Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Rage on 2007-09-27, 00:54:20
Quote from: .Attila on 2007-09-27, 00:15:54
Quote from: Lythis on 2007-09-27, 00:04:12
火暴歹ヒ
Ez mi akar lenni? Die in fire?
Ha úgy nézed a kanjikat, hogy 4 helyett csak 2 van, és az első, valamint a harmadik az utánuk következők gyöke, akkor a 爆死 [bakushi, "atomic bomb victim"] kifejezést kapod. Ez elvileg egy ún. kusachuugo nevű internetes szleng része.
[spoiler]Forrás: Wikipedia  :muhahah:[/spoiler]

A shi-t azt én is észrevettem, de nem gondoltam, hogy az első kettő is ezért nem stimmelt. Kösz.

Én

A youtube szarakodása minek tudható be, ha semmi letöltés/egyéb hálózati cucc nem megy?

Nakedape

Quote from: Én on 2007-09-27, 19:27:51
A youtube szarakodása minek tudható be, ha semmi letöltés/egyéb hálózati cucc nem megy?
pechnek?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

minuszmiki

Hülye fórummotor, azt már megszoktam, hogy a saját postjaimat néha újnak jelzni, viszont ma többször is nem jelezte Zsiga postjait újnak, ezért csak olyankor veszem észre őket, ha valaki már válaszolt rá, és valamiért feljebb scrollozok.

Én: A hiba az ön készülékében van, nekem teljesen jól működik, pedig torrentelek is közben.

Én

Igen kétségtelenül az enyémben van, a netem ugyanis ideiglenesen viszaesett negyed mbitesre.  :frown:

Próféta

Quote from: Solid Snake on 2007-09-27, 11:57:46A gyakorlatvezető kiment szünetre, közben gondoltam, felnézek.
Sir, now you are officially an addict.

Ramiz

Én délután akkor jöttem fel a fórumra körülnézni - gyakvezéri engedéllyel -, amikor a többiek óra eleji röpzh-t írtak. A kérdésekből én annyira tudtam csak válaszolni, hogy mi a nevem és a neptun számom. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Edina-chan

nem találom a telefontöltőmet  :eek:
ha kinnt hagytam Szlovéniában, akkor..wáá de nem, 1 hetet nem bír ki a telefonom töltés nélkül, itthon biztosan töltöttem, de akkor hol a fenében van a töltő?  :Eztneked:
[spoiler]nem elég hogy múltkor az irataimat hagytam el, de még ez is...nem hiszem el..miért vagyok én ennyire szétcsúszva...? o__O ez már nem egészséges  :ejj:[/spoiler]

Member

Hehe, vettem 512 memóriát, de ki kellett vennem az egyik 128-as, mert a por ha jól látom megölte az üres slot-ot az évek alatt. :lol:

Ramiz

Quote from: Edina-chan on 2007-09-27, 23:35:21
nem találom a telefontöltőmet  :eek:
ha kinnt hagytam Szlovéniában, akkor..wáá de nem, 1 hetet nem bír ki a telefonom töltés nélkül, itthon biztosan töltöttem, de akkor hol a fenében van a töltő?  :Eztneked:

Itt hagytad nálam, elfelejtettem szólni, bocsi. Holnap viszem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-09-28, 00:32:06
Itt hagytad nálam, elfelejtettem szólni, bocsi. Holnap viszem.
:lul:

Tycho

Zsiga: első gondolatom volt ezt a poént elsütni, amikor megláttam Edina-chan válaszát, de hát Ramiz előbb itt volt, és mivel egy úriember, szólt neki nyílvánosan, nehogy más is törje a fejét rajta, hogy hol is lehet az a töltő.... :hehe:  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

amúgy mit teszek amikor lassan megtelik az egyik tároló winchim? DVD írás helyett megbeszélem a faterral, hogy karácsonykor veszünk bele egy újabb 400GByteos tárolót :eek: :muhahah: :whoah: :whoah:

Zsiga

Quote from: Tycho on 2007-09-28, 01:25:28
amúgy mit teszek amikor lassan megtelik az egyik tároló winchim? DVD írás helyett megbeszélem a faterral, hogy karácsonykor veszünk bele egy újabb 400GByteos tárolót :eek: :muhahah: :whoah: :whoah:
Vinyóból sosincs elég, én most tervezem még 2*500GB beszerzését, azzal talán kihúzom tavaszig. :D

Darkstar

Quote from: Zsiga on 2007-09-28, 01:30:21
Vinyóból sosincs elég, én most tervezem még 2*500GB beszerzését, azzal talán kihúzom tavaszig. :D
Hogy nem kapsz agyvérzést a rendezgetéstől? Vagy mindent eleve a helyére töltessz? Én gyorsan meghülyülök, amikor a képkönyvtáram eléri a 4gigát és mindent  a helyére kell tenni. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

#13514
Quote from: Darkstar on 2007-09-28, 01:32:26
Hogy nem kapsz agyvérzést a rendezgetéstől? Vagy mindent eleve a helyére töltessz? Én gyorsan meghülyülök, amikor a képkönyvtáram eléri a 4gigát és mindent  a helyére kell tenni. :D
Filmet/zenét/animét/iso-kat vagy az E\-=DOWNLOADS=-ba vagy az F\-=DOWNLOADS=--ba töltök, aztán átpakolom valamelyik -=FILM=-, -=ISO=- vagy -=ANIME=- könyvtárba (majdnem minden vinyón van egy), a zenéket meg a D\Zene-be. Képek egyből a helyükre mennek, mangák/doujin-ek szintén, de egyikből se töltök túl sokat egyébként. Amit nem torrenten töltök (kisebb programok, driverek, stb.) az meg szintén egyből a helyére, az F\Downloads-ba, azon belül is pontosan a helyére, pl. az Aegisub installja itt van: F:\Downloads\-=UTILS=-\Audio-Video\Video\-=FANSUB STUFFZ=-\Typesetting\ :)

Szerk.: Egyébként szoktam agyvérzést kapni, főleg amikor a zenéket tagelem meg rendszerezem. :D

Rage

Quote from: Ramiz on 2007-09-28, 00:32:06
Itt hagytad nálam, elfelejtettem szólni, bocsi. Holnap viszem.
MOST NEVETEK
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki

Ez így az aváddal meg a csupa nagybetűvel kifejezetten ijesztően néz ki.  :eek: :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2007-09-28, 01:25:28
megbeszélem a faterral, hogy karácsonykor veszünk bele egy újabb 400GByteos tárolót :eek: :muhahah: :whoah: :whoah:
Mivel 400GB már 18knál kezdődik, én nem várnék addig. ;)

Ha már témánál vagyunk: én meg azon gondolkozok, hogy a jövő év elején
esedékes gépcsere (akkor jön ki 45nm-es C2D és C2Q) helyett mostanában
váltok egy mATX 690G + X2 3800+ vagy BE-2350 összeállításra (elég olcsóak
most: 28-30k együtt) (+2900GT, amikor kijön), és mikor ezt 2008 vége/2009
eleje körül lecserélem, egy házi-fájl-szerver+htpc+printszerver+tűzfal+stb-vé
alakítom, linuxos szoftveres raid5-tel. Már csak azt kell kiderítenem, hogy
bővíthető-e pci-s sata-kártyákkal...

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-28, 02:49:45Ha már témánál vagyunk: én meg azon gondolkozok, hogy a jövő év elején
esedékes gépcsere (akkor jön ki 45nm-es C2D és C2Q) helyett mostanában
váltok egy mATX 690G + X2 3800+ vagy BE-2350 összeállításra (elég olcsóak
most: 28-30k együtt) (+2900GT, amikor kijön)
HÁ! tehát ez a legalkalmasabb időpont gépvételre!  :lazza:
és ugyanezt fogom venni :D géptessók lesszünk, mekkoramá! :appl:

Kuroi Tenshi

Nem biztos, hogy ezt ajánlanám (sőt, nem is ezt ajánlottam a
megfelelő topicban), ugyanis ez eléggé "célraszabott":
- mATX-es 690G, hogy HTPC-ként is elég legyen az alaplapi
grafikai teljesítménye és alacsony a fogyasztása és hőtermelése;
- X2 3800+ vagy BE-2350, mert undervoltolva nagyban csökken
a fogyasztása és hőtermelése.

Hogy miért fontos a fogyasztás?
- egyrészt mert éjjel-nappal menni fog
- de inkább azért, hogy halkabb, azaz kisebb teljesítményű
hűtéssel se melegedjen túl.

Ez azonban nem egy kifejezett erőgép - talán látszik is abból,
hogy ezt átmeneti gépnek, utána pedig szervernek szánom.

Tycho

Tenshi: azért, mert most egy vidkarit újítok be novemberben, csak bírjam összegürcölni azt a hiányzó 28k-t :hehe:

Edina-chan

Harmatos szép jó reggelt..Jó volt ilyen "korán" kelni, lesz időm töltőt keresni, takarítani, cosplayt varrni, és végre folytatni a Welcome to the NHK-t és a Higurashit. :D

Quote from: Rage on 2007-09-28, 02:36:57
Quote from: Ramiz on 2007-09-28, 00:32:06
Itt hagytad nálam, elfelejtettem szólni, bocsi. Holnap viszem.
MOST NEVETEK
Énis felnevettem kb 2 másodperc erejéig. :D
Thx Ramiz ;P

Beszéltek ti itt 400-500 gigás vinyókról, én meg itt szenvedek ezzel az ősrégi géppel, kemény 30 gigával. Októberben elvileg veszünk új gépet. De ez is olyan dolog, hogy ugye elvileg már tavaly karácsony óta vígan zúzom az új gépemet.  :_piszka: xD


Bishop

Nekem memóriából kéne beújítani mert a mostani annyira rosz hogy hol látja a gép hol nem. De egy új vedeókártya is jól jönne mert az még mindig az 5 éve is szutyoknak számított sz*r van benne :__devil:

Cobra

Ha ennyire régi a géped, akkor 80e-ért már kapni egy mostani alap gépet, ami sokkal jobb lesz, mint a mostanid. Persze monitor és egyéb perifériák nélkül értendő a 80e.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Bishop

Quote from: Cobra on 2007-09-28, 11:04:27
Ha ennyire régi a géped, akkor 80e-ért már kapni egy mostani alap gépet, ami sokkal jobb lesz, mint a mostanid. Persze monitor és egyéb perifériák nélkül értendő a 80e.
Fejlesztgetem amikor tudom,most csak a videókártya amit nagyon ki kéne cserélni. Csak mivel nincs állásom így pénzem sincs soha,majd éretségire csak összegyűl valamennyi.

Groven

Quote from: Edina-chan on 2007-09-28, 09:29:10
Harmatos szép jó reggelt.

Reggel van már? Eh...

Quote from: Rage on 2007-09-28, 02:36:57
Quote from: Ramiz on 2007-09-28, 00:32:06
Itt hagytad nálam, elfelejtettem szólni, bocsi. Holnap viszem.
MOST NEVETEK

Ramiztól mi mást is várhattunk volna. :smile: 
Tegyük fel, h Edina-chan ott járt Ramiznál (ami kizárt) és otthagyta a töltőjét (ami szintúgy kizárt az előbbiek miatt). Akkor helyében új töltőt vennék, mert ki tudja mit művelt a csápkirály azzal a szerencsétlen töltővel, míg ki nem rezegte töltése utolsó kis elekronát az éterbe.   :D


Ramiz

Na jó ne humorizáljatok fiúk a végén még nem jön vissza és mit kezdjek én még egy töltővel?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Edina-chan

QuoteTegyük fel, h Edina-chan ott járt Ramiznál (ami kizárt) és otthagyta a töltőjét (ami szintúgy kizárt az előbbiek miatt)
A másik baki, hogy egyáltalán miért vittem volna hozzá telefontöltőt:D
Kizárt,kizárt...ugyan..mi lenne ha éjszaka kiugranék Ramiz szekrényéből, és megtámadnám?  :lazza: Emberek, ti nem tudjátok hogy én mindenhol ott vagyok és mindent látok. :ejnye:

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-09-28, 11:04:27
Ha ennyire régi a géped, akkor 80e-ért már kapni egy mostani alap gépet, ami sokkal jobb lesz, mint a mostanid. Persze monitor és egyéb perifériák nélkül értendő a 80e.
http://prohardver.hu/apro/uj_amd_am2_a64_es_6000_x2_gepek_1gb_rammal_modositva/friss.html
Az 55k-s verzió megtámogatva egy 25k-s VGA-val szerintem nem alap gép hanem bőven középkategória... ;)
80k-ért ugyanez a srác C2D-s konfigot ad: http://prohardver.hu/apro/uj_c2d_es_quad_szamitogep_72000_forinttol_modositva/friss.html
Az alapkonfig ez, 40k-ért: http://prohardver.hu/apro/uj_amd_am2_es_intel_core_konfiguraciok_512mb_ram_80gb_hdd_dvd-rommal_40000ft/friss.html

Solid Snake

#13529
Quote from: Próféta on 2007-09-27, 21:47:00
Quote from: Solid Snake on 2007-09-27, 11:57:46A gyakorlatvezető kiment szünetre, közben gondoltam, felnézek.
Sir, now you are officially an addict.

I am aware of that fact.  :__devil:

Quote from: Groven on 2007-09-28, 11:48:16
Quote from: Edina-chan on 2007-09-28, 09:29:10
Harmatos szép jó reggelt.
Reggel van már? Eh...

Nálam a reggel kimaradt. 10:30 körül keltem ma, köszönhetően a tegnapi balekoktatásnak, melynek következtében tegnap ma éjjel 0:30-ra értem haza.

[spoiler=poén]Azt a feladatot kaptam a balekoktatáson 4 pogánytársammal együtt, hogy a Túl a sövényen című animációs filmből adjunk elő egy 5 perces jelenetet. A vicc az volt a dologban, hogy egyikünk se látta a filmet. Szóval sprint a kollégiumba, trailer watch multiple times, majd valami egyveleget összevágtunk. Végül én voltam Verne, a teknős. Jelmezem pedig egy hatalmas kartondoboz volt, amelynek két szomszédos oldalát kilyuggattam, hogy bele tudjak bújni a "páncélba". Nem tudom, hogy készült-e fénykép (ha igen, akkor majd postolom az Önarckép topicba for the lulz), de összességében hatátsos előadást prezentáltunk és megnevettettük az Isteni Fényben Tündöklő Dicső Firmákat.  :D[/spoiler]