Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Edina-chan

@Solid Snake:
pic please. Mindenképp.  :lol:

Szlovén hostomat megkérdeztem, nem hagytam-e ott a telefontöltőm. Nem tudtam a telefontöltő hivatalos nevét, ezért úgy írtam, hogy "az, amivel feltöltöm a teló aksiját". XD
erre:

mojčka üzenete:
no, you didn't forgot mobile phone's accumulator!


Most vagy azt hitte hogy én azt hittem hogy az aksimat hagytam ott, vagy csak hibás a mondata XD
Akkor valahol itthon lapul az a **** töltő,de hol..?  :__devil: :Eztneked:
[spoiler]tényleg kezdek Ramizra gyanakodni :D[/spoiler]

Zsiga

Quote from: Edina-chan on 2007-09-28, 16:27:02
Nem tudtam a telefontöltő hivatalos nevét, ezért úgy írtam, hogy "az, amivel feltöltöm a teló aksiját". XD
Amerika (USA és Kanada): cellphone charger, UK/Ausztrália: mobile (phone) charger. :) (Angol anyanyelvűek mindkettőt megértik, nem angoloknak inkább a mobile phone charger-t mondanám.)

Edina-chan

A charge szót használtam mint igét, az r betűt nem tettem hozzá, eszembe se jutott, csak így utólag, wáh. XD
Köszi^^

Bishop

[spoiler]
Quote from: Zsiga on 2007-09-28, 12:07:50
Quote from: Cobra on 2007-09-28, 11:04:27
Ha ennyire régi a géped, akkor 80e-ért már kapni egy mostani alap gépet, ami sokkal jobb lesz, mint a mostanid. Persze monitor és egyéb perifériák nélkül értendő a 80e.
http://prohardver.hu/apro/uj_amd_am2_a64_es_6000_x2_gepek_1gb_rammal_modositva/friss.html
Az 55k-s verzió megtámogatva egy 25k-s VGA-val szerintem nem alap gép hanem bőven középkategória... ;)
80k-ért ugyanez a srác C2D-s konfigot ad: http://prohardver.hu/apro/uj_c2d_es_quad_szamitogep_72000_forinttol_modositva/friss.html
Az alapkonfig ez, 40k-ért: http://prohardver.hu/apro/uj_amd_am2_es_intel_core_konfiguraciok_512mb_ram_80gb_hdd_dvd-rommal_40000ft/friss.html
[/spoiler]
Itt használtakat árúlnak nem? Mert egyik ismerősöm is innen rendelt alaplapot aztán tönkrement,de a garanciáért a gyereket akitől vette már nem lehetet elérni megjavítani meg már nem lehetet max kicserélni. Vagy újat venni.
Ha én kezelném a pénzt össze raktam volna régen egy ilyet,de mivel szüleim szokása hogy meglepnek egy cora-s vacakkal ami 170k és ebből minimum 80 a monitor. :ejj:

Gregory

Quote from: Bishop on 2007-09-28, 17:41:18
Itt használtakat árúlnak nem?
Használtakat is árulnak. Én pl. a prohardver segítségével szerzem be a havi írható-dvd adagomat

Zsiga

Quote from: Bishop on 2007-09-28, 17:41:18
Itt használtakat árúlnak nem? Mert egyik ismerősöm is innen rendelt alaplapot aztán tönkrement,de a garanciáért a gyereket akitől vette már nem lehetet elérni megjavítani meg már nem lehetet max kicserélni. Vagy újat venni.
Ha én kezelném a pénzt össze raktam volna régen egy ilyet,de mivel szüleim szokása hogy meglepnek egy cora-s vacakkal ami 170k és ebből minimum 80 a monitor. :ejj:
Ő konkrétan újakat árul mindenből, és van még vagy 50-100 ember a PH!-n akik nagyüzemben nyomják a business-t, új cuccokkal, rendes garanciával. Meg persze kismillió júzer adja el a saját (általában használt) cuccait is.
Átverések vannak néha, de ha odafigyelsz hogy kitől veszel (a legtöbben rendes bolti garipapírral árulják a cuccaikat) akkor nem lehet bajod. Évek óta szinte minden hardvert a PH-n adok-veszek, sosel volt még gondom senkivel.

Bishop

Az első amit adtál az bőven fölé megy az 50-nek. Vagy csak a videókártyára célzól most?

Zsiga

Quote from: Bishop on 2007-09-28, 17:57:14
Az első amit adtál az bőven fölé megy az 50-nek. Vagy csak a videókártyára célzól most?
Az elsőből az X2 procis verzió 55k, ehhez még mondjuk valami 20-25k körüli videokártyát kell venni és bőven jó lesz a legújabb játékokhoz is (persze nem fullon, de mondjuk 1024*768 medium beállítás mellett teljesen jó lehet szinte bármihez).

Bishop

Quote from: Zsiga on 2007-09-28, 18:07:38
Quote from: Bishop on 2007-09-28, 17:57:14
Az első amit adtál az bőven fölé megy az 50-nek. Vagy csak a videókártyára célzól most?
Az elsőből az X2 procis verzió 55k, ehhez még mondjuk valami 20-25k körüli videokártyát kell venni és bőven jó lesz a legújabb játékokhoz is (persze nem fullon, de mondjuk 1024*768 medium beállítás mellett teljesen jó lehet szinte bármihez).
Köszi amugy, majd egyszer talán meg is tudom venni  :angyali: Nem mint ha nagy játék fan lennék de egy két mmo-hoz meg HDs animekhez kéne már nagyon.

Fubenalvo

Kicsit beújítottam a személyes weboldalam (blog helyett van)
Szerintetek? :)
http://fubenalvo.ini.hu

kikuchiyo

#13540
Vedd ki a zenét. That's so 1999-ish.

BTW jó kis megfázást sikerült összeszednem...


szerk: http://index.hu/politika/kulfold/iskola5178/
de jó dóguk van a kis csigazabálóknak... persze hosszú távon rossz lesz nekik, mert hülyébbek maradnak.
Failure is the default option

Edina-chan

@Fubenalvo:
Maga a design egész jó, bár túl élénkek a színek, és látom a overlay/color dodge effektet is előszeretettel használtad. Jól mutat nagyon, csak én jobban szeretem a pasztelesebb színeket..nah,de ez én vagyok XD (az én oldalam mostani dizájnja túlságosan is egyszínű, és szürkészöldes, de majd úgyis váltok nemsokára)
Látom ügyesen megoldottad a táblázatokat. Én azzal sokat szenvedek,úgyhogy többnyire mixelni szoktam div-layerrel..^^"
Szerkesztővel csinálod, vagy jegyzettömb? (a kódból nem tudtam rendesen kivenni..izé..bocsi hogy turkálok :D )

@kikuchiyo: jobbulást^^

minuszmiki

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-28, 21:13:14
Kicsit beújítottam a személyes weboldalam (blog helyett van)
Szerintetek? :)
http://fubenalvo.ini.hu
Zene nélkül valóban jobb lenne, mindig hallgatok valami zenét netezés közben, ezért kifejezetten idegesít, ha a weblapon megszólal valami. Egyébként nem néz ki rosszul. :)

kikuchiyo: Jobbulást! :)

Member

A zenét azonnal szedd le, még akkor is tölti, ha pause-álom.

TC is érdekes állat, véletlenül lelépek netről, megszakad az ftp. Letöltés folytatása, anyázik, nem megy. Másodszorra meg már folytatja. Ez is freeware mód miatt van, mint a "Nyomja meg 1 2 3"?

Zsiga

Szintén zene, meg a színek is túl élénkek, nekem legalábbis kifolyik tőle a szemem. :)

Próféta

Quote from: Edina-chan on 2007-09-28, 21:41:47Szerkesztővel csinálod, vagy jegyzettömb? (a kódból nem tudtam rendesen kivenni..izé..bocsi hogy turkálok :D )
Szerintem jegyzettömbbe nem írna ilyesmit, hogy id="id01__t_bl_zat".

Jobbulást.

Fubenalvo

Quote from: Edina-chan on 2007-09-28, 21:41:47
@Fubenalvo:
Maga a design egész jó, bár túl élénkek a színek, és látom a overlay/color dodge effektet is előszeretettel használtad. Jól mutat nagyon, csak én jobban szeretem a pasztelesebb színeket..nah,de ez én vagyok XD (az én oldalam mostani dizájnja túlságosan is egyszínű, és szürkészöldes, de majd úgyis váltok nemsokára)
Látom ügyesen megoldottad a táblázatokat. Én azzal sokat szenvedek,úgyhogy többnyire mixelni szoktam div-layerrel..^^"
Szerkesztővel csinálod, vagy jegyzettömb? (a kódból nem tudtam rendesen kivenni..izé..bocsi hogy turkálok :D )

@kikuchiyo: jobbulást^^

A színek nem véletlen olyanok amilyenek 70es években nem éppen pasztell volt a divat. :)
Egyébként igen , csakis és kizárólag jegyzettömb. Divet én is szoktam belekeverni a dolgokba, sok dolog megoldható vele amivel egyébként szenvedne az ember.
Zene... hát az marad. Ez nem egy olyan oldal mint a usteam fórum, hogy napi 3 órát nézi az ember, és az egyéniségemet tükrözi. Annyi lelki ereje legyen az odalátogatónak hogy megnyomja  a pause gombot. Member, az meg miért gond hogy tölti utána!? :O

Quote from: Próféta on 2007-09-28, 22:06:18
Quote from: Edina-chan on 2007-09-28, 21:41:47Szerkesztővel csinálod, vagy jegyzettömb? (a kódból nem tudtam rendesen kivenni..izé..bocsi hogy turkálok :D )
Szerintem jegyzettömbbe nem írna ilyesmit, hogy id="id01__t_bl_zat".

Jobbulást.

Először Photoshopban tervezem meg, ezt a gyönyörűséget ő adta neki.
De utána rendesen kiszoktam fordítani a belét! :D

kikuchiyo

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-28, 22:07:55
Annyi lelki ereje legyen az odalátogatónak hogy megnyomja  a pause gombot. Member, az meg miért gond hogy tölti utána!? :O

Te tudod...
...bár én az ilyen zenés oldalakon nem a pause gombot szoktam megnyomni nagyon sürgősen, hanem a close tab-et.
Még a historyból is törlöm utána a címet. :)
Failure is the default option

Member

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-28, 22:07:55
Member, az meg miért gond hogy tölti utána!? :O
Hármat találhatsz, de az első kettő nem számít. ;)

Fazék

#13549
Quote from: kikuchiyo on 2007-09-28, 22:12:35
Quote from: Fubenalvo on 2007-09-28, 22:07:55
Annyi lelki ereje legyen az odalátogatónak hogy megnyomja  a pause gombot. Member, az meg miért gond hogy tölti utána!? :O

Te tudod...
...bár én az ilyen zenés oldalakon nem a pause gombot szoktam megnyomni nagyon sürgősen, hanem a close tab-et.
Még a historyból is törlöm utána a címet. :)
pontosan.

nálam mondjuk alapból folyamatosan be van kapcsolva a flashblock, szóval nem zavarnak az ilyen oldalak, csak akkor indul el a zene, ha én úgy akarom :D

(elsőre föl se tűnt, mikor elnéztem az oldaladra, csak most, hogy mások mondták :) de nem rossz a zene, csak tényleg én is útálom, ha egy oldal kapásból ilyesmivel kezd és hirtelen felüvölt a zene a hangszórókból.)

javaslat: adj title-t is az oldaladnak ;)

Fubenalvo

Egyébként régebbi verziójában az oldalamnak azt csináltma hogy a kezdő hangerőt levettem 10%ra így pl ha ment egy zene simán a gépen, észre sem lehetett venni, hogy megy az oldal zenéje. ...csak elfelejtettem mi volt a player tagje... majd utánalesek. :P

Memeber: Lila gőzöm sincs... úgy 5 éve azt mondtam volna eszi a sávszélességed, vagy esetleg limites net... de mára egyik sem igazán létezik max azoknak akik hűségszerződéseket írtak alá eszetlenül. Nekem 4000ér van korlátlan 1Mbit/120Kb korlátlan... és már ez is drága. Innentől tényleg nem tudom mi gondod lehet.

Quotejavaslat: adj title-t is az oldaladnak ;)
Persze persze... ez még csak egy béta verzió. Meta részek is konganak az ürességtől, meg a tagek felét még le sem zártam normálisan, csak összeraktam nagyjából működőképesre. ^^

Fazék

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-28, 22:17:32Member: Lila gőzöm sincs... úgy 5 éve azt mondtam volna eszi a sávszélességed, vagy esetleg limites net... de mára egyik sem igazán létezik max azoknak akik hűségszerződéseket írtak alá eszetlenül. Nekem 4000ér van korlátlan 1Mbit/120Kb korlátlan... és már ez is drága. Innentől tényleg nem tudom mi gondod lehet.
hűségszerződés és nincs alternatíva szolgáltató téren Member-nek :) jó dolog a monopólium :)

Member

Januárra remélem, hogy kiépül a kábeltv+kábelnet (lehet éjjel-nappal természetfilmeket nézni, királyság :D), addigra ugyanis lejár a hűségszerződésem is. :)

(Tasson már bezzeg van innen 30 km-re, ami egy igazi tajparaszt falu :D)

Fubenalvo

Na belőttem a hangerőt. Tökéletesen lehet mellette zenét hallgatni, hogy észre sem veszi az ember. Member, akkor addig csináljak neked egy player nélküli verziót? Csak neked lesz hozzáférésed ahoz a részleghez! ^^

Member

Szerintem meghackelnék és mindenki azt a részleget használná. :rolleyes:

A hangerőbelövés fölös volt, aki zenét hallgat, az lepauzálja. :)

.Attila

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-28, 22:41:04
Na belőttem a hangerőt. Tökéletesen lehet mellette zenét hallgatni, hogy észre sem veszi az ember. Member, akkor addig csináljak neked egy player nélküli verziót? Csak neked lesz hozzáférésed ahoz a részleghez! ^^

Én még nem néztem meg az oldalt, aminek egy oka van: tudom, hogy zenét nyom be. Én általában nem vagyok annyira radikális, mint az előttem hozzászólók, először meg szoktam keresni, hogy ki lehet-e kapcsolni a zenét. De néha én sem várom meg.

Szóval én is azt ajánlanám, hogy szedd le a zenét, de teljesen. Ha mindenképp akarsz vmi zenést megoldást, akkor oldd meg, hogy ezt a látógató dönthesse el még mielőtt elindulna a zene (vagy akár annak letöltése).

Manitu

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-28, 22:17:32Memeber: Lila gőzöm sincs... úgy 5 éve azt mondtam volna eszi a sávszélességed, vagy esetleg limites net... de mára egyik sem igazán létezik max azoknak akik hűségszerződéseket írtak alá eszetlenül. Nekem 4000ér van korlátlan 1Mbit/120Kb korlátlan... és már ez is drága. Innentől tényleg nem tudom mi gondod lehet.
Az lehet, hogy manapság már nem divat a betárcsázós net, meg a korlátozott adatforgalom, de ez még nem ok arra, hogy pazaroljunk.
Miért kényszerítenéd a felhasználóidat, hogy olyasmit töltsenek le, amit nem akarnak. Vagy szedd ki a zenét, vagy állítsd be, hogy csak akkor kezdje tölteni, ha a júzer rábök a play gombra. Én is élből kattintok a kis piros x-re, ha zenélni kezd egy oldal, amitől nem számítok rá. Egyébként a többi egész tetszetős lett.


Fubenalvo

Quote from: Member on 2007-09-28, 22:51:51
A hangerőbelövés fölös volt, aki zenét hallgat, az lepauzálja. :)

Ha zenét hallgat akkor észre sem veszi, hogy megy csak annyit lát hogy ott egy lejátszó és megy a csík. :P

.Attila

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-28, 23:44:39
Quote from: Member on 2007-09-28, 22:51:51
A hangerőbelövés fölös volt, aki zenét hallgat, az lepauzálja. :)

Ha zenét hallgat akkor észre sem veszi, hogy megy csak annyit lát hogy ott egy lejátszó és megy a csík. :P

Most tanácsot jöttél kérni vagy megmagyarázni, miért így csináltad az oldalt? :_piszka: ;)

Member

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-28, 23:44:39
Ha zenét hallgat akkor észre sem veszi, hogy megy csak annyit lát hogy ott egy lejátszó és megy a csík. :P
Na persze, párhuzamosan a zenéd valami ormótlan death f*ssal a fülemben, bocs, de ez nem jó ötlet. :)

Amúgy Mondo is hozza a szintet:


Btw. nem tudja vki hogy FFnF az AA-ról melyik cikket írta? Mert már (hál'istennek) nincs az újság a házban és szeretném tudni, miért nyalnak most neki annyian. :)