Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Zelda

Gargantia OVA 2. - Meguru kouro haruka II.
Nagyon sokat kellett várni rá!!! A raw verziót úgy 3 hónapja láttam már BD minőségben, de a csapatok nem nagyon ugrottak utána, ám legalább most már van angol fordítás. Lényegében ugyanazt kaptam másodjára is, meglepetésemre szinte mindent megértettem első nézésre angol felirat nélkül a múltkor. :P Az egyetlen ködös pont ez a Riku (Land) hely volt, nem gondoltam, hogy szó szerint értik, és mégis... Nagyon sajnálom, hogy nem lesz folytatás, mert ezt biza még ki lehetne bővebben fejteni, ám azért egy LN-t ígértek, de az Ledo előéletéről fog szólni... Na mindegy, jó volt és kész.

Leara

Quote from: Zelda on 2015-07-08, 21:33:38
Gargantia OVA 2. - Meguru kouro haruka II.
Nagyon sajnálom, hogy nem lesz folytatás, mert ezt biza még ki lehetne bővebben fejteni, ám azért egy LN-t ígértek, de az Ledo előéletéről fog szólni... Na mindegy, jó volt és kész.
A Ledo előéletéről szóló LN már a sorozat alatt megjelent, nem? Nekem úgy rémlik, hogy az új az folytatás lesz, legalábbis azt írták, hogy "conclusion to Ledo's story".
MAL

Zelda

Quote from: Leara on 2015-07-08, 22:50:59
A Ledo előéletéről szóló LN már a sorozat alatt megjelent, nem? Nekem úgy rémlik, hogy az új az folytatás lesz, legalábbis azt írták, hogy "conclusion to Ledo's story".
Hát most nem tudom, mert teljes agyhalál van mostanában nálam a szar melóhely miatt... Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de most egyszerűen nincs energiám utánaolvasni, hogy mi a szitu.

frozenstein

Kamisama Hajimemashita S2
Nagyon jól hozza az előző évad hangulatát. Volt néhány érdekesebb fordulat, de azért elég sok szál nyitva maradt, ha lesz folytatás azt is megnézem.
10/10


-OJ-

The Disappearance of Nagato Yuki-chan

Összességében egy nagyon kedves, gyakran szívmelengető, és kellőképpen humoros sorozatot láthattam, amit öröm volt hétről hétre követni. Az utolsó harmad történt némi visszalépés, amikor behozták a régi Nagatót, kicsivel komolyabb hangvételre váltottak, és ezzel együtt a moé humorból is jócskán visszavettek, pedig az volt a sorozat legnagyobb erénye. Így viszont lett benne egy kis tényleges románc is. Másik nagy pozitívum, hogy még Haruhi is egészen értelmes, másokra tekintettel lévő karakter lett ebben a változatban, amivel az ő esetében eddig nemigen találkozhattunk. A rajzolást az eredeti KyoAni anime ismeretében talán szokni kell, de véleményem szerint a stúdió nagyszerű munkát végzett a vizualitáson, a régi szinkronhangok most is hibátlanul hozták a karaktereiket, és a zene aláfestésben is a megszokott dallamok szerepeltek.
(Ne higgyetek a KyoAni fanboioknak, akiknek csak az a minőség és rajzolás a megfelelő!)

Erős 8/10

A Haruhi rajongóknak természetesen kötelező megnézni, hiszen ők tudják igazán értékelni a fősztoriban szereplő elemekre való, számtalan utalást. Aki viszont ezeket nem is ismeri, az is ugyanolyan jól szórakozik majd ezen a könnyed, nagy melodrámától mentes iskolai románcon.

Zelda

Naruto Shippuuden Movie 7
Ez biza a Naru x Hina supporterek kánaánja volt... Egyébütt pedig nem nagy szám, ám talán az összes mozi közül az egyetlen, aminek értelme volt.

frozenstein

Yowamushi Pedal S2
Túl sok flashback, túl sok bromance, de legalább az inter-high végéig eljutottak. Az előző évad szintjét hozta, és kaptunk egy lezárást is, ami sport animénél elég ritka.
8/10

Zelda

#10808
Itazura na Kiss anime (és live-action series)
Nos mivel halálra untam magam, mert betegen ülök itthon, eljutottam erre a szintre... Nem volt amúgy annyira borzalmas dolog, az animét kifejezetten élveztem, bár a grafika hihetetlenül bántotta a szemem. Shoujo romance-nak ez teljesen elmegy, de lassan kijelenthetem, hogy talán ebben a műfajban semmi nem fog jobban megmozgatni, mint anno a Clannad.
A live-action-t meg tényleg csak a poén kedvéért néztem végig, 32x50 percben elég durva volt, tekintve a belekevert elvetemült japán humort... De, ha ehhez egyszer hozzászokik az ember, onnantól kezdve nem igazán fogja zavarni semmi az élőszereplős filmekben.  ^^"

SZERK:
Psycho Pass Movie
Időben a két évad közé tehetők a mozi eseményei, ami azért valamilyen szinten keserű szájízt hagyott, nem akartam újra látni bizonyos karaktereket, mert elegem lett belőlük... De szerencsére túl sokat nem szerepeltek, egyébként meg érdekesnek találtam a cselekményt, az akció meg végül is látványos volt, láthattunk néhány új mechát is, ami soha nem rossz.  :P Az angol nyelvet viszont kár volt ennyire erőltetni, az első 1 perc után már bőszen lestem, hogy esetleg a videó hangkódolása van elállítva, és más szinkront hallgatok éppen, de nem...
[spoiler]Ez volt az Anon-subs, ha bárkit érdekel.[/spoiler]
Akane továbbra is kihoz a sodromból a lezárás előtti monológjaival, nem értem miért nem őt ültetik már végre piedesztálra.  :ejj:
Kougami-san viszont az egyetlen "egészséges" karakter továbbra is, legalábbis az én szemszögömből.

chilip

#10809
Naruto The Last Movie

hát ez ritka fos volt, szuperpower bullshit úgy hogy az összes táp dolgot valahogy elfelejtette használni az MC a legvégéig
plug&play szuper byakugan megvolt
szánalmas romantikus szál megvolt
lahzer-spam megvolt
a végén meg csak kisétált a kyuubi narutóból hogy még ő is harcoljon egy óriás szobor ellen....

sajnáltam a rászánt időt még úgy is hogy 3x pörgettem előre :P fanfic tier movie, kerüljétek

ed.: amúgy hinatának volt egy narutós visszaemlékezése gyerekkorukra még a manga eseményei elé, ahol naruto kage bunshint használt csak sikertelenül, holott a manga szerint a tiltott jutsuk tekercséről tanulta az első chapterben, szóval a mangának is ellent mond a film :P

Megmurdel

#10810
Quote from: chilip on 2015-07-30, 04:43:05
Naruto The Last Movie

hát ez ritka fos volt, szuperpower bullshit úgy hogy az összes táp dolgot valahogy elfelejtette használni az MC a legvégéig
plug&play szuper byakugan megvolt
szánalmas romantikus szál megvolt
lahzer-spam megvolt
a végén meg csak kisétált a kyuubi narutóból hogy még ő is harcoljon egy óriás szobor ellen....

sajnáltam a rászánt időt még úgy is hogy 3x pörgettem előre :P fanfic tier movie, kerüljétek

ed.: amúgy hinatának volt egy narutós visszaemlékezése gyerekkorukra még a manga eseményei elé, ahol naruto kage bunshint használt csak sikertelenül, holott a manga szerint a tiltott jutsuk tekercséről tanulta az első chapterben, szóval a mangának is ellent mond a film :P
Tegnap leszedtem valami nagyon gagyi feliratos verziót, de azt kb a visszaemlékezésig néztem meg, viszont akkor most azért meggondolom, hogy megnézzem-e. :D

edit:
...done ...
[spoiler][/spoiler]

Cloud

Sidonia S2.

Huh egybe toltam inkább le, mert a heti felbontás zavart volna. :D Imádtam megint, jók voltak ezek a részek is, de remélem, hamar jön a folytatás. Erről nincs valami hír egyébként?

ogre

elvileg a mangából már nincs sok hátra, gondolom megvárják a végét, és aztán animálják, mert a mostani alapanyag nem biztos, hogy elég lesz egy egész évadra. (imho)

frozenstein

#10813
Mahou Shoujo Lyrical Nanoha Vivid
Az előzményektől eltérően itt nem mentik meg a világot :(. Ez az évad hangulatban inkább emlékeztetett a Saki-ra (női tournament+yuri felhangok). A történetet is félbehagyták a végére, ami nagy kár. Ennek a második évada után remélem kapunk egy Force animét is, leírás alapján annak a hangulata közelebb áll az előzményekhez.
8/10

szerk:

Ansatsu Kyoushitsu
Kicsit lassan indult be, de a végére egész érdekes lett. Tipikus Jump sorozat, legalábbis engem a történetvezetés ritmusa (a fordulatok meg az új karakterek felbukkanása) erőteljesen a Nisekoi-ra meg a Medaka Box-ra emlékeztettek. Kíváncsi leszek a folytatásra.
9/10

frozenstein

#10814
High School DxD S3
Hozza a szokásos formáját, bár ebben az évadban kicsit megkavarták az eredeti sztorit, de még van esély canon folytatásra. Reménykedjünk egy negyedik évadban.
10/10

szerk:

Owari no Seraph
Jobb volt, mint amire számítottam! Sok helyen a Shingeki no Kyojin-ra emlékeztetett, és annak ellenére, hogy ez az évad inkább prológus jellegű volt egész jól haladt a történet. Biztos megnézem a folytatást is.
10/10

SaiyaGin

WaifuBuddy Complex Final Chapter
Tavaly ősz óta a gépemen csücsült ez a kétrészes OVA, ami a történet lezárása, de csak most éreztem úgy, hogy ideje lenne megnézni, ami elég jól mutatja, hogy mennyire keltette fel az érdeklődésemet a cucc anno. A befejezés pont olyan volt, mint a sorozat maga: nem rossz, de teljesen felejthető.
6/10

-OJ-

Quote from: SaiyaGin on 2015-08-27, 13:52:26
WaifuBuddy Complex Final Chapter
Tavaly ősz óta a gépemen csücsült ez a kétrészes OVA, ami a történet lezárása, de csak most éreztem úgy, hogy ideje lenne megnézni, ami elég jól mutatja, hogy mennyire keltette fel az érdeklődésemet a cucc anno. A befejezés pont olyan volt, mint a sorozat maga: nem rossz, de teljesen felejthető.
6/10

+ nagyon érződött rajta, hogy egy teljes második évadot kaszáltak el, és az egészet összecsapták két részbe  ^^"

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2015-08-27, 21:00:32
+ nagyon érződött rajta, hogy egy teljes második évadot kaszáltak el, és az egészet összecsapták két részbe  ^^"

:tezsvir:

Megmurdel

Quote from: SaiyaGin on 2015-08-27, 22:02:01
Quote from: -OJ- on 2015-08-27, 21:00:32
+ nagyon érződött rajta, hogy egy teljes második évadot kaszáltak el, és az egészet összecsapták két részbe  ^^"

:tezsvir:
kár volt érte

frozenstein

#10819
Grisaia no Meikyuu+Grisaia no Rakuen
Több helyen olvastam, hogy túl rövidre összecsapták az animét, nekem a Yuuji múltját taglaló fejezet még sok is volt. A marine-os részek alatt kifejezetten untam magam, aztán a szuper-komputeres szál túl hirtelen jött (nekem valahogy nem illett az eddigi világképbe). Viszont a befejezés tetszett, jól elvarrták az összes szálat, bár a főgonosz elég sablonos volt. Kazuki utolsó poénja meg :lul:.
Meikyuu 8/10
Rakuen 9/10

szerk:

Kiniro Mosaic S2
Mint az előző évad: moe slice-of-life.
10/10

SaiyaGin

Dungeon ni Deai De Mi a Fenéért Kell Ilyen Hosszú Címeket Adni a Light Noveleknek o Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka?

Nem volt rossz, de ha a két főszereplő egy kicsit komolyabb lett volna, akkor sokkal élvezetesebb lett volna a sorozat.

NLZ

Quote from: -OJ- on 2015-07-04, 12:26:16
Little Witch Academia 2

Az első imádtam, a folytatásba viszont nem sok fantázia szorult. Az első fél óra elment a fesztiválra készülődéssel, a csajos veszekedéssel, és a három új karakter sem ért sokat (csak kiszorították a korábbiakat). Semmi kaland vagy látványos animáció, de még humorból is kevés volt. A végére pedig csak egy PowerRangers showra futotta, mint attrakció?

6/10

Elsőt már jó párszor újranéztem, ezt valószínűleg nem fogom.

Jah, kár érte, a céltalan lelki nyomor lehúzta. Az akció is nulla volt.
[reserved]

frozenstein

Nisekoi OVA+S2
Összességében szerintem hozta az előző évad szintjét, de nem tett jót neki az epizodikus történet vezetés. Kb. dupla annyi idő telt el mint az előző évad alatt, de a főszál szinte semmit nem haladt előre. Az új karakterek tetszettek.
8/10

frozenstein

#10823
Punch Line
A közepe felé kicsit reménykedtem, hogy lesz belőle valami értelmes, de aztán a vége olyan semmit mondó lett mint az eleje :frown:.
5/10

szerk:

Oregairu S2
Kicsit más volt a hangulata, mint az előző évadnak, a karakterek is mintha kiestek volna a szerepükből. Elég kevés új szereplőt kaptunk, és a főszereplők problémái is előtérbe kerültek, de megoldatlanok maradtak. Utolsó rész meg cliffhanger :ejj:, remélem egyszer jön folytatás.
9/10

frozenstein

Danmachi
Kifejezetten tetszett, csak nagyon gyorsan lement ez a 13 rész. Ebből is jól esne egy folytatás, főleg hogy a végén Hermes elkiabált pár érdekes infót.
10/10

Darkstar

#10825
Love Live Movie

(Már maj' egy hónapja, nem tudom, hogy felejthettem el).

Szóval: méltó lezárása a sorozatnak, a számok továbbra is kellemesek, a lányok ugyanúgy imádnivalóak. Viszont érdekes módon felvet néhány (amúgy nem túl lényegi) kérdést, amit nem nagyon válaszolt meg.
DE! Hiába volt egy teljesen upbeat, pozitív vége, és végig vidám és humoros hangulata, utána olyan üresség maradt bennem, mint anime után még soha. Nagyon remélem, hogy lesz még sorozat, OVA, movie, bármi az eretei lányokkal is, és innentől nem csak a Sunshine-t fogják nyomatni. Mindenesetre a BDt megveszem az biztos és nagyon valószínűleg az első két sorozatot is végig.

Ez meg így abszolút  :Kiraly:
[spoiler][/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

Sidonia no Kishi S2
Jó volt, továbbra is meglépő fordulatok, pörgő sztori, jó akció jelenetek. Mintha a CG is javult volna valamennyit, bár arra már az előző évadnál se volt panaszom. Kár hogy a vége megint nyitott.
10/10

Cobra

Annyira nem gond, hogy nyitott a vége, mert így jó eséllyel lesz 3. szezon is. A CG meg egyértelműen javult az első évadhoz képest (bár azért még van hely javulásnak a következő szezonban).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Kétséges a harmadik szezon, mert amennyire tudom, még nincs elegendő fejezet hozzá a mangában, és az utolsó résznek is eléggé lezárás-féle hangulata volt.
Failure is the default option

-OJ-

Sidonia? Már nem is lesz több fejezet, tekintve hogy a manga most ért véget.