Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Feldin on 2010-02-22, 13:10:07
egy beszélgetésre valamikor összefuthatnánk.
Még élek, csak leszoktam a fórumozásról  :)

De akkor mivel töltöd a munkaidődet? :confused: :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: Ramiz on 2010-02-22, 16:48:40
Quote from: Feldin on 2010-02-22, 13:10:07
egy beszélgetésre valamikor összefuthatnánk.
Még élek, csak leszoktam a fórumozásról  :)

De akkor mivel töltöd a munkaidődet? :confused: :__devil:

Most kezdtem a szakmai gykom, és látod már vissza is találtam :P
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kuroi Tenshi

Nektek is előfordul olyan, hogy régi játék újabb gépen
elszíneződik? Eddig azt hittem, hogy csak a laptopjaim
intel videódrivere csinálja, de most az asztalin is lsd-
tripesen néz ki néhány dolog
(pl. SC, AoE2, FO1-2)
Google-t nézem, de még nem találtam megoldást

Raggie

Nekem csak a Neverhood-dal volt ilyesmi esetem, de az nem simán régi hanem mondhatni ősi játék! :D
(nem találtam én sem rá megoldást... :( )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Bruce

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-09, 16:18:37
Nektek is előfordul olyan, hogy régi játék újabb gépen
elszíneződik? Eddig azt hittem, hogy csak a laptopjaim
intel videódrivere csinálja, de most az asztalin is lsd-
tripesen néz ki néhány dolog
(pl. SC, AoE2, FO1-2)
Google-t nézem, de még nem találtam megoldást
Tesóm laptopján is ez volt... Csak egy hétig volt itthon, de nem találtunk rá megoldást. A Starcraft is ezt csinálta, meg a Warcraft 2 Bnet edition is, de ez utóbbi DOSBox alatt a régi verzióval nem csinált ilyesmit... de nem csak a színezése volt durva, hanem kb. egy perc alatt teljesen lefagyasztotta a gépet. Heh, nesze neked Win7 :comp:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Kuroi Tenshi

Quote from: Bruce on 2010-05-11, 17:11:36
Heh, nesze neked Win7 :comp:

De ezt nálam xp-vel csinálták, ami azért duplán fura,
mert ezek futottak régen xp-n, vagy már kifejezetten
arra készültek...

Selmo

Nálam a FF8 produkált hasonlókat régen, aztán kiderült, hogy a 77.xx utáni driverekben valamit változtattak nvidiáék, így azokkal nem ment. Most kellemes meglepetésemre a legújabb Intel driverrel nem volt ilyen problémám. Majd kíváncsi leszek Ati driverrel hogy muzsikál.

A tökéletesség unalmas.

Flaser

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-11, 23:35:01
Quote from: Bruce on 2010-05-11, 17:11:36
Heh, nesze neked Win7 :comp:

De ezt nálam xp-vel csinálták, ami azért duplán fura,
mert ezek futottak régen xp-n, vagy már kifejezetten
arra készültek...

...csak nem ezekkel a videokártyákkal, amibe pl. basznak megírni a rendes VESA támogatást vagy ne adj Isten úgy gondolják, hogy a DirectX6-8-as renderelést már "ugyan" ki használ...  így elcseszik. NVidia, Ati - ugyan az a nóta.

Pl. Release-ről, release-re változik, hogy a Planescape Torment-ben a varázslatokat normálisan kirajzolja-e a játék vagy csak egy elmosott pacát kapsz.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Zsiga

Nem teljesen ideillő, de hirtelen nincs jobb ötletem.

Konzolt akarok venni (túl sok pénzem maradt még így hónap közepén, és annyi dolgom lesz hó végéig hogy nincs már időm elinni :D), már csak azt kéne eldönteni hogy Xbox 360 vagy PS3?

Ami a Box mellett szól:
- Olcsóbb (kb. 10k-val olcsóbb egy Elite mint egy PS3 Slim)
- Van hozzá +1 kontrollerem, így mégolcsóbb összességében
- Kényelmesebb kontroller
- Halo, Alan Wake, Gears of War, eredeti Xbox kompatibilitás
- Több nyugati ízlésre szabott játék
- Jobb grafikus teljesítmény

Érvek a PS mellett:
- Blu-Ray lejátszó
- Halkabb, kevésbé melegszik
- Metal Gear Solid, Gran Turismo, Heavy Rain
- Talán időtállóbb

És ami miatt egyiket se:
- Van itthon "gamer" PC, ami agyonveri a két dobozt grafikában
- 60-70k-ból sokszor be lehet rúgni :D
- Drágák a játékok

Valami tanács/ötlet/javaslat? :)

Fazék

szintén sokszor eljátszottam a gondolattal, és végül mindannyiszor a PS3 mellett döntöttem, de persze nem vettem meg, mert túlságosan sajnálom rá a pénzt :D

már csak azért se látom értelmét egy konzol vételének részemről, mert PC-re is van legalább 30-40 játékom, amit még talán el se indítottam, még csak az kéne, hogy hasonló ész nélküli játékgyűjtést végezzek +1 platformon  :zomg:

Zsiga

Konzolra nincsen Steam, D2D, GOG; talán így egyszerűbb lenne kibírni gyűjtögetés nélkül. 10k+ játékokat azért csak nem vásárolgatnánk zsákszámra...

Szerk.: Nem akarod elmesélni hogy milyen okokból döntöttél egyébként gondolatban a PS mellett? :)
Mert én is rendszeresen agyalok rajta, és egyik nap ez jön ki győztesként, másik nap meg a másik. :zomg:

Cloud

#491
Zsiga:



Mivel én csóró vagyok Xbox-ot vennék mert olcsó rá a warez. :D


Na de most komolyan. Összeségében hosszabb távon én a ps3-at tanácsolom. Ok azzal csak origi játékokat tudsz játszani,de akinek olyan gépe van az simán meg tudja venni a játékokat is.
Az alapgép egy az hogy sokkal erősebb mint az xbox360-é.(Cell ugye)
Van benne BD lejátszó,(bár gondolom gépeddel ugyanúgy nézel bd, br filmeket szal ez nem oszt nem szoroz.)

Amiért én a ps-t választanám:
-megbízhatóbb hardver(főleg most a slim változatnál)  (rengeteg xbox hal meg túlmelegedés miatt.)
-sokkal szebbek a játékok(sok x-es játék csak max 720p-ben megy 1080p-ben nem)
-metal gear solid. :D 
-elvileg valamikor lesz ps2 kompatibilitás is.
-maga az adathordozó. (nagyobb játékoknál is elég egy lemez, nem kell négyet ötöt majd használni mint x esetén)
-rengeteg jó játék(és még több fog kijönni: pl most God of War)
-időtálló(lsd ps2 amire még most is jön ki új játék, vagy átirat. WTF? )
-halk
-nem melegszik annyira
-tehetsz rá linux-ot. (ennek mondjuk nem tom mi a nagy haszna, de lehet. :D )
-sony minőség. :D

Szal én ps3-at ajánlom. :)

Jha és ami a legfontosabb talán. PS3-nál nem kell fizetned multi játékért.(x-nél gold előfizetést kell venned.)


Amúgy meg ps3-ra van PSN, szal ott is el tudod verni a nehezen megkeresett pénzedet. (vagy x-re a live. ):D

Azt meg nem is feltételezem rólad hogy ne lenne egy full hd tv-d amik kellenek a konzolokhoz. :D



Amúgy meg: vegyél mind2-t és amelyik nem tetszik azt add el. :D

Fazék

#492
Quote from: Zsiga on 2010-05-18, 23:56:52
Konzolra nincsen Steam, D2D, GOG; talán így egyszerűbb lenne kibírni gyűjtögetés nélkül. 10k+ játékokat azért csak nem vásárolgatnánk zsákszámra...

Szerk.: Nem akarod elmesélni hogy milyen okokból döntöttél egyébként gondolatban a PS mellett? :)
Mert én is rendszeresen agyalok rajta, és egyik nap ez jön ki győztesként, másik nap meg a másik. :zomg:
10k+ csak az új játékokra vonatkozik. azt hiszem PS3-nál hatványozottan érvényesülne a türelmetlenségem felülbírálása a tárcám által :)
használtan, vagy budget kategóriában 1-2 akcióban nagyon jó árakon lehet hozzájutni next-gen konzolos játékokhoz is.
garantáltan csak külföldről rendelnék hozzá játékokat.

miért PS3?
Cloud is írt pár jogos pontot.
- a hardver megbízhatósága nálam is sokat nyom a latban. MS a hírhedt RROD-jével nem túl szimpatikus.
- nagyon kevés xbox exkluzív cím van, ami érdekelne, PS3 esetében jóval többet tudnék felsorolni.
- időtállóbb adathordozó
- és a legfontosabb: jobban néz ki :D

Selmo

Zsiga bazz, ne légy hülye, azt a pénzt a következő hónapban is el lehet inni. :angyali:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

#494
Na akkor vegyük sorra az érveiteket:
- warez : Nem érdekel; azt a pár exkluzív címet ami miatt konzolt vennék meg tudom venni eredetiben, ha nagyon warezolni akarok itt a PC, de már erről is kezdek leszokni (in b4 dögöjjé' meg Fazék).
- megbízhatóbb hardver : RROD új gépeknél már rég nincs, a legújabb alaplapos XBOX-oknál már nem tud előjönni ez a hiba, nem melegszik annyira hogy leválhatnának a chipek. Arról nem is beszélve hogy garanciális ugye 3 évig.
- sokkal szebb PS3 játékok : Bullshit; sőt, a Box erősebb grafikában; a Cell hiába erős, nem szoftveresen renderel, GPU-ban meg a Box a jobb; 1080p-t játék közben meg egyik sem tud.
- Metal Gear Solid : Ez valóban kövér pirospont a Sonynak.
- valamikor lesz PS2 kompatibilitás : Volt, nem lesz. Az első generációsban volt egy "komplett PS2" (proci + gpu), később a procit kiszedték, a slimben meg már a PS2 gpu-ja sincs benne, együtt a kettőt meg nem tudja emulálni a Cell.
- Blu-Ray : PC-n is túléltem a többlemezes játékokat, szerintem Boxon is kibírnám.
- rengeteg jó játék : Na pont ezekre lennék kíváncsi, nem sok jó nevet ismerek PS-re. GoW pl. kifejezetten fos szerintem.
- időtálló : Nekem is úgy tűnik, bár közel sem vagyok biztos benne.
- halk, nem melegszik : Írtam én is, valóban ebben jobb mint a Box.
- Linux : Egyrészt nem érdekel, másrészt ezt is kivették az újabbakból, mint a PS2 kompatibilitást.
- Sony minőség : LOL, erre nem mondanék semmit. Microsoft hardverekkel 100x jobb tapasztalataim vannak...
- ingyenes multi : Ez is jó pont, csak nem nagyon használnám ki. PC-n is alig multizok, pedig itt vannak a jobbnál jobb eredeti multis játékaim (CS:S, Left 4 Dead 1-2, Team Fortress 2, Battlefield BC2, meg még a fene tudja mi minden), konzolon meg főleg inkább a singleplayer (meg az egy gépen ketten coop) érdekel.

FullHD TV az van, pénz mindkettőre az sajnos kevésbé, majd talán ha a kampány-ígéretekhez híven megemelik 100%-kal az eü dolgozók fizetését. :D

Fazék:
- Sok jó PS3 exkluzív : Írnál párat? Nem igazán vagyok képben ezen a téren, kb. azokat ismerem amiket írtam. Ja meg a Final Fantasy amitől sikítva hányok. :)
- A kinézete nálam kb. az utolsó szempont, és a fekete Box se csúnya.

Selmo: Hátigen.  :Kiraly:

Cloud

Ja hát ha úgy vesszük mindkettőnek megvan a maga jó és rossz tulajdonsága. :) 
Dönts belátásod szerint. :)


(grafikához csak annyit: Uncharted 2? Na az eléggé durva pölö)

Fazék

játékok, amiket vszleg beszereznék PS3 vásárlás után:

amiket már említettél: borzalmas GoW játékok, Heavy Rain,
Castlevania
Uncharted 1+2
(meg Brütal Legend, de az ugyebár nem exkluzív, mert van x360-ra is)

amik kevésbé érdekelnek, de szintén "nagy nevű" PS3 exkluzív játékok: Killzone, Motorstorm, Gran Turismo és a már említett MGS széria

box-on a Halo sorozat teljesen hidegen hagy, Gears of War meg végülis PC-re is van, de amúgy se érdekel különösebben, több x360 exkluzív cím meg nem is igazán ugrik be

Darkstar

Vedd meg mindkettőt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Dejó egyébként hogy nekem nincs ilyen problémám.

