Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

minuszmiki

Quote from: Damnatus on 2008-01-15, 19:55:45
Lehet, hogy nem voltak eléggé megfizetve ;)
De abból, amit WS ír, az derül ki, hogy még azért se nagyon dologztak meg. ;)

Gregory

Quote from: White SeeD on 2008-01-15, 19:49:23
Én barom valamiért feltételeztem, hogy egy ECLD bizonyítvánnyal rendelkező egyén meg tud írni egy gagyi levelt wordben. Még csak nem is kell megformázni vagy valami. De nem, nem tudják hogyan kell.... Még is akkor miaf*szra kaptak bizonyítványt?! :confused: :eek:
Egyik ismerősöm is átment, attól függetlenül, hogy egy fájlt nem bír átmásolni magától.

btw: lassan már egy hete nem tudok rendesen aludni, olyan 2 óránként felébredek, fél órát forgolódok, majd megint visszaalszok, és ez megy x órán keresztül, és lövésem sincs, h mitől lhet  :ejj:

Kvikveg

Quote from: minuszmiki on 2008-01-15, 19:56:57
Quote from: Damnatus on 2008-01-15, 19:55:45
Lehet, hogy nem voltak eléggé megfizetve ;)
De abból, amit WS ír, az derül ki, hogy még azért se nagyon dologztak meg. ;)
Mondjuk ez a munkaido ettol eddig, es nincs bent egyik sem, ez azert erdekes. ?!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

Quote from: Gregory on 2008-01-15, 20:03:51
Quote from: White SeeD on 2008-01-15, 19:49:23
Én barom valamiért feltételeztem, hogy egy ECLD bizonyítvánnyal rendelkező egyén meg tud írni egy gagyi levelt wordben. Még csak nem is kell megformázni vagy valami. De nem, nem tudják hogyan kell.... Még is akkor miaf*szra kaptak bizonyítványt?! :confused: :eek:
Egyik ismerősöm is átment, attól függetlenül, hogy egy fájlt nem bír átmásolni magától.

btw: lassan már egy hete nem tudok rendesen aludni, olyan 2 óránként felébredek, fél órát forgolódok, majd megint visszaalszok, és ez megy x órán keresztül, és lövésem sincs, h mitől lhet  :ejj:

vedd ki a tampont a seggedből :D

Kvikveg

Quote from: chilip on 2008-01-15, 20:04:53
...
vedd ki a tampont a seggedből :D
:lul:
(Valami hasonlon gondolkodtam eppen en is. XD)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fubenalvo

...a 25 év alatti láblógatókhoz annyit hozzáfűzök hogy ma nem volt sok melónk, de ha van mit csinálni akkor nem volt még rá példa hogy a pucumat vertem a gépem mögött elbújva. xD

Damnatus

Quote from: Gregory on 2008-01-15, 20:03:51
btw: lassan már egy hete nem tudok rendesen aludni, olyan 2 óránként felébredek, fél órát forgolódok, majd megint visszaalszok, és ez megy x órán keresztül, és lövésem sincs, h mitől lhet  :ejj:
Mert nem haladtál a felkészüléssel a szigorlatra, és stresszelsz, és lelkiismeretfurdalásod van? :D

Fubenalvo

legjobb altató 2 sör és elkezdeni vízszintes helyzetben TVzni. másnap délíg a kutya se ébreszthet fel! :D

Zsiga

WS : Megkérdezhetem hogy pontosan milyen munkakörben dolgoztak, és mennyi volt a havi nettójuk? Illetve hogy helyileg hol?

Én

PROTIP: ECDL vizsgán úgy puskázol ahogy nem szégyellsz, + ha 4-szer megbuksz akkor is vizsgázhatsz 5-ödjére is

White SeeD

Akkor munkakör:
Adminisztrátori, üzletkötői tevékenység szolgáltatás közvetítésben. Elsősorban hitel, biztosítás, ingatlan, építés, egyéb szolgáltatások.
Konkrétan miről van szó: Újságban, szórólapon, tv-ben vagy ahol akarod reklámozod magad hogy igen, ezt csinálom, jöjjenek ide és megoldjuk minden gondját. Főleg hitelesek jönnek hozzánk. Hiába a jó banki rendszer magyarországon, az emberek 70%-a sz*rul vesz föl hitelt a lehető legpocsékabb kondiciókkal. (De tényleg, nem bírom megérteni, hogy hogyan vehet fel bárki hitelt évi 400-500% os kamatra :confused: És ezt bank adja, nem a skinhed az utcasarokról.)
Lényeg, hogy pl az üzletkötőnek annyit kell tennie hogy bejön az ügyfél az irodába (nem, mi nem megyünk sehova, brokernet sux), leül szépen előadja mi a baja, az alkalmazott végighallgatja, szépen és bizalomgerjesztően mosolyog (nem árt ha tud pár banki kondiciót), fogja az általam készített 2db A4-es lapméretű adatlapot, amit szépen kitölt. Baloldalt beírtam hogy mit kell, jobboldalra beírja az adatot. És ilyen kemény adatok kellenek mint név, telszám, lakcím. Nah, tőlük már ez a 3 sor sem volt tökéletes az anyagok 30%-ánál.. Pedig nemhiszem hogy ez oylan nehéz feladat lenne. Miután kitöltött MINDEN mezőt (amire az esetek 80%ában nem került sor) mond pár biztató szót és elküldi. Persze itt jön be a tudás, érdemes megnézni pár banki kondiciót, és a dokumentumlistát, amit ÉN előre elkészítettem neki, csak el kéne olvasni és azt a pár oldalt megjegyezni. Ha ezt tudja akkod adott esetben már tudja is mondani hogy reménytelen, vagy megy, esetleg határeset. Pár hét után már tudja is nyomban mondani hogy igen kérem, kell bankszámla, szem okmány ésatöbbi. Ennyi. Itt véget is ér a munkája. És persze elmondja hogy még mivel foglalkozunk, esetleg sokalja a biztosítást, lecseréljük. jogi gondjai vannak?Megnézzük mit tehetünk. De ezt nem ő teszi, hanem szépen megadja az én számomat neki, és én innen továbbcsinálom. De ekkor is megkapja a jutalékát, ami a haszon 50%-a!!! Azért hogy kitölt 2 lapot, és összeszed 4-5 papírt...
Adminisztrátor feladata a bejövő anyagok begyűjtése, az üzletkötők rugdalása, hogy hol az anyag és banki papírok kitöltése, ami nagyon nehéz, hiszen ilyeneket kell beírni mint név, lakcím, telszám... Kemény meló mi?
Ez pesrze csak az alirodákra vonatkozik. nálunk a főirodánál folyik a rendes munka, ide folyik be minden anyag, mi dolgozzuk fel, hozzuk rendbe amit az alirodák b*sztak megcsinálni.
A fizetés:
Adminisztrátoroknak minimálbér, + minden ügyletből 10%
Üzletkötőknek meg a már említett 50%
DE mi (a főiroda) adjuk a technológiát, az eszközöket, az irodát is mi fizetjük. Nálunk fénymásolnak, a nevünkön futnak az anyagok.
Kezdetben a hirdetést is finanszírozzuk.
A díjazásunk személyi kölcsönre úgy 10% de max 45.000Ft
Jelzálognál a felvett hitelösszeg 2-4%-a összegtől függően.
Pl van egy házvásárlásod. 10 M ft hitel kell. Azért  üzletkötő 3%ot szokott elkérni. Mondjuk 300K-t elkér munkadíjjnak, abból 150K az övé, azért mert kitöltött 2 lapot. És ő ezen az ügyön max 1-2 órát dolgozott.
Ha ez valaki kevesli az bekaphatja :D


Lényeg, akit érdekel a dolog, az jelentkezzen, és meglátjuk hogysmint menne a dolog.
a hely nemigazán számít. Ha van egy hely ahol tudsz fogadni embereket, ahol meghalgatd mit akarnak, kitöltöd a lapot amit kapsz, elküldöd nekem, megnézem mit tehetek, ha mehet mehet, ha nem 30 percet elvesztegettél az életedből, ha megy egy ügyel minimum 10K-t keresel, de akár többszázezret is.
Ennél a munkánál az keres aki dolgozik, de mint üzletkötő, még senkit nem láttam még megszakadni :smile: A munkaidőt saját magad határozod meg, és annyit hirdeted magad és ott ahol akarod.
Persze az más dolog, ha a mi irodánkba vagy, ott már kemény elvárások vannak, és ha hülyeségt csinálsz/nem csinálsz semmit akkor röpülsz.
Jelenleg irodánk van Tapolcán, Sümegen, Marcaliban, Révfülöpön. De üzletkötőnek lenni egyáltalán nem helyhez kötött a dolog.
Gondolkozunk hogy Pesten is legyen-e iroda, de ott nem ismerem a konkurenciát (de gondolom van bőven)
De az ügyek 99%ánál tök mind1, hol van ehlyileg az illető, mert az ügyfélnek annyi a dolga hogy behozza amikat kérünk, üzletkötő elküldi nekem, én megcsinálom, leadom a bankba. Ha olyan bank akkor ráírom hogy a helyi bankhoz kell bemenni aláírni, hameg osztrák akkor úgy is el kell menni szombathelyre. De vannak ügyfeleink Györtől kezdve Pécsen át Debrecenig. Már 8-10 éve megy a biznisz, so van tapasztalatunk és hirnevünk is.
Meg van még ilyen extra szolgáltatásunk hogy magánhitel, ezzel le is tudjuk nyomni a konkurens hitelirodákat, így olyan dolgokat meg tudunk csinálni ami amúgy nem megy másoknak :D


