Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

danika230

Quote from: -OJ- on 2016-03-23, 23:01:26
HaruChika

A szezon második legrosszabb animéje a Divine Gate után, és a P.A.Works második legrosszabb animéje a Glasslipet követően.
A karakterek nem fejlődtek semmit, a románc nem haladt sehová, egyáltalán nem zenéltek és a klub csak azért kellett, hogy az egyepizódos tagok családi problémáit oldják meg a főszereplők, akiknek valójában közük sem volt ahhoz.
Ami pedig egészen szánalmasnak hatott, ahogy a rejtélyoldogatással az író minden epizódban felhozott valami japán társadalmi problémát, de persze csakis említés szintjén, amit a következő részre már el is felejtettek. De miért iskolásokkal  adatták elő mindezt?
A meleg téma is teljesen átlátszó volt, mint fujoshi bait, de valójában csak annyi szerepet kapott, mind az összes többi egyepizódos problémának, később pedig már csak a humort szolgálta.

3/10
:tezsvir:
nálam a Bahamuttal versenyez a legrosszabb címért :D

-OJ-

Quote from: danika230 on 2016-03-23, 23:24:17
:tezsvir:
nálam a Bahamuttal versenyez a legrosszabb címért :D

Az is fájdalmasan sablonos, de nálam a legrosszabb a szezonban Divine Gate  :falba:

danika230

Quote from: -OJ- on 2016-03-23, 23:31:18
Quote from: danika230 on 2016-03-23, 23:24:17
:tezsvir:
nálam a Bahamuttal versenyez a legrosszabb címért :D

Az is fájdalmasan sablonos, de nálam a legrosszabb a szezonban Divine Gate  :falba:
abba nem kezdtem bele, de ezek szerint nem is baj :D

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2016-03-23, 23:31:18
Quote from: danika230 on 2016-03-23, 23:24:17
:tezsvir:
nálam a Bahamuttal versenyez a legrosszabb címért :D

Az is fájdalmasan sablonos, de nálam a legrosszabb a szezonban Divine Gate  :falba:
Én tévedésből leszedtem az első részt, de ott abba is hagytam. :D

gerey

Quote from: Megmurdel on 2016-03-24, 20:59:17
Quote from: -OJ- on 2016-03-23, 23:31:18
Quote from: danika230 on 2016-03-23, 23:24:17
:tezsvir:
nálam a Bahamuttal versenyez a legrosszabb címért :D

Az is fájdalmasan sablonos, de nálam a legrosszabb a szezonban Divine Gate  :falba:
Én tévedésből leszedtem az első részt, de ott abba is hagytam. :D
+1 Így jártam én is, a másik gate helyett ez jött lett.

-OJ-

Jobban jártatok. Nekem még vagy három rész elmaradom van a DG-ből, de semmi kedvem behozni  :comp:


Boku dake ga Inai Machi

Az A-1 Pictures nemcsak hogy jó, de kiemelkedő animét készített. Ezt is ritkán lehet elmondani Meglepett

A történet végig érdekes és izgalmas volt, a karakterek nem egyszerű sablonok voltak hanem tele voltak élettel és ez tette őket érdekessé/szerethetővé, a befejezés pedig bár egyszerű volt de nagyon találó és szépen lezárta az egész eseménysort.
Talán az egyetlen negatívum, hogy a gyilkos kiléte kezdettől fogva egyértelmű volt (kizárásos alapon), így csak arra vártam, mikor/mivel leplezi le magát, de ez nem egy élményromboló hiba. És egyébként sem a krimi szál volt a lényeg a sorozatban, hanem ahogy összehozta a karaktereket.

8.5/10

Állítólag az egy szezonos epizódszám miatt sok részletet kivágtak a mangából, de mivel azt nem olvastam, és mangafag sem vagyok aki máris ordít ha kimarad egy mondat a szentírásból, ez különösebben nem izgat. Főleg úgy, hogy semmi hiányérzetem nem volt, az anime így is kerek egészet alkotott.



