Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Selmo

Ha nem 2 magos a géped, talán nem kéne winampot hallgatni írás közben. ::)

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Meg talán nem kéne Moron editiont használni
Meg talán nem kéne Tescos DVD-t írni
Meg talán nem kéne meglepődni, hogy egy gyenge egymagos nem
szeret multitaskolni.

De úgyis hiába beszélünk, tudjuk :angyali:

Member

Inkább dobjak fel 1 giga ram alatt XPt?
Nem én vettem a DVDt, a saját normális készletemből meg nem adok neki.
Nem lepődök meg, lehalkított zene + film közben is néha elszáll a hang.

Látod, K_T, hiába vagy okos, nem hallgatnak rád, akkor meg miért erőlködsz? :angyali:

Gregory

Quote from: Member on 2007-09-29, 17:53:30
Inkább dobjak fel 1 giga ram alatt XPt?
Még 256 mega rammal is elmegy(a szobámban levő gépben annyi van, Photoshop + winamp is megy rajta többnyire fagyás nélkül)

Member

Nekem valahonnan (talán Gamestar?) rémlett úgy, hogy 512-t kapásból elvisz, a laptopon meg még nem próbáltam meg játszani vagy több műveletet egyszerre.
(Mondjuk Movie Maker egy filmet órákig ment, és csak több darabban lehet kimenteni, de gondolom itt inkább a progi a retard)

Kuroi Tenshi

Noti fél giga rammal, amiből még az alaplapi videó is fogyaszt,
ennek ellenére még néhány játék is van rajta (Morrowind, R:TW
és CS1.6 jól fut rajta).

Ha különben is akadozik és elszáll a hang, az lehet hibás/hiányzó
driver, hibás driver-telepítés, összeakadás, kontakt-hiba.

Tycho

Anyám gépén 128mb RAMon is röhögve fut az XP :haha: csak ő nem röhögve használja a gépét :muhahah:

Zsiga

Ha nem játszol 2-3 évnél fiatalabb játékokkal akkor 512-n elvan az XP. 256-on szvsz. már szenvedés a napi használat, 128-ra meg már talán fel se megy az SP2-es telepítő, de ha mégis akkoris halál lehet használni.

kikuchiyo

Hát nemtom, 256-on még el lehet lenni, ha az ember nem csinál semmi különöset, de én megszoktam, hogy nem kell minden kattintás után hátradőlni és várni, hogy kisakkozza magának az elvégzendő feladatot.
128 megán meg tényleg kínszenvedés lehet. Enjoy your continuous swapping.

Bár legutóbb sikerült egy XP memóriahasználatát 90 megára leszorítanom a felesleges service-ek és processzek kinyírásával (a titkárnő gépe volt a mhelyen  - a C: gyökerében megtaláltam a HP4 DVD-t lerippelve  :eek: ), de még ezzel együtt is, nem dolgoznék olyan gépen, amiben csak 128 MB van.
Failure is the default option

Gregory

Quote from: Zsiga on 2007-09-29, 18:39:45
256-on szvsz. már szenvedés a napi használat,
Annyira nem. Animézésre, manga olvasásra alkalmas (a pdf kiterjesztésű ebook-ok nagy részénél viszont tényleg beszaggat rendesen), a photoshop is fut rajta, vmint 2d-s "verekedős játékok" is mennek.
Még a May Payne-el is sikerült játszani szaggatás nélkül(bár akkor már ki kellett lőni a winampot, mert a zene a felismerhetetlenségik eltorzult)

Én

Régi gépem finoman szólva sem volt nagyágyú, mégis azt csináltam dvd írás közben amit akartam, de ez kimerült netezésben és zenélésben. Viszont néha elszúrta a lemezt.

Tycho

nana, akkor abba te vettél videókrait is!  :ejnye: anyáméba csak integrált kari van 4 mega memóriával... (igaz GTA3 és VC simán ment rajta :wtf: )

Member

Két napja még 256-om volt, lehetett élni rajta, így 640-el sem tapasztalok komolyabb változást. 128-on viszont emlékszem, hogy minden állat módra dögledezett, még a filmek is.

Zsiga

Quote from: Gregory on 2007-09-29, 18:51:36
Quote from: Zsiga on 2007-09-29, 18:39:45
256-on szvsz. már szenvedés a napi használat,
Annyira nem. Animézésre, manga olvasásra alkalmas (a pdf kiterjesztésű ebook-ok nagy részénél viszont tényleg beszaggat rendesen), a photoshop is fut rajta, vmint 2d-s "verekedős játékok" is mennek.
Még a May Payne-el is sikerült játszani szaggatás nélkül(bár akkor már ki kellett lőni a winampot, mert a zene a felismerhetetlenségik eltorzult)
Hát nemtom, nálam a napi használat része hogy pl. játék, DVD-írás, filmkódolás közben szól valami zene, meg netezek, meg ilyesmi. Meg van hogy megy közben az Adobe Illustrator meg a Photoshop ha épp azokkal dolgozom, csak tartok mondjuk egy fél óra szünetet. Ja és persze az Azureus is 7/24 fut. :)

Gregory

Quote from: Tycho on 2007-09-29, 18:53:42
nana, akkor abba te vettél videókrait is!  :ejnye: anyáméba csak integrált kari van 4 mega memóriával... (igaz GTA3 és VC simán ment rajta :wtf: )
Hha ez nekem szólt, akkor nem, alaplapra integrált vidkari van benne.

Quote from: Zsiga on 2007-09-29, 18:56:08
Hát nemtom, nálam a napi használat része hogy pl. játék, DVD-írás, filmkódolás közben szól valami zene, meg netezek, meg ilyesmi. Meg van hogy megy közben az Adobe Illustrator meg a Photoshop ha épp azokkal dolgozom, csak tartok mondjuk egy fél óra szünetet. Ja és persze az Azureus is 7/24 fut. :)
Mondjuk azt hozzá kellett volna tennem, h offline a gép, szal az internettel kapcsolatos programok lejönnek belőle, meg a mindennapi dolgok közé nem tartozik számomra a filmkódolás, de sztem a szenvedéstől még távol áll.

Member

Sajnos a szociometria felmérést nem végezhettem nálatok (itt túl aktív vagyok, nem objektív), de őket jól lefáraszthatom ezzel.
Majd kíváncsi leszek a tanár arcára, amikor meglátja a kérdőívet, de már megszokta tőlem. :D

.Attila


Selmo

Quote from: Member on 2007-09-29, 18:03:26
Nekem valahonnan (talán Gamestar?) rémlett úgy, hogy 512-t kapásból elvisz, a laptopon meg még nem próbáltam meg játszani vagy több műveletet egyszerre.
(Mondjuk Movie Maker egy filmet órákig ment, és csak több darabban lehet kimenteni, de gondolom itt inkább a progi a retard)
XP 256-ot eszik meg, ha nincs egy csomó progi elindítva, akkor még el is döcög, csak néha swap-pihenőt tart. 512 már elég a mindennapi munkákra, annál többel, meg már játszani is vígan lehet.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Zsiga on 2007-09-29, 18:39:45256-on szvsz. már szenvedés a napi használat
Egyik haverom éveken keresztül egy 256MB memóriás XP-s gépet használt letöltő- és fileszervernek. Gond nélkül ment 24/7, SP2 is simán felmászott rá.


Zsiga

Quote from: Manitu on 2007-09-29, 19:36:49
Quote from: Zsiga on 2007-09-29, 18:39:45256-on szvsz. már szenvedés a napi használat
Egyik haverom éveken keresztül egy 256MB memóriás XP-s gépet használt letöltő- és fileszervernek. Gond nélkül ment 24/7, SP2 is simán felmászott rá.
Letöltőgép az más (az enyémben is asszem 320MB ram van), de próbálj csak meg a letöltések mellett nekiállni netezni (sok tab, flashek mindenfelé), mp3-at hallgatni, stb...
Ramból sosincs elég sok. :)

chilip

Quote from: Selmo on 2007-09-29, 19:19:33
Quote from: Member on 2007-09-29, 18:03:26
Nekem valahonnan (talán Gamestar?) rémlett úgy, hogy 512-t kapásból elvisz, a laptopon meg még nem próbáltam meg játszani vagy több műveletet egyszerre.
(Mondjuk Movie Maker egy filmet órákig ment, és csak több darabban lehet kimenteni, de gondolom itt inkább a progi a retard)
XP 256-ot eszik meg, ha nincs egy csomó progi elindítva, akkor még el is döcög, csak néha swap-pihenőt tart. 512 már elég a mindennapi munkákra, annál többel, meg már játszani is vígan lehet.

annyival is lehet vígan jáccani ;)

Fubenalvo

Kérdés mivel... nekem már a 2Gb sem elég. :D

Member

Rohadt maximalisták, akiknek már a Q1 motor nem elég. :D

Rage

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-29, 21:36:09
Kérdés mivel... nekem már a 2Gb sem elég. :D
Megkérdezhetem, hogy milyen játékról van szó? ;)
痛みを感じる方向に、出口がある!

Én

Akira magyar verzió: Megvolt a napi negyed óra lulz, jó a napom. :D Na, hogy ne legyek szemét: "Nem nyújt maradandó élményt."

Bishop

Quote from: Én on 2007-09-30, 00:09:28
Akira magyar verzió: Megvolt a napi negyed óra lulz, jó a napom. :D Na, hogy ne legyek szemét: "Nem nyújt maradandó élményt."
Áááá...Kiment a fejemből.  :frown: Na mind1 majd letöltöm,még úgyse láttam.

minuszmiki

[spoiler= Forma-1, hátha valki a délutáni adásra kíváncsi]Gyönyörű, gondoltam fennamaradok megnézni, erre az eső miatt safety car mögött köröznek, bár a két hülye szpíker ökörködsén egész jókat lehet néha röhögni. :)[/spoiler]

SaiyaGin

"This is madness!"
"This is FUJI SPEEEEEDWAAAAY!"

Ahem, jó reggelt... A Forma-1 újabb érdekességet produkált, ismét esik az eső, a rajt óta a biztonsági autó mögött mennek a versenyzők, már 15 kör óta...

minuszmiki

Lol, 20 sec.  :haha:

SaiyaGin

#13619
Quote from: minuszmiki on 2007-09-30, 08:03:53
Lol, 20 sec.  :haha:

Ja...


szerk.: [spoiler]végre valami esemény![/spoiler]