Én ha tehetném akkor Halo miatt vennék x-et, MGS, meg Final Fantasy miatt meg ps3-at. :D  De hát én szegény vagyok. (meg fél év után úgyis eladnám mindegyik gépet. :D )

Zsiga

#499
Quote from: Cloud on 2010-05-19, 00:41:12
Ja hát ha úgy vesszük mindkettőnek megvan a maga jó és rossz tulajdonsága. :) 
Dönts belátásod szerint. :)


(grafikához csak annyit: Uncharted 2? Na az eléggé durva pölö)
Na igen, épp ez a baj, hogy belátásom szerint nem tudok dönteni, mert mindkettőne vannak számomra fontos előnyei és kellemetlen hátrányai. :)
Uncharted 2-t megnéztem, és hát így Radeon 5850 tulajdonosként nem vagyok elájulva a látványtól. :) Nem látok jelentős különbséget egy csúcs Box és PS játék között, mindkettőt agyonveri a PC.

Azt meg ne mondd hogy szegény vagy, szerintem jóval többet keresel mint én. ;)

Fazék : Kösz a címeket. :)

DS : Gondolkodtam rajta, de annyi pénzem nincs. (Igazából egyre sincs, mármint van, csak nem kéne ilyen értelmetlen hülyeségre költeni, amikor vehetnék belőle pl. egy jó laringoszkóp-szettet, vagy egy EKG-t, vagy... :D) Meg akkor már inkább egy Wii-t vennék az egyik helyett, Zelda ftw.

Cloud

#500
Vegyél akkor már egy Wii-fitt szettet. :lul:   Az a legjobb buli... Vagy gyűjts még egy kicsit és vegyél  egy játéktermi gépet. :D




Amúgy meg minek is neked konzol egyébként. Ott a brutál géped nem elég az? :D

(na jóccakát amúgy mindenkinek, én  mentem aludni, holnap meló van reggeltől. :( )


Zsiga

Quote from: Cloud on 2010-05-19, 01:09:40
Vegyél akkor már egy Wii-fit szettet. :lul:   Az a legjobb buli... Vagy gyűjts még egy kicsit és vegyél  egy játéktermi gépet. :D
Kell a fenének Wii-fit, mozgok én épp eleget meló közben.

Cobra

Zsiga, autó/motor? :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2010-05-19, 01:15:28
Zsiga, autó/motor? :)
Motort tuti nem, túl sokat láttam már ahhoz. Autóra meg nincs szükségem. Ha kell akkor van kitől kölcsönkérni, vagy ott a taxi, az részegen is hazavisz. :) Hétköznap a dugóban meg gyorsabb a BKV.
Másrészt 70ezerről beszélünk, nem hétszázról (meg még sokkal többről, egy-másfél milla alatt nem láttam olyan használtautót amibe szívesen beülnék).

Cobra

Nem egyhavi fizetésből kell autót venni :)
Én biztos nem vennék konzolt, kapják be a 15k-s játékokat, ráadásul én pont inkább rts-ekkel meg mmo-kal játszom, arra meg nem jó a gamepad.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2010-05-19, 13:42:41
Nem egyhavi fizetésből kell autót venni :)
Én biztos nem vennék konzolt, kapják be a 15k-s játékokat, ráadásul én pont inkább rts-ekkel meg mmo-kal játszom, arra meg nem jó a gamepad.
MMO-t nem játszom és nem is fogok soha, RTS a játékidőm talán 1%-át teszi ki; és ilyen fizetéssel kb. 10 év mire tudok belőle autót venni, akkor meg már inkább lakás kezdőrészlet lesz belőle. :) Budapesten senkinek nincs szüksége autóra (persze leszámítva azokat akik tényleg autóval dolgoznak), felesleges luxuscikk. Őseim is most kezdenek rájönni hogy nem csak hogy olcsóbb, de gyorsabb is a BKV. Én pl. pár sarokra lakom attól a focipályától ahol Varga Zoli meghalt, és hamarabb beérek innen a Markó utcába gyalog meg vonattal mint amennyi idő alatt kiért a roko...

Kuroi Tenshi

I'll just leave this here...
"Gamers: Do You Need More Than An Athlon II X3?"
Athlon II X3 440 vs Core i7 920 játékokban 5850 mellett.
Tudom, THG, de ez most egy meglepően korrekt cikk,
avg fps mellett min fps is.

Raggie

#507
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-05-30, 14:52:14
I'll just leave this here...
"Gamers: Do You Need More Than An Athlon II X3?"
Athlon II X3 440 vs Core i7 920 játékokban 5850 mellett.
Tudom, THG, de ez most egy meglepően korrekt cikk,
avg fps mellett min fps is.
Ezt már én is néztem! :)
Eléggé jól kimutatja a cikk, hogy még mindíg nem tudnak semmit kezdeni a játékok a 3. és 4. maggal...
Én azon gondolkodtam, hogy oké hogy ez most így van, de nem is fog változni a közeljövőben?
Csak mert most még elég nagy hányada a játékokat vásárló embereknek 2 magos gépekkel rendelkezik, ezért meg is értem, hogy nem használnak több magot a játékfejlesztők. De azért előbb utóbb muszáj lesz, nem?! Meg már most is vannak olyan kódolású játékok amik jól futnak két magon, de teljességgel ki tudják hazsnálni a négy vagy több magot is. Ez ennyivel több munkát igényel a fejlesztők részéről, hogy nem éri meg a jobb teljesítményt sem?

Mindenesetre sztem a mostani viszonok között vagy egy 720 BE vagy egy i5 750 éri meg a legjobban egy játékos gépbe.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Raggie on 2010-05-30, 18:24:12
még mindíg
Én azon gondolkodtam, hogy oké hogy ez most így van, de nem is fog változni a közeljövőben?
Csak mert most még elég nagy hányada a játékokat vásárló embereknek 2 magos gépekkel rendelkezik, ezért meg is értem, hogy nem használnak több magot a játékfejlesztők. De azért előbb utóbb muszáj lesz, nem?! Meg már most is vannak olyan kódolású játékok amik jól futnak két magon, de teljességgel ki tudják hazsnálni a négy vagy több magot is. Ez ennyivel több munkát igényel a fejlesztők részéről, hogy nem éri meg a jobb teljesítményt sem?

Mindenesetre sztem a mostani viszonok között vagy egy 720 BE vagy egy i5 750 éri meg a legjobban egy játékos gépbe.

még mindig rövid i :p
A játékokat egyre kevésbé optimalizálják, sokkal jobban tudnának
futni, a 2-nél több mag támogatás pedig még ennél is nagyobb
erőfeszítést igényelne, még éveket várhatunk rá. S különben is,
ez 3 magos, az már 1-gyel több, mint a 2 :p
Sztem 720BE már nem éri meg. 435 X3 2.9G 17k, 620 X4 2.6G 22k,
720BE X3 2.8G 27k, 945 X4 3G 33k, 955BE X4 3.2G pedig 38k.
Akinek kell a cache-sel járó nagyobb teljesítmény és a +10k-t
is ki hajlandó pengetni érte, annak ott van már nem messze a
még egy maggal rendelkező, még jobb teljesítményű 945 és 955
6 ill. 10k-val többért.

Raggie

Tudom, pont azért ez a legjobb "olcsó" játékos megoldás, mivel "ha" majd estleg használnak több magot is a játékok akkor tud is majd nyújtani egyet pluszba, és azért 4GHz körülire húzva elég jól teljesít még négymagosokkal szemben is.
(meg még mindíg ott van a "tuti h nem jön be de azért mégis hátha" negyedik mag feloldása funkció)
A 955BE lenne a "drága" játékos megoldás, de csak amolyan köztes sztem, mert ha már van rá pénze az embernek akkor az i5-ös már jobban teljesít és följebb is lehet húzni(4,3 GHz körülire míg a 955-ös megáll 4 GHz körül) és ő sem olyan vészesen drága (44k).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"