Ojisan to Marshmallow

Jól indult, de pár rész után kifulladt és gyakran unalmassá vált, még arra a pár percre is.
Hige kőfejűsége miatt a románcnak természetesen esélye sem volt fejlődni, de ez várható volt. Ami nagyobb gond, hogy emellett még a humor sem volt valami erős. A poénok nagy része mellément, vagy a gyenge rajzolás miatt, vagy mert gyakran ugyanaz ismétlődött. Hanazawa Kana karaktereit pedig általában szeretni szoktam, de itt Mioko rendkívül idegesített - talán azért mert a románc útjában állt?

5/10

Egyszer azért meg lehetett nézni.



Active Raid

Akár még jó sorozat is lehetett volna, ha nem abból áll az évad, hogy 10részen át mutatjuk be a teljes szereplőgárdát - minden érdektelen karakternek szánva egy külön részt, miközben egyre bugyutább bűneseteket szórunk rájuk - míg maga a főszál két részt sem tett ki, ráadásul még az is soknak bizonyult, olyan fantáziátlan volt a főellenfél ügye. Az első rész után a következő kilencet ki is lehetett volna hagynom, és csak a végén megnézni az utolsó kettőt. Nem maradtam volna le semmi lényegesről.
Emellett a rajzolás minősége erősen változott, ami azt jelenti, hogy többnyire ronda/torz volt. Az akciójelenet és a bűnesetek semmi izgalmat nem tartogattak, a humoron pedig még elmosolyodni sem lehetett.

Jóindulattal 4/10, mert ez legalább kapott valamiféle befejezést, nem úgy mint a pont ugyanilyen felépítésű és minőségű HaruChika.

A második évadba pedig csak azért nézek bele, mert talán abban már benne lesz az innen hiányzó sztori, és ha már ezt végigszenvedtem, szeretnék kapni valamit vissza  ^^"
Viszont aki még nem kezdte el: ne is tegye mert egy 10éves kreatívabb rendőr sztorit találna ki ennél.

danika230

Quote from: -OJ- on 2016-03-24, 22:49:17
Active Raid

Akár még jó sorozat is lehetett volna, ha nem abból áll az évad, hogy 10részen át mutatjuk be a teljes szereplőgárdát - minden érdektelen karakternek szánva egy külön részt, miközben egyre bugyutább bűneseteket szórunk rájuk - míg maga a főszál két részt sem tett ki, ráadásul még az is soknak bizonyult, olyan fantáziátlan volt a főellenfél ügye. Az első rész után a következő kilencet ki is lehetett volna hagynom, és csak a végén megnézni az utolsó kettőt. Nem maradtam volna le semmi lényegesről.
Emellett a rajzolás minősége erősen változott, ami azt jelenti, hogy többnyire ronda/torz volt. Az akciójelenet és a bűnesetek semmi izgalmat nem tartogattak, a humoron pedig még elmosolyodni sem lehetett.

Jóindulattal 4/10, mert ez legalább kapott valamiféle befejezést, nem úgy mint a pont ugyanilyen felépítésű és minőségű HaruChika.

A második évadba pedig csak azért nézek bele, mert talán abban már benne lesz az innen hiányzó sztori, és ha már ezt végigszenvedtem, szeretnék kapni valamit vissza  ^^"
Viszont aki még nem kezdte el: ne is tegye mert egy 10éves kreatívabb rendőr sztorit találna ki ennél.
az első rész után elváltak útjaink :D

Megmurdel

Kyoukaisenjou no Horizon I+II
Végre eljutottam oda, hogy megnézzem a sorozatot és csak egy dolog bánt, hogy ez a 26 rész nagyon hamar véget ért. Sok mindent nem fűzök hozzá. Remek sorozat remek karakterekkel.
Ha bármikor lesz folytatása várós lesz nagyon.
8,5/10

danika230

Utawarerumono: Itsuwari no Kamen
"Hullámvasút"
Közepes kezdés, gyengébb folytatás, egy egész jó végjáték egy elég véleményes befejezéssel.
7/10

Saijaku Muhai no Bahamut
"Kliséhalmaz"
Egyetlen egy eredeti ötlet nem volt benne. A rajzolás meglepően szép lett.
4/10

Ao no Kanata no Four Rhythm
Elég bugyuta egy "sport" anime, unalmas karakterekkel.
4/10