Más: Alvászavaraim nekem is vanak mostanába, de nem nehéz kitalálni az okot: stresz :frown:
bár az utóbbi 2 éjszakát jól átaludtam. Ma meg nem is alszok előreláthatólag :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zsiga

Kösz a kimerítő választ. Gondolom tudod magadtól is, de jól tetted hogy kirúgtad őket. :)
Egyébként szerintem az lehet a baj hogy túl lazára vannak/voltak engedve, ugye ha hülyeséget csinálnak meg elbasszák a papírok felét, akkoris mindig van egy szerencsétlen hülye nálatok a központban aki megcsinálja helyettük, és ha pl. nem jön ez a telefonszámla lehet hogy még vígan csinálják ugyanezt évekig...

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2008-01-15, 22:22:24
ha hülyeséget csinálnak meg elbasszák a papírok felét, akkoris mindig van egy szerencsétlen hülye nálatok a központban aki megcsinálja helyettük

(useless rant)

Korlátozott számú mintára alapozott, de azon belül általános érvényű tapasztalatom, hogy nálunk gyakorlatilag minden így működik - azaz minden épphogy csak működik, mert akad egy lelkiismeretes idióta, aki nem úgy áll hozzá, hogy utánam az özönvíz.

Utálom, ha éppen én vagyok az az egy. A legrosszabb ebben, hogy engem is a rossz megoldás eltűrésére, a silány munkavégzésre ösztönöz: minek törjem magam, ha a többiek is szarnak az egészbe?
Failure is the default option

chilip

szerencsére én bírom a munkát :) dolgoztam már kertészetben, pakoltam napi egypár tonnát, a nyári melóval is az volt a mákom, hogy a nyári leállásba mentem (volna) dolgozni, ehelyett az elvárás felém olyan minimális volt (mer aki kiadta a feladatot nem volt túl szigorú - főnökség nyaralt) hogy animézve megcsináltam :D
jótanács: uszodába ne menjetek dolgozni :D ÉN már tudom mi kerül a medencébe, és azóta nem is mentem az uszoda közelébe sem  :lul:

Member

ECDL-ről csak annyit, hogy anyám is járt world-re meg powerpoint-ra, de jelenleg az ikonokat sem látja a képernyőn vagy nem tud normális sebességgel duplán kattintani és nem érti, miért nem megy.
Tisztelem a tisztogatásodat, nem értem, eddig hogyan maradhatott bent ennyi ingyenélő nálatok.

Én meg nem tudok eleget aludni, még 8 óra alvás után mint a mosott sz*r... Vizsgák előtt 3 energia drink dobog bennem, ha 5kor kelek miattuk. :eek:

White SeeD

Évekig nem csinálták volna, mert januártól Én kaptam meg őket (mivel cégtulajdonos lettem :D). Eddig csak azért nem néztem a körmükre mert nem alám tartoztak, és nem is volt hozzá jogosultságom. Januárban a vizsgák meg cégátszervezés miatt nem volt időm rájuk nézni. Februárban akartam lecsapni rájuk, de a telszámlával előrehozták a dolgot.
Nameg mint kegyetlen főnök előírtan néhány reális normát. Ha azt nem teljesítik 2 hónap alatt, akkor repülni fognak a majdani utódaik. :smile:
A szabadúszó üzletkötők nem érdekelnek, azok dolgoznak úgy is, mert jutalék alapon megy minden. De az irodában ha kell naponta felmegyek és szögesostorral csapok le rájuk ha 3 szor kell elmondanom ugyanazt és negyedszerre sem csinálják ugyanúgy :__devil:

