Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

thrall

én infó szakon cvoltam, és programozás néven neteztem :D

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-06-10, 18:21:31
Azért mert te pestre jártál suliba, nem kéne országosan általánosítani. ;)
Tévedsz, az ELTE progmatot leszámítva sose jártam BP-n suliba. ;) Nyolcadikig egy tízezres kisvárosban jártam suliba, gimnáziumba meg Kecskemétre.

kisvirag

hát, azért ez a pesten jobbak a fizetések és a jobb tanárok ezért ott maradnak, azért úgy gondolom, kicsit erős. egyrészt nem csak Pesten van tanárképzés, tehát max a Pesten végzett tanárokra lehet ez igaz, akik csak kis töredékét adják az egésznek, a kisebb, kevésbé elitebb iskolák meg ott is ugyanolyanok, mint bármelyik vidéki gimi. több iskola van ott, mint másutt, ez tény, így nagyobb valószínűséggel fordulhatnak elő jobb tanárok. (egyébként abban sem vagyok biztos,hogy ott olyan sokkal jobbak lennének a tanári fizetések, hiszen mindenütt a közalkalmazotti bérezés vonatkozik rájuk.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

.Attila

Quote from: thrall on 2007-06-10, 18:11:58
Nagy kérdése az életnek: a Cool tv miért használja a bemutatóknál a Nightwish számait, és miért pont mondjuk a Laptop DJ-nél rakják be? (csak azért kérdem, mert amint látom nemsok dologról tud folyni itt a társalgás, cask az oktatási vitákról :D )

Volt, hogy asszem a Viasat egyik műsorajánlója alatt hallottam Chrono Cross zenét. Eléggé meglepett.



Suli téma: jelentem, feladtam. Már 4x elmagyaráztam, amit akartam, lehetőleg különféle módon, nem sikerült átadni, mit akarok mondani. Bár van, aki megértette. Halott a téma, szerintem fejezzük be.
Nálam szinte semmilyen felvilágosítás nem volt általánosban. Egy óra lett volna rá, osztályfőnök láthatóan csak azért csinálta, mert muszáj. Asszem 13 éves lehettem, ennek már olyan kornak kéne lennie, amikor a gyerek már tisztában van pár dologgal. Én azt kérdeztem, mi az a menstruáció. Nem kaptam rá választ. Minden, amit tudok, magam olvastam össze innen-onnan.
Ja, és pesti vagyok.
Középiskolában a szexualitással kapcsolatban csak egy felvilágosítás volt: hererák gyanúja esetén hogyan kell megvizsgálni a heréket, videóval! Mindamellett, hogy a lányok tájékoztatását akkor szívesebben néztem volna (bár nem valószínű, hogy "jobban" jártam volna vele...), de ez kb. az, amire én gondoltam. De nem csak hererák létezik a világon.
A legjobb viszont a kábítószeres tájékoztatás volt középsuliban. Ex-drogos, most önkéntesen drogosoknak segít, tartotta az előadást, igen érdekes infokat adva.

Solid Snake

#9484
Quote from: .Attila on 2007-06-10, 19:16:28
Középiskolában a szexualitással kapcsolatban csak egy felvilágosítás volt: hererák gyanúja esetén hogyan kell megvizsgálni a heréket, videóval!

Olyan nekünk is volt.  :muhahah:
A poén az volt, hogy a lányoknak is kötelező volt megnézniük, pedig nekik aztán végképpen semmi közük nincsen hozzá.

thrall

mi ezt általánosba láttuk (na akkor röhögött mindenki)

Baggio

nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem az általános iskolai felvilágosítás szerves része volt a Honfoglalás cimű mestermű kötelező megtekintése. Elvörösödve röhögtünk, amikor Franco N. a tóban uszkált a csajjal. Milyen jó is, hogy életünk első erotikus filmjét (bár lehet nem mindenkinek volt az első) pont a sulival volt kötelező megnézni  :lol:

Selmo

Ne is mondd... az a... izééé [censored] :ejj:

A tökéletesség unalmas.

kisvirag

mondjuk erről a van e felvilágosítás a suliban azért is vicces beszélni, mivel az itt erről beszélők többsége már sokadéves egyetemista, és a dolgok változnak :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Ideje lenne oviban elkezdeni... :rolleyes:

.Attila

Quote from: Solid Snake on 2007-06-10, 19:20:46
A poén az volt, hogy a lányoknak is kötelező volt megnézniük, pedig nekik aztán végképpen semmi közük nincsen hozzá.

Nálunk nem mutatták meg nekik, asszem. Külön választották a fiúkat-lányokat, úgyhogy nem tudom, mit láttak.
Egyébként nagyon is sok közük lehet hozzá a lányoknak, ugyanis aktus közben ők is tapogathatják a célterületet, és észrevehetik, ha vmi gond van.

kikuchiyo

Quote from: Baggio on 2007-06-10, 19:53:25
nem tudom ti hogy vagytok vele, de szerintem az általános iskolai felvilágosítás szerves része volt a Honfoglalás cimű mestermű kötelező megtekintése. Elvörösödve röhögtünk, amikor Franco N. a tóban uszkált a csajjal. Milyen jó is, hogy életünk első erotikus filmjét (bár lehet nem mindenkinek volt az első) pont a sulival volt kötelező megnézni  :lol:

Ájj... nekünk a Rómeó és Júlia valamelyik filmváltozata szolgálta ezt a célt. Férfis*gg, premier plánban.
Failure is the default option

Cobra

Forma 1-et néztétek? Érdekes verseny volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Solid Snake

Quote from: .Attila on 2007-06-10, 20:53:14
Egyébként nagyon is sok közük lehet hozzá a lányoknak, ugyanis aktus közben ők is tapogathatják a célterületet, és észrevehetik, ha vmi gond van.

Mert majd aktus közben pont arra fognak koncentrálni, hogy a partnerük vajon hererákos-e.  :lul:

Member

Ha már a herefilmeknél tartunk, nálunk is mást-mást láttak az eltérő kronoszómájúak, ám volt egy kérdés, ami mindkét helyen elhangzott: Ha egy csaj mellbevágnak körömmel, az rákot okoz-e? A válasz éppen a két pólus volt, nekünk azt mondták, hogy semmi esetre sem, a lányoknák az hangzott el, hogy állítsák le a hülyébb fiúkat, mert elfajzhat. :eek:
Quote from: Solid Snake on 2007-06-10, 22:05:49
Mert majd aktus közben pont arra fognak koncentrálni, hogy a partnerük vajon hererákos-e.  :lul:
Ha találnak 1 harmadik csomót a kettő között, akkor az felsérti talán...

Zsiga

Ja. Kubica esése után már kezdtem tervezgetni az új aláírásomat, de szerencsére egyben van. Meg a 4 SC, meg a black flag-ek, meg Sato, meg... Na, tényleg érdekes volt. :)

Baggio

uhhh Sato eléggé kemény volt... megelőzni Alonsót...nem kis ünneplés lesz ma a japszeknél

.Attila

Quote from: Solid Snake on 2007-06-10, 22:05:49
Quote from: .Attila on 2007-06-10, 20:53:14
Egyébként nagyon is sok közük lehet hozzá a lányoknak, ugyanis aktus közben ők is tapogathatják a célterületet, és észrevehetik, ha vmi gond van.

Mert majd aktus közben pont arra fognak koncentrálni, hogy a partnerük vajon hererákos-e.  :lul:

Lehet, hogy kicsit hülyén hangzik, de a lány néha (nem kell mindig) így ellenőrizheti, ha akarja. Lehet nem feltűnően is csinálni.

Én

Jah,  :cool: volt ma a Forma 1, bár a srácok az autóban jobban szerethetik a nyugisabb meneteket :D

Baggio

Quote from: Én on 2007-06-10, 22:11:26
Jah,  :cool: volt ma a Forma 1, bár a srácok az autóban jobban szerethetik a nyugisabb meneteket :D
az biztos. Ha Palik közvetített volna, a futam végére tuti mindenki süketen állt volna fel a TV elől, annyit ordított volna

Kuroi Tenshi

Quote from: kisvirag on 2007-06-10, 17:05:04
azt azért igy megkérdezném, hogy hogy jöttök ti ahhoz, hogy arról vitatkozzatok, mit kellene közép általános vagy bármilyen iskolában tanítani, mikor sem pedagógiai, sem pszichológiai, sem az adott szaktárgyban megfelelő rálátásotok és ismeretetek nincs?
:rotfl: Ezt komolyan gondoltad?
Erre mindig az a féleszű jut eszembe, aki ezt az egész "ne bántsuk a gyerekeket,
mert az árt a jellemfejlődésüknek és torzítja személyiségüket, blabla"-t kitalálta. Fel
is nevelte így a fiát, aki egy bunkó paraszt lett, többször megverte, drogozott, majd
öngyilkos lett. Hallgassunk csak a profikra :)
Amint bejön az emberi tényező, már nincs egyetlen jó megoldás, egyetlen jó módszer.

Ami ezt az előző failoldalas kis vitát illeti: kissé elavult a tananyag, néhol elég hiányos,
meg a rendszerrel is vannak gondok, de: sztem kell az, hogy mindenki mindenből kicsit
lásson, és legalább néhány összefüggést értsen. Miért, sztetek jobb lenne, ha nem
tanítanának legalább egy kis alap kémiát, biológiát? Ha az emberek nem tanulnák meg,
hogy pl a tökéletlen égéstől CO lesz, ami a hemoglobinhoz kötődve a vér oxigénszál-
lítását akadályozza - tehát tisztíttassuk ki a kéményt, stb. Vagy ott van a fizika is,
mégis hány embert csap agyon az áram - és akkor mi lenne, ha nem tanítanák. Stb.

Member

Pont arról volt szó, hogy a mértékük nem stimmel, ha jól emlékszem. Amiket most említettél, azok az alapok alapjai.

Tycho

Jó utat Raggie és Ramiz!!!  :jee: :lazza:(ha még olvassátok előtte a fórumot)

Zsiga

Quote from: Tycho on 2007-06-10, 23:22:32
Jó utat Raggie és Ramiz!!!  :jee: :lazza:(ha még olvassátok előtte a fórumot)
Jaja, GL&HF. :smile:
(Késik szinte az összes gép Ferihegyen, úgy készüljetek.)

kikuchiyo

#9504
Quote from: Zsiga on 2007-06-10, 23:30:27
Quote from: Tycho on 2007-06-10, 23:22:32
Jó utat Raggie és Ramiz!!!  :jee: :lazza:(ha még olvassátok előtte a fórumot)
Jaja, GL&HF. :smile:
(Késik szinte az összes gép Ferihegyen, úgy készüljetek.)

Vajon ki miatt? :D
"Elnézést kérünk, de a szükségessé vált egyes utasok újbóli átvizsgálása. Kérjük, hogy B. A. szíveskedjen a testüregi motozóba fáradni!"
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-10, 23:49:34
Vajon ki miatt? :D
"Elnézést kérünk, de a szükségessé vált egyes utasok újbóli átvizsgálása. Kérjük, hogy B. A. szíveskedjen a testüregi motozóba fáradni!"
:lul:
Tesóm gépe elvileg 23.55-kor szállna le, két órával ezelőtt már két óra késést írtak rá...

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-10, 23:49:34
"Elnézést kérünk, de a szükségessé vált egyes utasok újbóli átvizsgálása. Kérjük, hogy B. A. szíveskedjen a testüregi motozóba fáradni!"
Quote from: Zsiga on 2007-06-10, 23:30:27
Jaja, GL&HF. :smile:
Így már jobb a sorrend :D
GL&HF :D

Próféta

Ööö GL&HF, whatever that means.  :3x3: :D
Ja és: a bicska a bőröndben legyen, ne a kézitáskában; idegenektől ne fogadjatok el prímszámot; végül ha működik valamelyik anonym proxy vagy mi, élménybeszámolót kérünk!

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-06-11, 00:34:43
Ööö GL&HF, whatever that means.  :3x3: :D
Ja és: a bicska a bőröndben legyen, ne a kézitáskában; idegenektől ne fogadjatok el prímszámot; végül ha működik valamelyik anonym proxy vagy mi, élménybeszámolót kérünk!
& POST YOUR CP :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2007-06-11, 00:34:43
Ööö GL&HF, whatever that means.  :3x3: :D
[spoiler]Good Luck & Have Fun! :)[/spoiler]