Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kraivan

Quote from: Ramiz on 2011-05-05, 13:47:31

Kraivan, vagy te vagy az új Nolzi (= fórumtroll), vagy kúúúrvára nem vágod a szitut... Ugyanazt fejtegeted nagy komolysággal, hogy nem attól függ meg hogy az alkalmazott mér fagyizik, miközben mindenki más csak arról beszél, hogy egy szexi fiatal csajhoz 10x nagyobb eséllyel megy oda a legtöbb férfi (én biztos!), mint egy akárkihez.



amúgy meg 1600 GET!!! :D
Ez az érv szép és jó.

CSAK
- a mostani népességben sokkal magasabb a nők aránya. A leszbikusoké a nagyszámok térvénye alapján se túl magas
- a férfiak nem szeretnek fagylaltozni (ez ugyebár a Ranma sorozatban is benne volt. Nem férfias dolog sütit enni és fagyit enni, ezért mert át szándékosan női formába h szégyen nélkül tehesse) :D

De ez még mindig a vendégkör feltételezett természetéből adódik, nem a munkáéból.

Amúgy sztem elírta a tag.
"természetemből adódóan nőket keresek"-et akarhatott írni.

Nakedape

Quote from: Kraivan on 2011-05-05, 14:03:38

- a férfiak nem szeretnek fagylaltozni

há bántottalak én??????
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kraivan

Quote from: Nakedape on 2011-05-05, 14:08:57
Quote from: Kraivan on 2011-05-05, 14:03:38

- a férfiak nem szeretnek fagylaltozni

há bántottalak én??????
A zárójeles részt is kéretik elolvasni. :P

NLZ

Quote from: Ramiz on 2011-05-05, 13:47:31

Kraivan, vagy te vagy az új Nolzi (= fórumtroll), vagy kúúúrvára nem vágod a szitut... Ugyanazt fejtegeted nagy komolysággal, hogy nem attól függ meg hogy az alkalmazott mér fagyizik, miközben mindenki más csak arról beszél, hogy egy szexi fiatal csajhoz 10x nagyobb eséllyel megy oda a legtöbb férfi (én biztos!), mint egy akárkihez.



amúgy meg 1600 GET!!! :D
Nem értem ezt a hülyeséget. Ha jó csaj, megbámulod, aztán ott veszel fagyit, amelyiknek szimpatikusabb a kínálata.
[reserved]

Member

Quote from: Kraivan on 2011-05-05, 12:35:22
Oh...
Amúgy találtam egy hirdetést.
QuoteFagylaltárus munkakörbe keresnek kizárólag szakképzett vendéglátó eladó, illetve cukrász végzettséggel rendelkező munkavállalót határozott időre. A munka természetéből adódóan elsősorba hölgyek jelentkezését várják...
Természetéből adódóan...

wut?!  :confused:
Jelentsd az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál. Pont az ilyenekre vannak. A munkakör nem indokolja, hogy nők végezzék.

.Attila

#47915
Quote from: Kraivan on 2011-05-05, 12:35:22
...

Tegyük félre a logikai és elvi problémákat. Tehát hazudni kell.
Nekem pont az a bajom, hogy még annyi infom sem volt, hogy 5 mondatban hazudjak.
Egyszerűen el nem tudom képzelni, hogyan lehetett volna 5 mondatot írni, hát még 10-et.
Azon kívül, hogy nagy vonalakban elmondták a részlegnek a munkáját és hogy miről szól a pozíció, semmit nem lehetett tudni.
De lehet, hogy nekem nincs meg ehhez a kreativitásom, akkor valóban nem én vagyok megfelelő erre a munkára.

Quote from: Kraivan on 2011-05-05, 14:03:38
...

Erről a tánc jutott az eszembe.
Kiket néznek a férfiak? A nőket. Magyarázat szerintem nem szükséges.
Kiket néznek a nők? A nőket. Valamiért őket, igen. Irigységből vagy fene tudja miből, de a nők a nőket nézik. Ritkán azt a férfit, akivel a jól táncoló nő táncol.

Nakedape

mondjuk, ha hazudhatsz, akkor nincs azzal probléma, hogy nem tudod, a tényleges módot ;) marad az elvi ok, vagy a kreatív ok
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Nakedape on 2011-05-05, 18:12:14
mondjuk, ha hazudhatsz, akkor nincs azzal probléma, hogy nem tudod, a tényleges módot ;) marad az elvi ok, vagy a kreatív ok

Ezt most nemigazán értettem.

Nakedape

hát nem kell tudnod, hogy ténylegesen hol akadhat el egy folyamat, vagy hogy zajlik, ha írhatsz nem igazat. nem? tehát az adatkonvertálás akadt el, IT osztály hibázott stb.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Lehet. Lehet, hogy azt várták el, amire én nem gondoltam volna: hogy kamuzzak össze valami nagy blődséget, amiről nyilván fingom sem lehet.

Cloud

Útálom a túlórát. :uzi:



Moha

Quote from: Cloud on 2011-05-05, 22:16:22
Útálom a túlórát. :uzi:
Én is, mégis gyűjtöm. Van már 27, csak azt lenne jó tudni, mikor tudom lecsúsztatni... :P

.Attila

Quote from: Moha on 2011-05-06, 00:26:14
Quote from: Cloud on 2011-05-05, 22:16:22
Útálom a túlórát. :uzi:
Én is, mégis gyűjtöm. Van már 27, csak azt lenne jó tudni, mikor tudom lecsúsztatni... :P

Valakinek bilibe lóg a keze.

Darkstar

Quote from: Moha on 2011-05-06, 00:26:14
Quote from: Cloud on 2011-05-05, 22:16:22
Útálom a túlórát. :uzi:
Én is, mégis gyűjtöm. Van már 27, csak azt lenne jó tudni, mikor tudom lecsúsztatni... :P
Bízd a főnökre, mire a fizetést utalják, tuti lecsúszik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Moha on 2011-05-06, 00:26:14
Quote from: Cloud on 2011-05-05, 22:16:22
Útálom a túlórát. :uzi:
Én is, mégis gyűjtöm. Van már 27,

Feltételezem ez nem a májusi... tehát ha nem havi leosztásban mondod,
akkor ez lehet, hogy az eddigi egész éves? ha igen, akkor LOLSTFU,
nálam átl. kéthavonta gyűlik ennyi, néha egy hónap alatt is már megvan...
Pl. tegnap (pontosabban most már -előtt) is 11,5 órát dolgoztam, ha a
reggeli állásinterjút is hozzáadjuk, akkor 13 órát töltöttem munkával...
Ja és persze lecsúsztatás errefelé ismeretlen fogalom.
Szóval nekem ám hiába panaszkodsz :p

Cloud

Ok, nálam a túlóra azt jelenti hogy nem kötelező, de plusz pont a főnöknél ha maradsz, viszont nem fizetik, nem csúsztathatod, de nagyobb az esélye hogy fél év után kapsz jutalmat.(Egy havi fizetés, a sima fizetés mellé)

Kraivan

A törvénykönyv szerint a túlóra az, ami a meghatározott havi munkádon túl van (havi 180 óra jelenleg).
Létezik elvileg műszakpótlék (délután és esti)

Cloud olyan helyen dolgozik ahol +pont a főnöknél.

Vannak olyan helyek ahol nem fizetik meg, de ha önként nem maradsz akkor kereshetsz másik munkát.

De nem gond.
Jövőre nem kell fizetni a túlórát és csökken a szabadság.
Kivéve ha munkáltató vagy. Akkor több szabadságod lesz, és kevesebbet kell fizetned.
http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/kemenyedik__a_munka_vilaga/2217633/

Csak tudnám ezzel a lépéssel miért lesz jó a gazdaságnak?
Az államadósság nem csökken így, ellenben aki vállalkozik az többet kereshet, aki nem tud vállalkozni az meg veheti fel a szopóálarcot.

.Attila

Quote from: Kraivan on 2011-05-06, 14:52:10
Csak tudnám ezzel a lépéssel miért lesz jó a gazdaságnak?

Azt nem mondták, hogy jó lesz :hehe:

Évek óta panaszkodnak a kkv-k (jogosan), hogy a nagy cégek, multik rengeteg segítséget, kedvezményt kapnak amellett, hogy eleve a tőkeerejük miatt nehéz velük versenyezni.
Ezek az új törvények vagy rendeletek pedig sokat segítenek... a munkavállalók kárára.
Hogy a munkavállalókat mikor fogja valaki figyelembe venni... szerintem kb. soha, hacsak az EU nem szól be keményen egyszer. Sajnos itthon a munkavállalókat rabszolgának nézik.

Mondjuk ezek a törvények a multikat is segíteni fogja, így nem tudom, hogy mennyivel lesznek versenyképesebbek ettől a kkv-k. Lehet, csak arról van szó, hogy a vállalkozói rétegnek (amiben az összes politikus és ismerősei is benne vannak) akarnak még több pénzt tömni a zsebébe.

teraflare

Quote from: .Attila on 2011-05-06, 15:13:30
Lehet, csak arról van szó, hogy a vállalkozói rétegnek (amiben az összes politikus és ismerősei is benne vannak) akarnak még több pénzt tömni a zsebébe.
Ilyet a mi derék becsületes politikusaink soha nem tennének!  ::)

Kraivan

Quote from: teraflare on 2011-05-06, 17:01:59
Quote from: .Attila on 2011-05-06, 15:13:30
Lehet, csak arról van szó, hogy a vállalkozói rétegnek (amiben az összes politikus és ismerősei is benne vannak) akarnak még több pénzt tömni a zsebébe.
Ilyet a mi derék becsületes politikusaink soha nem tennének!  ::)
http://www.youtube.com/watch?v=rXozZ7JhTRs&t=1m9s

QuoteAzt nem mondták, hogy jó lesz
Valamivel csak sikerült beetetni a jó népet h 2/3od kaptak.

Zsiga

Már vagy egy hete megy folyamatosan a politizálás, lassan itt az ideje abbahagyni, nem gondoljátok?

Acchan

Quote from: Zsiga on 2011-05-06, 17:32:54
Már vagy egy hete megy folyamatosan a politizálás, lassan itt az ideje abbahagyni, nem gondoljátok?
Ez az: Member, karácsonyig egy szavad sem lehet, teljesült az óhajod.  :hehe:


Kraivan

Helyezzük át a dolgot egy politika topic-ba.

Vagy kiégünk ott vagy forradalmat indítunk!  :uzi:

Amúgy magához a politikához hülye vagyok, és nem is akarok érteni.
Nem nagyon hat meg h melyik celebet szavazzák meg főtolvajnak.

A gazdaságpolitika ellenben érdekel.

Sajnos...

Mert ha én is N' 3-400ezret keresnék akkor valszeg jobban izgatna az Artisjus-al való harcom amit saját zenekari projectem kivitelezéséért vívnék.


Zsiga

Quote from: Kraivan on 2011-05-06, 18:25:39
Helyezzük át a dolgot egy politika topic-ba.
Nincs politika-topic, az egész fórumon tilos a politika.

.Attila

Quote from: Zsiga on 2011-05-06, 17:32:54
Már vagy egy hete megy folyamatosan a politizálás, lassan itt az ideje abbahagyni, nem gondoljátok?

Ha egy hete megy, akkor már minek? :__devil:

Cloud

Igazából én nem mertem szólni emiatt, mert a végén még meglincseltetek volna.  ^^"

Kraivan

Annyira nem lincseltünk volna.

Csak megkezdőtött volna h a "politikai nyomorunk ellen a tipikus magyar struccpolitika-védelemmel reagáltatok, és emiatt van ez a nemzet ott ahol most, és tart még tovább ezen az úton" flamewar.


Darkstar

Szerintem ez még inkább gazdpol volt, eltekintve némi kiszólogatástól (ami mondjuk a vége felé sűrűsödött). De abban is van valami, amit Zsiga mond, szóval akkor party over. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん