Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Leara

Majutsushi Orphen: ez a sorozat olyan semmilyen volt. Voltak jó próbálkozások, a szereplőket is egészen megkedveltem, de mégse nyújtott semmit. Azért majd valamikor meglesem a második évadot is.
MAL

Member

Úgy hallottam, hogy a második évad még gyerekesebb. Nekem már az első is az volt, úgyhogy nem álltam fel éppen elégedetten.


Acchan

QuoteLucy Maud Montgomery
Azta, nem is tudtam, h a hölgy munkái alapján készítették gyermekkorom egyik kedves sorozatát, a Váratlan utazást!!!

Kár, h wiki szerint a könyvei magyar kiadásai elég gagyik, pedig talán érdemes lett volna velük tenni egy próbát.

Az az összehasonlítás jó ötlet volt a kritika végén.  :jee:

ogre

black lagoon rewatch

az újranézős korszak újabb darabja. nem meglepő módon szerintem zseniális, azt hiszem, ezt jobban szeretem, mint a bebop-ot. :)
a több részre leosztott sztorikból talán csak az ikerpáros, amit nem kedvelek.

9/10



Cloud


Acchan

Needless

Ez rohadtjó volt, kár, h a végén eluralkodott az őskáosz (így már nem kérdés, nekivágok-e a mangának), nameg abban a bizonyos szobában igazán tartózkodhattak volna kevesebbet.  :hehe:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: frozenstein on 2010-07-25, 16:49:59
Agatha Christie no Meitantei Poirot to Marple

Azoknak ajánlanám a figyelmébe akik szeretik a klasszikus detektív sztorikat, esetleg Agatha Christie rajongók. Érdekes módon a legtöbb mistery animétől eltérően nem az összes eset gyilkosság, bár a nagy részét ezek teszik ki. Az egyetlen dolog amit kicsit hiányoltam, hogy hiába csináltak egy kapocs szereplőt Poirot és Marple között, a két mesterdetektív mégcsak nem is találkozik a sorozat alatt. Megnéztem volna hogyan oldanak meg egy esetet együtt.

9/10

Nem volt rossz, de azért felnőtt fejjel elég zavarónak találtam egy-két megoldást, amivel megpróbálták közelebb hozni a történeteket a gyerekekhez. A főszereplő kiskacsája néha az idegeimre tudott menni, de a célközönség gondolom viccesnek találta. Pár esetnél észrevettem, hogy jelentéktelenebb részleteket kihagytak, hogy jobban beleférjenek az 1-2-3-4 rész által meghatározott időkeretbe, de ez szerencsére nem jelentette a történet lebutítását.
7/10

Junchi

Perfect Blue revaccsolva!

Valamikor a bronzkorban volt utoljára szerencsém hozzá, és akkor (a.k.a zsenge sudribunkó koromban :P) még nem-igen sikerült felfognom a képernyőn látottakat, de így, másodjára megkukkantva már leesett a tantusz és azt mondom: ZSENIÁLIS! *o*

nikici

#8382
Mobile Suit Gundam Seed Destiny + Final Plus: The Chosen Future

A napokban befejeztem. Hát, vegyes a véleményem róla. Az sima Seed tetszett nagyon, úgyhogy lelkesen kezdtem bele a Seed Destiny-be, de kicsit csalódás volt.
[spoiler]Először is nagyon sok volt benne a duma, az egy helyben toporgás, és kevés az akció. Akkor ott van Athrun, aki az első sorozathoz képest visszafejlődött teljesen, szegényt mintha kiherélték volna. :zomg: Igaz a végére sikerült visszaszereznie a golyóit, de akkor is. Meg akkor vele és Cagallival is mi van itt a végén? Semmi? Egyszer remélem megcsinálják majd azt a függőben lévő mozit, én még reménykedem benne. Meg ha már szóba jött Cagalli, belőle is egy sírós rinyagépet csináltak, pedig az első szériában tök erős női karakter volt. Itt meg nem csinált szinte mást, csak sírt folyton. Első szériában Kira és Lacus közömbösek voltak nekem, de itt most őket csíptem a legjobban.
Legnagyobb negatívuma azonban a sorozatnak a főszereplő volt, Shinn. Tales of the Abyss-es (sorozat eleji) Luke hozzá képest nagyon szimpatikus. Nem hogy jó irányba fejlődött volna, hanem egyre rosszabb lett. És akkor a legvégén egy rész alatt megvilágosodott. o_O
Az meg ahogy Mu visszanyerte a végén az emlékezetét, szappanoperába illő volt. XD Egy az egyben ugyanaz a felállás.[/spoiler]

Azonban ezek ellenére is azért tetszett a sorozat, mert azért ha nem is annyira sok, de itt is voltak jó harcok, fordulatok. A zenéket is imádtam mind, OP-okat, ED-eket, OST-ket. Vagyis az utolsó OP-ot nem igazán találták el, maga a szám nem volt rossz, csak túl lassú volt OP-nak.  Lacus Fields of Hope című számát pedig imádom. :)

A Seed Supernova kis minisorozat hozzá furi volt. Legalább szerepelt még egy kicsit Yzak meg Dearka.

A Gundam Seed C.E.73: Stargazer ONA-t is meglestem, hogy akkor már minden kapcsolódó Seed meglegyen. Rövid volt, de érdekes. A főszereplő Sven valóban, ahogy olvastam is valahol, 3 rövid rész alatt többet fejlődött mint Shinn 50 rész alatt. XD Csak a vége [spoiler]olyan gonosz, hogy nem tudni, hogy akkor életben maradtak e vagy sem, mert kicsivel több mint 27 nap után találtak rájuk. Bár úgy tudom van hozzá egy one shot fejezet, amiből kiderül. Majd le kéne vadászni valahonnan.[/spoiler]

Szerk.: Ja meg meglestem még a Prétear animet. Sailor Moon fíling, 13 részben. Egyszer nézős, nem rossz sorozat.

Bütyök

Kimi ni Todoke: Sikerült végre letöltenem egyben, időm is kiadta, és az egészet letudtam ezen a borongós hétvégén. Imádtam.  :whoah:
Alig várom a következő évadot, és a mangát is tutira el fogom kezdeni. :)
Egyébként, aki esetleg olvassa a mangát, látta a sorozatot, ki tudna segíteni? Hol tart most a manga, és ahhoz képest hol fejezték be az animét? :)
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog


nikici

#8385
Quote from: Bütyök on 2010-10-18, 09:30:02
Kimi ni Todoke: Sikerült végre letöltenem egyben, időm is kiadta, és az egészet letudtam ezen a borongós hétvégén. Imádtam.  :whoah:
Alig várom a következő évadot, és a mangát is tutira el fogom kezdeni. :)
Egyébként, aki esetleg olvassa a mangát, látta a sorozatot, ki tudna segíteni? Hol tart most a manga, és ahhoz képest hol fejezték be az animét? :)

Az anime utolsó része a mangában a 27. fejezet. :)
Amúgy meg asszem valahol az 51. fejezet körül jár, de nem tudom, hogy scanlation meddig van hozzá, egy ideje már lemaradoztam vele.

SaiyaGin

Quote from: nikici on 2010-10-17, 19:03:28
Mobile Suit Gundam Seed Destiny + Final Plus: The Chosen Future

A napokban befejeztem. Hát, vegyes a véleményem róla. Az sima Seed tetszett nagyon, úgyhogy lelkesen kezdtem bele a Seed Destiny-be, de kicsit csalódás volt.
[spoiler]Legnagyobb negatívuma azonban a sorozatnak a főszereplő volt, Shinn. Tales of the Abyss-es (sorozat eleji) Luke hozzá képest nagyon szimpatikus. Nem hogy jó irányba fejlődött volna, hanem egyre rosszabb lett. És akkor a legvégén egy rész alatt megvilágosodott. o_O
[/spoiler]

Hja, Shinn nem sok nézőnek a kedvenc szereplője. ^^
Szerintem érdemes megnézni a Special Editiont is, ha van időd, abban javítottak pár dolgon, úgy emlékszem.

Quote from: nikici on 2010-10-17, 19:03:28
A Seed Supernova kis minisorozat hozzá furi volt. Legalább szerepelt még egy kicsit Yzak meg Dearka.

Azok nagyon jók voltak. :lol:

Bütyök

Quote from: nikici on 2010-10-18, 12:09:52
Az anime utolsó része a mangában a 27. fejezet. :)
Amúgy meg asszem valahol az 51. fejezet körül jár, de nem tudom, hogy scanlation meddig van hozzá, egy ideje már lemaradoztam vele.

Köszönöm. :D Akkor elég jól feldolgozhatták a mangát, így, hogy majdnem annyi fejezetre jöttek ki, ahány rész.  ::)
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

LuckyDingo

Super Street Fighter IV OVA - hmm.. nem volt olyan rossz, de sok minden nem is történt.. bár én spec nem tudom, hogy milyen keretek között adták ezt ki, szóval csak úgy TTről hirtelen lekaptam. XD

Leara

Winter sonata: sokkal többet vártam ettől a sorozattól. Azt hittem kapok végre egy jó romantikus drámát, aminek felnőtt szereplői vannak. Helyette kaptam egy jól induló animét, ami idővel egyre inkább átment szappanoperába, minden "kötelező" fordulattal (pl. memóriavesztés). Ráadásul a vége felé is képesek voltak berakni 2-3 olyan részt, ami egyáltalán nem érdekelt, mert inkább a főszereplők sorsára lettem volna kíváncsi, nem pedig random szereplőkére  ::). Kár érte, mert az eleje tényleg jó volt. 6,5/10
MAL

Junchi

Quote from: Leara on 2010-10-20, 11:00:38
Winter sonata

Csak ma ez volt a negyedik negatív kritika, amit olvastam róla, szal örülök, hogy végül nem kezdtem bele. :)

Bütyök

Quote from: Leara on 2010-10-20, 11:00:38
Winter sonata

Legalább van, aki végig bírta nézni. :) Én a negyedik rész környéként feladtam. Nekem túl lassú és szenvedős volt.
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

Acchan

Quote from: Leara on 2010-10-20, 11:00:38
Winter sonata

Újabb hiánypótló műfaj született: az anime szappanopera?  ::)

Wangood

Quote from: Acchan on 2010-10-20, 23:26:36
az anime szappanopera?  ::)

Nem szeretem a szappanoperákat, de azért jópofa kezdeményezés lenne, ha egyszer tényleg elkövetnének ilyet. Vagy várjunk csak, a Naruto nem annak minősül?  :D

nikici

Quote from: SaiyaGin on 2010-10-18, 20:13:12
Quote from: nikici on 2010-10-17, 19:03:28
Mobile Suit Gundam Seed Destiny + Final Plus: The Chosen Future
Szerintem érdemes megnézni a Special Editiont is, ha van időd, abban javítottak pár dolgon, úgy emlékszem.
Tervezem majd megnézni, de még nem most, hanem majd később, ha megint megjön a kedvem az animehoz. :D Gundam 00-nál is olyan jól jött, mikor fél év múlva a sorozat megnézése után, megint nagyon megjött hozzá a kedvem, és akkor előszedtem a 3 másfél órás Special Editiont. :D Volt egy akciójelenet, ami pl abban a SE-ben jobban tetszett, jobban volt összevágva, meg zene is jobb volt alá téve. :D

Quote from: Bütyök on 2010-10-18, 21:15:16
Quote from: nikici on 2010-10-18, 12:09:52
Az anime utolsó része a mangában a 27. fejezet. :)
Amúgy meg asszem valahol az 51. fejezet körül jár, de nem tudom, hogy scanlation meddig van hozzá, egy ideje már lemaradoztam vele.

Köszönöm. :D Akkor elég jól feldolgozhatták a mangát, így, hogy majdnem annyi fejezetre jöttek ki, ahány rész.  ::)

Nagyon pontos mangafeldolgozás volt, 99%-ban megegyezik a mangával. :)

Selmo

Isekai no Seikishi Monogatari (13 rész): Tiszta Zero no tsukaima, csak felcserélt szerepekkel. Igazából pont annyit is ér. Ja, és a 13 rész kissé megtévesztő, ugyanis minden rész 45 perces. Az első fele tiszta iskolai hárem a második fele meg mecha harc. Szórakozni lehet rajta, de mondanivalót azt ne várjon senki.

A tökéletesség unalmas.

kelvor

Cat Shit One: The Animated Series: Ez valami félelmetesen jó.  :smile: Azt hiszem sosem fogok ugyanúgy tekinteni ezek után a nyulakra. Remélem lesz még egy pár rész ebből.

nikici

Dennou Coil: Nagyon tetszett, nagyon jó anime volt. :D Érdekes volt ez az egész cybervilág benne. Az elején volt egy-két homályos dolog, de közben minden kitisztult, és a végére is minden kérdőjelre adott választ a történet. Az anime első és második fele eléggé eltér hangulatban, a második fele jóval komolyabb hangvételű volt. A szereplőket bírtam mind. :D Nagyon jó kis csapat volt benne. A szakállas rész pedig fergeteges volt. :lul: Egyszer sem untam magam rajta, nézette magát, úgyhogy 9/10.

Macross Frontier Movie 1: Itsuwari no Utahime: Végül egy remake mozi lett a sorozat első nagyobb feléből. Alig volt pár jelenet a sorozatból benne, teljesen új volt minden, de azért a fontosabb történések mégis benne voltak. Ahhoz képest, hogy fél sorozatot préseltek 2 órába, jól sikerült remake lett. Csak néha éreztem azt, hogy túl hirtelen történnek benne dolgok. A sorozathoz hasonlóan, a mozi sem szenved hiányt a látványból. :szemuveges: A szerelmi háromszög is kevésbé volt idegesítő most. :D Vagy ki tudja, lehet a java a 2. mozira maradt ebből. Mindenesetre ez a mozi 8/10.
Kíváncsi vagyok, hogy a 2. mozi majd csak a maradék részek remak-je lesz, esetleg lesz valami folytatás, vagy netán más befejezés.


Wangood

Tenjou Tenge egy képben:
[spoiler][/spoiler]