Diamond no Ace S1+S2
Ez nem volt rossz, csak kár, hogy mindkét évad végjátékát elbaltázták.
7/10

Musaigen no Phantom World
Epizodikus hülyéskedés, kis fanservicel, és a végére beleerőltettek egy felesleges 2 részes story-t.
5/10

-OJ-

Dimension W

Nagyon erősen kezdett, és szerencsére végig tartotta ezt a színvonalat, így a végére egy nagyon jó akció - sci-fi anime kerekedett ki belőle.
A két főszereplő az első pillanattól érdekes és szórakoztató párost alkotott, kreatív interakciókkal. Bár Mira nem sokat változott, Kyouma nem kevés karakterfejlődésen ment át a cselekmény folyamán, és a múltja is szépen összeállt a végére.
A történet végig központi szerepet játszott, nem tettek be filler fanservice és slice of life részeket, minden epizód fontos volt a helyzet pontos értelmezéséhez. A rajzolás és az animáció szintén egységesen magas színvonalú volt, a zenék nagyon illettek a jelenetekhez, és a seiyuuk is tették a dolgukat.

Egyedül az nem tetszett, hogy a sorozat második fele egyetlen nagy shounen kaland volt, [spoiler]szuperképességű társakkal és bossharcokkal, a végére pedig jutott egy nagyon gonosz őrült tudós, egy nagyon nagy monsztával.[/spoiler] Persze nem ez volt a lényeg, hanem Kyouma múltjának megismerése, de ennek elmeséléséhez választhatott volna az író valami kreatívabb megoldást is.

Ami viszont további pozitívum, hogy bár maradtak elvarratlan szálak
[spoiler]pl miért ölték meg a Teslások a főtudós feleségét, aki Mirát alkotta?[/spoiler]
de a főszereplő(k) történetét kereken lezárták, ezáltal ha nem is lesz folytatás, a lényegi részt már így is megkaptuk az első évadban.

8/10



Dagashi Kashi

Mint a manga olvasója, mikor bejelentették az anime adaptációt még örültem, hogy ez biztosan jó lesz, majd ahogy közvetlenül a kezdés előtt elárulták, hogy 24 perces epizódok fog állni a sorozat, akkor már jóval kevésbé. Mert előre tudtam, hogy ezeket a szituációs poénokat lehetetlen ilyen műsoridőre kihúzni úgy, hogy azok végig szórakoztatóak legyen.

És bizony bele is buktak a készítők, mert bár tsundere Saya-shi bármilyen mennyiségben fogyasztható, és azok voltak az anime legjobb pillanatai, mikor ő színen volt, vele szemben Hotaru agymenéseit hallgatni egy leírhatatlan fárasztó élmény. És sajnos elég sokszor volt olyan, hogy 10percen át mesélte az érdektelen (valós vagy fiktív) hülyeségeit az édességek eredetéről - ezt a többi karakter a nézőkhöz hasonlóan unottan végighallgatta - amit jó esetben a végén követett csak valami gyér csattanó, de sokszor még az is elmaradt a hosszas időhúzás miatt. Tehát 10percek is elmentek úgy, hogy a világon semmi nem történt, csak üres reklámszövegek. A két lány mellett ott volt persze a két srác is, de ők csak villámhárítók voltak ahhoz a kevés poénhoz, és szót sem érdemel a karakterük.

A románc alakulása alapból nem része a mangának sem, így az nem is hiányzott. Amit viszont hiányoltam, hogy a (nem létező) "vidéki nosztalgiából" semmit nem lehetett érezni a sorozatban, hiszen bárhol is voltak, a céltalan édességismertetőkön kívül mással nem foglalkoztak. Lehettek volna akár Tokió közepén is, ez a cselekményt semmiben nem befolyásolja.

Amire egy rossz szavam nem lehet, az a tálalás. A karakterrajzok szépek és részletesek voltak, a karakterek reakcióit szintén csak dicsérni lehet, ahogy az animációjukat is. A gazdagon színezett hátterekért szintén egy plusz pont. Az OP-ED dalok egyformán kellemesre sikeredtek, és a szinkronhangok is nagyszerűen keltették életre a karaktereiket.

Jóindulattal kap egy 6/10-et, de lehetett volna ez sokkal jobb is, ha csak maximum 12 perces részekből áll egy rész, és akkor sem egy fejezet teszi ki az egészet, hanem kettőt-hármat is ledarálnak azalatt. Olvasni jó, de ezt nem így kellett volna adaptálni, mert animében nem működött.



Ao no Kanata

Tipikus eroge adaptáció, azok közül is a gyengébb fajtából.

Adott egy teljesen komolyan vehetetlen és logikátlan repülős sport, amiben mindenki úgy doppingol vagy buherálja a kellékeket, ahogy neki épp tetszik, és meccsek közben is azt csináltak, amit akartak. És erről a félkészre megalkotott, eredetileg csak a románcot elősegítő alibi-sportról szólt minden az animében. Látatlanban meg lehet tippelni, mennyire működött az elképzelés.

A karaktereket egyáltalán nem ismertük meg, az életükről sem tudtunk meg semmit. A férfi főszereplő(nek nem nevezhető akárki)t nyugodtan ki is lehetett volna hagyni, mert gyakorlatilag nem volt szerepe az eseményekben, csak a partvonalról kommentált, és még érzelmileg sem volt érdekelt dologban - ebből a szempontból maximálisan tud vele azonosulni a néző, aki szintén feleslegesnek érezheti olyan egyének játékát nézni, akikhez neki semmi köze. Persze volt egy kis időhúzásként betett műdráma is, de ezen legalább gyorsan túllendültek, látványos hisztizések nélkül. A hősnő Asuka pedig tényleg egy SAO-Kiritót megszégyenítő OP-személy, aki az élet minden területén elbukna, ha nem lenne folyamatosan mellette a bolondok szerencséje, amivel mégis minden elsőre sikerül neki, gyakorlás nélkül...GTFO  :gyagya:

Az animációs és rajzolás átlagos volt, de többnyire az alatti, igazi Quality fejekkel mikor nem arc közeliket mutattak. A fanservice csak pucsításokból állt, ami szintén kevés bármihez. A humort említeni sem érdemes, olyan ritkán lehetett találkozni vele, és még az is mellé ment.
A szinkronok rendben voltak, de ilyet élettelen sablonkarakterekkel nem tudtak mit kezdeni.
Kivétel Ogata Megumi, ezzel a mély hanglejtéssel ő valami fülsértően rossz volt Kagami-senseiként   :falba:

Végső soron, ez egy rossz sport anime, ami egy szabályoktól mentes és értelmetlen sportot helyez a középpontba, amit a saját életet nélkülöző karakterek fanatikusan űznek és másról sem tudnak beszélni, csak erről az értelmetlen időtöltésről.
Mert addig ok, hogy repülni fun. De ehhez egymás hátát csapkodni, arra mégis melyik épeszű embernek van szüksége?

4/10, de az ugyanezekkel a problémákkal küszködő Prince of Stride-tól egy fokkal rosszabb.



Saijaku Muhai no Bahamut

Még csak az idei első szezonon vagyunk túl, de jó eséllyel máris megvan az Év legrosszabb hárem animéje. Hiszen ezen a fantáziátlan és unalmas tákolmányon max azzal lehetett volna rontani, ha még a rajzolás minőségéből is veszítenek.

Ebben a világban egyszerűen semminek nincs értelme. Elvileg fantasy környezet, de ennek ellenére vannak benne high-tech mechák (kötelező illúzióromboló elemként) amik nem tudni, honnan valók. Egy régi elfeledett faj, amiről nem tudunk meg semmit, csakhogy otthagytak egy halom, romnak éppenséggel nem nevezhető, tökéletes állapotban lévő high-tech építményt, amiknek semmi haszna. Hirtelen előugró szörnyek, amikről szó sem esik, honnan jönnek és miért engedelmeskednek a rosszarcúaknak. A politikai rész pedig kész elmebaj, hogy ki-kivel az adott epizódban, és miért.

Ebbe a totális káoszba van beleerőltetve egy vérszegény hárem sztori, ami mögött megint csak nincs valós tartalom, sem érzelmek. A főhősünk a tipikus jólelkű balek, aki bár észreveszi, hogy minden lánynak ő kell, mégis visítva rohan előlük - hagy ne írjam ki, miként jellemezhető ezáltal. Természetesen minden, két mondatos háttérrel rendelkező lány azonnal beleszeret hősünkben, de azt is csak kizárólag szóban, mert vonzalmat és normális interakciót elvétve sem találunk a karakterek között.
A hárem csak azért van, hogy mondvacsinált konfliktusokba rángassák hősünket, ezzel kitöltve a műsoridőt úgy, hogy közben semmi nem történt, pár gyalázatosan rossz OP-mecha párbajon kívül. Az ellenfelek pedig csak vicsorgó idiótákból állnak, akik mindenkit meg akarnak ölni, és kb ennyi az anime teljes sztorija. A fanservice mennyisége elenyésző, ezért szerencsére cenzúra sincs sok, a humorosnak szánt szituációkon pedig jobb esetben ásítani, a rosszabbakon sírni lehet.

Az egész szép rajzoláson, egy-két zenén, valamint a kötelező szintet hozó szinkronhangokon kívül nem tudok semmi pozitívumot felhozni az animével kapcsolatban.

3/10 (+1 pont Krulcifer miatt)

Talán nem is csak az idei év, hanem az elmúlt évtized leggyengébb háremét tisztelhetjük benne. Ehhez képest az Infinite Stratos vagy a Date A Live 2 remekművek. Mindezt úgy írom, hogy egyébként szeretem a műfajt, de ez még azon belül is értékelhetetlen volt.

Kínzásra is alkalmas, úgy kezdjetek bele!  :uzi:

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2016-03-31, 22:15:47
Ao no Kanata

Tipikus eroge adaptáció, azok közül is a gyengébb fajtából.

Adott egy teljesen komolyan vehetetlen és logikátlan repülős sport, amiben mindenki úgy doppingol vagy buherálja a kellékeket, ahogy neki épp tetszik, és meccsek közben is azt csináltak, amit akartak. És erről a félkészre megalkotott, eredetileg csak a románcot elősegítő alibi-sportról szólt minden az animében. Látatlanban meg lehet tippelni, mennyire működött az elképzelés.

A karaktereket egyáltalán nem ismertük meg, az életükről sem tudtunk meg semmit. A férfi főszereplő(nek nem nevezhető akárki)t nyugodtan ki is lehetett volna hagyni, mert gyakorlatilag nem volt szerepe az eseményekben, csak a partvonalról kommentált, és még érzelmileg sem volt érdekelt dologban - ebből a szempontból maximálisan tud vele azonosulni a néző, aki szintén feleslegesnek érezheti olyan egyének játékát nézni, akikhez neki semmi köze. Persze volt egy kis időhúzásként betett műdráma is, de ezen legalább gyorsan túllendültek, látványos hisztizések nélkül. A hősnő Asuka pedig tényleg egy SAO-Kiritót megszégyenítő OP-személy, aki az élet minden területén elbukna, ha nem lenne folyamatosan mellette a bolondok szerencséje, amivel mégis minden elsőre sikerül neki, gyakorlás nélkül...GTFO  :gyagya:

Az animációs és rajzolás átlagos volt, de többnyire az alatti, igazi Quality fejekkel mikor nem arc közeliket mutattak. A fanservice csak pucsításokból állt, ami szintén kevés bármihez. A humort említeni sem érdemes, olyan ritkán lehetett találkozni vele, és még az is mellé ment.
A szinkronok rendben voltak, de ilyet élettelen sablonkarakterekkel nem tudtak mit kezdeni.
Kivétel Ogata Megumi, ezzel a mély hanglejtéssel ő valami fülsértően rossz volt Kagami-senseiként   :falba:

Végső soron, ez egy rossz sport anime, ami egy szabályoktól mentes és értelmetlen sportot helyez a középpontba, amit a saját életet nélkülöző karakterek fanatikusan űznek és másról sem tudnak beszélni, csak erről az értelmetlen időtöltésről.
Mert addig ok, hogy repülni fun. De ehhez egymás hátát csapkodni, arra mégis melyik épeszű embernek van szüksége?

4/10, de az ugyanezekkel a problémákkal küszködő Prince of Stride-tól egy fokkal rosszabb.

Akkor most már biztos, hogy ez is megy a kukába, oda hova való az első rész végignézése után. Eddig halogattam, de nem tudtam magam rávenni semmivel.

SaiyaGin

A kritikáitok csak megerősítenek abban, hogy jól döntöttem, amikor elhatároztam, hogy nem kezdek bele az újonnan induló sorozatokba, hanem megvárom, hogy mik azok, amik nem csak az előzetes leírás alapján tűnnek jónak. :D

A Durarara aktuális (és egyben utolsó) sorozatát azért megnéztem. Elszórakoztatott ugyan, elég eseménydús volt ahhoz, hogy végignézzem és minden rész végén kíváncsi voltam arra, hogy mi fog történni legközelebb, de sajnos a történet iránti rajongásom már az előző szezonok alatt lecsökkent. Nem tetszett, hogy a tucatnyi új szereplő többsége vagy nem normális, vagy agresszív állat (vagy jakuza), egy idő után már az a helyzet állt fenn, hogy a szereplők nagyja kellően ellenszenves volt ahhoz, hogy ne érdekeljen, mi történik velük (és a sok szereplő persze azzal járt együtt, hogy a régi szereplők gyakran háttérbe szorultak). Az utolsó rész eléggé kiemelte ezt a problémát: nagyon erőltetettnek éreztem, ahogy az alkotók igyekeztek minél több karaktert szerepeltetni, ha csak pár másodpercre is (a kamionos jelenet különösen furcsán hatott, tekintve, hogy az illető szereplő már réges-rég irrelevánssá vált).
6/10

frozenstein

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o!
Ezen de jókat röhögtem. Az a selejtes főszereplő gárda :D. Azért valami történet is van a sok szerencsétlenkedés közben, és a folytatást is bejelentették. Az utolsó rész végén a poén :lul:.
10/10

danika230

Quote from: frozenstein on 2016-04-02, 18:31:16
Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku o!
Ezen de jókat röhögtem. Az a selejtes főszereplő gárda :D. Azért valami történet is van a sok szerencsétlenkedés közben, és a folytatást is bejelentették. Az utolsó rész végén a poén :lul:.
10/10
A szezon kellemes meglepetése  :jee:

Cobra

Utawarerumono Itsuwari no Kamen: nagy csalódás volt a régi sorozat után. A sorozat 2/3-a slice of life fillerrel ment el, csak a bégén kaptunk valami történetet, de az se ért sokat. Zene szerencsére jó volt, meg jó volt az OP meg ED, de ennyi sajnos.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Quote from: Cobra on 2016-04-02, 22:24:55Utawarerumono Itsuwari no Kamen: nagy csalódás volt a régi sorozat után. A sorozat 2/3-a slice of life fillerrel ment el, csak a bégén kaptunk valami történetet, de az se ért sokat. Zene szerencsére jó volt, meg jó volt az OP meg ED, de ennyi sajnos.
Nekem a régi újranézése is csalódás volt, miután rávettem egy havert az új felénél hogy na most nézze meg gyorsan, hogy tudja miért ószom hogy ezek a figurák előkerültek, és olyan dolgokról kezdett nekem beszélni, ami nem rémlett.
Eleje/közepe oké, de az a befejezés...

De igen, az újban meg sok volt a csatornatakarítás, meg a yaoi, bár utóbbiból sikerült pár jó poént is összehozniuk.

frozenstein

Boku dake ga Inai Machi
Nagyon jóra sikerült: főleg azok a cliffhanger-ek a részek végén, rögtön néztem is a következőt. A végét mondjuk egy kicsit gyengének éreztem, mintha olvastam volna valahol, hogy eléggé átírták a manga lezárását. Lehet azt is elolvasom, majd egyszer, de most nem érzek rá sürgős késztetést.
9/10

kikuchiyo

Én elolvastam azóta a mangát, és annak a befejezését sem éreztem jobbnak (más és hosszabb, az tény). Ami nagyon hiányzott a sorozatból, az a gyilkos hátterének kifejtése volt: az a pár perc, amit kaptunk, épp csak a felszínt kapargatta.
Failure is the default option

frozenstein

Gate S2
Szerintem volt olyan jó, mint az első évad, bár a második felét eléggé elsiették. Ha jön még folytatás megnézem azt is.
10/10

ogre

#10939
Perfect Blue
rewatch-rewatch-re...

először ezt még az eltén láttam az anime klubban, nagy kivetítőn, ezer éve. (nem mintha eltére jártam volna)
talán a valaha volt legjobb thriller anime.
a sztori szépen felépített, a grafika remek, hangok, zene, minden.

10/10

Space Dandy S1, S2
rewatch

már nem volt annyira ütős, mint először, de még mindig eléggé üdítő sorozat.
Dandy űrlényvadász, és abból él(ne), hogy ritka űrlényeket regisztrál az erre honosított központban.
a sztori epizodikus, mégis kerek, a vége lezárt (sajnos, bár elég ütős). Dandy-nél nagyobb tuskót eddig azt hiszem nem láttam animében, de az biztos, hogy olyat nem, aki ennek ellenére szórakoztató is. (legyünk igazságosak, igazából rendes ember, csak jól leplezi.) az állandó mellékszereplők is a helyükön vannak. a grafika kiemelkedő, nagyon jó stílusú. a zenéje is rendben van, ritka, hogy az op és az ed is tetszik.
az egyetlen bajom, hogy a 26 rész kevés, és pár történetszál folytatását szívesen megnéztem volna.

8/10

nemrégiben megpróbálkoztam a Ergo Proxy újranézésével is, de a huszonhárom részből valahol a 18-20. között teljesen kiborított, és nem vártam meg a végkifejletet. Vincent valami hihetetlenül életképtelen karakter, és elképesztően idegesítő. Real egyik legnagyobb feature-e, hogy gót, és a szokásos hármas főszereplőgárda Pino-val záródik, a kis androiddal, aki legalább teljesen úgy viselkedik, mint egy gyerek, és ez a maga nemében teljesen jó. a sorozat tele van filozófiai, irodalmi és képzőművészeti utalással, amiket ha mind érteni szeretnénk úgy 5-10000 oldalnyit kéne olvasni, és heteket tölteni múzeumokban vagy művészeti albumok tanulmányozásával. mivel azonban ezek kimaradtak, vagy ezeknek a töredékét ismerem, így egy bazi nagy katyvasznak tűnik az egész. abban sem vagyok biztos, hogy az alkotóknak sikerült egy koherens hátteret összerakni, mert ők az említett tudáshalmaz birtokában lennének. a részek végére betett lábjegyzetek ugyan segítenek, de annyira nagyon mégsem, hiszen helyben nem érthetők az utalások (és/vagy teljességgel műveletlen vagyok).
grafika. nem egy mai darab, és a 3d mai szemmel eléggé gyatra, a karakterek rajzi minősége néha jeleneten belül is változik, úgyhogy inkább átlag alatti összességében, amiből egy-egy decens képsor kiemelkedik. maga a világ artwörkje jó lenne.
a zenéje igazából semmilyen. az ending radiohead, ha valaki szereti.
ezt igazából szívesen megnézném egy minőségi, felújított verzióban.

(3/10)

Moonlight Mile: 1st Season - Lift Off
rewatch

és akkor a számítógépem úgy döntött, hogy többé nem kezeli a videokártyát. yay!
azért valahogy csak megnéztem.
van két hegymászó, akik mindent megmásztak, és nem marad hova menniük, így elmennek űrhajósnak.
persze ennél picit összetettebb a történet.
a karakterek jók, a storyline jó, a grafika jó. az op olyan, mintha valami hatásvadász híradóé lenne.
s2 újranézése várat még magára. a sorozatot meg nagyon kéne folytatni, mert ez is megérdemelné.

8/10

SaiyaGin

Koukaku no Pandora

A conon ajánlotta egy barátom, mint olyan animét, amivel érdemes próbát tenni.
Én nagyon blődnek találtam, a harmadik rész közepén dobtam.

Cobra

Én a 4-ig bírtam, de szintén dobtam. Normális grafikával lehet még elnézegettem volna agymosós kikapcsolódásnak, de se értékelhető animációja, se igazán jó humora se története nem volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Quote from: SaiyaGin on 2016-04-19, 22:17:02
Koukaku no Pandora
A conon ajánlotta egy barátom
With friends like this, who needs enemies?  ::)

Második részt még talán megnéztem, de nem biztos.

ogre

Pumpkin Scissors

anidb dobta ki tegnap similar animének a Sora no Oto mellé. valami még rémlett is ezzel a címmel kapcsolatban, mindenesetre instant leszedtem az első négy részt.
az első részt anno valamikor láttam, aztán droppoltam is a sorozatot, de most erőt vettem magamon, aminek az lett a vége, hogy az egész napom ráment, mert végignéztem mind a 24 részt.

az alaptéma eléggé erős, egyáltalán nem szokványos: háború utáni helyzet, a károk enyhítésére létrehozott alakulat története, amit technikai fejlettségben valahol az első és második világháború közé tennék. a sztoriban üresjárat nem nagyon van, eléggé jól felépítették. kár, hogy csak ennyi részt kapott, mert rengeteg nyitott kérdés maradt (persze, el lehet olvasni a mangát).
a szereplők szerethetőek, semmi extra.
grafikailag közepes, ha a 2006-os sztenderdet vesszük, mai szemmel inkább átlag alatti, néha azért vannak benne szép megoldások.
a zene nem fogott meg, az ed kifejezetten idegesítő, és nem nagyon illik a sorozathoz.

mivel a sztori kompenzálja a hiányosságokat, egy jó 6/10

-OJ-

Quote from: SaiyaGin on 2016-04-19, 22:17:02
Koukaku no Pandora
Én nagyon blődnek találtam, a harmadik rész közepén dobtam.

Én négy részt bírtam. Az első kettő jó volt,
de aztán a sík hülye, végtelenül idegesítő loli-nagynéni nálam hazavágta az egészet.

SaiyaGin

Quote from: -OJ- on 2016-04-27, 15:59:08
sík hülye, végtelenül idegesítő loli-nagynéni

Na igen, nekem is az ő megjelenésekor lett végleg elegem az egészből.

frozenstein

Durarara!! S2+S3+S4
Még több karaktert kaptunk, és ezzel még kevesebb idő jutott az egyes történetekre. Voltak egy páran, akik egyenesen el lettek felejtve az utolsó évadra. A folytatások nem voltak olyan jók mint ez első évad (ez persze az én értékelésemen nem látszik :P), de legalább a történetet lezárták úgy ahogy.
10/10

Leara

Haikyuu S1&S2: na, ez hatalmas meglepetés volt. Nem mintha bármi bajom lenne a sportanimékkel, csak viszonylag kevés olyan van, amelyik igazán megfog. Imádtam a karaktereket, remek volt köztük a kémia, a meccsek kellően izgalmasak és nem hosszabbak a kelleténél és ami igazán meglepett az az, hogy fanservice nem volt benne, pedig azt nem nehéz belerakni egy sportanimébe :D. Jöhet a harmadik évad~
MAL

frozenstein

#10948
God Eater
Az akció jelenetek nagyon jók voltak, a vérrel sem spóroltak, és a zene is tetszett. Viszont a történettől senki ne várjon csodákat, ennek ellenére sikerült nyitva hagyni néhány érdekes szálat, megnéznék egy folytatást.
9/10

szerk:

Heavy Object
Mecha akció + comedy-->egy kicsit az FMP-t juttatta eszembe. 2-3 részes story arc-okból áll, összefüggőbb sztori a vége felé kezdett felbukkanni, úgyhogy ebben a 24 részben lényegében egy prológust láthattunk. Ha jön folytatás megnézem azt is.
9/10

Zelda

Harmony
The Utopia, that kills people.
Elég súlyos darab, emésztgetni kell egy darabig az biztos. Szókimondó és semmit nem takaró...
Because we live in a crazy world, and are so foolish, we are doomed to destroy ourselves.