Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: RedPriest on 2008-02-21, 01:17:01
Heti 4200HUF, havi 16.800HUF, szeptember óta 96.600HUF, öt év alatt ~1.008.000HUF. Do I win?
:eek:
:eek:
  :eek:

   :eek:

Lythis

#17911
.Attila: ehh.. ez azért erős.. mármint én úgy nőttem fel, hogy ilyen téren tekintettel kéne lenni egymásra. Amikor anyám egy időben visszaszokott, akkor tudta, hogy az öcsémmel nem bírjuk, és kiment a lakásból a kertbe. Tényleg ennyire nem lehet velük beszélni?

Nekem a bácsikám volt egyszer kötelező orvosi vizsgálaton. Bevitték a kórházba, és benntartották. Aztmondták, hogy választhat, hogy visszafogja a dohányzást drasztikusan, vagy 3-4 éve van hátra. Majdnem egy hétig volt benn, és szerencsére észbekapott, sokkal kevesebbet dohányzik (azelőtt másfél-két dobozt naponta). Teljesen leszokni nem tud, mert elég régóta csinálja, és nem is hiszem, hogy nagyon akar, de azért anno sosem gondoltam volna, hogy egyszer ilyesmi történik a családomon belül.

Quote from: RedPriest on 2008-02-21, 01:17:01
Heti 4200HUF, havi 16.800HUF, szeptember óta 96.600HUF, öt év alatt ~1.008.000HUF. Do I win?
b*zdmeg... (bocsi, ez volt az első, ami eszembejutott)... szóval ehh... ez nem kis összeg... ebből már simán spórolhatnál kocsira, vagy ilyesmi, nemgondolod? Mármint szerintem okosabb, mint elszívni...

Kuroi Tenshi

Quote from: RedPriest on 2008-02-21, 01:17:01
Do I win?
No, you loose 16 800 HUF/month. :)
Öregem, a kötél olcsóbb és gyorsabb. :haha:

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-21, 01:27:22
Quote from: RedPriest on 2008-02-21, 01:17:01
Do I win?
No, you loose 16 800 HUF/month. :)
Öregem, a kötél olcsóbb és gyorsabb. :haha:
XD  :tezsvir:

Ramiz

Amikor kórházban voltam, szar állapotban, akkor a testem már nem viselte el a füstöt. Na akkor jöttem rá, hogy mennyire nem figyeltem én sem a nemdohányzókra... :( Azóta próbálok (még kocsmában is, de itthon, pincében, nemfüstös helyen stb meg pláne).

A csikkezéssel meg ugyanaz a helyzet, mint bármiféle szemeteléssel (akár kutyaürülék...), azzal a kivétellel, hogy kisebb és büdös, ergo "könnyebb" eldobni. De ha vinni kell egy keveset, az nem baj, és a belvárosban mindig van hová vinni. Máshol nem biztos... kevés a szemetes.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Lythis on 2008-02-21, 01:24:20
.Attila: ehh.. ez azért erős.. mármint én úgy nőttem fel, hogy ilyen téren tekintettel kéne lenni egymásra. Amikor anyám egy időben visszaszokott, akkor tudta, hogy az öcsémmel nem bírjuk, és kiment a lakásból a kertbe. Tényleg ennyire nem lehet velük beszélni?

Tényleg ennyire nem lehet. Voltaképp nekem kéne tolerálnom a dohányzást. Nem mennek ki az erkélyre. Gondolom ahhoz túl sokat kéne kijárni, no meg hideg van kint. Ma is hazajövök, belépek az ajtón és érzem a cigiszagot. Kíváncsi vagyok, hány évembe került ez nekem az életemből, bár úgyse fogom megtudni, és lehet, hogy jobb is így.
Szüleim együtt havonta 35ezer Ft-ot költenek el cigarettára.
Az viszont tuti, hogy teljesen ki lesz tiltva a majdani saját lakásomból vagy házamból a cigaretta. Zéro tolerancia lesz, bűzölögjenek máshol és ne rontsák az én egészségemet.

minuszmiki

Quote from: Ramiz on 2008-02-21, 01:29:43
A csikkezéssel meg ugyanaz a helyzet, mint bármiféle szemeteléssel (akár kutyaürülék...), azzal a kivétellel, hogy kisebb és büdös, ergo "könnyebb" eldobni. De ha vinni kell egy keveset, az nem baj, és a belvárosban mindig van hová vinni. Máshol nem biztos... kevés a szemetes.
Valahol olvastam, hogy az emberek átlagosan legfeljebb 100 métert hajlandóak sétálni egy szemetesért, és Bp belvárosában sok helyen tényleg vannak ilyen sűrűségben, de Veszprémben például a sulim felé másfél kilóméteren van kettő (mondjuk pont addigra végzek a cigimmel, mire az elsőhöz érek, szóval ott sem kell szemetelnem). De tényleg kevés. Másrészt meg sajnos mindenfelé annyi a csikk meg a szemét, hogy sokszor úgy gondolom, nem számít az a plusz egy csikk.

RedPriest

Quote from: Lythis on 2008-02-21, 01:24:20
ebből már simán spórolhatnál kocsira, vagy ilyesmi, nemgondolod? Mármint szerintem okosabb, mint elszívni...

Persze, hogy okosabb. De éppen azért hívják függőségnek, mert függőség. Viszont nyáron szaksegítséghez fordulok, és ha sikerül eloltani, tényleg félre fogom rakni az árát. Már csak kíváncsiságból is.

szerk.: Nyugodt éjszakát mindenkinek, én kidőltem.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

ultimecia

Quote from: .Attila on 2008-02-21, 01:30:25
Quote from: Lythis on 2008-02-21, 01:24:20
.Attila: ehh.. ez azért erős.. mármint én úgy nőttem fel, hogy ilyen téren tekintettel kéne lenni egymásra. Amikor anyám egy időben visszaszokott, akkor tudta, hogy az öcsémmel nem bírjuk, és kiment a lakásból a kertbe. Tényleg ennyire nem lehet velük beszélni?

Tényleg ennyire nem lehet. Voltaképp nekem kéne tolerálnom a dohányzást. Nem mennek ki az erkélyre. Gondolom ahhoz túl sokat kéne kijárni, no meg hideg van kint. Ma is hazajövök, belépek az ajtón és érzem a cigiszagot. Kíváncsi vagyok, hány évembe került ez nekem az életemből, bár úgyse fogom megtudni, és lehet, hogy jobb is így.
Szüleim együtt havonta 35ezer Ft-ot költenek el cigarettára.
Az viszont tuti, hogy teljesen ki lesz tiltva a majdani saját lakásomból vagy házamból a cigaretta. Zéro tolerancia lesz, bűzölögjenek máshol és ne rontsák az én egészségemet.

:tezsvir:

sirtomi

Otthon és és unokaöcsém nem dohányzunk, a többiek kimennek a házból :D

Tycho

Quote from: sirtomi on 2008-02-21, 09:59:15
Otthon és és unokaöcsém nem dohányzunk, a többiek kimennek a házból :D

eleve nem kéne a lakásban cigizni, még engem is zavar, pedig én is dohányzok... :angyali:

kikuchiyo

Nagy veszteség ért ma: a takarítónéni áldásos munkájának köszönhetően egy több hónapos projektem ment kárba.

Még tavaly figyeltem fel rá, hogy a munkahelyem tetőterében (ahol általában lenni szoktam) a szerencsés alaprajz miatt napos délelőttökön a vécéajtó kulcslyuka egy érme nagyságú, határozott szélű fényes foltocskát vetít a padlóra. Először arra gondoltam, hogy napórát készítek a jelenség felhasználásával, de ezt elvetettem, mert a legalacsonyabb napállásnál is csak egy fél-egyórás periódusban volt látható a folt, az pedig kevés a használható napórához. A következő ötlet az analemma volt, ehhez viszont minden feltétel adott volt.
December közepétől el is kezdtem jelölgetni a fénypászma középpontját egy piros filccel a padlóra, mindig pontban délben, amikor napos volt az idő és épp eszembe jutott.

Már kezdett alakulni a görbe, amikor - jellemzően hónapok óta először - följött a "takarittó nőöő", és a felmosórongy egyetlen csapásával megsemmisítette az eddigi eredményt.
Sad anonymous is sad.  :bruhuhu:

Ezután rajzszögekkel fogom bejelölni a pontokat, és kirakok egy táblát, hogy hagyja békén őket. :(
Failure is the default option

Fazék

aarrrgghh  :lul:

látom művészi szinten űzöd a munkahelyi unatkozást, sokat kell még gyakorolnom :redface:

Én

A fenébe! Megint rászoktam, hogy napközben elalszok. Már vagy 4 napja van az, hogy ruhában alszok el véletlenü, hajnalban felkelek, leveszem, mosakszom, és vissza... ez így értelemszerűen nem túl pihentető. Ma meg hazajöttem kb 3-kor, és fél hétig aludtam, pedig csak ledőltem olvasni egy kicsit. Pedig azt hittem már leálltam ezzel, rohadt idegesítő ruhában aldni és a fél napom is elmegy erre...
:Eztneked:

Kuroi Tenshi

Nekem mostanában felkeléssel van ez: nagyon nehezen kelek
fel 10 óránál kevesebb alvás után, néha annyira, hogy nem is
sikerül. A héten a két legkorábban kezdődő órám 9.40-kor van,
és az egyiket átaludtam, a másikról meg alaposan elkéstem.
De még a 13.10-es óráról is sikerült alvás miatt késni egy 20
percet. Ma is 3 körül lefeküdtem, vekkert 10-re állítottam.
10-kor felkelek, elnyomom, de olyan fáradt voltam, hogy
visszafeküdtem "öt percre", amiből végül asszem 13 vagy 13.15
lett...

White SeeD

#17925
Megoldás:
3 ciklusos nap, ahogyan az már meg vagyon írva. :ejnye:

+Kifelejtettem a vitaminszedést. Azt amelyikben minden van és egyet kell bevenni egy nap.
Bár nekem még az is erős, és csak kétnaponta veszek be egyet, különben nem tudok rendesen aludni, mert túl korán felébredek :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Én

Az is szép... de gondolom rávenni magad, hogy hamarabb lefeküdj könnyebb, nem? Kedvtelésből maradsz fennt, vagy annyi dolgod van, hogy nem tudod elintézni?
Még amit kifelejtettem: ebben az elalvós dologban a legszarabb, hogy teljesen elveszi az étvágyamat, áadásul miután felkelek legszívesebben ugyanúgy aludnék tovább... Komolyan mondom, inkább fáeaszt mint pihentet. Shit sux.


Draconire

Quote from: Én on 2008-02-21, 20:26:15
A fenébe! Megint rászoktam, hogy napközben elalszok. Már vagy 4 napja van az, hogy ruhában alszok el véletlenü, hajnalban felkelek, leveszem, mosakszom, és vissza... ez így értelemszerűen nem túl pihentető. Ma meg hazajöttem kb 3-kor, és fél hétig aludtam, pedig csak ledőltem olvasni egy kicsit. Pedig azt hittem már leálltam ezzel, rohadt idegesítő ruhában aldni és a fél napom is elmegy erre...
:Eztneked:

http://usteam.hu/forum/index.php?topic=926.msg294657#msg294657

Én

Szedtem vasat több hónapig, aztán vérvétel szerint megjavult a vérem sőt még sok is volt kicsit a vas. Hmm remélem nem az lesz, hogy pár hónap szedés, pár hónap szünet... :S
Meg a fejem is fáj csakhogy ebben a postban is rinyáljak, nyenyenye. :P

Kuroi Tenshi

Quote from: Én on 2008-02-21, 20:38:13
Az is szép... de gondolom rávenni magad, hogy hamarabb lefeküdj könnyebb, nem? Kedvtelésből maradsz fennt, vagy annyi dolgod van, hogy nem tudod elintézni?
Ilyenkor avval szeretek mentegetőzni, hogy utolsó év és diploma
egyetemen, mellette félmunkaidőben munka, de valójában előbbi
kettőt nem viszem túlzásba. Azért maradok sokáig fenn, mert
nem szoktam álmos lenni, és nappal mindennel elszúrom az időt,
éjszaka meg úgyse tudok mást csinálni, és akkor pótolom be az
elmaradt munkát. Ezt nem szeretem csak az itthonról dolgozásban,
hogy elszúrom az egész napot.

Vashiányban lehet valami, hiszen alapból vashiányos vérszegény
vagyok; viszont nem egész nap vagyok fáradt, csak alig bírok
10-nél kevesebb óra alvás után felkelni, pedig régen bírtam a
hétköznap átl. 4 óra alvást is.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

minuszmiki


Ramiz

Nem meglepetés. A vámosok tele vannak lefoglalt csempészpiákkal, a rendőröknek van mindig a legjobb minőségű füvük stb.  :D (Mindkettőt olyan ismerőstől hallottam, akinek személyes tapasztalata van.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: White SeeD on 2008-02-21, 20:36:08+Kifelejtettem a vitaminszedést. Azt amelyikben minden van és egyet kell bevenni egy nap.
Bár nekem még az is erős, és csak kétnaponta veszek be egyet, különben nem tudok rendesen aludni, mert túl korán felébredek :smile:
ugye nem a centrum? mert ha az, akkor állj le a szedésével, ha nem akarsz túlságosan nőiessé válni

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-02-21, 22:58:48
ugye nem a centrum? mert ha az, akkor állj le a szedésével, ha nem akarsz túlságosan nőiessé válni
hát...
panaszkodni hosszasan tud, rendet rakat és takaríttat a
munkahelyén, tehát sztem már késő szólni...
:haha:

White SeeD

Quote from: Fazék on 2008-02-21, 22:58:48
Quote from: White SeeD on 2008-02-21, 20:36:08+Kifelejtettem a vitaminszedést. Azt amelyikben minden van és egyet kell bevenni egy nap.
Bár nekem még az is erős, és csak kétnaponta veszek be egyet, különben nem tudok rendesen aludni, mert túl korán felébredek :smile:
ugye nem a centrum? mert ha az, akkor állj le a szedésével, ha nem akarsz túlságosan nőiessé válni

Impotensé tesz, vagy hogyan tesz nőiesebbé? :smile: De amúgy sem lenne sok esélye, mivel már így is csókolommal köszönnek ha hátulról látnak meg :D
Én supradint szedek, de lehet mégjobban csökkentem az adagom. Nem csak túléberséget okoz nálam de az alsóbélműködésemet is rendesen fel tudja borítani.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Zsiga

Quote from: Fazék on 2008-02-21, 22:58:48
ugye nem a centrum? mert ha az, akkor állj le a szedésével, ha nem akarsz túlságosan nőiessé válni
Nincs azzal semmi gond. 10 éve szedem és mégse...ööö... :wtf :D

Egyébként ti szedtek ilyen vackokat? Engem mindig próbáltak rávenni az őseim, de egyrészt állandóan elfelejtettem, másrészt sose szerettem nagy és kemény dolgokat egyben lenyelni... :D

minuszmiki

Quote from: Zsiga on 2008-02-21, 23:04:23
Egyébként ti szedtek ilyen vackokat?
C-vitamint, ha aznap épp nem ettem gyümölcsöt, mást nem, gyógyszert is csak nagyon indokolt esetben.

.Attila

Quote from: White SeeD on 2008-02-21, 23:03:19
Én supradint szedek, de lehet mégjobban csökkentem az adagom.

Supradin reklámban azt bírom, hogy úgy hangzik, mintha extasy-ról lenne szó. Kb. szedd a bogyót, hogy felpörögj.
Bogyók helyett inkább zöldséget és gyümölcsöt kéne enni.