Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Quote from: Zelda on 2013-06-14, 22:58:46
Bakemonogatari
No ezen is túl vagyok, s egy korábbi próbálkozásommal ellentétben, ezúttal simán végignéztem az egészet, így a sorozattal szemben támasztott ellenérzéseim is megszűntek... Elvégre baromi jó darab volt!  :whoah: Különleges a hangulata, jó a humor, a karakterek nagyon ott vannak, és a komolyság sem marad el, mikor arról van szó. Nem tudok kiemelni rossz pontot.

Nálam a "magával ragadós" kategória. Az egyedi hangulatvilág, az ultragyors dialógusok, a kapkodó mégis konzisztens képváltások, és a non-sense ám a végén mégis kerek történetvezetés, együltömben végigpörgettem anno.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS



Member

Quote from: chilip on 2013-06-15, 11:33:05
Quote from: Member on 2013-06-15, 10:34:18
Senki Zesshou Symphogear

jön a 2. szezon is :3
Mondtam, előbb a dávid-csillag és a fókavér. :) Amúgy fogadnék, hogy Kanade valamiképpen feltámad majd benne.

Acchan

Quote from: Zelda on 2013-06-09, 00:49:12
Usagi Drop
Ez irtó aranyos anime, minden percét élveztem, olyannyira, hogy a vége teljesen váratlanul ért. Egyik pillanatban még a 11. részt néztem, aztán lapoztam, és csak akkor jöttem rá, hogy nincs tovább... Nagyon jó volt!

Nekem is nagyon tetszett anno, kedves darab.

Membi:
Sosem értettem, honnan jönnek neked ezek az elborult szövegek.  :3x3:

kikuchiyo

Quote from: Acchan on 2013-06-15, 22:40:22
Quote from: Zelda on 2013-06-09, 00:49:12
Usagi Drop
Ez irtó aranyos anime, minden percét élveztem, olyannyira, hogy a vége teljesen váratlanul ért. Egyik pillanatban még a 11. részt néztem, aztán lapoztam, és csak akkor jöttem rá, hogy nincs tovább... Nagyon jó volt!

Nekem is nagyon tetszett anno, kedves darab.


Az anime nekem is tetszett, csak aztán elkövettem azt a hibát, hogy elolvastam a mangának azt a részét, ami az animéből már kimaradt.
Failure is the default option

Cheesy

Quote from: Member on 2013-06-15, 10:34:18
Senki Zesshou Symphogear
Hátezk*vajólett :D Láttam már egy ilyen rivjót ezelőtt sokkal (az volt nékem az első), de már nem találom. :/
Milyen progit használsz a vágásra?

Acchan

Quote from: kikuchiyo on 2013-06-15, 22:59:26
Quote from: Acchan on 2013-06-15, 22:40:22
Quote from: Zelda on 2013-06-09, 00:49:12
Usagi Drop
Ez irtó aranyos anime, minden percét élveztem, olyannyira, hogy a vége teljesen váratlanul ért. Egyik pillanatban még a 11. részt néztem, aztán lapoztam, és csak akkor jöttem rá, hogy nincs tovább... Nagyon jó volt!

Nekem is nagyon tetszett anno, kedves darab.


Az anime nekem is tetszett, csak aztán elkövettem azt a hibát, hogy elolvastam a mangának azt a részét, ami az animéből már kimaradt.
Én szerencsére időben el lettem rettentve tőle, így kimaradt a kis életemből.  :smile:

Zelda

Quote from: Acchan on 2013-06-15, 23:30:08
Quote from: kikuchiyo on 2013-06-15, 22:59:26
Quote from: Acchan on 2013-06-15, 22:40:22
Quote from: Zelda on 2013-06-09, 00:49:12
Usagi Drop
Ez irtó aranyos anime, minden percét élveztem, olyannyira, hogy a vége teljesen váratlanul ért. Egyik pillanatban még a 11. részt néztem, aztán lapoztam, és csak akkor jöttem rá, hogy nincs tovább... Nagyon jó volt!

Nekem is nagyon tetszett anno, kedves darab.


Az anime nekem is tetszett, csak aztán elkövettem azt a hibát, hogy elolvastam a mangának azt a részét, ami az animéből már kimaradt.
Én szerencsére időben el lettem rettentve tőle, így kimaradt a kis életemből.  :smile:
S így nektek köszönhetően én sem próbálkozom meg vele... xD

Cobra

A vicc az, hogy a Symphogear akár jó anime is lehetett volna, ha egy komolyabb stúdió készíti el. Hiába a jó zene, ha a grafika förtelmes minőségű, plusz ugye van a rendezésben is pár zavaróan hibás rész.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cheesy on 2013-06-15, 23:17:22
Milyen progit használsz a vágásra?
Vegas, ha jól emlékszem, 7.0B

Quote from: Cobra on 2013-06-16, 00:41:37
A vicc az, hogy a Symphogear akár jó anime is lehetett volna, ha egy komolyabb stúdió készíti el. Hiába a jó zene, ha a grafika förtelmes minőségű, plusz ugye van a rendezésben is pár zavaróan hibás rész.
A grafika volt a legkisebb probléma. Egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a szereplőkkel és nyafogással töltötték ki az időt, a végénél meg kaptak egy sokkot, hogy miként kéne lezárni és összehánytak gyorsan valamit.

Megmurdel

Baka to Test to Shoukanjuu s01 + s02 + ova Ezt is sikerült befejeznem és nem bántam meg, hogy belekezdtem. Szana szét röhögtem a fejem néhol, de azért volt elszórtan néhány  :wtf: pillanat is, átlagba 8/10 az egész.

Werro

NGE ..alapmű, kicsit megkésve... nagyon tetszett, de a vége borzalmas. Előkaphatnák a hátsó polcról ezt is :)

Member

Quote from: Werro on 2013-06-16, 11:04:03
NGE ..alapmű, kicsit megkésve... nagyon tetszett, de a vége borzalmas. Előkaphatnák a hátsó polcról ezt is :)
Az End of Eva nem kicsit akcidúsabb befejezéssel bír. Személy szerint szerettem a mindfuck-ot a sorozat végén.

-OJ-

Rou Kyuu Bu! OVA: Tomoka no Ichigo Sundae

Aranyos kis slice of life epizód.
Tomoka a nyári szünet alatt kettesben tanul Subaruval, ám ezalatt többet pirulnak mint amennyit haladnak. Majd bevásárolni mennek akár a friss házasok, végül pedig megérkezik a csapat többi tagja is, akik további kínos helyzeteket teremtenek Tomoka számára.

Az a lábszétfeszítéses tofu-elkapás elég meredek volt, és tejjel is muszáj volt leönteni szegényt. De a lány anyja volt a legjobb, ahogy ott helyben, mindenki szeme láttára (Subaru azért elfordult) lekapta szegény Tomokáról a ruhát :rotfl: Majd közös fürdőzés az egész csapatnak.

[spoiler][/spoiler]

A rajzolás és a szinkronok a régiek, a cselekmény sem volt több a szokásos rom-com poénkodásnál és loli moéáradatnál, de ennyi elég is. Úgyis Tomoka az egyetlen, aki számít a csapatban, így nem csoda hogy ez az OVA is az ő 'kínzására' épített :redface: Sakiból pedig BL-fangirl lett :he:

7/10

Zelda

Boku wa tomodachi ga sukunai
Tetszett, nagyon jó volt, egyetlen dolog bökte csak a csőröm: mi az istenért nem vették észre, hogy ők már mind barátok?  :lul: Egyébként szemléletes a karakterfejlődés, jók a poénok, és a történetvezetés is frankó volt. A végét én másképp zártam volna, de végül is mindegy.
Szóval klassz volt.  :jee:

Leara

Red Data Girl: hát... fogalmam sincs, hogy ezt végül miért is néztem végig. Az első rész alapján még érdekesnek tűnt, de egyszerűen semmilyen lett az egész sorozat. Kicsit úgy jártam ezzel is, mint anno a Star driverrel... azt hittem, hogy a következő részben már lesz valami érdekes, de nem lett. De ez legalább csak 12 részes volt :'D. 5/10

Gake no ue no Ponyo: pont azon gondolkodtam, hogy újra kéne nézni 1-2 Ghibli filmet, aztán beugrott, hogy ezt még nem is láttam, szóval gyorsan pótoltam. Kicsit a Totoróval egy szinten mozog nálam: nagyon aranyos, de nem lett belőle kedvenc. 8/10
MAL

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2013-06-21, 19:09:57
Boku wa tomodachi ga sukunai
Tetszett, nagyon jó volt, egyetlen dolog bökte csak a csőröm: mi az istenért nem vették észre, hogy ők már mind barátok?  :lul: Egyébként szemléletes a karakterfejlődés, jók a poénok, és a történetvezetés is frankó volt. A végét én másképp zártam volna, de végül is mindegy.
Szóval klassz volt.  :jee:
igen az nagyot ütött a leg egyértelműbb dolgot fogják fel a legnehezebben am csak az első évaddal vagy meg v NEXT-et is letudtad?

Quote from: Leara on 2013-06-21, 21:44:00
Red Data Girl: hát... fogalmam sincs, hogy ezt végül miért is néztem végig. Az első rész alapján még érdekesnek tűnt, de egyszerűen semmilyen lett az egész sorozat. Kicsit úgy jártam ezzel is, mint anno a Star driverrel... azt hittem, hogy a következő részben már lesz valami érdekes, de nem lett. De ez legalább csak 12 részes volt :'D. 5/10
akkor örülök h dobtam de sajnos elég sokat megnéztem belőle én is és volt 1 rész amit 2x kezdtem el és nem tudtam befejezni nah ott  gondoltam h itt a vég xD

kikuchiyo

Quote from: Leara on 2013-06-21, 21:44:00
Gake no ue no Ponyo: pont azon gondolkodtam, hogy újra kéne nézni 1-2 Ghibli filmet, aztán beugrott, hogy ezt még nem is láttam, szóval gyorsan pótoltam. Kicsit a Totoróval egy szinten mozog nálam: nagyon aranyos, de nem lett belőle kedvenc. 8/10

Nem értek egyet az értékeléssel és az összehasonlítással sem.

A Totoro zseniális mestermű, Miyazaki talán második legjobb filmje a Nausicaa után. Nincs még egy olyan film, ami annyira hibátlanul ötvözné a gyermeki, (jó értelemben vett) mesei világot a valósággal úgy, hogy az egy megkérgesedett lelkű felnőttnek is tökéletesen élményszerű marad, mint a Totoro. A karakterek, a történet felépítése mind hibátlan, tanítani való.

A Ponyo valami hasonlót próbál meg... de nem sikerül túl jól. A film gyenge, leginkább a bugyuta, értelmezhetetlen történet miatt. Ha egy kezdő rendező műve lenne, azt mondanám, nem rossz, de attól az óriástól, aki a Nausicaa-t (és a fentebb méltatott Totorót) adta a világnak, ez a film nem több, mint a leépülés szomorú jele.
Failure is the default option

Junchi

Quote from: kikuchiyo on 2013-06-22, 10:25:24
A Totoro zseniális mestermű, Miyazaki talán második legjobb filmje a Mononoke Hime után.

Fix'd.

A többivel viszont agree.

Acchan

Quote from: Member on 2013-06-16, 12:15:03
Quote from: Werro on 2013-06-16, 11:04:03
NGE ..alapmű, kicsit megkésve... nagyon tetszett, de a vége borzalmas. Előkaphatnák a hátsó polcról ezt is :)
Az End of Eva nem kicsit akcidúsabb befejezéssel bír. Személy szerint szerettem a mindfuck-ot a sorozat végén.

Nekem nagyon tetszett a sima NGE-s befejezés is. Az EoE még jobban, viszont amit ezekben a remake mozikban művelnek, arra egyre inkább rosszallóan tekintek.  :ejj: Azért kíváncsi leszek, ebben a verzióban milyen befejezést kap majd a történet. És vajon lesz igény újabb rókabőr lehúzására, vagy végre békében nyugodhat ez Eva-univerzum? :D

Quote from: Junchi on 2013-06-22, 10:41:57
Quote from: kikuchiyo on 2013-06-22, 10:25:24
A Mononoke Hime zseniális mestermű, Miyazaki talán legjobb filmje.

Fix'd.  :3

-OJ-

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! OVA - Kirameki no... Slapstick Noel

[spoiler]Ok, szóval az időrendet tekintve epilógus az epizód, és még előrelépés is történt románc ügyben, legalábbis egyeseknek :jee:

LOOOL, Isshiki mekkora volt már az elején, és milyen pofákat vágott a kotatsu alatt. De jól van az neki, csak ne nyúlkáljon a szőrös részekhez :lul:
Rikka is haláli volt, mikor nem tudta eldönteni, szeretné-e ha randira hívná Yuuta vagy sem, és persze hogy most is Nibutani (az meg Touka) segítségét kérte. Szegény Rikka azonban nem nagy sikert aratott a tornaruhájában, inkább viselte volna a hozott ruháját.
Dekomori amilyen kőgazdag, nemcsoda hogy neki minden gyerekes bolondságot elnéznek, bár azt nem értettem, Nibutani miért hagyta neki, hogy játssza ott az urat :P

Rikka csak még viccesebb lett, mikor enyhén becsettintett a sok tortától, Dekomoriról azonban ez nem mondható el, csak a szokásosnál is idegesítőbbé vált.
A chuuni-csata ebből az epizódból sem hiányozhatott :cool:

Szerencsére azért Yuuta sem menthetetlen románc terén, az éjszakai hajókázás telitalálat volt a részéről. Szépen is alakult, míg be nem rontott az agyhalott Dekomori :Eztneked:

A csókjeleneten pedig szakadtam  :rotfl: :rotfl: :rotfl:[/spoiler]

Darkstar

Mielőtt letöltöm: volt elég Shinka? Mert ha nem, akkor másra fordítom a sávszélt.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

-OJ-


Próféta

Quote from: Acchan on 2013-06-22, 11:19:08
Quote from: Junchi on 2013-06-22, 10:41:57
Quote from: kikuchiyo on 2013-06-22, 10:25:24
A Mononoke Hime zseniális mestermű, Miyazaki talán legjobb filmje a Nausicaa után.
Fix'd.  :3

Vagy nem is tudom, olyan nehéz sorrendet felállítani.

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2013-06-23, 02:28:26
Chuunibyou demo Koi ga Shitai! OVA - Kirameki no... Slapstick Noel

[spoiler]Ok, szóval az időrendet tekintve epilógus az epizód, és még előrelépés is történt románc ügyben, legalábbis egyeseknek :jee:

LOOOL, Isshiki mekkora volt már az elején, és milyen pofákat vágott a kotatsu alatt. De jól van az neki, csak ne nyúlkáljon a szőrös részekhez :lul:
Rikka is haláli volt, mikor nem tudta eldönteni, szeretné-e ha randira hívná Yuuta vagy sem, és persze hogy most is Nibutani (az meg Touka) segítségét kérte. Szegény Rikka azonban nem nagy sikert aratott a tornaruhájában, inkább viselte volna a hozott ruháját.
Dekomori amilyen kőgazdag, nemcsoda hogy neki minden gyerekes bolondságot elnéznek, bár azt nem értettem, Nibutani miért hagyta neki, hogy játssza ott az urat :P

Rikka csak még viccesebb lett, mikor enyhén becsettintett a sok tortától, Dekomoriról azonban ez nem mondható el, csak a szokásosnál is idegesítőbbé vált.
A chuuni-csata ebből az epizódból sem hiányozhatott :cool:

Szerencsére azért Yuuta sem menthetetlen románc terén, az éjszakai hajókázás telitalálat volt a részéről. Szépen is alakult, míg be nem rontott az agyhalott Dekomori :Eztneked:

A csókjeleneten pedig szakadtam  :rotfl: :rotfl: :rotfl:[/spoiler]
basszus ha  nem írtad volna ki tökre el is felejtettem volna :D de király volt és láttam azt is, hogy lesz 2. évad  :Kiraly:

-OJ-

Date A Live 1.évad

Egynek elment, de még az akció-hárem animek között is csak a közepes színvonalon mozog.

A kezdés és az első három epizód még jó volt, amiben jól keverték a slice of life és romcom humort az akciójelenetekkel. Igaz rengeteg furcsa, akár sületlenségnek is nevezhető dolog történt, de ezeknek a nagy részét később megmagyarázták, hogy mi-miért van (mégha csak egy mondvacsinált ok miatt is). Ezt követően, a loli felbukkanásával és jelentéktelen karakterével jócskán leült a sorozat, az onsenes filler epizód pedig a nagybetűs Katasztrófa volt, sajnos még humor terén is :falba: Aztán Kurumi szerepeltetése megint helyretette a dolgokat, ismét volt kellő mennyiségű akció valamint némi misztikum, amitől érdekessé váltak az itteni események. A humor ugyan innen elmaradt, de Kurumihoz annyira nem is illett volna az idétlen poénkodás. Bíztam benne, hogy a színvonal kitart az évad végig, de az utolsó két részben megint teljesen leeresztettek egy feleslegesen felfújt konfliktussal, a végén pedig minden maradt a régiben, különösebb lezárás nélkül.
Ami a legfurcsább, hogy a kvázi főszereplőnek minősülő Touka (valamint Yohino) jóformán semmi lényeges szerephez nem jutott a saját epizódjainak befejeztével.
A cenzúrát minimálisra vették és szerintem a rajzolás már most is rendben volt, de a BluRay kiadásokra ezen még csiszolni fognak, pár új vágással kiegészítve a spórolósabb részeket.
A zene az egyetlen, ami valamennyire kiemelkedett az átlagból, és végig jó hangulatot teremtett.

6/10

Mindenesetre, az utolsó rész végén bejelentett második évadot biztosan nézni fogom. Remélem, abban már valamennyire elvarrják azokat a szálakat, amiket itt mind függőben hagytak.

Darkstar

Quote from: -OJ- on 2013-06-23, 18:49:51
onsenes filler epizód pedig a nagybetűs Katasztrófa volt, sajnos még humor terén is

Nope. Non-origami AST girls are FUN.
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

A Red Data Girl tényleg nagyon béna lett, még a Maoyu Maou Yuusha is befejezettebb és érdekesebben sikerült ennél...
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Dreamcleaver

Nichijou ep. 14. 14:30-20:40. "Argentine Peso"  :rotfl:

Ez a sorozat tönkre tesz!  :D

Azumanga Daiou után a legjobb. Az ilyen elvont humorú sorozatokat nagyon könnyű elrontani, de eddig nagyon szórakoztató!

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS