Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Cobra

Aki "asztalosként" keres 7-800e-t, az már nem maga dolgozik, vagy legalábbis van jópár beosztottja és egy jól bejáratott vállalkozása. Va negy ismerősöm, aki asztalos (25 éves) és nem könnyű munkát találnia (bár hozzáteszem, hogy kicsit problémás a gyerek, mert csak extrább munkákat akar elvállalni, az meg ugye nem nagyon van, főleg úgy, hogy nem nagyon van mit felmutatnia).
Ahol könnyű elhelyezkedni, ha tudsz rendesen dolgozni, az a villanyszerelés és autóvillamosság. Igaz kezdésnek biztos nem adnak jó fizetést, de ha valaki már önállóan tud dolgozni és jól is végzi a munkát, akkor annak mindíg lesz mit csinálnia.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Nálunk a belsőégésű motorokat általánosban tanították a Technika
tárgy keretében :)

Próféta

BME - VIK - műszaki informatika

Az ATP magas labda, nem csapom le; de még emlékszem, hogy a NADP a nikotinamid-adenin(adenozin?)-dinukleotid-foszfát jele, és protont (H+) szállít :)

Szerintem amúgy nem a biosz-technika vonulaton kéne a legnagyobbat reformálni, hanem mondjuk a törin, de ezt csak azért mondom, mert egyrészt elég kemény tanárunk volt, másrészt hülye reál érdeklődésű vagyok, aki nem élvezte, hogy tudni kellett az I. világháború összes csatáját év-hónap-nap + kik harcoltak + kábé hány harckocsi és gyalogos + ki győzött formában, mert az ilyesmit a doga után 2 nappal természetesen elfelejtem, az életem hátralévő részére még csak emlékfoszlányt se hagy, szóval semmi értelme nem volt x napig ezt magolni, meg a polcon a lexikon úgyis mindig jobban fogja tudni. A kieső időbe be lehetne valami hasznosat nyomni, mondjuk állampolgári ismeretek, vagy technika (abból nekünk csak ált. isk alatt volt, origami + fűrészelés), vagy ilyesmi.


Manitu

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-06-08, 00:59:46
Egy asztalos annyit keresne? Nekem kicsit soknak tűnik... Ha valami újgazdag
megrendeléseit csinálja, akkor lehet, de sztem ez csak ritka eset.
Ha nem, megyek asztalosnak :D
Simán! Csináltattál már méretre szabott bútort? Horribilis összegeket elkérnek érte.


kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2007-06-08, 01:23:06
Szerintem amúgy nem a biosz-technika vonulaton kéne a legnagyobbat reformálni, hanem mondjuk a törin, de ezt csak azért mondom, mert egyrészt elég kemény tanárunk volt, másrészt hülye reál érdeklődésű vagyok, aki nem élvezte, hogy tudni kellett az I. világháború összes csatáját év-hónap-nap + kik harcoltak + kábé hány harckocsi és gyalogos + ki győzött formában, mert az ilyesmit a doga után 2 nappal természetesen elfelejtem, az életem hátralévő részére még csak emlékfoszlányt se hagy, szóval semmi értelme nem volt x napig ezt magolni, meg a polcon a lexikon úgyis mindig jobban fogja tudni. A kieső időbe be lehetne valami hasznosat nyomni, mondjuk állampolgári ismeretek, vagy technika (abból nekünk csak ált. isk alatt volt, origami + fűrészelés), vagy ilyesmi.

A törit illetően nem értek egyet; aki nem ismeri a múltat (az összefüggésekre gondolok elsősorban, a csaták + hány harckocsi és gyalogos tényleg csak egy war-otakunak érdekes), az gyökértelen és irányítható (pátosz, fanfárok, üstdob).
Állampolgári ismeretek, médiaismeret és hasonlók most is vannak tudtommal, hogy a diákok úgymond eligazodjanak a modern világban, de a gyakorlatban nem érdekli őket (ahogy semmi más sem).
A technika tényleg fontos lenne, az azért elvárható, hogy egy felnőtt férfi meg tudjon szerelni egy csöpögő csapot vagy ne essen kétségbe, ha egy képkeretet kell felszerelni a falra.
Nálunk is általánosban volt, harmadikban hajtogattunk papírrepülőt...
Failure is the default option

Darkstar

Én is mindíg a törit szoktam kiemelni ilyen jellegű példálozásnál. Egy bizonyos szintig valóban fontos, de amit nálunk műveltek (pl kétóránként évszámszámonkérés...), az már túlzás és felesleges. Az anyag ilyen jellegű "mélységén" kéne csiszolni. Sokat. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Kezdjük azzal, hogy a tanárképzésen kellene változtatni, addig a többi csak falrahányt borsó. ::)

Quotepeterifi: szia te az ftp hogy kell beálitnai?
Jun 06, 07 - 01:50 PM
QuoteCsondor: mi kell az FTP-hez be írni?
Jun 07, 07 - 02:45 PM
Quotemaximo: Yoo all. Bocs hogy itt kérdem de it kedvesebek az emberek :) "The Law of Ueki" van ftpn? :D
un 07, 07 - 11:49 PM

Néha komolyan elgondolkodom rajta, hogy be kéne zárni a shoutboxot. :ejj:

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Ugyan már, ilyen apróságokon felhúzni magad...
voltak már ennél cifrábbak is :angyali:

Nakedape

elte ttk biológusizé :whoah:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

sirtomi

#9369
Szükséglenne sok szakmunkásra, de nem fizetik meg.
Egy jó asztalos tényleg baromi sokat keres, de általában egy műhelyben van egy vezető és néhány beosztott. A főnök megkapja ezt az összeget, de az igazi szakmunkások nagyon keveset keresnek és baromi sokat dolgoznak. Szóval nincsenek megfizetve, ugyanúgy mint mondjuk a kőművesek, ott is csak a brigádvezető az aki jól keres a többi hiába ugyanolyan jó szakember nem keres annyit, így megy hétvégenként maszekolni.

Szerk: Látom Cobra már leírta ugyanezt :)

Solid Snake

Quote from: Selmo on 2007-06-08, 03:14:04
Kezdjük azzal, hogy a tanárképzésen kellene változtatni, addig a többi csak falrahányt borsó. ::)

Let them watch GTO?  :szemuveges:

Dreamcleaver

Quote from: Solid Snake on 2007-06-07, 21:15:06
*Frissen elballagott, 2007 szeptemberétől ME-GÉK mérnök informatikus szak :whoah:

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-07, 13:00:10
(Szép Magyar Nyelvért Emlékdíj Első Fokozata a Pálmaágakkal és Csillaggal kitüntetést érdemlünk a "lolni" ige bevezetéséért.)

Ragozzunk.

Én lolok
Te lolsz
Ő lolik
Mi lolunk
Ti loltok
Ők lolnak

Ti megloltattátok őket.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zsiga

SZIE-MKK agrármérnök-állatbiotechnológus.
Gyertek ti is diplomás parasztnak, jön a globális felmelegedés meg az atomháború, jól jöhet még ha tudsz magadnak árpát meg komlót termeszteni... :D

Tycho

Zsiga, te ilyen állatbioterikus-agrárértelmiségi leszel, vagy csak troll?  :wtf:

Zsiga

Quote from: Tycho on 2007-06-08, 15:30:09
Zsiga, te ilyen állatbioterikus-agrárértelmiségi leszel, vagy csak troll?  :wtf:
Troll az már vagyok :muhahah:, de tényleg általános állattenyésztés és állatbiotechnológia a szakirányom. Az hogy melyiket fogom elvégezni már egy másik kérdés... :D

sirtomi

Inszeminátor nem akarsz lenni? :D

kikuchiyo

Quote from: sirtomi on 2007-06-08, 16:01:32
Inszeminátor nem akarsz lenni? :D

Ja, az jó szakma, magyarul úgy hívják, hogy l*f*szbetevő :)
Failure is the default option

Zsiga

#9377
Quote from: sirtomi on 2007-06-08, 16:01:32
Inszeminátor nem akarsz lenni? :D
Kösz nem, végignézni is épp elég volt. :D

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-08, 16:14:29
Ja, az jó szakma, magyarul úgy hívják, hogy l*f*szbetevő :)
Nem egészen, f*szra nincs szükség, és l*-ra se feltétlenül. :)

sirtomi

Nekem még csak mesélték, de egyszer megnézném azért :D

Member

Már látom Zsigát, ahogyan falun a földúton vezeti a traktort... Meg néha fényképezget meg oktatja a helybelieket arra, hogyan keresztezhetnék a tehenet a libával. :rotfl:

Biológán mi a tanárnő életútját tanultuk hihetetlen részletességgel. Nem is csoda, hogy gimiben utána szívtam, ahol csak lehet.

Baggio

szerintem azért nem nagyon lehet nagy váltaztatásokat csinálni a gimis tantervben, mert akkor mindent ki kéne venni belőle :D merthogy x-nek a biológia fontos, y-nak a matek, z-nek meg a töri. általánosan semmit se lehet leredukálni, mert ahoz túl sokféle gyerek jár egy átlagos osztályba. Amúgy meg belefér azokat megtanulni, majd egyetemen mindeni szakosodik ahova akar (mondjuk ott is jön a csomó felesleges baromság, mint pl nálunk orvosin tanitottak elsőben statisztikát  :wtf:)

Én

Baggio leírta amit akartam. Ha xy-nak nem fontos a biosz vagy töri, akkor annyit azért megtehet, hogy 2-esre megtanulja, tán még okosabb is lesz :)
Én inkább azt tartom viccesnek, hogy egy olyan szakmához is jól kell érettségizned pl magyarból v töriből, ahhol nem lesz rá semmi szükséged...

sirtomi

Quote from: Én on 2007-06-08, 16:36:17
Baggio leírta amit akartam. Ha xy-nak nem fontos a biosz vagy töri, akkor annyit azért megtehet, hogy 2-esre megtanulja, tán még okosabb is lesz :)
Én inkább azt tartom viccesnek, hogy egy olyan szakmához is jól kell érettségizned pl magyarból v töriből, ahhol nem lesz rá semmi szükséged...
De legalább tudsz majd értelemsen beszélni és nem nézel teljesen hülyén ha valami könyvről beszél valaki  :haha:

Manitu

Quote from: Én on 2007-06-08, 16:36:17
Én inkább azt tartom viccesnek, hogy egy olyan szakmához is jól kell érettségizned pl magyarból v töriből, ahhol nem lesz rá semmi szükséged...
Fene tudja, én nem szeretnék egy olyan országban élni, ahol az alapműveltség a béka segge alatt van. Elég sokkoló volt az a video, amikor a megkérdezettek nagyrészének gőze sem volt róla, hogy mit ünneplünk márc. 15.-én, vagy hogy mi az a Nemzeti dal. Valószínűleg az ő szakmájukhoz sem kellett a töri meg a magyar, de azért mégiscsak van egy minimum szvsz, amit illik tudni.


Selmo

:tezsvir: Pontosan. Továbbá, ha általánosban minőséget és nem mennyiséget tanítanának, akkor nem lenne ennyi ostoba, hülye, beképzelt, tudatlan marha ebben az országban.

A tökéletesség unalmas.

Gregory

Egy bizonyos szinten egyetértek a tanulással, de némely dolgokba nem kéne annyira belefolyni szvsz mint amennyire a mai középiskolai oktatás teszi, így végül lehet, h pont azt fogja elérni, h bemagolja az ember, aztán elfelejti a dolgozat után, mert a következő dolgozatra megint egy nagy adag leckét kell megtanulni + még hajlamos megutálni is az ember.


Quote from: Selmo on 2007-06-08, 16:50:46
:tezsvir: Pontosan. Továbbá, ha általánosban minőséget és nem mennyiséget tanítanának, akkor nem lenne ennyi ostoba, hülye, beképzelt, tudatlan marha ebben az országban.
:tezsvir:

.Attila

Quote from: Manitu on 2007-06-08, 16:45:03
15.-én

15-én.

Én nem azt mondtam, hogy egyáltalán nincs szükség biológiára. Sőt, nagyon is szükség van rá, csak nem igazán azokra, amiket most tanítanak, ill. amiket nekem korábban tanítottak.

sirtomi

Középiskolában nekem nem is volt biológia órám, földrajz is csak egy évig :)

.Attila

Quote from: sirtomi on 2007-06-08, 17:00:17
Középiskolában nekem nem is volt biológia órám, földrajz is csak egy évig :)

:wtf:

Zsiga

Én egy elég elit középsuliba jártam, de még így is úgy érzem utólag visszagondolva hogy simán kell(ene) annyit tudnia minden embernek ami ott a kettes szint volt. Nem azt mondom hogy kitűnőnek kell lenni gimnáziumban, én is kettes-hármas voltam történelemből meg magyarból (hozzáteszem halkan hogy elsősorban azért mert utált mindkét tanár...), de az a szint tényleg alapműveltség.
Egy érettségire kényelmesen fel lehet készülni 1-2 nap alatt tárgyanként, nekem ne mondja senki hogy az sok. Illetve mondja csak nyugodtan, csak aztán nehogy meglepődjön az egyetemen amikor az első zh-időszakban lesz egy hete annyi anyagra amit a gimiben 4 év alatt összesen tanult...

.Attila: Szerintem meg integrálásra meg deriválásra nincs szükség. Meg hőtani, elektromosságtani, optikai számításokra. Meg egy elvetemültebb példa: Mért kellett nekem gimnáziumban biológia-kémia faktosként megtanulnom fizikából hogy hogyan működnek az atomreaktorok? (Ja és nem ám annyiról volt szó hogy fogjuk az uránt, berakjuk a reaktorba meg engedünk rá vizet és lőn áram, hanem részletesen ismerni kellett az urándúsítás folyamatát, az általánosan elterjedt reaktortípusok működési elvét, előnyeit/hátrányait, az U235 és U238 hasadási sort, stb...)
Ettől függetlenül élveztem, mert mindigis érdekeltek a ilyen dolgok, és szerintem nem vált a hátrányomra hogy megtanultam ilyeneket is. Ki tudja, hátha egyszer atomreaktort kell építenem... :D Gondolom te se haltál bele hogy megtanultad mi az az ATP. És ha esetleg érdekel majd valami biológiai téma a jövőben, szükséged lesz az ilyen alapokra hogy megértsd. Lehet hogy nem tűnt fel a gimiben, de a biológia még jobban az összefüggésekre épül mint mondjuk a történelem... ;)