Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Bishop

Pedig az Afro Sámuel is jó volt  :D sok a nigga poén benne de imho még mindig jobb mint nemrégiben láttam animaxon a Külvárosi? vagy Kertvárosi? Gettó nevezetű "remekművet" ami elveszi a screentimeot értelmes animek elől, nem lepődnék meg ha gonzo keze benne lenne ::)



Chidori

Quote:3x3: :gyagya:

?

Quote(És akkor a Hellsinget még nem is említettem, amit szintén nagyon utálok.)

A Hellsing ennyire rossz? Pedig egy csomó helyen magasztalják, épp a napokban terveztem megnézni.  :D

Member

Quote from: Chidori on 2011-02-02, 13:45:51
A Hellsing ennyire rossz? Pedig egy csomó helyen magasztalják, épp a napokban terveztem megnézni.  :D
A Titanic sem egy oscart kapott. ::)

Rounin

Quote from: Chidori on 2011-02-02, 13:45:51
?

Mit nem lehet azon érteni, hogy rendre megrökönyödöm a "2000 előtt nem lehetett jó grafika" jellegű megnyilvánulásokon?

Chidori

#8584
QuoteA Titanic sem egy oscart kapott. ::)

De ez amúgy most tényleg meglepett, mert a Hellsing egy nagyon hypolt anime és nagyon sok helyen áradoznak róla. Sokak szerint egy teljesen alap műről van szó, szégyelltem is, hogy eddig még nem néztem meg. De akkor azt hiszem, hogy még napoljuk egy picikét a dolgot.

QuoteMit nem lehet azon érteni, hogy rendre megrökönyödöm a "2000 előtt nem lehetett jó grafika" jellegű megnyilvánulásokon?

Csakhogy én ilyet egy szóval nem írtam. Nagyon sok olyan anime van, aminek nagyon szép grafikája van, és bőven 2000 előtt készült. Szerintem a Now and Then, Here and There, nem tartozik ebbe a kategóriába, nem olyan szép, de nincs is ezzel semmi baj. Ettől függetlenül egy csomó szép grafikájú anime készült 99-ben, vagy még előtte. Engem a grafika egyáltalán nem érdekel, nem ez alapján szoktam animekat választani. Viszont vannak olyan emberek (még ha nem is itt), akik kifejezetten azért nem néznek meg egy animet, mert régiesebb rajzolása van és ezért ragaszkodnak inkább az újabb gyártmányokhoz. Ezért írtam azt amit, de lehet félreérthető voltam. Nem akartam általánosítani.

Rounin

Quote from: Chidori on 2011-02-02, 14:02:43
Ezért írtam azt amit, de lehet félreérthető voltam. Nem akartam általánosítani.

Hát ahogy írtad, az elég erősen egyértelműen azt tűnt mondani, hogy elvárásokat alacsonyra tekerni, mert hát ez RÉGI.
Nadena.
Félreértés tisztázva, valójában egyetértünk, már itt sem vagyok. *whoosh*

frozenstein

Quote from: Chidori on 2011-02-02, 14:02:43
De ez amúgy most tényleg meglepett, mert a Hellsing egy nagyon hypolt anime és nagyon sok helyen áradoznak róla. Sokak szerint egy teljesen alap műről van szó, szégyelltem is, hogy eddig még nem néztem meg. De akkor azt hiszem, hogy még napoljuk egy picikét a dolgot.
Gondolom a Gonzo a sorozat-ot csinálta, amit én egyszer láttam, és újranézni sem fogom, de rossznak azért nem mondanám. Bár az is igaz, hogy az OVA köröket ver rá.

Bishop

Hellsing sorozattal nincs is baj de az OVA velem nagyon megutáltatta az egészet az utóbbi részek olyanok mint ha Kubo csinálta volna(már ha ez mond valakinek valamit) lényeg hogy már csak arra törekszik az alkotó hogy cool legyen a sorozat, és a logika meg úgy borul közben mint a kártyavár. Legtöbb karakter 180%os fordulatot vett, [spoiler]és részeket áldoznak arra hogy felépítsenek egy új hellsing alakulatot hogy aztán egy éjszaka alatt meghaljanak.[/spoiler]

Xzone

#8588
Quote from: Bishop on 2011-02-02, 16:57:20
180%os fordulat

:facepalm:

Quote from: Bishop on 2011-02-02, 12:58:29
Pedig az Afro Sámuel is jó volt  :D sok a nigga poén benne de imho még mindig jobb mint nemrégiben láttam animaxon a Külvárosi? vagy Kertvárosi? Gettó nevezetű "remekművet" ami elveszi a screentimeot értelmes animek elől, nem lepődnék meg ha gonzo keze benne lenne ::)




Te most a Boondocks-ról beszélsz! Gondolom magyarul élvezhetetlen, de egyébként első osztályú Adult Swim sorozat.



Member


Junchi

Quote from: Chidori on 2011-02-02, 13:45:51
A Hellsing ennyire rossz? Pedig egy csomó helyen magasztalják, épp a napokban terveztem megnézni.  :D

Az. Ne is hallgass itt a troll népségre, hallgass rám. :)

Zsiga

Quote from: Junchi on 2011-02-02, 20:14:17
Az. Ne is hallgass itt a troll népségre, hallgass rám. :)
Mert neked aztán hírhedten kifinomult ízlésed van. ::)
(Függetlenül attól hogy a régi Hellsing szerintem is szar, az OVA-t meg nem nézem.)

Junchi

Quote from: Zsiga on 2011-02-02, 20:18:57
Quote from: Junchi on 2011-02-02, 20:14:17
Az. Ne is hallgass itt a troll népségre, hallgass rám. :)
Mert neked aztán hírhedten kifinomult ízlésed van. ::)

Quote from: Junchi on 2011-02-02, 20:14:17
Az. Ne is hallgass itt a troll népségre, hallgass rám. :)
Quote from: Junchi on 2011-02-02, 20:14:17
hallgass rám. :)
Quote from: Junchi on 2011-02-02, 20:14:17
rám. :)
Quote from: Junchi on 2011-02-02, 20:14:17
:)

Többet nem segíthetek.

Chidori

QuoteAz. Ne is hallgass itt a troll népségre, hallgass rám. :)

Hallgatok Junchi mester.  :kocc: :Kiraly:

chilip

sztem meg nagyon is jó a Hellsing Ultimate (OVA), :P nem kell mélyebb értelmet keresni animékben, ha valakinek erre van ingere vegye kezébe a bibliát és kezdjen filozofálni a mögöttes jelentésén. cool pózok, trancsírozás, nácik és nagyon jó graf. pont. (és ez sajnos sokkal több mint amit a legtöbb anime elmondhat magáról)

Bishop

Quote from: chilip on 2011-02-03, 02:06:37
sztem meg nagyon is jó a Hellsing Ultimate (OVA), :P nem kell mélyebb értelmet keresni animékben, ha valakinek erre van ingere vegye kezébe a bibliát és kezdjen filozofálni a mögöttes jelentésén. cool pózok, trancsírozás, nácik és nagyon jó graf. pont. (és ez sajnos sokkal több mint amit a legtöbb anime elmondhat magáról)
[spoiler]Bocs de amikor egy vadászgépekkel radarral és légvédelmi rakétákkal rendelkező országot lerohan pár Zeppelin :zomg: az kicsit nekem sok, amikor 2. VH-s fegyverekkel legyőznek egy tankokkal rendelkező sereget az milyen? Jah mert hogy ők vámpírok, ettől még a legtöbb alap szintű regenerálódásra sem képes, cafatokra robbantva simán meghalnak. Vagy ott van a hú de elit kommandós osztag akiket hellsing felruház anti vámpír fegyverekkel csak úgy meghalnak mint a legalacsonyabb szintű cannon fodderek.
180%os fordulatot meg Alucardra értem leginkább, eddig volt egy szadista nemes vámpír aki jóval erősebb minden noname vámpírnál. Erre most kaptunk egy pszichopata őrült vámpírt, én vágom hogy nem épp a jófiúkat erősíti és Integran kivül senkinek nem engedelmeskedik, de nekem az elején megismert tartása tetszett meg nem amit most csinál. [/spoiler]

szerk: én nem mély tartalmat akarok se egekbe menő logikai csavarokat, de ez már inkább WTF mint cool

SaiyaGin

Detective Conan: The Stranger From Ten Years Later (9. OVA)
Egy alternatív valóságot ábrázol, amelyben Conan sosem győzte le a Szervezetet, és így nem változott vissza Shinichivé, hanem 10 év múlva Conanként éli középiskolás életét, miközben Ran, Sonoko és a többiek már felnőttek. Bűncslekmény nem volt benne, de így is egész érdekes volt.

Selmo

Mahou Kishi Rayearth (49 rész): Írhatnék róla pár sort, de tökéletesen egyertértek az itt leírtakkal. Nem kellett volna azt a második évadot erőltetni. :(

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

Quote from: SaiyaGin on 2011-02-03, 12:25:20
Detective Conan: The Stranger From Ten Years Later (9. OVA)
Egy alternatív valóságot ábrázol, amelyben Conan sosem győzte le a Szervezetet, és így nem változott vissza Shinichivé, hanem 10 év múlva Conanként éli középiskolás életét, miközben Ran, Sonoko és a többiek már felnőttek. Bűncslekmény nem volt benne, de így is egész érdekes volt.
Kerdes: lehet az OVAkat magukban nezni, tehat a 100000000000 sorozatreszt mellozve?
Mert erdekelne a dolog, de azert veges idom van ra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

A sorozat első pár részét nézd hozzá szerintem, de a legtöbb résznek nics köze egymáshoz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

#8602
Quote from: Kvikveg on 2011-02-04, 04:55:10
Kerdes: lehet az OVAkat magukban nezni, tehat a 100000000000 sorozatreszt mellozve?
Mert erdekelne a dolog, de azert veges idom van ra.

Nem is igaz! Nincs is 100000000000 része a sorozatnak, holnap még csak a 604. jön! :haha:
Egy kicsivel komolyabban: az OVAk közül én se láttam sokat, de azt tudom, hogy azok nem a manga adaptációjából készültek, és a leírásaikból azt látom, hogy legtöbb eset stílusa és a hangulata különbözik a sorozat átlagos részeitől, mint, szóval ha a Detective Conan komolyabb oldalát szeretnéd megismerni, akkor nem biztos, hogy jó ötlet csak az OVAkra koncentrálni. Plusz: továbbá már a 2. OVAban vannak olyan szereplők, akik csak a 100. rész után jelennek meg, szóval a Cobra által ajánlott megoldás sem biztos, hogy beválna.
(Az persze igaz, hogy a sorozat legtöbb részének nincs köze egymáshoz, de ez kb. a 200 rész után megváltozik, onnantól egyre többször fordul elő, hogy egy-egy átlagosnak tűnő ügynek egy elsőre jelentéktelennek tűnő részlete mégiscsak fontos volt valamelyik szereplő miatt. Amúgy számomra épp ez a Conan történének a legnagyobb erénye, ahogy a kis részletekből, egyes szereplők által elejtett mondatokból szép lassan összeáll a kép, és haladni kezd a történet fő szála.)
Mindent összevetve sajnos nem tudok egyértelmű választ adni a kérdésedre, de szívem szerint talán inkább nemmel válaszolnék.
Azt tudnám ajánlani, hogy az AniDB Conanes adatlapján a Cast fülre kattintva nézd meg, hogy melyek azok a részek, amelyekben fontosabb szerepet kapnak a mellékszereplők. (Ez persze még mindig nem kevés rész, úgyhogy ha gondolod, megpróbálom ezek alapján még jobban lecsökkenteni a fontosabb részek számát.)

Kvikveg

Koszi a tippeket, ha megtalalom hol lehet nezni akkor nezem egy ideig a sorozatot, aztan az ajanlott infokat etc. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2011-02-04, 21:03:45
Koszi a tippeket, ha megtalalom hol lehet nezni akkor nezem egy ideig a sorozatot, aztan az ajanlott infokat etc. :)

Klikk!

Selmo

Izumo: Takeki Tsurugi no Senki (12 rész): A fél stáb be volt szívva és/vagy nem tudták, mit is akarnak. :gyagya: Egyszer meg lehet nézni, de megérteni már más kérdés.

A tökéletesség unalmas.

Chidori

Macross Zero

Ez volt az első Macross sorozatom, korábban egyik szériát sem láttam. Ez is csak öt részes volt, de egyébként is csak a Zerot, és a Frontiert terveztem megnézni. A Frontierbe még nem kezdtem bele, meg szerintem most pár napot ki is fogok várni ezzel. A Zero úgy ahogy tetszett, de azért nem dobtam tőle hátast. Persze meglehet, hogy csak én voltam rossz passzban, de engem ez a madárember, meg repülőhalas történet, na meg a kadun és társai dolog... valahogy nem hatott meg. A karakterek is átlagosak voltak. 1-2 szereplőt nem igazán tudtam hova rakni, gondolok itt pl. Maora. Neki a legelső részben elég sok jelenet jutott, aztán fokozatosan egyre kevesebbet szerepelt, a végén már örültem, ha egyáltalán feltűnik. A drámát persze nem is fokozhatták volna máshogy, mint Sara [spoiler]halálával[/spoiler]. Szerintem ez is elég kiszámítható volt. Nem mondom, hogy rossz a története, de engem így első blokkra nem ragadott magával, aztán mivel csak öt részről van szó, ezért lehet, hogy újranézem, és átértékelem a dolgokat. A pozitívum az mindenképpen a grafika, ami nekem nagyon tetszett, a csaták nagyon szépen voltak animálva. Nagyon szép volt a környezet, a táj, ahol az egész történet játszódott. A zene is jó volt. A Frontiertől azért többet várok, de azért kezdésnek ez sem volt rossz.

6.5/10

Suzuka

Na ez viszont tetszett! Abszolút pozitív csalódás számomra a Suzuka. Anno azért nem vágtam bele az animeba, mert azt hittem, hogy egy sablonos, jellemtelen romantikus dráma az egész, amire nem éri meg az időt pazarolni. Tegnap azonban adtam neki egy esélyt és hát lássatok csodát, már végeztem is a 26 résszel. Elég sok romantikus animet néztem már, talán a kedvenc műfajom is ez, de a Suzuka új élményekkel tudott feltölteni. Az alapszituáció már a legelején kirajzolódik, azonban az anime nem ül le, hanem minden egyes részben hozzárak egy kis pluszt a történethez. A történet egyszerű, de mégis sokat lehet rajta izgulni. A karaktereket is megszerettem. A kedvencem a főhős, Yamato volt. Mivel a történet életszerű, ezért 1-1 karakter sorsáért nagyon lehetett izgulni.  :smile: Yamato is ilyen volt, néha már ökölbe szorított kézzel ültem a képernyő előtt és drukkoltam, hogy végre jóra forduljon a sorsa. Ez az anime tényleg nagyon életszerű, a szereplők problémáit könnyen át lehetett érezni. Semmi klisé, vagy orbitális hülyeség nem volt az animeban, a sztori is és a karakterek is hűek tudtak maradni saját magukhoz. Tetszett az anime humora, nem egyszer nevettem fel hangosan. Kiemelném még a zenét. Az ending és az opening nem nyerte el különösebben a tetszésemet, viszont a részek alatt lepörgetett dalok nagyon szépre és szívbemarkolóra sikeredtek és tökéletesen passzoltak a történethez. A grafika is jó volt, szépen voltak megrajzolva a karakterek. Negatívumként talán azt mondanám, hogy sok volt ez a 26 rész. Pedig kb. a 15. résznél járva még azt gondoltam, hogy ebből az animeból egyszerűen nem elég, és még ötször ennyi részt is végig tudnék nézni. Azonban az utolsó kb. 6-7 részben már nagyon kiéleződött a ,,szituáció" a két főhős között, és míg a korábbi részekre az volt jellemző, hogy folyton történik valami, addig kb. a 20. résztől ez alábbhagyott és részről részre ugyanazt lovagolták meg. Ezért is gondolom azt, hogy hamarabb is le lehetett volna zárni ezt az egészet, vagy akkor belevinni még 1-2 csavart és úgy elvinni 26 részig. Az is szúrta a szemem, hogy az utolsó rész végén semmi nem derült ki a mellékszereplők további sorsáról. Pedig ők is érdekes voltak, és jó lett volna látni, hogy pl. Kobayakawa összejön-e Konohaval, vagy, hogy a nagy dumás Hattorinak sikerül-e végre barátnőt találnia stb. Ezért is írtam, hogy nem kellett volna a két főhős kapcsolatát ennyire elnyújtani, akkor maradt volna ezekre is idő. Amúgy akit érdekel a folytatás, annak mangát kell olvasnia, érdekes dolgok derültek ki számomra már most a mangából... pl: Suzukanak és Yamatonak [spoiler]gyereke lett.[/spoiler]  :appl:

Még így is ez lett az egyik kedvenc romantikus animem, és én tényleg mindenkinek tudom ajánlani. A sport is előszeretettel helyet kap benne, tehát aki egy igazi sportos, romantikus animera vágyik, az feltétlen nézze meg a Suzukat!

8.5/10

Leara

Detective Conan movie 1: jó volt, tetszett, kb. mintha egy hosszabb részt néztem volna :). Örülnék, ha folytatnák az Animaxon, mert ennek még a szinkronja is tök jó lett  :cool:.
MAL

SaiyaGin

Quote from: Leara on 2011-02-06, 22:15:34
Detective Conan movie 1: jó volt, tetszett, kb. mintha egy hosszabb részt néztem volna :). Örülnék, ha folytatnák az Animaxon, mert ennek még a szinkronja is tök jó lett  :cool:.

Örülök, hogy tetszett.
Jómagam a 4. filmet fejeztem be ma. Bár nem először láttam, még most is úgy érzem, hogy az utolsó 20 percre a legmegfelelőbb szó az EPIC (pedig nagyon ritkán szoktam ezt a szót használni). Mondjuk ennél a filmnél kezdődött az a tendencia, hogy a filmek vége inkább az akcióról, mint a rejtélyről szól, de itt még nem volt olyan vészes a dolog.

Acchan

Piano no Mori

Kedves keserédes történet egy gazdag zongorista családba született zongorista gyerekről, egy szegény született zongoratehetségről és egy ex-zongorista zenetanárról. A történet előrehaladtával a zongoristák száma exponenciálisan nő.  :D Érdekes movie, de azért úgy sejtem, ha valakit komolyabban érdekelne, jobban jár a jelenleg is futó mangával.

Tokyo Godfathers

Ez most simán ment a top15-be, zseniális!  :jee: Anyunak is tetszett.  :smile: