Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

fema

Quote from: gerey on 2015-02-19, 10:37:05
FLCL
A fast spaced action és a randomnnak tűnő történet mögé még sikerült még egy coming to age szálat is elrejteni. Ez saját preferenciám, de én imádom az elsőre random BS-nek tűnő dolgokat (TTGL KlK), így most is jól éreztem magam. :D
A zene passzol végig és tetszett is. Az art style is az a fajta amit szeretek. Szóval minden a helyén volt, hogy megszeressem.
10/10
Fú, ezt de rég láttam... Meg is nézem szerintem megint! :D

frozenstein

Sword Art Online - Extra Edition
Nagyrészt az első évad recap-ja, és az új jelenetek se tesznek hozzá sokat. A két sorozat között egyszer nézhető.
8/10

Sword Art Online II
Az egyetlen baj ezzel, hogy a történet folytatása nem ér fel az első arc-hoz, de ezt nem is vártam el tőle. A GGO nem volt rossz, érdekes volt, ahogy visszakötötték a SAO-hoz. A Caliber arc-kal sem volt gondom, a Mother's Rosario-val is csak annyi, hogy elég hirtelen váltott túl érzelmes stílusra, ami túlságosan elütött az előzményektől, így engem nem sikerült megríkatnia. Összességében jó volt ez, de még mindig a SAO arc a legjobb. Remélem lesz folytatás, kíváncsi vagyok mit tudnak még kihozni belőle.
9/10

chilip

Aldnoah Troyard 19 - teccik hogy a picsogó Slaine megemberesedett ebben a szezonban, könyörtelen törtető de azért mégse irreális a fejlődése annyira. egész kellemes az S2 ahhoz képest hogy Inaho vs Slaine megy végig

frozenstein

Ushinawareta Mirai o Motomete
Az animáció kicsit elnagyolt volt, nem mondanám rondának, de adott egy egyedi ízt a sorozatnak. Érdekes volt, ahogy az időutazós témát megoldották, viszont a karakterfejlődésből maradtak ki dolgok. Az utolsó részekben ezt a [spoiler]Yui love-ot[/spoiler] eléggé a semmiből húzták elő. Meg ez a nyitott vég elég sok mindent hagyott lógva a levegőben, jó lett volna egy epilógus:[spoiler]arról, hogy Sou elkészíti Yui-t[/spoiler]8/10

Ookami Shoujo to Kuro Ouji
Az elején a master-pet kapcsolat egy kicsit húzta az idegeimet, aztán később jobb lett, amikor tényleg elkezdtek járni. A szokásos shoujo kliséket kapjuk az arcunkba, viszont a végével elégedett voltam: annak ellenére, hogy nem egy teljes mangát adaptál, nem éreztem úgy, hogy maradtak volna nyitva szálak.
8/10

fema

Golden Time
Gondolom teljesen meglepő, de megint egy korábban elkezdett és félbehagyott anime. Ezt most 3 rész után felejtettem el nézni és megint csak nem értem, miért.
Először azzal kezdeném, hogy az írót először megverném, aztán meghívnám egy sörre és kezet ráznék vele.  :D
Hogy miért? Ekkora érzelmi hullámvasutat már rég láttam. A történet úgy indul, hogy megismerkedünk a szereplőkkel, akik egyetemi elsőéves hallgatók. Tipikus karakterek, itt nincs semmi extra (szerény fiú főhős, nagy szájú és szép lány, egy szépfiú, egy 2D-kun (igen, csak a 2D-t szereti), Miss Ultrasonic (:D sipítozó, mindig vidám kiscsaj), és Linda senpai, aki tiszta rejtély (az elején). Minden karakter (van más is, de többet nem akarok kiemelni (pedig még Nana is, de mindegy)) szerethető, az egyetlen apró kis problémám az volt ezen a téren, hogy Banri, a főhős valamiért az ideje 90%-ában kiabált, mint akit épp korbácsolni visznek.
Szóval eddig egy tucat slice of life anime, gondolnánk, de aztán hamarosan változnak is a dolgok, úgy a 8. rész környékén az idilli kis világ kezd felborulni.
Mikor Kouko és Banri [spoiler=mini-spoiler]összejönnek[/spoiler], azt hinnéd, hogy yay, milyen király az élet, mindenki happy. Aztán bekavar a múlt és felváltva tépnéd ki a hajad vagy épp ugrálnál örömödben. Ez a része az animének eléggé valóságos (és talán ez teszi annyira jóvá). Nagyon jól bemutatja, milyen nehézségekkel kell szembenézniük a kapcsolatukban. Amikor azt hinnéd, hogy minden fenékig tejfel, kapsz egy hatalmas pofont és szevasz. Én a 2. felétől minden rész után szünetet tartottam, az utolsó 3-4 részben pedig 5-10 percenként kimentem és körbejártam a lakást az idegesség miatt. :D
Szóval nem, nem tucat slice of life. Annál sokkal komolyabb. Mindenképp ajánlom, főleg, ha a sok se füle, se farka harem slice of life-ból elege van valakinek.
10/10


Accel World
Legfőképp azért álltam neki, mert Zelda említette korábban, hogy neki jobban tetszik ez, mint a SAO és figyelembe véve, hogy elég magas a kompatibilitásunk (:D), belevágtam.
Hamar be is szippantott magába a történet. SAO-val ellentétben itt most nem egy vagány főhőst kapunk, hanem egy félénk, 0 önbecsüléses srácot. Pont emiatt viszont, hegy méretű jellemfejlődést láthatunk, ahogy a kis megszeppent malacka átalakul a bátor, elszánt Silver Crow-vá, aki mindent megtesz, hogy megvédje a barátait és a szerelmét. (Szeretem az ilyet! :D)
Azt hiszem, egy külön említést megérdemel az opening, főleg az első. Kb függő lettem, vagy 100x meghallgattam.  :eek:
Az anime végig akciódús, nem unatkoztam egy percig sem.
Viszont, mivel úgy tudom, nem lesz folytatás, elhatároztam, hogy most aztán mindenképp megtanulok japánul, mert elegem van, hogy nem tudom a light noveleket olvasni. Hosszú távú projekt, de amúgy is akartam egy 3. idegen nyelvet, ez meg kapóra jön így! :smile:
10/10


Accel World Specials
:lol:

Seitokai Yakuindomo
5 részt már láttam régen is, viszont most, mikor folytatni akartam, úgy tűnt, nem emlékszem, mi történt eddig. Hát megnéztem őket újra. Mint kiderült, nem véletlen volt, kb semmi se történt. :D
Az egész anime perverz poénokra épül, amik egész jók általában. Valahogy az a rész, amikor Shino-t meg akarja dugni egy őz megmaradt az emlékezetemben. ^^"
Személyes kedvencem Aria, aki gazdag és airhead, emiatt néha megáll egy lépcső előtt és nem érti, miért nem jön a lift... :D Na meg kb minden átlagos dologból pillanatok alatt valami nagyon perverz dolgot hoz ki.
Talán jobban örültem volna, ha van egy kicsit több történet, pl Tsuda és Shino közt esetleg valami szerelmi szál vagy ilyesmi, mert a poénok közt néha kicsit lapos így.
Viszont estére vicces agyzsibbasztónak tökéletes.
8/10

frozenstein

Quote from: fema on 2015-03-03, 11:49:55...elhatároztam, hogy most aztán mindenképp megtanulok japánul, mert elegem van, hogy nem tudom a light noveleket olvasni. Hosszú távú projekt, de amúgy is akartam egy 3. idegen nyelvet, ez meg kapóra jön így! :smile:
Esetleg angolul: Baka-Tsuki, bár az Accel World pont le lett szedve USA license miatt.

NLZ

Quote from: fema on 2015-03-03, 11:49:55...elhatároztam, hogy most aztán mindenképp megtanulok japánul, mert elegem van, hogy nem tudom a light noveleket olvasni. Hosszú távú projekt, de amúgy is akartam egy 3. idegen nyelvet, ez meg kapóra jön így! :smile:
Nem tudom mennyire életképes ötlet, de arra gondoltam, tanulás közben csinálhatsz gépi fordítást is, hátha segít. Nem kell kiadható fordítást készíteni, csak hogy lásd az egyes fordításokat. A legjobb publikus segédprogram ennek tűnik, hogy sorról sorra nézi az egyes fordító oldalak megoldását.
https://versetranslations.wordpress.com/translation-app/
[reserved]

Zelda

Nahát, örülök neki, hogy tetszett. :D Nekem màr csak olvasni kéne megtanulnom, kb 100 kanji és a kanák már mennek, a megértéssel és a szókinccsel nincs probléma. Én most olvasom a SAO LN-et, megvan az összes angol fordításban, ha esetleg valaki igényt tartana rá.

fema

Quote from: frozenstein on 2015-03-03, 20:03:15
Quote from: fema on 2015-03-03, 11:49:55...elhatároztam, hogy most aztán mindenképp megtanulok japánul, mert elegem van, hogy nem tudom a light noveleket olvasni. Hosszú távú projekt, de amúgy is akartam egy 3. idegen nyelvet, ez meg kapóra jön így! :smile:
Esetleg angolul: Baka-Tsuki, bár az Accel World pont le lett szedve USA license miatt.
Megnéztem a kiadó hivatalos oldalán és úgy emlékszem, az 5. kötet jön ki angolul valamikor nemsokára. Ha azt vesszük, hogy már kinn van 16 kötet, ez eléggé gyér. Valszeg előbb fogom megérteni a japánt...  :mad:

Quote from: NLZ on 2015-03-03, 20:37:02
Quote from: fema on 2015-03-03, 11:49:55...elhatároztam, hogy most aztán mindenképp megtanulok japánul, mert elegem van, hogy nem tudom a light noveleket olvasni. Hosszú távú projekt, de amúgy is akartam egy 3. idegen nyelvet, ez meg kapóra jön így! :smile:
Nem tudom mennyire életképes ötlet, de arra gondoltam, tanulás közben csinálhatsz gépi fordítást is, hátha segít. Nem kell kiadható fordítást készíteni, csak hogy lásd az egyes fordításokat. A legjobb publikus segédprogram ennek tűnik, hogy sorról sorra nézi az egyes fordító oldalak megoldását.
https://versetranslations.wordpress.com/translation-app/
Bocs, de ez pontosan mi is? Mint a google translate, csak több fordító motorral dolgozik? Vagy őőő....?  :redface:
Lehet, hogy nagyon este van, de nem értem, pedig úgy érzem, jó dolog. :(

Quote from: Zelda on 2015-03-03, 22:23:18
Nahát, örülök neki, hogy tetszett. :D Nekem màr csak olvasni kéne megtanulnom, kb 100 kanji és a kanák már mennek, a megértéssel és a szókinccsel nincs probléma. Én most olvasom a SAO LN-et, megvan az összes angol fordításban, ha esetleg valaki igényt tartana rá.
Nem is kicsit tetszett és még én hogy örülök, hogy ajánlottad! :D
Amúgy, ha ennyi írásjelet ismersz és szókincs is van, mi baj az olvasással? Én még csak most kezdek nézelődni, hogy hogy kellene nekiállnom tanulni, egyelőre 4chan-on találtam egy Daily Japanese Thread-et, ami - ahogy a neve is mondja - naponta japánt tanulnak közösen, meg ilyesmi.
A SAO-t te fordítottad? :D

NLZ

Quote from: fema on 2015-03-04, 02:14:33
Bocs, de ez pontosan mi is? Mint a google translate, csak több fordító motorral dolgozik? Vagy őőő....?  :redface:
Lehet, hogy nagyon este van, de nem értem, pedig úgy érzem, jó dolog. :(
LN fordítását ugye vagy valaki rendesen tolja fejből, vagy pedig ilyen gépi fordítókkal dobják össze. A program ez utóbbit támogatja, hogy bedobja a fordítókba a novella sorait, tudsz vele magadnak fordítani novellát. Persze csak nagyjából lesz helyes, de azért ezek a novellák nem az irodalom csúcsai. Google Translate állítólag nagyon rossz japánra.
[reserved]

fema

Quote from: NLZ on 2015-03-04, 02:41:09
Quote from: fema on 2015-03-04, 02:14:33
Bocs, de ez pontosan mi is? Mint a google translate, csak több fordító motorral dolgozik? Vagy őőő....?  :redface:
Lehet, hogy nagyon este van, de nem értem, pedig úgy érzem, jó dolog. :(
LN fordítását ugye vagy valaki rendesen tolja fejből, vagy pedig ilyen gépi fordítókkal dobják össze. A program ez utóbbit támogatja, hogy bedobja a fordítókba a novella sorait, tudsz vele magadnak fordítani novellát. Persze csak nagyjából lesz helyes, de azért ezek a novellák nem az irodalom csúcsai. Google Translate állítólag nagyon rossz japánra.
Aha! Értem már! Kösz, ez biztos, hogy jól fog jönni még!  :jee:

Selmo

Quote from: fema on 2015-03-04, 02:14:33
Nem is kicsit tetszett és még én hogy örülök, hogy ajánlottad! :D
Amúgy, ha ennyi írásjelet ismersz és szókincs is van, mi baj az olvasással? Én még csak most kezdek nézelődni, hogy hogy kellene nekiállnom tanulni, egyelőre 4chan-on találtam egy Daily Japanese Thread-et, ami - ahogy a neve is mondja - naponta japánt tanulnak közösen, meg ilyesmi.
A SAO-t te fordítottad? :D
FTP-n is van fenn anyag tanuláshoz.

A tökéletesség unalmas.

Zelda

Quote from: fema on 2015-03-04, 02:14:33
Nem is kicsit tetszett és még én hogy örülök, hogy ajánlottad! :D
Amúgy, ha ennyi írásjelet ismersz és szókincs is van, mi baj az olvasással? Én még csak most kezdek nézelődni, hogy hogy kellene nekiállnom tanulni, egyelőre 4chan-on találtam egy Daily Japanese Thread-et, ami - ahogy a neve is mondja - naponta japánt tanulnak közösen, meg ilyesmi.
A SAO-t te fordítottad? :D
Nem én fordítottam.  :D Az olvasással meg tulajdonképpen az a bajom, hogy nehéz olyan szöveget, vagy akár raw mangát találni, ahol a kanji-k mellé oda van nyomtatva a kana olvasat. Ugyanis a kanji-knak van úgy nevezett on yomi (kínai olvasat) és kun yomi (japán olvasat) verziójuk, és nem mindig egyértelmű, hogy éppen melyiket használják egy adott kanji-ra, eddigi következtetéseim szerint a szövegkörnyezetből derül ki jórészt. Arról nem is beszélve, hogy a 100 kanji nagyon kevés, a cél, hogy legalább 2000-et olvasni tudjak... Akkor már nem kellene a kana, mint segítség. Nekem mondjuk annyi előnyöm van, hogy jártam egy darabig japán órákra, egy nyelvvizsgát meg is csináltam, és van egy csomó könyvem és szótáram különböző szintekre, stb. Na, de eleget offoltunk, hiszen van erre is külön topic itt a fórumon. De ha gondolod, szívesen segítek, amiben tudok.  :smile:

frozenstein

Quote from: NLZ on 2015-03-03, 20:37:02
https://versetranslations.wordpress.com/translation-app/
Ha jól láttam ez szöveg fordító, erről jutott eszembe, hogy raw mangákhoz, jobb lenne egy olyan program, ami képről is felismeri a kanji-kat. Rágugliztam, és tényleg van ilyen: http://kanjitomo.net/
(Kicsit próbálgattam, az olvasási sebességem még így is tetű-lassú, de az ismeretlen kanji-k átugrása nélkül sokkal érthetőbb a szöveg.)

Quote from: Zelda on 2015-03-03, 22:23:18
...kb 100 kanji és a kanák már mennek, a megértéssel és a szókinccsel nincs probléma...
+1
4-500 megnézett anime után észrevettem, hogy értem mit beszélnek. Ezután hirtelen felindulásból (meg szüleim unszolására) elvégeztem az ELO japán tanfolyamát, és letettem a JLPT legalacsonyabb fokozatát. Aztán én itt feladtam, mert rájöttem, csak a hobbim nem elég motiváció, hogy használható szinten elsajátítsam ezt. Majd egyszer, ha lesz valami külső kényszerítő tényező :redface:.

És, hogy ON is legyek:

Mushishi Special+Zoku Shou S1+S2
Ez így évek múlva is tökéletesen hozta az eredeti sorozat hangulatát. Supernatural slice-of-life kategóriában még mindig nagyon jó, sőt alapmű. Viszont a számomra zavaró tulajdonságai is megmaradtak: túl lassú, nem érezni, hogy történne valami és nagyon ritkák a visszatérő szereplők :(.
10/10

fema

Quote from: frozenstein on 2015-03-06, 23:57:30
És, hogy ON is legyek:
Ha erről a témáról bővebben szeretnék beszélni, akkor azt a Japán/Nyelv topic-ban kellene? Zeldának írtam PM-et, de nem válaszolt még, viszont off-olni sem szeretnék. :/

És csak hogy ON legyek valamennyire, megjegyzem halkan, hogy még mindig az Accel World hatása alatt állok... :D

ogre

Quote from: frozenstein on 2015-03-06, 23:57:30

Mushishi Special+Zoku Shou S1+S2
Ez így évek múlva is tökéletesen hozta az eredeti sorozat hangulatát. Supernatural slice-of-life kategóriában még mindig nagyon jó, sőt alapmű. Viszont a számomra zavaró tulajdonságai is megmaradtak: túl lassú, nem érezni, hogy történne valami és nagyon ritkák a visszatérő szereplők :(.
10/10

ugyan az utolsó sorozatból még pár rész hátravan, de szerintem pont a lassúsága az egyik legnagyobb erénye. nem lehet, és nem kell mindennek pörögnie. itt meg leülsz, és nyugiban vagy húsz percet, utána meg jó.
ami talán negatívum, az a különálló részek nagyon hasonló történetvezetése.
az egy epizódos szereplők meg teljesen normálisak, ha azt vesszük, hogy az emberünk magányosan vándorol fene se tudja hány éve, inkább évtizede.

frozenstein

#10666
Quote from: fema on 2015-03-07, 00:42:04
Ha erről a témáról bővebben szeretnék beszélni, akkor azt a Japán/Nyelv topic-ban kellene?
Igen az lesz az.

Quote from: ogre on 2015-03-07, 11:24:48
ugyan az utolsó sorozatból még pár rész hátravan, de szerintem pont a lassúsága az egyik legnagyobb erénye. nem lehet, és nem kell mindennek pörögnie. itt meg leülsz, és nyugiban vagy húsz percet, utána meg jó.
ami talán negatívum, az a különálló részek nagyon hasonló történetvezetése.
az egy epizódos szereplők meg teljesen normálisak, ha azt vesszük, hogy az emberünk magányosan vándorol fene se tudja hány éve, inkább évtizede.
Igen, de vissza is szokott térni néhány helyre: Adashino meg Tanyuu többször is felbukkan, és volt néhány rész, amikben timeskip után ugyanoda ment leellenőrizni hogyan alakultak a dolgok. Az ilyen események az én ízlésemnek kicsit túl ritkák voltak.

frozenstein

#10667
Gugure! Kokkuri-san
A karakterek, a seiyuu-k meg az alapszitu tetszett, és egy párszor jókat nevettem rajta, de valami hiányzott. (Mintha mostanában gyakoribbak lennének ezek a lehetett-volna-jobb-is vígjátékok.)
7/10

szerk:

Inou Battle wa Nichijou-kei no Naka de
A superpower battle helyett több benne a slice-of-life, meg a harem romcom. Azért volt egy néhány utalás, és szívesen megnéznék egy folytatást, amiben jobban előtérbe kerül a háttérsztori.
8/10

frozenstein

#10668
Daitoshokan no Hitsujikai
Tipikus hárem eroge adaptáció, a háttérsztori nem volt olyan rossz, de lezáratlan maradt az is, meg a szerelmi szál(ak) is. Kár érte.
7/10

szerk:

Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru
Gyenge Madoka-klón, bár végén volt néhány meglepő fordulat:[spoiler]-Tougou a rendszer ellen fordult
-happy end[/spoiler], de akkor ezek már nem sokat segítettek a sorozaton.
5/10

Amagi Brilliant Park
Elég lassan indult be a sorozat, még a felénél sem voltam biztos benne mit akarnak kihozni belőle. Aztán az utolsó részekre összekapta magát: a plot pozitív lezárása tetszett, de a random ökörségek a végéig egy kicsit fárasztóak voltak. Az animáció és a fanservice KyoAni minőség :jee:.
9/10

frozenstein

Trinity Seven
Nem volt olyan rossz, mint amiket hallottam róla. Szerintem a magic+harem kategóriában elvárható minimum szintet hozta. A főhős is bejött: nem volt az elejétől OP, de (talán túl) gyorsan level-upp-olt, és mindig el tudott sütni egy perverz viccet. A vége kicsit gyenge lett, főleg, hogy semmi nem oldódott meg, és a két grimoire-lány is eléggé el lett felejtve.
7/10

fema

Quote from: frozenstein on 2015-03-18, 21:48:57
Trinity Seven
Nem volt olyan rossz, mint amiket hallottam róla. Szerintem a magic+harem kategóriában elvárható minimum szintet hozta. A főhős is bejött: nem volt az elejétől OP, de (talán túl) gyorsan level-upp-olt, és mindig el tudott sütni egy perverz viccet. A vége kicsit gyenge lett, főleg, hogy semmi nem oldódott meg, és a két grimoire-lány is eléggé el lett felejtve.
7/10
Szerintem az ilyen animékben legalább ezt a szintet kéne hoznia minden férfi főhősnek :)

-OJ-

April is your Lie - Shigatsu ha Kimi no Uso

Egy drámának elment a sok közé, de minél tovább tartott, annál jobban untam a sok hatásvadász, elcsépelt fordulatot, amivel a történet a főszereplőt bombázta. Ha nem húzzák-vonják ennyire, rendszeresen megnyomva a reset gombot, 12részbe is belefért volna ugyanez a jellemfejlődés.

A karakterek jók voltak, csak kár, hogy többségük alig jutott valami szerephez. Minden csak a főszereplő srác bajairól szólt, az viszont nem volt annyira szívbemarkoló, hogy 22részen át fenntartsa az érdeklődést. Személy szerint szerettem volna többet tudni a riválisokról, Watariról, stb, nem csak azt nézni, hogy Kousei négy részenként visszasüllyed a depresszióba, mikor már vagy egy tucat ember pátyolgatja.

A rajzolás többnyire nagyon szép volt, amit csak az olcsó és ronda chibi karikatúrák tudtak megtörni, azokat viszont túl sokat alkalmazták. De el tudom fogadni, hogy nem volt annyi pénz, hogy egyfolytában tartsák azt a magas rajzolási szintet. Még így is lényegesen nagyobb élmény volt vizuálisan, mint a manga.

Erős 7/10,
de nem újranézős.
Ahhoz túl mesterkélt volt az egész. 14éves gyerekek semmin nem filóznak annyit, mint ezek mindenen.

SaiyaGin

Hitsugi no Chaika OAD: az első sorozat idején játszódik, lényegében filler. Szerintem kihagyható, de akiknek nagyon bejött a sorozat, azoknak tetszhet.

fema

#10673
Brave Story

Zelda ajánlotta ezt a remekművet (:merci:) és a 4 órás vonatutam első részében meg is néztem tegnap (neked is köszi, máv).
A történet gyerekekről (vagy inkább az ő "megérésükről") szól, ami miatt az elején voltak kételyeim, de aztán pár perc elteltével ezeknek már nyoma sem volt. Részt vehetünk egy Narniát megszégyenítő kalandban, ahol egy gyáva, béna fiúból bátor hős lesz, aki a végén szembeszáll nem csak a saját önzésével, de képes lesz... (Tovább nem mondom, mert spoiler lenne :P).
A hatalmas karakterfejlődés mellett láthatunk harcokat, különös lényeket, sárkányokat, démonokat, hercegnőket, nagy csatákat, gyönyörű tájakat és

Fantasztikus a kép így kicsiben, keressetek nagyítót... Edit: Na így, nagyítva főleg jó... :D
Egy apró logikai buktatót véltem felfedezni az animében, mégpedig [spoiler]azt, hogy ha több, mint 5 ékkő van a világban, akkor miért pont azt akarja megszerezni Ashikawa, amelyikkel elpusztít mindent, holott szerintem elég okos ahhoz, hogy rájöjjön a turpisságra... ::)[/spoiler]
Nagyon érdekes, nagyon megható, nagyon szép, nagyon 10/10.


Rakuen Tsuihou: Expelled From Paradise
Az utam második felében kicsit stílust váltottam, fantasy-ből sci-fi, de a minőség kb. megmaradt. Szeretem a mechákat, az AI témát, a tökös főhősöket, az űrös dolgokat, ez az anime pedig ezeket mind megadja, így kb pislogás nélkül és fülig érő szájjal néztem végig...  :rotfl:
A cím (expelled from paradise) miatt szerintem senki nem fog meglepődni és már az eleje óta várja, hogy mikor történik meg a számüzetés, így csavarok tekintetében nem túl összetett a sztori, de azért van pár meglepetés is és végig érdekes marad.
A két főszereplő közti kapcsolat alakulása jópofa volt, szívesen néznék még 1-2(száz) részt velük.
A képi világ nagyon szép, a CG animációk kicsit gyengére sikeredtek (az emberek mozgása néha mű, a dinamika kb hiányzik), de szerintem nem zavaró, közel sem annyira rossz, mint a Sidonia no Kishi-ben pl, ami olyan, mintha flash-ben csinálta volna valaki 3 perc rutinnal (nem akarom szidni, szeretem a Sidonia-t :D).
A fanservice mennyisége pont optimális, leszámítva, hogy Angela karaktere önmagában is az... :D
A harcok jók, az utolsó kettő (vagy egy, ha úgy vesszük az előjátékot az űrben) pedig fantasztikus. Ötletesen megoldották, hogy hogy vegyen részt egy ember a mecha harcban. :)
Erősen ajánlom minden sci-fi kedvelőnek. ;)
9/10

danika230

Bakuman

Az első pár rész után rögtön beszippantott a sorozat, így elég hamar lezavartam a 75 részt. Ez az egész mangakás story egy nagyon király ötlet. :jee: Mellé társult egy igen jó szereplőgárda. És szerencsére nem csak a két főhőssel foglalkoztak, hanem bőven jutott idő a mellékszereplőkre, akik egytől egyig zseniálisak voltak. A grafika és a zene rendben volt.
Voltak gyengébb részek ahol fogtam a fejem, de összességébe elégedett vagyok.
10/10 Ment a kedvencek közé.

Shigatsu wa Kimi no Uso
Nem örültem a befejezének, de azért nem volt egy rossz sorozat, bár nem hiszem hogy valaha is újra akarnám majd nézni. 7/10
[spoiler] Az OVA-ba remélem egy happy end befejezést kapunk, és nem egy felesleges filler részt[/spoiler]

ogre

Quote from: fema on 2015-03-21, 09:31:29

Rakuen Tsuihou: Expelled From Paradise
9/10

egynek elmegy. szép, meg jól van összerakva, és leköt, de különösebb tartalommal nem rendelkezik. hacsak annyival nem, hogy a social network nem a világ, és valahogy ezt reprezentálja angela, meg ami történik vele, de lehet, hogy ez csak belemagyarázás.
7/10

fema

Quote from: ogre on 2015-03-21, 22:13:26
Quote from: fema on 2015-03-21, 09:31:29

Rakuen Tsuihou: Expelled From Paradise
9/10

egynek elmegy. szép, meg jól van összerakva, és leköt, de különösebb tartalommal nem rendelkezik. hacsak annyival nem, hogy a social network nem a világ, és valahogy ezt reprezentálja angela, meg ami történik vele, de lehet, hogy ez csak belemagyarázás.
7/10
Egy AI, aki emberibb, mint az emberek? Én ebből akár még tanulságot is le tudnék vonni. Szerintem sokkal több van benne, mint amit te mondasz. Persze, lehet, csak beleképzelem. :-)

Zelda

Quote from: fema on 2015-03-21, 22:16:50
Quote from: ogre on 2015-03-21, 22:13:26
Quote from: fema on 2015-03-21, 09:31:29

Rakuen Tsuihou: Expelled From Paradise
9/10

egynek elmegy. szép, meg jól van összerakva, és leköt, de különösebb tartalommal nem rendelkezik. hacsak annyival nem, hogy a social network nem a világ, és valahogy ezt reprezentálja angela, meg ami történik vele, de lehet, hogy ez csak belemagyarázás.
7/10
Egy AI, aki emberibb, mint az emberek? Én ebből akár még tanulságot is le tudnék vonni. Szerintem sokkal több van benne, mint amit te mondasz. Persze, lehet, csak beleképzelem. :-)
AI, aki emberibb, mint egy ember... Nos az elmúlt egy hónapban két példával is találkoztam a Rakuen tsuiho-n kívül, az egyik a SAO light novelben (aki olvasta/olvassa tudja miről beszélek, Alicization), a másik pedig Chappie volt. A Rakuen tsuiho-ban nincs belemagyarázás, Frontier Setter csupán a küldetését teljesítette, amire lehet hogy egyszer egy ember programozta őt, de külső emberi irányítás nélkül és képes volt a döntéshozásra, és nem adta fel a küldetést. Egy mesterséges intelligencia akkor válik teljessé, mikor kifejlődik a tudat. Ha pedig tudattal rendelkezik, képes megítélni a helyzetet, tanulni, döntéseket hozni. Minden, amit Frontier csinált, a saját döntése alapján csinálta, ennyi az egész. Azt meg részemről elég szomorúnak tartom, hogy az emberek nagy része a virtuális világ fogságában élt, és még csak fel sem tűnt nekik, hogy mi megy körülöttük. Szerintem inkább ők voltak a "robotok"...

frozenstein

Madan no Ou to Vanadis
Kifejezetten tetszett, bár eléggé össze volt csapva, és a vége is nyitva maradt. A Maoyuu-t juttatta eszembe, csak itt gazdaságpolitika helyett taktikával. Megnéznék egy folytatást.
9/10

ogre

Hells
anidb-n dobta ki random similar anime-nek a redline-nal párban, így azt gondoltam, ez így jó is lesz.
az első négy perc után szóltam lakótársamnak, hogy ezt látnia kell, mert nagyon beteg, nézzük nagytévén. fél óra múlva már az volt a felvetése, hogy ez milyen jó lenne begombázva, utána tíz perccel meg az, hogy ez egy nagyon rossz ötlet volt a részéről, és semmiképpen nem szabad, mert maradandó károsodást okozhat.
vizuálisan elég erős.
az első egy óra nagy mennyiségű randomnak tűnő mindfuck-ot tartalmaz, ami egy egészen kerek történet felé mutat, de valahogy a film második órája mégsem hozza a megváltást.
azért lesz csak újranézős, hátha menet közben nem vesztem el a fonalat. a fele környékén valami kimaradt...
az if you liked nekem nem állja meg a helyét.
6/10