Más Vizsgák: Itt van előttem a vizsgakérdéssor. Olvasom az anyagot, amiben a tanár állítása szerint benne vannak a válaszok. És a kérdések 30%-ánál nincsen benne a válasz az anyagban... És amiben benne van azt is úgy kell kibogarászni, a másodlagos jelentés alapján. Nem baj, ha ma kiírom a kérdéseket a megoldással lesz miből puskázni. +2 órát leszek potyára az egyetemen mert nincsen busz odafele amivel beérnék, annyi idő alatt meg is tanulom :D

A másik tárgy amit már feladtam, mert csúsztathatom. Idézet a szakom fórumáról: Eddig 80 emberből 2 ment át az évközbeni ZH-kal...   
"sziasztok! könyvelő vagyok és megbuktam számvitelből! had gratuláljak ehhez a csodás vizsgához. Semmi köze az élethez, v az életben alkalmazott számvitelhez! köszönöm szépen..." :rolleyes:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Nálunk foglalkoztatási jogviszonyból (1 kredit) 3 vizsgaidőpont van, 7 ember volt az elsőn, egy ember ment át, akitől elvette idő előtt, mert beszélgetett. :lul:

chilip

Quote from: Member on 2008-01-15, 22:50:38
Nálunk foglalkoztatási jogviszonyból (1 kredit) 3 vizsgaidőpont van, 7 ember volt az elsőn, egy ember ment át, akitől elvette idő előtt, mert beszélgetett. :lul:

:lul:

.Attila

Quote from: White SeeD on 2008-01-15, 22:47:23
"sziasztok! könyvelő vagyok és megbuktam számvitelből! had gratuláljak ehhez a csodás vizsgához. Semmi köze az élethez, v az életben alkalmazott számvitelhez! köszönöm szépen..." :rolleyes:

Ismerős mesélte, hogy ő dolgozott építkezéseken. Van egy építésberuházás című tárgy (juhúú, hétfőn vizsga belőle :ejj: ), és kettest kapott talán. Odament a tanárhoz, és az egyik feladatot megkérdezte. Közölte vele a tanár, hogy márpedig az nem úgy van. Márpedig az úgy van, mert konkrétan építkezésen így volt. Az nem lehet...

Zsiga

Quote from: .Attila on 2008-01-15, 23:00:54
Quote from: White SeeD on 2008-01-15, 22:47:23
"sziasztok! könyvelő vagyok és megbuktam számvitelből! had gratuláljak ehhez a csodás vizsgához. Semmi köze az élethez, v az életben alkalmazott számvitelhez! köszönöm szépen..." :rolleyes:

Ismerős mesélte, hogy ő dolgozott építkezéseken. Van egy építésberuházás című tárgy (juhúú, hétfőn vizsga belőle :ejj: ), és kettest kapott talán. Odament a tanárhoz, és az egyik feladatot megkérdezte. Közölte vele a tanár, hogy márpedig az nem úgy van. Márpedig az úgy van, mert konkrétan építkezésen így volt. Az nem lehet...
Azért nem biztos hogy a tanár a hülye... Igen cifra dolgokat megjátszanak manapság egy építkezésen. A könyvelő + számvitel kombináció ugyanez, attól hogy valaki elvégzett egy szakközépiskolát és az adott témában dolgozik nap mint nap még közel sem jelenti azt hogy elég a tudása egy főiskolai vagy egyetemi vizsgára. Tele van az ország dilettáns idiótákkal, a könyvelők közt is akad jópár. (Anyám tudna erről mesélni, könyvvizsgáló.)

Kuroi Tenshi

Quote from: teraflare on 2008-01-15, 12:21:44
:wtf: csak nekem kell a munakhelyen dolgozni?  :eek:
Nyugi, nem csak neked :/

mindig van egy rakás feladatom, annyi időm sosincs, hogy unatkozzak.
Ketten indultunk ugyanabban a munkakörben, a másik 2 hét alatt feladta, hogy
ez túl kemény. Én még bírom, mindjárt vége is a próbaidőmnek, remélem utána
emelkedik a bérem. A gépek meg úgy vannak, hogy a főnökök rálátnak a
monitorokra. Szóval ezért nem láttok napközben fórumon ;) :/

sirtomi

Én monitoromra is rálátnak, de már nem érdekel :) Kell egy kis pihi időnként.

Fubenalvo

nekem az a jó hogy a sok windows telepítés megy a másik gépen közbe meg nyomkorászhatom a sajátom. A kutyát nem érdekli... :)
Most épp a Duke Nukem 3D Death Row pályályán akadtam el... xD

Lythis

[spoiler=rant] Próbálok rájönni, hogy miért nem izgat, hogy vizsgáim vannak, és hogy miért nem vagyok feszült miattuk, ahogy a legtöbb ember. Valahogy úgy érzem, hogy az lenne a normális, ha én is azon paráznék, hogy miből mennyit tudok, és ilyenek, és mégsem. És ez valahol frusztrál. Mondjuk legalább elmondhatom, hogy nem stresszelem magam. Ennek ellenére, amikor jóformán mindenkitől ezt látom, akkor olyan akaratlanul is az jön le, hogy valami nem stimmel. Persze lehet, hogy már reflexből teszek az egészre. Ez úgysem a valóság, csak egy nagy büdös szimuláció, és nemsokára lekötnek a kollektív szociális tesztgépről, amiért nem illek a sémába, és lefuttatnak velem egy önellenőrzést, majd megállapítják, hogy nem vagyok alkalmas arra, hogy szimuláljam a vizsgától stresszelő potenciális vevőközönséget,  és ezért áthelyeznek a Microsoft szilikát bányáiba a Kuiper övben....
Az internet meg baszakszik velem már múlt hét óta, azóta gyakorlatilag rendszeres bájcsevejt folytatok az ISP-vel, hogy "volnaszívesmegmondanihogymégismiakurvaédesanyjarezesfaszáértnemcsináltákmégmeg?" és elvben ma délutánig meg kell legyenek vele... elvben... mondjuk így legalább nem ülök a net előtt annyit...
[/spoiler]

teraflare

Na a tegnapi munkáról (még jó hogy pont akkor álmélkodtam hogy csak nekem kell dolgozni  :D)
Tegnap a boss átjött miniből (Münich, de én folyton mininek értem) kissé tartottam tőle hogy majd lesz nagy hajtás, sírás-rívás meg fogaknak csikorgatása, de ehhelyett volt egy egész napos projectmegbeszélés ami részemről annyiból állt hogy ültem és néztem előre mosolyogva és közben ábrándoztam meg merengtem. Időnként nevetgéltem mikor azt vettem észre hogy valószínűleg viccet mondtak. (Karin meg is jegyezte este nevetve hogy "Szegény Sándort a halálba dumáltam" XD ) Majd este elmentünk egy étterembe és azt ettünk amit akartunk a cég fizette  :D Rendeltem is egy Jércemellet karamellizált barackal meg valami dupla "c"-t tartalmazó burgyanyapürét. Hozzá egy kis fehércsokis parfét bazsalikomos vaníliafagylaltal, meg gyümölcsteát. Ezután mivel úgysem az én zsebemre megy elkeztem koktélozni. Ezekben az a jó, hogy alig érzem az alkoholt benne (mert amúgy is keveset tartalmaz) így nem leszek rosszul tőle. De a gyomrom az a sok jégtől eléggé kihűlt.  :frown: Este meg kényelmes taxi hazáig amit szintén a cég fizetett. Remélem gyakran jön le a főnök.  :hehe:

Az alvással nekem is gondjaim vannak, de az 50% vizsgadrukk 50% reménytelen szerelem :bruhuhu:

Fubenalvo

a második 50% ismerős és ááá... bár én most senkibe nem vagyok és ez is elég flusztráló tud lenni.  :frown:
bár jól alszom, azzal gond nincs. :)

sirtomi

Sok koktél van amiben rengeteg alkohol van ám :D

Alvás problémás nálam is, pedig fáradt vagyok nagyon. Nálam csak a stressz van ,szerelmes sose leszek, az egészségtelen :)

Lythis

Ha abból indulunk ki, hogy anno pl párbajoztak miatta (vagy csak kellett egy ürügy), meg ilyesmik, akkor tényleg vannak negatív hatásai az egészségre, de ezen kívül?

Alvás: erm... eltolt alvásfázis rendellenességem van, köszönöm szépen...

sirtomi

Quote from: Lythis on 2008-01-16, 11:02:06
Ha abból indulunk ki, hogy anno pl párbajoztak miatta (vagy csak kellett egy ürügy), meg ilyesmik, akkor tényleg vannak negatív hatásai az egészségre, de ezen kívül?


Csupa szívás az egész. Előfordulhat hogy beleszeretek egy nőbe, de az eddigi (kevés) tapasztalatom alapján nem lesz kellemes :D

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-01-16, 10:56:51
Sok koktél van amiben rengeteg alkohol van ám :D

Igen. Karin mutatott is valami extra gyilkos koktélt. 5 v 6 féle alkohol meg egy kis kóla.  :eek: Ettől én egész estére a wc-t támaszanám.  :D