Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Cobra

Te ezt kétszer is meg tudtad nézni? Én valahol a közepe tájékán dobtam még amikor TV-ben ment, annyira unalmas volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Quote from: kikuchiyo on 2012-01-25, 23:20:17
Angel Beats végignézése után:
Köszi, hogy megmentettél, még le tudtam lőni 10%-nál. :D
[reserved]

frozenstein

Koukaku no Regios rewatch
Most nem sikerült elnézni neki a nyitott befejezést, főleg, hogy azóta sincs hír folytatásról.
10-->9/10

motifator

Quote from: Cobra on 2013-09-07, 18:00:31
Te ezt kétszer is meg tudtad nézni? Én valahol a közepe tájékán dobtam még amikor TV-ben ment, annyira unalmas volt.
+1
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

frozenstein

Quote from: motifator on 2013-09-09, 20:39:52
Quote from: Cobra on 2013-09-07, 18:00:31
Te ezt kétszer is meg tudtad nézni? Én valahol a közepe tájékán dobtam még amikor TV-ben ment, annyira unalmas volt.
+1
Szerintem nem volt olyan rossz, bár, mint írtam, a végére eléggé ellaposodott. Másrészt meg én évente 200+ új animét nézek, ezért egy 3-4-5 évvel ezelőtt egyszer látott sorozatból szinte semmire sem emlékszem. Van hogy a jelentősebb plot-twistek is újra meglepnek. :3x3:

Zelda

Quote from: frozenstein on 2013-09-10, 13:20:17
Quote from: motifator on 2013-09-09, 20:39:52
Quote from: Cobra on 2013-09-07, 18:00:31
Te ezt kétszer is meg tudtad nézni? Én valahol a közepe tájékán dobtam még amikor TV-ben ment, annyira unalmas volt.
+1
Szerintem nem volt olyan rossz, bár, mint írtam, a végére eléggé ellaposodott. Másrészt meg én évente 200+ új animét nézek, ezért egy 3-4-5 évvel ezelőtt egyszer látott sorozatból szinte semmire sem emlékszem. Van hogy a jelentősebb plot-twistek is újra meglepnek. :3x3:
Hát igen, egészen más, mikor az ember ilyen mennyiségben nézi az újabb és újabb darabokat. Én is rendszeresen vagyok úgy, hogy azta milyen rohadt jó volt, meg kedvenc lesz meg stb... Aztán egy hét múlva, mikor túl vagyok további 3 animén, és öcsémmel nézem ugyanazt, már teljesen másképp látom. Nálam is megvan az évi 100, 150+, volt, mikor 2 és fél hónap kellett csak a 100 sorozathoz. (Persze ennyire aktívan csak 2 éve nézek animét...)

danika230

#9996
Binbougami ga!: Végig röhögtem az egészet, a karakterek nagyon rendben voltak. És a végére Openingjét is megszerettem. 10/10
Girls und Panzer Special: Nem igen szoktam Special részeket nézni, de ezt most nem hagytam ki, sokat nem vártam tőle, egyszer meglehetett nézni, így a sorozat után. 6/10
One Piece Film Z (rewatch): Röviden tömören - szerintem még mindig a legjobb OP Film amit láttam. Úgyhogy nem igazán változott a véleményem a filmről (aki szereti az OP-t annak megkell néznie!), még mindig 10/10

SaiyaGin

Blood Lad

Emberlány egy dimenziókapun át Japánból átkerül a Démonvilágba, ahol találkozik egy otaku Vámpírfiúval. Emberlány meghal, szellemmé változik, Vámpírfiú pedig elhatározza, hogy fel fogja támasztani őt. A feltámasztást lehetővé tévő varázslat keresése közben különféle kalandokba keverednek.

Egyszer nézhető bunyózós-hülyéskedős sorozat.
[spoiler]Sajnos ez a  10 rész nem sokra elég, mire kezd beindulni a történet, addigra véget is ér a sorozat, a kedves néző meg várhat a folytatásra, ami vagy jönni fog pár év múlva, vagy nem.[/spoiler]

Megmurdel

az a baj hogy a manga pontosan a legfrissebb fejezettel folytatta a történetet :D szal csak 1 hajszállal vagyunk előbbre mint az anime azért lett csak 10 rész (am sztem adhattak volna neki még 1 kis időt az adaptációnak)

frozenstein

Kaze no Na wa Amnesia
Az alapötlet érdekesnek tűnt, de aztán amit a történetből kihoztak szerintem baromság volt. A párbeszédek is klisések voltak, és szerintem az amnéziás emberek viselkedése nem volt hihetően megcsinálva.
3/10

Manie-Manie - Meikyuu Monogatari
:zomg: :wtf: Too much mindfuck for me.
4/10

Mind Game
Ez is mindfuck a köbön. Ráadásul néhány fontos info ilyen acid-trip szerű flashback-ekben volt el rejtve, ezért a történetet se sikerült teljes egészében értelmeznem.
4/10

Mouse
Ilyen harem-ecchi-pahantom thief cucc. A fanservice nem volt rossz, de jó lett volna mellé valami épkézláb történet.
4/10

Ouritsu Uchuugun - Honneamise no Tsubasa
Ez viszont jobb volt, mint amire számítottam. Űrverseny egy alternatív világban, és az ehhez kapcsolódó összeesküvések, intrikák. Senkit se ijesszen el a kora, van belőle 720p HD verzió is.
8/10

Zelda

Shiki
Morbid, vértől fröcsögő, ám ennek ellenére mély filozófiai jelentésű, lenyűgöző darab volt. A grafika eleinte furcsa volt, de annál inkább aláfestette a sztorit, a zenével egyetemben. Tulajdonképp Darren Shan vámpírkönyvei olvasása után megfogadtam, hogy vámpíros filmet, könyvet, animét stb. nem veszek többet a kezembe (nem azért mert nem szeretem őket, egyszerűen csak a DS 12 kötet túlságosan kielégítő volt  :D ), de ebben nagyon kellemeset csalódtam. Úgyhogy még1x köszönöm az ajánlást!!!

frozenstein

Outlanders
Retro sudden-wife-appearance-who-is-alien-princess. Nekem kicsit túl old-school volt.
5/10

Refrain Blue
Játékból készült romantikus cucchoz képest a történet egész kerek, viszont a fordulatok elég kiszámíthatóak voltak.
5/10

Roujin Z
Érdekes társadalom kritika, de összességében nem volt túl meggyőző.
5/10

Submarine 707
Ilyen igazán rossz cuccot is régen láttam. Gyerekes történet, idióta párbeszédek, és a szinkronszínészek csodálatos alakításától még mindig vérzik a fülem.
2/10

Submarine 707R
Ez valamivel nézhetőbb volt, de a történet itt sem nagy szám, és a vége is nyitott.
3/10

Tattoon Master
Egész jó volt. Tetszett, hogy a főszereplő nem egy töketlen nyápic. Kár, hogy túl rövid.
6/10

Tekkon Kinkreet
Rosszabbra számítottam. Jó a történet és a karakterek, az animáció elég egyedi, de szerintem nem zavaró.
8/10

frozenstein

Tenshi no Tamago
Rossznak nem volt rossz, de annyira elvont volt, hogy ezt bizony mindenki úgy értelmezi ahogy akarja. A végére több nyitott kérdés volt, mint mielőtt elkezdtem nézni, úgyhogy válaszokat ne várjon tőle senki. Egyszeri megnézésre ajánlom azoknak, akik még nem látták, mert egész érdekes élmény.
6/10

Trava
Azt hiszem a karakterek a Redline-ban is feltűnnek, ez az 50 perc mindenesetre nem hozta azt a szintet.
6/10

Venus Senki
Először a Dallos-ra emlékeztetett, de aztán a történet attól rosszabb irányba fordult. A legtöbb karakter idegesítő volt, kár hogy a nagy-részük túlélte.
3/10

Yousei Hime Ren
Elég kaotikus volt, ráadásul a befejező harmadik rész soha nem készült el.
3/10

Yuugen Kaisha
Szellemirtók Japánban, nem volt igazán meggyőző.
4/10

Cobra

Az egy dolog, hogy kicsit sok a szabadidőd, de hogy szivatod is magad ilyen animékkel, az már túlzás :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zelda

Quote from: Cobra on 2013-09-20, 18:21:00
Az egy dolog, hogy kicsit sok a szabadidőd, de hogy szivatod is magad ilyen animékkel, az már túlzás :D
Biztos már nincs mit néznie.  :rotfl: Remélem nekem sosem kell majd, olyasmit nézni, ami nem jön be xD

frozenstein

Quote from: Cobra on 2013-09-20, 18:21:00
Az egy dolog, hogy kicsit sok a szabadidőd, de hogy szivatod is magad ilyen animékkel, az már túlzás :D
Az FTP-ről vadásztam őket, még így is erősen szelektáltam. Sajnos ezekkel kivégeztem mindent, amit az FTP-ről meg akartam nézni, úgyhogy a negyedéves szezonvégek között mostantól újranézek (arra is van egy 100-as listám).

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zelda

Inu to hasami wa tsukaiyo

Sokat vártam ettől az animétől, így jó nagyot csalódtam benne... Az első két-három rész jó volt, aztán az egész egy sztori nélküli bohóckodásba hajlott el, gyenge humorral. Nem volt benne semmi említésre méltó, s bár az alapötlet nagyon jó volt, ebből százszor jobb darabot is ki lehetett volna hozni, egy kis plusz munkával...  :ejj:
Az utóbbi időszak egyik legnagyobb csalódása volt számomra.

frozenstein

Pita Ten
Egész jó moe slice-of-life-nak indult, és a seiyuu gárda is tetszett (Tamura Yukari, Yukana, Kugimiya Rie stb.), de aztán kaptunk két idegesítő karaktert a Mitarai testvérek képében :ejj:. A történet epizodikus volt, viszont a végére megpróbálták komolyra fordítani (szerintem leginkább túldramatizáltra sikerült), és ennek ellenére a légvége happy end  :_piszka:. Kár érte.
6/10

LuckyDingo

Quote from: Zelda on 2013-09-21, 23:56:24
Inu to hasami wa tsukaiyo

Sokat vártam ettől az animétől, így jó nagyot csalódtam benne... Az első két-három rész jó volt, aztán az egész egy sztori nélküli bohóckodásba hajlott el, gyenge humorral. Nem volt benne semmi említésre méltó, s bár az alapötlet nagyon jó volt, ebből százszor jobb darabot is ki lehetett volna hozni, egy kis plusz munkával...  :ejj:
Az utóbbi időszak egyik legnagyobb csalódása volt számomra.
+1 De Kazu-nii aranyos volt, szóval megtartom avának. :)

SaiyaGin

Quote from: Zelda on 2013-09-21, 23:56:24
Inu to hasami wa tsukaiyo

Sokat vártam ettől az animétől, így jó nagyot csalódtam benne... Az első két-három rész jó volt, aztán az egész egy sztori nélküli bohóckodásba hajlott el, gyenge humorral. Nem volt benne semmi említésre méltó, s bár az alapötlet nagyon jó volt, ebből százszor jobb darabot is ki lehetett volna hozni, egy kis plusz munkával...  :ejj:
Az utóbbi időszak egyik legnagyobb csalódása volt számomra.

Jelenleg 2.85-ös az átlaga az AniDB-n... Member?  :D

Zelda

Quote from: SaiyaGin on 2013-09-22, 21:27:09
Quote from: Zelda on 2013-09-21, 23:56:24
Inu to hasami wa tsukaiyo

Sokat vártam ettől az animétől, így jó nagyot csalódtam benne... Az első két-három rész jó volt, aztán az egész egy sztori nélküli bohóckodásba hajlott el, gyenge humorral. Nem volt benne semmi említésre méltó, s bár az alapötlet nagyon jó volt, ebből százszor jobb darabot is ki lehetett volna hozni, egy kis plusz munkával...  :ejj:
Az utóbbi időszak egyik legnagyobb csalódása volt számomra.

Jelenleg 2.85-ös az átlaga az AniDB-n... Member?  :D
Anime-planeten sem sokkal jobb, ott 2.9-es... De teljesen mindegy, mert akkor kezdtem el nézni, mikor elkezdték adni, és végig azt reméltem, hogy jobb lesz a végére... Hát ez van, nem lehet minden anime jó.

Cobra

Utolsó részt még nem láttam, de nekem tetszett. Persze nem egy kiemelkedő darab, de szeretek szezononként 1 ilyen agyrombolós animét nézni :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Megmurdel

kicsit többet vártam én is tőle talán az első pár rész miatt ami nagyon jó volt, aztán hát rontott de, a mostani szezonba volt sokkal rosszabb is  ^^"

frozenstein

Ao no Exorcist rewatch
Ezt nem kellett volna újranéznem. Másodjára ez az anime-only befejezés elég rossz volt.
8-->5/10

Ao no Exorcist Movie
Csak egy filler story. A sorozat színvonalát hozza, ha az megfelel valakinek.
5/10

Megmurdel

High School DxD New pont olyan lett ez az évad is mint amire számítottam és imádtam  :Kiraly:

danika230

#10016
Inu to Hasami wa Tsukaiyou: fúúúh, ennek az animének a felénél kellett volna befejeződnie, mer a második fele - oh god - tele random baromságokkal, ha ezt tudom talán bele se kezdek. Nem ezt vártam. 5/10  :falba:
Quote from: Megmurdel on 2013-09-23, 00:08:30
a mostani szezonba volt sokkal rosszabb is  ^^"
ez mondjuk igaz, de azok nem élték meg a befejezést nálam :D

Kamisama no Inai Nichiyoubi: nem volt nagy eresztés, az első 3 rész jó volt, majd visszaesés, és a vége megint a jobb fajta volt. 7/10

High School DxD New: csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz baromi jó volt, jobb is mint az 1.évad. 10/10  :cool:

chilip

remélem lesz S3, mert az még jobb lesz. (én olvasom a light novelljét <3 most a sztori a 4. kötet körül fejeződött be de most jön ki majd a 16os, van még anyag rendesen)

Megmurdel

abból a kis infóból amit Darkstar említett S3ba benne lesz megint Ravel is .. már most alig várom xD meg ezek szerint el kell kezdenem a light novel-t is sürgősen :D
Quote from: danika230 on 2013-09-24, 11:15:38
Quote from: Megmurdel on 2013-09-23, 00:08:30
a mostani szezonba volt sokkal rosszabb is  ^^"
ez mondjuk igaz, de azok nem élték meg a befejezést nálam :D
nekem lehet h lesz 1-2 de függnek az uccsó részektől ^^"

Darkstar

Lesz? Van neki egy egész novel.
Ravel a best.  :hopp:
[spoiler]
En meg mindig azt mondom, hogy ő lesz Issei queen-je[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん