Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Én

Nekünk magyar volt... :D ism 4 [e 50 j 90] erre emlékszem kb

.Attila

Quote from: Zsiga on 2008-11-17, 22:58:52
Quote from: .Attila on 2008-11-17, 21:24:41
wat
Területi (asszem így hívják a megyei és országos közti valamit) röplabda bajnok vagyok :)

Quote from: Én on 2008-11-17, 23:05:23
Quote from: .Attila on 2008-11-17, 21:24:41
Quote from: Zsiga on 2008-11-17, 21:18:57
röplapdaedzés

wat
bár főleg lányoknál ( oh w8... :angyali: ).

Elvontad az ellenfél figyelmét? :D

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-17, 23:06:49
Quote from: .Attila on 2008-11-17, 21:24:41
diszgráfia lol

Azt csak az idézésnél vettem észre.

SaiyaGin

Quote from: Én on 2008-11-17, 23:30:03
Nekünk magyar volt... :D ism 4 [e 50 j 90] erre emlékszem kb

Szerencsére már ezt is sikerült elfelejtenem...

kikuchiyo

Mai szánalmas postunk:

Miért pont akkor ugrik fel mindig a torrent sebessége, amikor ki akarom kapcsolni a gépet?
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-18, 00:51:25
Mai szánalmas postunk:

Miért pont akkor ugrik fel mindig a torrent sebessége, amikor ki akarom kapcsolni a gépet?
Ugyanaz lehet, amiért a 4chanon is az engem érdeklő threadek akkor indulnak, amikor le akarok feküdni.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

#27995
Quote from: Makos on 2008-11-17, 19:17:50
Mi általánosban a számtechtermekben csak ültünk és néztük a sötét képernyőt....csak nagyon ritkán kapcsoltuk be a gépeket :/
Biztos így akartak spórolni a villanyszámlán. :haha:
QuoteKözépsuliban meg hetente 4 órán át CS-ztünk info-n :D
Ja, nálunk is volt, mikor a dupla számtech órán a másik osztállyal nyomtuk hálóban nyolcan a Quake-et. :)
Quote from: Cobra on 2008-11-17, 19:55:59
Általános 8-ban kaptunk számtechórát, ha jól rémlik 386-osok voltak és a tanár se értett túl sokat hozzá. Ha jól rémlik csak DOS volt a gépeken, ezért csak a DOS-os parancsokat meg Basic-et tanultunk. Játéknak meg a Snakes volt.
Ja, általánosban mi is csak 7.-8.-ban tanultunk 486-osokon (addig C16-on), ott is csak DOS volt, és a Prehistorik 2-vel nyomultunk... hmmm... de jó kis játék volt az anno... :)
Quote from: Kvikveg on 2008-11-17, 20:20:57gimibol semmire sem emlekszem.
Sokat sejtető kijelentés...  :hehe:

Hehe... sorra jutnak az eszembe az emlékezetes dolgok... mint mikor kíváncsiságból ráküldtem egy Cain-t a tanári accountra, aztán 10 perc brute force után jelzett, hogy megvan a jelszó: "alma" - egy számtech tanár jelszava. :lol:
... meg mikor programozás órán a "Hello, mindjárt havazik" szöveget kellett kiírogatni meg szinezgetni - óra végére a többiek különböző színekben kiíratták a szöveget, én meg írtam egy hóesés programot, bár a képernyő alján nem maradt meg rendesen a hó :)

Ahh... "those were the days..." and "i feel old now"...

.Attila

Quote from: Moha on 2008-11-18, 01:20:08
"alma" - egy számtech tanár jelszava

Nálunk meg micimackó volt, azt hiszem.
Aztán amikor ezt feltörték egyesek, megváltoztatták, elmés módon, tigrisre.
Majd kiflire, ha jól emlékszem.

TurboK

számtech nálunk először külön fizetős szakkör volt, rendszerfloppi nélkül nem indultak a gépek, pageup és pagedown billentyuk funkcióit és dos parancsokat tanultunk. Aztán norton commander. Volt win3.11 is de asszem az nem volt tananyag. Alsóban a volfieddel, Street Roddal és dbpainttel (vagy valami hasonlo) szorakoztunk, volt wolf3d, prehistorik és egy atomkirály izometrikus kétszemélye táblás tenisz játék aminek már nem emlékszem a nevére (az elején betévedtél egy bárba, ott ellenfelet kellet választani, volt robot-pincér, csuklyás démon, egy lúzer (az egyetlen ellenfél akit le tudtunk verni), meg minden más szörnyszulott, az egérrel kellett irányitani, egy labdát kellett oda vissza passzolni egy táblán, ha az ellenfél nem ütötte vissza és benyelte a gólt akkor volt +1 pont).

Felsőben már voltak win95os gépek, és internet is, mindenki a stickdeathet nézte én meg emulátorokat töltöttem egy tucat floppira (óra fele másolással és tömöritéssel ment el).

A számtech tanárunk azt hitte menthetelenul elromlott a gép amikor lekapcsoltam a virtuális memoriát és "not enough memory" uzenettel (nem) toltott be a win95.

Quote from: Darkstar on 2008-11-18, 00:59:24
Quote from: kikuchiyo on 2008-11-18, 00:51:25
Mai szánalmas postunk:

Miért pont akkor ugrik fel mindig a torrent sebessége, amikor ki akarom kapcsolni a gépet?
Ugyanaz lehet, amiért a 4chanon is az engem érdeklő threadek akkor indulnak, amikor le akarok feküdni.
Ezért nem vagyok képes hajnali négy előtt elaludni én sem.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Draconire


SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2008-11-18, 00:51:25
Mai szánalmas postunk:

Miért pont akkor ugrik fel mindig a torrent sebessége, amikor ki akarom kapcsolni a gépet?

Murphy?

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-11-17, 20:13:58
Nálunk általánosban nem is volt számtechterem :-/
(I feel old now... oh wait, I _AM_ old... dayum...)
Én is így jártam :)

Kvikveg

Quote from: Moha on 2008-11-18, 01:20:08
...
Quote from: Kvikveg on 2008-11-17, 20:20:57gimibol semmire sem emlekszem.
Sokat sejtető kijelentés...  :hehe:
...
A sztech orarol.  :hehe:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LittleElf

#28002
http://www.mav-start.hu/ugyfelszolgalat/hol_keressem.php

Köszönöm, ezt magamtól nem sikerült megtalálni...  :redface:  :merci:
Tényleg be kellene vennem valami szétszórtság elleni tablettát.

Edit: számtech órák: általánosban Lemmings Xmas, majd 5. évtől iskolaváltás és vége a mókázásnak... de azt a füttyszó teknőst már elfelejtettem  :zomg: Az egy dolog, hogy a paintet lehetett tanítani, az legalább látszólag jó valamire... na de hogy teknőssel kelljen foglalkoznom, amikor már vadul BASIC-eztem, az kiverte a biztosítékot  :D
Középiskolában 4 éven keresztül Age Of Empiressel és Wormssal vezettük le a teknősön összeszedett feszültséget. Mindig nyertem, ötös is lettem infóból.

Moha

#28003
Quote from: TurboK on 2008-11-18, 02:24:50
Felsőben már voltak win95os gépek, és internet is, mindenki a stickdeathet nézte én meg emulátorokat töltöttem egy tucat floppira (óra fele másolással és tömöritéssel ment el).
Ja, én is emlékszem még arra, mikor esti számtech szakkör volt (ez már a középsuliban), és 5-8-ig ott ültünk az akkor vadiúj win95-ös gépek előtt, a marha gyors kb. 30-40 kbites net előtt, és utána ezerrel tömörítgettünk, hogy floppyval hazavigyük a cuccokat. :)

És itt jött elő egy másik hálózatos móka: a Netbus. Kb. majdnem mindegyik gépre felpakoltuk apránként, aztán mikor a tanár a srác gépéhez közeledett, akkor kidobtunk neki egy "Biztos, hogy formázni szeretné a C: meghajtót?" ablakot, vagy egyszerűen elküldtük az IE-t valami pr0n oldalra. :D
Ja, és persze az elmaradhatatlan "kinyitom a CD tálcádat" trükk. :hopp:

Haaa.... memories...

Quote from: Kvikveg on 2008-11-18, 12:41:01
A sztech orarol.  :hehe:
Na jó, de azért nem emlékszel, mert nem jártál be, vagy mert átaludtad, annyira unalmas volt? :D

Kvikveg

Quote from: Moha on 2008-11-18, 13:10:39
...
Quote from: Kvikveg on 2008-11-18, 12:41:01
A sztech orarol.  :hehe:
Na jó, de azért nem emlékszel, mert nem jártál be, vagy mert átaludtad, annyira unalmas volt? :D
Bejartam, de keves is volt, pocsek is volt.
Ja es a gepterem meg kb elso orakezdestol utolso ora vegeig volt nyitva, ergo max a 15 perces szunetben lehetett volna bemenni, de tobbszor akkor sem volt nyitva. Tehat volt, csak eppen hasznalni nem lehetett. Szoval nem voltak nagy party-csatak sajnos. Illetve masok haveri korrel gondolom toltak, de abbol en kimaradtam sajna.
Errol a teknosos izerol van valami screenshot? Nem emlekszem ra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Kvikveg on 2008-11-18, 13:16:58
Errol a teknosos izerol van valami screenshot? Nem emlekszem ra.
Nem a Comenius Logo az?

Fazék

[spoiler=mai rant]kurva tetves magyar királyi posta, hol vannak már a csomagjaim?!

San Diego-ból okt17-én adtak föl 2 pólót légipostával. bőven 50$ alatt, szóval vámon se szabadna különösebben föltartaniuk.

Angliából okt30-án adtak föl nekem 5 cd-t légipostával, azok sincsenek sehol se.

rohadtul nem értem... eddig egyetlen csomag kivételével vmi 80db hibátlanul megérkezett. mi a franc történt, hogy most meg kapásból 2 csomag is eltűnik??!
egyszerűen fel nem foghatom, hogy hogyan képzeli a magyar posta ilyen színvonalon a működést. baszódjanak meg. [/spoiler]

Moha

A posta elég érdekesen működik időnként. Nekem volt olyan csomagom, amit annak ellenére felbontottak és újraragasztottak (posta felíratos ragasztószalag volt rajta), hogy nem volt $50 feletti értékű, ráadásul "gift" megjelöléssel érkezett.
Nekem eddig kétszer tűnt el postán cuccom, mindkettő távolkeletről jött volna. Egyik esetben újrapostázták, másiknál meg visszakaptam a pénzt. Azóta mindig kérek biztosítást, ha távolkeletről rendelek (monjuk Japánból érkező csomaggal még nem volt baj, sem az USA-ból rendelt cuccokkal).

Én alig egy hónapja rendeltem angliából mangákat. Hétfőn feladták, szerdán itt volt. Csodálkoztam is, hogy ilyen gyorsan.
Nagy a gyanúm, hogy nem a központban vagy a vámnál tűnik el a csomag, hanem a kisebb, helyi elosztóból nyúlja le valaki...

Selmo

Mi annak idején Dune 2 és Civilization lázban égtünk. Buzgón gyakoroltuk is a számtech szakkörön. :D

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

[spoiler=mai rant]Ilyen egy rakás hulladékot, mint az OpenOffice 3.0.

Kívánom az alkotóinak na meg a tesztelőinek, hogy éles helyzetben is kelljen használniuk a programjukat.[/spoiler]

[spoiler=valaki hívja már az orvost hozzám]Na meg persze továbbra is szívből gyűlölök mindent, ami a PowerPointtal kapcsolatos.[/spoiler]
Failure is the default option

TurboK

Quote from: Moha on 2008-11-18, 13:25:16
Quote from: Kvikveg on 2008-11-18, 13:16:58
Errol a teknosos izerol van valami screenshot? Nem emlekszem ra.
Nem a Comenius Logo az?
Biztos az lehetett, mi is vettük. Sikerült beleprogramoznom a Freakazoid címdalát.

ja, a legnagyobb élményt nem is mondtam: monokróm monitorok...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Zsiga

Mindenkit ezzel a Comenius Logoval szopattak suliban? Tesóm is ezt tanulta, meg még sok ismerősöm, nekünk egyszer mutatta a számtech tanár hogy nézzétek gyerekek, másokat ezzel a szarral szívatnak. Nálunk Pascal volt.

hargharg

rofl

Nakedape

[spoiler= mai Rant ]óóóó hogy aza ************ , síp, síp, ********
pénteken is tratok egy biometria órát, reggel, ráadásul a múltheti anyagból, maire bess se tudok ülni máséra, szóval saját csoportom nincs, így csak lassan több órát tartok, mintha lenne..
aa fejem meg fáj, polók meg nem jönnek[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-11-18, 13:28:37
[spoiler=mai rant]kurva tetves magyar királyi posta, hol vannak már a csomagjaim?!

San Diego-ból okt17-én adtak föl 2 pólót légipostával. bőven 50$ alatt, szóval vámon se szabadna különösebben föltartaniuk.[/spoiler]

Ne ijesztgess! Épp most játszom a kedvenc "Basszuk el fizetésünk be nem tervezett dolgokra & tized idő alatt, mint ahogy terveztük" játékomat a közelgő karácsony álcájával (hatalmas kamu, nem igazán érdekel a karácsony). Nekem 2 cd és 2 könyv jön egyelőre, és ajánlom, hogy ne tűnjön el egyik csomag sem, különben Magyar Posta  :uzi: :morci: :comp:

Egyébként egy elektronikus kereskedelemmel foglalkozó szabvál tárgyon az előadó azt mondta, hogy ez a rendszer csak sok bizalommal tud működni (ezzel idáig tökéletesen egyetértek), de hogy manapság a bizalom ritka dolog, és például mennyire brutálisan nem bíznak az emberek a politikusokban és a rendőrségben. De a postásokban például nagyon! Mondom: mivan?!?!?! :he: :gyagya:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2008-11-18, 19:42:51
...
De a postásokban például nagyon! Mondom: mivan?!?!?! :he: :gyagya:
Hol el ez?!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Mi, külföldről rendelgető fiatalok, akik szívtuk már meg a posta csomaglenyúlásával, a társadalom viszonylag kis rétegét képviseljük.

Gondoljátok meg, a nyugdíjasoknak pl. mit jelent a "pénzes postás bácsi".
Failure is the default option

Kvikveg

Hat en belfoldre kuldtem es lenyultak, nem is egyszer.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

BME-s körímélben kaptam:

QuoteÜdv mindenkinek!

Nemrégiben felébredt bennem a vágy, hogy összegyűjtsem a BME animes hallgatóit. A vágyat hamarosan tett követte, és létrejött egy levelezőlista.

Szóval ha szereted az animet, és elhiszed, hogy lehetnek egyetemünkön mások is, akik szeretik, csatlakozz bátran A
Modern Vizuális Kultúrán Okuló MűEgyetemisták Társaságához! (aki látta a Genshikent, tudja, hogy ez a név ez előtt a remekmű előtt tiszteleg)

Hogy hogyan? Egyszerű: küldjetek egy mailt a psyocoach@hotmail.com - ra, vagy egyszerűen csak íratkozzatok fel a bmeanime@googlegroups.com levelező listára (http://groups.google.com/group/bmeanime)

Továbbá az újonnan elkészült fórum is igénybevehető és igénybeveendő:

http://s1.zetaboards.com/AMVKOMET/index/

Egyelőre nem történt semmi egetrengető, de ez érthető, hisz az ötlet alig két hetes, és a fórum is csak most lett kész, de hamarosan kezdődhetnek a sörözések/vetítések/akármi más. Persze fel is oszolhatunk ha nincs érdeklődés. De bízom -bízunk- benne, hogy van.

Üdvözlettel: Nagy Zoltán gépészmérnök hallgató, alias Tremor
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

A WTF topicban:  :wtf: He? Ez nagyon komoly.  :hopp: