Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Cloud

Sikerült.Egyik ismerősöm megcsinálta.Partition manager volt a megoldás.THX mindenkinek....

Selmo

De jól megszívtam! :Eztneked: MKV-kat csináltam tegnap, és volt valami visszatérési kód, hogy hibás a felirat időzítése x. sorban ezért a megjelenítési és elrejetési időt szinkronba hozta, ergó ugye addig marad kint a felirat, amíg egy másik nem jön. Mondom nagy cucc, mit számít 1 felirat csúszása. Csakhogy ma megnézve egy filmet, kiderült, hogy nem csak azt az egy sort írja át, hanem a teljes fájlt ennek megfelelően módosítja. :eek: Szóval  :Eztneked: javíthaom ki a feliratot és csinálhatom meg újból a konvertálást, mind a 14 résznél, mert mindegyikben van ilyen az ASS->SRT konvertálás miatt. Arról nem is beszélve, hogy tegnap 20 gigát írtam ki DVD-re, most lehet imádkozni, hogy nehogy valamelyikben hibás felirat legyen. :oops: Hogy az örödgbe lehet így el***i egy programot? :bruhuhu:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-02-01, 16:40:16
De jól megszívtam! :Eztneked: MKV-kat csináltam tegnap, és volt valami visszatérési kód, hogy hibás a felirat időzítése x. sorban ezért a megjelenítési és elrejetési időt szinkronba hozta, ergó ugye addig marad kint a felirat, amíg egy másik nem jön. Mondom nagy cucc, mit számít 1 felirat csúszása. Csakhogy ma megnézve egy filmet, kiderült, hogy nem csak azt az egy sort írja át, hanem a teljes fájlt ennek megfelelően módosítja. :eek: Szóval  :Eztneked: javíthaom ki a feliratot és csinálhatom meg újból a konvertálást, mind a 14 résznél, mert mindegyikben van ilyen az ASS->SRT konvertálás miatt. Arról nem is beszélve, hogy tegnap 20 gigát írtam ki DVD-re, most lehet imádkozni, hogy nehogy valamelyikben hibás felirat legyen. :oops: Hogy az örödgbe lehet így el***i egy programot? :bruhuhu:
Megkérdezhetem hogy minek kell konvertálni a feliratot? Meg mkv-t csinálni más konténerből? Mert sok értelmét nem látom egyiknek sem.

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-02-01, 16:57:34
Megkérdezhetem hogy minek kell konvertálni a feliratot? Meg mkv-t csinálni más konténerből? Mert sok értelmét nem látom egyiknek sem.
Az AA-t kérdezd, hogy miért így csinálják, én csak egyszerűbbnek láttam az SRT-t beletenni, mert nem kell problémázni a betűtípusokkal, meg amúgy sem szeretem az össze-vissza kinéző feliratokat. MKV-t meg azért csináltam, hogy egyrészt beletegyem a magyar feliratot, másrészt kivegyem az angol szinkront. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-02-01, 17:16:26
Quote from: Zsiga on 2007-02-01, 16:57:34
Megkérdezhetem hogy minek kell konvertálni a feliratot? Meg mkv-t csinálni más konténerből? Mert sok értelmét nem látom egyiknek sem.
Az AA-t kérdezd, hogy miért így csinálják, én csak egyszerűbbnek láttam az SRT-t beletenni, mert nem kell problémázni a betűtípusokkal, meg amúgy sem szeretem az össze-vissza kinéző feliratokat. MKV-t meg azért csináltam, hogy egyrészt beletegyem a magyar feliratot, másrészt kivegyem az angol szinkront. :redface:
MKV-t sejtettem hogy valami ilyen okból, így az érthető. De hogy a felirat mért nem jó úgy ahogy van az számomra továbbra sem egyértelmű.  :redface:

Selmo

#335
Quote from: Zsiga on 2007-02-01, 17:23:19
MKV-t sejtettem hogy valami ilyen okból, így az érthető. De hogy a felirat mért nem jó úgy ahogy van az számomra továbbra sem egyértelmű.  :redface:
Semmi bajom nem volt a felirattal, egyszerűen letöltöttem az AA oldaláról a zipeket és megszokásból az SRT-t tettem bele. Igaz az új Mplayer már támogatja az ASS-t, de a megszokás ugye. :) És csupán ma derült ki, hogy a srácok valószínűleg az ASS-t konvertálták SRT-be, de nem tudom mivel, mert tele van hibával és így csinálhattam meg újból. :ejj: De ezentúl ASS-t teszek bele és ennél a hibánál lehet átnyálazni a feliratot.

EDIT: Na egy másik film meg byebye. :ejj: Itt az MKV-ben volt a felirat és már töröltem az eredetit, vissza sem lehet állítani. Óhogyaza :Eztneked:

A tökéletesség unalmas.

Próféta

RAMból szerintetek van értelme élettartam-garanciás, márkás (pl. Kingston) cuccot venni, vagy ugyanazért az árért egy gyorsabb, 1 év garanciájú KingMax-ot? Nem lesz tuningolva.

Zsiga

#337
Quote from: Próféta on 2007-02-01, 20:52:10
RAMból szerintetek van értelme élettartam-garanciás, márkás (pl. Kingston) cuccot venni, vagy ugyanazért az árért egy gyorsabb, 1 év garanciájú KingMax-ot? Nem lesz tuningolva.
Ha nem tuningolod akkor felesleges gyorsabbat venni. Egyébként a Kingmax is jó márka, sőt... :) Jobb helyeken szerintem arra is adnak 3 évet, nézz körül esetleg. (Ha jól emlékszem én anno az Alienben 3 évet kaptam a Kingmax HardCore-ra.) Nem egyszerű egy memóriamodult kivégezni egyébként.

Cobra

Nem a garancia hossza a mérvadó egy ramnál, hanem hogy milyen sebességet tud és mennyire kompatibilis az alaplapokkal. Pl a noname-ek között van nem egy olyan, ami néhány lapban meg se szólal, főleg dualban.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Nekem a GEIL-ekkel eddig nem volt problémám. :) Egyből mentek dualban, pedig legalább fél év különbséggel vettem a kettőt, míg számtechboltban dolgozó haveromnál gyakran nézem, ahogy konfigokba probálgatja a modulokat, hogy menjenek dualban.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

A Geil se noname márka, sőt az ár/teljesítmény kategóriában igencsak elöl szerepel. Jóval olcsóbb, mint az OCZ vagy Corsair, de nem egy tesztben jobban tuningolható volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Azért rendes feláruk is van (főleg amilyen pofátlan magas
árakat képesek az itthoni kereskedők elkérni értük). Néha
a "kevésbé márkás" (pl Kingmax, A-data), gyorsabb ramok
olcsóbbak. Még ha nincs is akkora tuningpotenciál bennük,
a kezdeti gyorsabb sebességgel és alacsonyabb árral mégis
lehet, hogy azoknak lennének jobb eredményeik.

Próféta

Thx a tippeket. Még valami. Ugye sokat mondogatják, hogy a nyitott tálcájú optikai meghajtót gombbal illik becsukni, ne kézzel toljam be, mert az árthat a motornak. Ez ugye bullshit?

Manitu

Szerintem igen. Bár van olyan is, amit kézzel nem is tudsz betolni, ott nyilván árt neki, ha mégis megpróbálod.


kikuchiyo

Hát nemtom, ez a PIO-110D olyan, hogy észreveszi, ha be akarom tolni, és rásegít a motorral.
(Persze én jó kisfiú vagyok és mindig a gombbal csukom be a pohártartót.)
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-02-03, 18:13:56
Thx a tippeket. Még valami. Ugye sokat mondogatják, hogy a nyitott tálcájú optikai meghajtót gombbal illik becsukni, ne kézzel toljam be, mert az árthat a motornak. Ez ugye bullshit?
Konkrétan a PC-s optikai meghajtóknál nem tudom hogy árt-e nekik, de pl. egy fényképezőgép objektívjén nem illik tekergetni a fókuszgyűrűt ha AF-módba van kapcsolva az objektív, mert nem tesz jót a motornak (persze van sok kivétel, de azoknál oda is írják hogy nyugodtan tekergetheted).
Szerintem maradj inkább a gombnál. Sőt, az igazi kocka szoftveresen nyitja-csukja, az igazi mérnök meg csinál neki hardveres hangvezérlést. :D

Selmo

Quote from: Próféta on 2007-02-03, 18:13:56
Thx a tippeket. Még valami. Ugye sokat mondogatják, hogy a nyitott tálcájú optikai meghajtót gombbal illik becsukni, ne kézzel toljam be, mert az árthat a motornak. Ez ugye bullshit?
Az. Sosem használtam a gombot és még egyet sem emiatt kellett kidobnom. Meg ha benyomod a tálcát, automatikusan behúzza, szóval erről ennyit.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Kösz a válaszokat. Azért kezdtem parázni, mert eddig mindig gombbal csináltam (hja kérem, az elegancia), de most olyan gépházam lesz, amelyik egy ilyen szép lebillenő előlappal letakarja az optikai meghajtót. A gombját lehet egy ilyen érdekes mechanizmussal megnyomni, de ha már kinyílt a tálca és lebillentette az előlapot, akkor már elég kényelmetlen a gombot nyomni, egyszerűbb kézzel betolni (btw természetesen ezt úgy értettem, hogy megböki az ember, és a motor húzza be). Na mindegy, ha nem leszek lusta, akkor szoftveresen huzatom be.

Darkstar

Nekem is volt ilyen előlapom, és hülyét kaptam tőle, hogy az esetek jó részében nem tudott tőle becsukódni a tálca. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Havernak kb. 4 éve van ilyen háza és a dvd meghajtójának semmi baja a manuális módszer ellenére. ;)

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Mondjuk növeled a TC prioritását? :)

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2007-02-05, 18:21:22
Mellette elindítottam az IG2-t. Ez az a game aminek tizedekkora konfig elég mint amim van.
Mintha ez számítana valamit is :haha:
Starcraft anno hihetetlen gépeken is elfutkorászott (pl 75MHzes...), viszont most
bármely gépen indítom el, ugyanúgy 100%-ra terheli a procit. Ezzel szemben a
Rome: TW például mindkét gépemen 75-85% között ingadozott nagyrészt.

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2007-02-06, 12:00:26
Prioritásos dolog nem működik.
Hiába van maxon, akkor sem megy semmi.
Most leveszem ig2-t a legkisebbre, hátha úgymegy...

De az a baj, hogy amíg lát üres CPU területet a mocsok lefoglalja.
Ha ablakba tudnám futtatni akkor talán menne a dolog.
CSak alt+enterre nem reagál...
Valakinek 5let?
Tegyél fel MS Virtual PC-t (vagy bármi más hasonló virtual machine programot, pl. VMware-t.) és futtasd azon belül a játékot. :)

kikuchiyo

N00b kérdés: hogy lehet a 4chan Firefox Extension segítségével (vagy anélkül) lementeni egy threadból az összes képet?
Failure is the default option

Draconire

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-09, 21:00:53
N00b kérdés: hogy lehet a 4chan Firefox Extension segítségével (vagy anélkül) lementeni egy threadból az összes képet?
Megnyitod a threadet, majd jobb klikk és not4chan Grab.

kikuchiyo

Ööö jobbklikk, de hova? ^^;
Failure is the default option

Draconire

Hát bárhova, a lapon belül.

Rounin

Aha... ott nekem csak linkek vannak. Semmi mentési lehetőség ;P (gyorsan felraktam ezt az izét :D)

Darkstar

Mert kell hozzá egy másik extension, linkeltem nemrég a 4chan topicba.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Aaand... Darkstar saves the day!
Thx :)
Failure is the default option