintha minden szereplő erős tudatmódosító anyagok folyamatos hatása alatt lenne 12 részen át...


Más...


Hyakka Ryouran Samurai Girls


Az a második VH-ban elején szereplőink leradíroznak az égről egy teljes amerikai b52-es köteléket.  Álmodik a nyomor. :) Csóró japók max ha eggyet bírtak lelőni az egész háború alatt. :) Most legalább kompenzálnak.

Látom nem csak én vettem észre ezt a kis...hogy is nevezzem. Kárpótlást?:)

Zsiga

Quote from: Prof. William on 2010-09-07, 11:21:15
Az a második VH-ban elején szereplőink leradíroznak az égről egy teljes amerikai b52-es köteléket.  Álmodik a nyomor. :) Csóró japók max ha eggyet bírtak lelőni az egész háború alatt. :) Most legalább kompenzálnak.
LOLFAIL
Bővebben:
-Azok nem B52-k hanem B29-ek.
-B52 egy darab se repült a második világháborúban, mivel '52-ben volt az első tesztrepülésük.
-B29-ből jópárat lelőttek a japánok a világháború alatt.

Prof. William

Gome tévedtem. Az események hatása alatt írtam. :)  De ettől még epic volt. A japánok most kárpótolták magukat a II VH ért. :)

Fogadok hogy a csajok még az atomot is visszadobták az amcsikra bár valószínűleg  addig nem jutottak el az amerikaiak.

Leara

Higashi no Eden - Movie II: Paradise Lost
Nagyon régóta vártam ezt a movie-t, de sajnos csalódtam benne. Lehet, hogy azért is, mert rég láttam a sorozatot és az első movie-t, de ez valahogy nem hozta az Edenes hangulatot. Néha azt vettem észre, hogy kissé unom is. Azt sejtettem, hogy nem lesz majd mindenre válasz, de azért ennél többet vártam volna. Még mindig a sorozat tetszik a legjobban.
7/10
MAL

Bütyök

#8272
Letter Bee

Jó későn hoztam be, ahogy sok mással is le vagyok maradva mostanában, pedig összességében nagyon is tetszett. :) Amennyire tudta, hozta a manga hangulatát, csak épp az a néhány töltelék epizód nem kellett volna. :frown: A zenéket különösen szerettem, az első openinget meg aztán főleg. A szereplők közül is szinte mindenkit megkedveltem, és alig várom, hogy a manga izgalmasabbnál jobb részei megelevenedjenek a második sorozatban...

Quote from: Leara on 2010-09-10, 14:40:45
Higashi no Eden - Movie II: Paradise Lost

Én meg még az első mozit se néztem meg, annak ellenére, hogy a sorozatot szerettem... Tényleg csak halmozom a listám. XD
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

Member

Akkor jól éreztem, hogy valahogy nem illettek oda. Gondolom gondosan kiszámolták, hogy a 24.-ben megkapjuk az elismerést, amiért tudtuk, mi lett a csókával. :haha:

nikici

Szintén Higashi no Eden 2. mozi. Kb. ugyanazt tudnám elmondani róla, amit Leara, nekem is csalódás volt. :( Többet vártam a lezárástól. Végig csak dumáltak, semmi akció.

Meg pár napja meglestem a Brake Blade 2. moziját is. Az viszont tetszett nagyon. :D A szereplőket egyre jobban szeretem.  :hehe: Bár Rygart eléggé Gundam Seedes Kirara hajaz. És még a hangja is ugyanaz. XD És akkor már azt is lehet mondani, hogy Zess meg Athrun. :D Mindegy, lényeg, hogy jó, tetszett. Várom a következőt. ^^

SaiyaGin

Quote from: Leara on 2010-09-10, 14:40:45
Higashi no Eden - Movie II: Paradise Lost
Nagyon régóta vártam ezt a movie-t, de sajnos csalódtam benne. Lehet, hogy azért is, mert rég láttam a sorozatot és az első movie-t, de ez valahogy nem hozta az Edenes hangulatot. Néha azt vettem észre, hogy kissé unom is. Azt sejtettem, hogy nem lesz majd mindenre válasz, de azért ennél többet vártam volna. Még mindig a sorozat tetszik a legjobban.
7/10

:tezsvir:
Nem volt híján a csavaroknak a történet, de valahogy mégse volt az igazi.



Cobra

Angol dub és magyar sub... Nagyot csalódtam benned Member  :ejnye:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud