Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2007-10-15, 14:12:08
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-15, 14:01:17
Quote from: Ramiz on 2007-10-15, 10:42:58
Szerencsés az, akinek az első nagyobb halál, amivel szembe kell néznie, a sajátja, és az is gyors...
Szerencsés? Vagy inkább egoista?
wtf? Aki hamar hal meg (pl. elüti a villamos), az mitől lenne egoista  :confused:
Legfeljebb Ramizt nevezhetnéd egoistának, ha hamarabb szeretne/szeretett volna meghalni a szeretteinél, mivel nem akarja/akarta átélni a halálukat. Bár az is egy furcsa, együttérző egoizmus lenne, de értem, mire gondolsz.

EDIT: mit keresünk offtopicban? menjünk át a komoly beszélgetésekhez.
Reggel még továbbra sem tudok egyértelműen fogalmazni - de azért látom értetted,
mire céloztam. Az, hogy vki szerint jobb az, ha előbb hal meg a szeretteinél, egoista,
mert nem veszi figyelembe azt, hogy az viszont másoknak rosszabb. Vagy mindenki
egyszerre? Teljes nukleáris megsemmisülés? *kéne vigyorgós ördög-fej*

Member

Mindkettőtök álláspontját megértem, itt igazából nem is lehet dönteni, hogy melyik a kisebb rossz.

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-15, 14:01:17
Quote from: Ramiz on 2007-10-15, 10:42:58
Szerencsés az, akinek az első nagyobb halál, amivel szembe kell néznie, a sajátja, és az is gyors...
Szerencsés? Vagy inkább egoista?
Miért lenne egoista azért, mert meghal? Nem öngyilkosságról beszéltem! (Egyébként meg belőlem például nem sokat fognak látni a szüleim pár év múlvától, ahogy saját lábra állok (ha lesz annyi pénzem a munkámból egyáltalán...), úgyhogy sokat nem {fog különbözni/különbözne}  az én halálom előtti és utáni életük.)
Egoista az, aki törekszik is rá, de az már megint más kérdés.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Maga a gondolat egoista, hogy jobb mások előtt meghalni -
neked talán könnyebb, de másoknak nem.

A szülők kapcsán pedig, ha gondolod, belemehetünk a
Becker-féle mikroökonómiai, befektetés-szemléletű gyermek-
vállalási modellbe, de most inkább megkíméllek titeket (meg
magamat is - lévén holnapra kell beadnom a szakdoga-
összefoglalóm, és még el se kezdtem :hopp: hosszú éjszaka
lesz :o :haha: ) ettől.

Tycho

Azért ezt a megjegyzésedet majd vitatjuk miután lábra állsz Ramiz.... :muhahah: azért lehet szeretni az ember szüleit, ha nem látja őket :muhahah: a nővérem is szereti már a szüleimet :muhahah: :muhahah:


Ramiz

Quote from: Tycho on 2007-10-15, 21:50:37azért lehet szeretni az ember szüleit, ha nem látja őket :muhahah: a nővérem is szereti már a szüleimet :muhahah:
Én meg eleve sosem voltam rosszban a szüleiddel. Na? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Azért ha nem a te szüleid, az beleszámít nem?
magamból kiindulva persze... ált én is jobban kijövök velük, ha nem találkozom velük pár napig...

Tycho

Quote from: Ramiz on 2007-10-15, 22:00:38
Quote from: Tycho on 2007-10-15, 21:50:37azért lehet szeretni az ember szüleit, ha nem látja őket :muhahah: a nővérem is szereti már a szüleimet :muhahah:
Én meg eleve sosem voltam rosszban a szüleiddel. Na? :D

FU :fuk-u:, mester! :muhahah:

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-21, 23:51:13
A fetises megjegyzésem valóban a vallássértő, kifejezetten a római katolikus egyházat sértő megjegyzésekre értettem. Az hogy sok a usteam a loli fan tlejesen érthető, hisz ez egy anime fórum.
De azt nem igazán tudom felfogni, hogy miért nem tud eltelni egy hónap úgy, hogy az offtopicban, sigben vagy bárhol máshol ne jelenjen meg egy "poén" pedofil katolikus papokról. És ez egyáltalán nem azt a pár pedofil állatot sérti, aki valóban ilyen ocsmánydolgot cselekedett, hanem minden katolikust, mert igenis általánosít.
Én pl anno az Allah karikatúrákat sem értettem. Mi a f@szért készít valaki karikatúrát Allahról, ha tudja, hogy feltüzeli a vallási fanatikus arabokat?  :confused: Mert poén? Jah tudom, mert megtehette.

Talán valaki ezt nem tudja, de vallások lenézése és leköpése, csak mert az illető nem vallásos, egyáltalán nem liberális és felvilágosult gondokodásra vall.
Engem meg a vallásosság irritál, mégse szólok be ha valaki szóbahozza Istent meg a Bibliát. Szerintem ez vall liberális gondolkodásra, nem az hogy ha más véleménye nem tetszik akkor belepofázok és megpróbálom "megtéríteni".

Member

Engem nem irritál, valamilyen oldalról én is az vagyok, sőt, mindenki az, aki hisz bármiben, még ha az bálvány is, elvégre a vallás egy fogóckodó, de ha vki téríteni akar vagy divatolni vele (pl. újabban az az egyiptomi vagy milyen kereszt minden nyakban), azért ölni tudnék.

Próféta


Dreamcleaver

Aham értem. Nem szólsz semmit, de cserébe elvárod, hogyha valamit sértőt mondasz (ami szerinted poén és különben is jogod van hozzá meg csak azért is), akkor a többiek is kussoljanak. Vicces. Én nem vagyok bigott vallásos, és nem szoktam másokat térítgetni, de ha valaki a jelenlétemben elkezdi Isten meg a vallásos embereket sértegetni, akkor szólok neki, hogy hagyja abba. Fordítva én is elhallgatok, ha valaki sértőnek tartja amit mondok, és megkér rá, hogy hagyjam abba. És tudom, hogy megtehetném, hogy folytatom, mert jogom van véleményemhez még akkor is, ha az másokat sért, de őszintén szólva jobban szeretem a békességet, és van ezernyi más téma, amiről beszélgetni lehet. Ezt hívják intelligens viselkedésnek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-10-22, 00:35:21
Engem meg a vallásosság irritál, mégse szólok be ha valaki szóbahozza Istent meg a Bibliát. Szerintem ez vall liberális gondolkodásra, nem az hogy ha más véleménye nem tetszik akkor belepofázok és megpróbálom "megtéríteni".
Ehhez képest a vallás témaként felhozása és térítés tudtommal itt nem
fordult elő, míg a vallások sértegetése teljesen természetes. Csak én
látok itt kettős mércét?

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-22, 00:48:33
Ehhez képest a vallás témaként felhozása és térítés tudtommal itt nem
fordult elő
későn érkeztél a fórumra :D

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék


Member

K_T pár nappal korábban reggelt, mint én, sőt, jópár hónapig inaktív voltam, mégis emlékszem vallásos témákra, talán még o/t-ben is.

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2007-10-22, 00:58:11
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-22, 00:48:33
Ehhez képest a vallás témaként felhozása és térítés tudtommal itt nem
fordult elő
későn érkeztél a fórumra :D

Mikor volt ilyen? Én nem emlékszem rá, pedig régóta lurkolok.
Bár nem követtem a belinkelt topikot, de térítés szerintem ott sem volt. Beszélgetés volt a vallásról, de azzal meg senkinek nem lehet semmi baja.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-22, 00:45:21
Aham értem. Nem szólsz semmit, de cserébe elvárod, hogyha valamit sértőt mondasz (ami szerinted poén és különben is jogod van hozzá meg csak azért is), akkor a többiek is kussoljanak. Vicces. Én nem vagyok bigott vallásos, és nem szoktam másokat térítgetni, de ha valaki a jelenlétemben elkezdi Isten meg a vallásos embereket sértegetni, akkor szólok neki, hogy hagyja abba. Fordítva én is elhallgatok, ha valaki sértőnek tartja amit mondok, és megkér rá, hogy hagyjam abba. És tudom, hogy megtehetném, hogy folytatom, mert jogom van véleményemhez még akkor is, ha az másokat sért, de őszintén szólva jobban szeretem a békességet, és van ezernyi más téma, amiről beszélgetni lehet. Ezt hívják intelligens viselkedésnek.
Számomra ugyanolyan sértő és zavaró azt hallani/olvasni hogy Isten teremtette a világot és ő irányítja az életem mint egy katolikusnak azt hallani hogy a papjaik között van egy pár olyan akik kisgyerekeket szokott seggbekúrogatni szabadidejében. De mivel joga van hozzá a fórumszabályzat, a magyar állam törvényei és a józan ész szerint is, ezért nem fogom azt követelni tőle hogy hagyja abba, legfeljebb megkérem szépen, amit ő vagy elfogad vagy nem. Én meg elfogadom az ő véleményét ha úgy dönt hogy márpedig ő ezt akarja írni/mondani.

Kuroi Tenshi

Oké, van az a topic. De annak a címében is szerepel, így akit zavar vagy
nem érdekel, az messzire elkerülheti. Olyat viszont nem láttam, hogy
valakinek az aláírásában térítő jellegű szöveg lenne. Az ott egy behatárolt
terület, az aláírás viszont mindenütt ott van, ahol a tulajdonosa postol.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-22, 01:07:17
Oké, van az a topic. De annak a címében is szerepel, így akit zavar vagy
nem érdekel, az messzire elkerülheti. Olyat viszont nem láttam, hogy
valakinek az aláírásában térítő jellegű szöveg lenne. Az ott egy behatárolt
terület, az aláírás viszont mindenütt ott van, ahol a tulajdonosa postol.
Shiroi aláírása? :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2007-10-22, 01:10:31
Shiroi aláírása? :)
no igen, bennem is kapásból ez ugrott be :) több aláírásban is vannak bibliai szövegek. most az hogy ezeket ki hogyan veszi, az egyéni megítélés dolga. engem speciel vszleg a tágabb családi okokból kifolyólag irritálnak ezek a szövegek, de soha nem tettem rájuk egy megjegyzést se, mert nem lett volna értelme :)

Kuroi Tenshi

Miért, el tudod olvasni? :)
Különben is, mikor postolt utoljára?
Sőt, sztem ha vki megkérte volna, hogy törölje, akkor sztem
megtette volna.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-22, 01:14:56
Miért, el tudod olvasni? :)
Különben is, mikor postolt utoljára?
Sőt, sztem ha vki megkérte volna, hogy törölje, akkor sztem
megtette volna.
ezért nem szóltam rá én egy szót se, csak simán beugrott, hogy neki mindig valami "komoly" aláírása volt (van)

vallásos emberekkel szemben nem is merek gúnyolódni, még így net-en keresztül is érzem lángoló szemrehányó tekintetüket :haha:

Zsiga


Kuroi Tenshi

Ment volna gugli nélkül is? :hehe:

Na jó, ha az utalgatások nem voltak elég, akkor kénytelen vagyok
közvetlenül. Szóval, van itt egy aláírás, ami sértő. Nem úgy, mint
ahogy téged zavar a Biblia, hanem közvetlenül, egy sértő általánosítást
tartalmaz. Ez a 4chanon még elmenne, de ez nem a 4chan (érdekes,
hogy ezt ő maga is említette nekünk... hogy mik vannak...). Nem
katolikus vagyok, de amikor megláttam, nekem is első gondolatom
az volt, hogy ezt talán mégse kéne aláírásba tenni.
Na de az érdemi rész most következik: DC megjegyezte, teljesen
jogosan, hogy ez őt zavarja. Az eredmény erre pedig nem az lett,
hogy a sértő aláírás törölve lett, hanem az, hogy még mindig itt
vitakozunk véleményszabad(os)ságról és a netika/illemszabályokról.

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-22, 01:14:56
Sőt, sztem ha vki megkérte volna, hogy törölje, akkor sztem
megtette volna.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-22, 01:51:45
Az eredmény erre pedig nem az lett,
hogy a sértő aláírás törölve lett, hanem az, hogy még mindig itt
vitakozunk véleményszabad(os)ságról és a netika/illemszabályokról.
Kérést még sehol nem láttam. Továbbá szerintem még mindíg nem sértő a normális katolikusokra nézve, de ha valakinek böki a szemét, lehet kérni, ahogy te is mondtad.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Quote from: Zsiga on 2007-10-22, 01:05:43
Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-22, 00:45:21
Aham értem. Nem szólsz semmit, de cserébe elvárod, hogyha valamit sértőt mondasz (ami szerinted poén és különben is jogod van hozzá meg csak azért is), akkor a többiek is kussoljanak. Vicces. Én nem vagyok bigott vallásos, és nem szoktam másokat térítgetni, de ha valaki a jelenlétemben elkezdi Isten meg a vallásos embereket sértegetni, akkor szólok neki, hogy hagyja abba. Fordítva én is elhallgatok, ha valaki sértőnek tartja amit mondok, és megkér rá, hogy hagyjam abba. És tudom, hogy megtehetném, hogy folytatom, mert jogom van véleményemhez még akkor is, ha az másokat sért, de őszintén szólva jobban szeretem a békességet, és van ezernyi más téma, amiről beszélgetni lehet. Ezt hívják intelligens viselkedésnek.
Számomra ugyanolyan sértő és zavaró azt hallani/olvasni hogy Isten teremtette a világot és ő irányítja az életem mint egy katolikusnak azt hallani hogy a papjaik között van egy pár olyan akik kisgyerekeket szokott seggbekúrogatni szabadidejében. De mivel joga van hozzá a fórumszabályzat, a magyar állam törvényei és a józan ész szerint is, ezért nem fogom azt követelni tőle hogy hagyja abba, legfeljebb megkérem szépen, amit ő vagy elfogad vagy nem. Én meg elfogadom az ő véleményét ha úgy dönt hogy márpedig ő ezt akarja írni/mondani.

LOL, sőt ROFL!  :rotfl:

Te most komlyan azt akarod nekem bemagyarázni, hogy ha valaki kinyílvánítja, hogy ő vallásos és hisz Istenben, az ugyanolyan sértő egy ateista számára, mint egy hívő számára az, hogyha vallása papjait nyíltan pedofilnak bélyegzik? Ez már tényleg a szánalmas kategória. Teljesen elvakít a saját beképzeltséged.

Ha egy ateista itt a fórumon beírná a sigjébe, hogy ő biza nem hisz Isten létezésében, őt ugyan a nem irányítja semmilyen felsőbbrendű lény etc, akkor sztem ezt egyetlen normális!!! (mert igen vannak elvakult fanatikusok, ezeket én is gyűlölöm) hívő sem tekintené sértőnek. De itt k*rvára ne merről van szó, és ezt te is tudod.

Komolyan mondom ez a pedofil katolikus pap megszállotságotok...ez valami gyermek kori trauma eredménye? Csak mert ha téged meg DS-t tényleg segbek*rt egy katolikus pap, akkor talán megértem a jelenséget...de akkor meg orvoshoz kéne fordulni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

noriko

Quote from: Darkstar on 2007-10-22, 01:54:44
Kérést még sehol nem láttam. Továbbá szerintem még mindíg nem sértő a normális katolikusokra nézve, de ha valakinek böki a szemét, lehet kérni, ahogy te is mondtad.
Kedves Darkstar fórumozótárs! Ezennel szeretnélek megkérni, hogy légyszi szedd ki a pedo-papos aláírásod, mert mostmár engem is kezd lassan zavarni! Előre is köszönöm a megértést! :)
"I wish I could, but I don't want to."