Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Nakedape

#23010
Quote from: Zsiga on 2008-06-04, 00:12:57
Quote from: Nakedape on 2008-06-04, 00:10:26
nekem az, hogy hova megyek az egyértelmű  volt, meg az is látszott h esélyes, h felvegyenek, tehát én ezt akkor megúsztam..

én eltoltam a kérdéseket mostanra, azaz megvan , letudtam, a folytatásra, hogy felvegyenek az nem sok esélyes, amúgy meg ki kell találnom, h mit csináljak majd  :redface:
Ha már úgyis itt vagy, lenne egy kérdésem. Hogy adtad be az őseidnek hogy nem fogsz ötödév végén diplomázni? :D

az ötöd az könnyű volt a hatod és a többi neccesebb:) najó komolyan ,  egy idő után engem jobban zavart,persze ők is aggódtak, igazából a diplomamunkával csúsztam csak lényegesen el az meg így nem lett fizetős:), de mivel egyetemem közepén  váltak el szülők, költöztünk, ment csődbe a családi vállakozás, egy csomó jó érvem volt, h ne bántsanak :D

jaés lehet hogy pangás lesz a píéjcsdí felvételin, úgyhogy majd mindenki szorítson mert lehet h  konkorencia hiányában bejutok és akor 3 évre űjra diák lehetek :prettyplease: (img: random Rounin smiley)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Én is szívesen lettem volna tűzoltó vagy katona, s vadakat terelő juhász, de a programozáshoz értettem, így nekem is egyértelmű volt a választás.
Viszont még mind a mai napig elgondolkodok azon, hogy mi lett volna, ha 14 évesen mégis felvételizek zenei szakközépbe. Biztos, hogy nem számíthatnék ilyen jól fizető állásokra, de vajon milyen lenne most?
Milyen lehet nem a racionális valóságnak, hanem egy álomnak élni? Mostmár sose tudom meg  ^^
Valahol rohadtul utálom ezt a földhözragadt életet. Nem is tudom, hogy olyan vagyok, mint egy megzavarodott 16 éves, vagy mint egy kapuzárási pánikot megélő 40es, de néha szaladnék ebből a világból, legalábbis ebből itt, most, Debrecenben, jó állással, az egyetem legvégén. Meg vagyok én is hülyülve teljesen  ^^"
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: Necrid^ on 2008-06-03, 02:37:50
Lol.. Ez kegyetlen. xD
Üdv Necrid, régen láttunk :)

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 09:33:17
Lakáselőtekerékosságnál lehet dokkal jobb hozamú rövidtávú befektetéseket találni. Lakáselőtakarékosságnál befizetsz havi 20eFt-ot és arra kapsz évi 72eFt állami támogatást, max ennyit. 20eFt fölötti befizetéset szinte semmit se kamatozik. Ennél vannak jobb lehetőségek is.
Bár lehet hogy ez csak engem érint, mert ezzel a büdös életben nem szedek össze még önrészt se, nemhogy egy lakásravalót :)

Nem, nincsenek ;)
Nincs még egy olyan, ami garantáltan hozza a 30%-ot.
Annyi csak a hátránya, hogy az max 72k, az állami támogatáson
felül alig kamatozik, tehát a havi 20k-n felüli részt jobban is el
lehet helyezni.

Quote from: teraflare on 2008-06-03, 11:50:04
(ugyanis ha elfelejted kivenni akkor biza ott fog állni kamatozás nélkül és jópáran elfeledkeznek erről)
Ha elfelejted kivenni, akkor automatikusan meg szokták
hosszabbítani :)

Quote from: Próféta on 2008-06-03, 12:34:29
Ez a főszabály, de ez sem igaz mindig :) Erste rendszeresen csinál olyat, hogy egy bizonyos időtartamnál hosszabb lekötésekre már valamivel kisebb a kamat... jegybanki kamatcsökkentésre számítanak, vagy valami.
Pontosan, piaci változásokra játszanak.

Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 13:53:32
Ez a befekteté kevert. Több mindenbe fektetik a pénzed, így nem veszthetsz, mert a fix kamatú kötvényekből, állampapírokból mindig megvan egy hozam, ami így is akár a duplája mint egy lekötött betétnek.
Egy helyre, pl csak részvényekbe nem raknám a pénzem, amilyen mázlista vagyok minden elúszna :D

Fundamenta lakástakarékkal csak az a bajom hogy 4 év alatt lesz 960eFt-ot az meg semmire se elég :)
Az akkor nagyon rossz lekötött betét :D

960+tám+kamat = 1.3M
Ez nyilván nem sok ma már, de ez is több, mint a semmi.

Quote from: Zen on 2008-06-03, 20:43:48
Quote from: Én on 2008-06-03, 20:42:02
Hmm... Mostanában rohadtul elkezdtem gondolkozni, hogy akarok e én egyetemre járni. Más lehetőség nem nagyon jut eszembe , de undorodom az egész szarságtól, és az elmondások alapján csak jobban fogok. Viszont gimi nem ad szakmát, szóval továbbtanulás nélkül nem nagyon tudnék elhelyezkedni, meg normálsian pénzt keresni. Fuck it, I can be an hero anyway. :haha:
Become Hancock. ^^
Herbie Hancock? Akkor irány a zongora, gyakorolj! :D

Quote from: Ramiz on 2008-06-03, 21:04:09
Nem rosszak a szakmák és képzések, csak elég sok időt és pénzt el lehet rájuk b.szni.
Nem feltétlenül.
Pl. régen volt vmi ilyesmi, hogy regisztrált munkanélkülieknek (és
ha gimi után nem mész egyetemre és nem találsz munkát, akkor
már az leszel) ingyenesek az okj-képzések.
Viszont:
ezzel lebetonozod bármilyen előrehaladási lehetőséged, ha
egyáltalán találsz munkát. Mostanában annyira sok az egyetemista,
hogy az alatt már szinte szóba sem állnak az emberrel. A cégünknél
is vannak olyan feladatok, amiket főiskolás is el tudna látni, mégis
csak egyetemisták ill. egyetemet végzetteket veszük/vettünk fel.

Másrészt, most, hogy szétbontották 3+2 évre, és - amennyire
hallottam - az első három év anyagát nagyban lebutították, már
azt a három évet is simán ki lehet bírni. Szerintem mindenképp
menj egyetemre, csak keress valami olyat, ami
a) érdekel (és érdekelni is fog)
b) meg fogsz tudni belőle élni
Ha vegyészet érdekel, esetleg zöld tech, nanotech, hasonlók?
Ezekben még mindig nagy jövő van.

Quote from: motifator on 2008-06-03, 21:35:29
Ha meg nem tudod, hogy mit akarsz, csak azt, hogy állást szeretnél és rendes pénzt akarsz keresni, akkor menj valamilyen IT képzésre.

Az biztos, hogy nem sűrűn találkozni munkanélküli IT-ssel, aki infós szakmával most nem talál munkát, az vagy nem is akar dolgozni, vagy súlyos baja van.

És igazából nem is kell veleszületett programozó-tehetségnek lennni, mert rengeteg állás van adminisztrációban is. El lehet menni DBAnek, Unix adminnak, web adminnak(1-2 év alatt kitanulható szakmák). Ott nem kell programozni, és még azok is elég jól fizetnek, főleg túlóra és ügyeleti díjakkal együtt.
Ez is egy lehetőség, még mindig nagy a kereslet.

Azért pl. akik php-vel akarják keresni a kenyerük, azok kereshetik ;)
Nem minden szak annyira keresett.

Arra is el lehet menni, bár ahhoz érdemes alaposan kiismerni a linux
és unix rendszereket; meg nem sok az előrelépési és fejlődési
lehetőség...

Quote from: Manitu on 2008-06-03, 22:37:18
És ne izgulj, volt egy évfolyamtársam, aki asztalosnak tanult szakmunkásképzőben, majd éretségi után belevágott az infóba. Kábé annyit tudott a számítógépekről, hogy hogy indulnak el a játékok, de simán elvégezte, és nagyon penge programozó lett belőle :)

Maszekolni webbel lehet legkönnyebben. Kicsit konyítasz a php-hez, és lehet gyártani a KKV-knak a honlapokat ezerrel :)

Nem feltétlenül kirúgnak, csak éppen az emberek szeretnének valamiféle karriert csinálni. Egy multinál el lehet lenni évekig is úgy, hogy nem csinálsz semmit, de úgy elraknak egy sarokba, ha nem felelsz meg, hogy esélyed se legyen a cégen belül feljebb lépni, úgyhogy inkább elmész magadtól.
Aztán lehet, hogy csak a levegőbe beszélek, csak kollégáktól, haveroktól hallottam ilyeneket, nem voltam még multinál. Mi kis cég vagyunk, itt biza dolgozni kell :D
Az szép  :eek: Akkor van esélyem a nyáron C++-t megtanulni? :D

Erről infós kollégáktól úgy hallom, hogy már nem annyira rózsás
a helyzet - a piac telített, sok a hozzánemértő, akiknek vagy
olcsón kell dolgozniuk, vagy nem marad munka.

Igen, munkád talán lesz, írhatod a programokat, csak fizetés-
emelést nem nagyon fogsz kapni ^^"
Hajh, kis cégek hátránya, hogy ott tényleg kell dolgozni. Ma is
még negyed tízkor benn voltam, pedig reggel kilenckor kezdtem...

Quote from: motifator on 2008-06-03, 22:51:42
A szomorú tapasztalatom meg az, hogy legtöbbször nem azzal juthatsz fentebb a ranglétrán, hogy jó szakember vagy. Ha tudsz nyomulni, ha el tudod adni magad, akkor nem baj, ha nem értesz semmihez, könnyen lépsz előre. Sőt, ha ügyes programozó vagy, akkor eszük ágában se lesz engedni, hogy a karriered elinduljon a management irányába.
Van benne igazság, de annyira nem rossz a helyzet. Még
lehetsz senior programozó, majd rádbízhatnak projekteket,
fejlesztőcsapatot. (Márahol...)

Quote from: Solid Snake on 2008-06-03, 23:01:06
/önfényezés
:appl:

Quote from: Zsiga on 2008-06-04, 00:04:46
Fővám téri Szabadidőközpont
Na te itt csak ne beszélj :hehe:


Ez de jó hosszú lett.... :D

Zsiga

Quote from: motifator on 2008-06-04, 00:20:55
Én is szívesen lettem volna tűzoltó vagy katona, s vadakat terelő juhász, de a programozáshoz értettem, így nekem is egyértelmű volt a választás.
Viszont még mind a mai napig elgondolkodok azon, hogy mi lett volna, ha 14 évesen mégis felvételizek zenei szakközépbe. Biztos, hogy nem számíthatnék ilyen jól fizető állásokra, de vajon milyen lenne most?
Milyen lehet nem a racionális valóságnak, hanem egy álomnak élni? Mostmár sose tudom meg  ^^
Valahol rohadtul utálom ezt a földhözragadt életet. Nem is tudom, hogy olyan vagyok, mint egy megzavarodott 16 éves, vagy mint egy kapuzárási pánikot megélő 40es, de néha szaladnék ebből a világból, legalábbis ebből itt, most, Debrecenben, jó állással, az egyetem legvégén. Meg vagyok én is hülyülve teljesen  ^^"
Ismerős a szitu, csak én épp azon vagyok hogy egy kicsit - akár csak havi egy napra, hobbiszinten - annak az álomnak éljek. :) Aztán majd meglátjuk mi lesz belőle, még az is lehet hogy mentőautóról fogok nyugdíjba menni. Persze nem itthon, ennyi pénzből sajnos nem lehet úgy megélni ahogy én szeretnék, gondolkodom is rajta erősen hogy a diploma után ki kéne költözni mondjuk Banadába vagy Ausztráliába.

K_T : STFU :D Azért nem véletlen az a név...  :angyali: Btw long post is loooooong

Kvikveg

Idejeben add be a bevandorlasit, megnott a varakozasi ido.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2008-06-04, 00:12:57
Ha már úgyis itt vagy, lenne egy kérdésem. Hogy adtad be az őseidnek hogy nem fogsz ötödév végén diplomázni? :D

Az én szüleim valahogy támogatóak illetve megértőek voltak, amikor kiderült, hogy nem fejezem be időben és nem szerzem meg a Nobel-díjat 30 éves korom előtt. Egy-két "mégis mi a fenét csináltál akkor eddig?" elhangzott, de ennyi.

Álmok
Quote from: motifator on 2008-06-04, 00:20:55
Milyen lehet nem a racionális valóságnak, hanem egy álomnak élni? Mostmár sose tudom meg  ^^
Related.

Tökmás:

A testvérem elutazik Marokkóba egy zenei fesztiválra, valami csajjal, akit külföldön szedett össze. Eddig oké a dolog, az már kevésbé, hogy a szálloda, ahol szállást akart foglalni, nem fogadta el a bankkártyát, amivel fizetni akart. Úgy tippelünk, az lehet a baj, hogy a szállásfoglalásnál és a fizetéskor megadott név nem ugyanaz, mert anyukám kártyáját használtuk. Azt akarják, hogy küldjük el nekik fénymásolva a kártya mindkét oldalát, meg a kártyatulajdonos felhatalmazását aláírással, hogy engedélyezi a tranzakciót.
Az ilyen mennyire gyakori? Kérhetik ezt? Nem nagyon akarjuk elfaxolni se a kártya másolatát, se a nyilatkozatot, mert ezzel tkp. akárki akármennyit levehetne róla.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-04, 01:03:55
A testvérem elutazik Marokkóba egy zenei fesztiválra, valami csajjal, akit külföldön szedett össze. Eddig oké a dolog, az már kevésbé, hogy a szálloda, ahol szállást akart foglalni, nem fogadta el a bankkártyát, amivel fizetni akart. Úgy tippelünk, az lehet a baj, hogy a szállásfoglalásnál és a fizetéskor megadott név nem ugyanaz, mert anyukám kártyáját használtuk. Azt akarják, hogy küldjük el nekik fénymásolva a kártya mindkét oldalát, meg a kártyatulajdonos felhatalmazását aláírással, hogy engedélyezi a tranzakciót.
Az ilyen mennyire gyakori? Kérhetik ezt? Nem nagyon akarjuk elfaxolni se a kártya másolatát, se a nyilatkozatot, mert ezzel tkp. akárki akármennyit levehetne róla.
sztem semmiképpen se küldjétek el ezeket. nekem eddig bármilyen net-es foglalásnál/vásárlásnál elfogadták a kártyámat, ha nem is a saját nevemre foglaltam akkor is gond nélkül ment.

Ramiz

Basszus, tisztára beszédültem ettől a topiktól... Ömlik a rengeteg tapasztalat, röpködnek a "néhány év"-ek meg az "elmenni Ausztráliába, jól"-ok, bezsongtam. :D Títta öregek vagyunk!!! Egyébként én sem akarok kilógni a "hogyan lettem sokadik balfasz éppen ezen az egyetemen" sorból:

Sziasztok, Andris vagyok, alkoholista. A BME-re jelentkeztem a villanykarra, mert gimnázium ötödik osztály óta össze-vissza tologattak az iskolákban, versenyekre küldtek, zongoráztattak stb a szüleim és tanáraim, és elfelejtettem, hogyan kell magamtól döntést hozni - illetve sose nem is tuttam. Gimnázium végén pedig épp minden érdekelt, és a matek-fizika fakt miatt (ami egy két évvel korábbi, még az egyetemválasztásnál is jelentéktelenebbnek tűnő döntés volt) mentem műszakinak. Nem én döntöttem, de igazából más sem erőltette, úgyhogy sajnos nincs bűnbak. Unalmas a szakmám, de legalább biztosnak tűnik az elhelyezkedésem. Az unalomtól valószínűleg pár éven belül elsárgulok és összefonnyadok, mint egy narancshéj. A hobbijaimból még nehezebb volna megélni. Példaképem Hylinur a 101 Reyjkavíkból és Fószer a Nagy Lebowskiból. Nem akarok dolgozni, fogyasztani, családot fenntartani, döntéseket hozni, felelősséget vállalni és reggelente felkelni. Nagy a szám, de valójában utálnék outsider lenni külföldön (még outsiderebb, mint itthon), ezért nem tervezek külföldre menni. Bár tökmindegy, ha valaki azt mondja, hogy menjek ki, kimegyek. Jó napot kívánok. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-06-04, 01:03:55
Az én szüleim valahogy támogatóak illetve megértőek voltak, amikor kiderült, hogy nem fejezem be időben és nem szerzem meg a Nobel-díjat 30 éves korom előtt. Egy-két "mégis mi a fenét csináltál akkor eddig?" elhangzott, de ennyi.
:he: Most egy kicsit megnyugodtam hogy még te sem végeztél öt év alatt... :angyali:

Kártyainfót én sem adnék.

Ramiz : Ja, fura hogy lakáshitelről meg egyetemi tapasztalatokról, meg munkáról, meg úgy általában ilyen irl dolgokról folyik a társalgás az OFF-ban, de néha ez is kell. Szar dolog oldfagnek lenni, de ez van. :)

Próféta

Quote from: motifator on 2008-06-03, 21:50:58
A mérnök informatikust valahogy úgy kéne elképzelni, hogy tipikusan nem üzleti információs rendszerekkel foglalkozik, hanem alacsonyabb szintű (ennek nincs semmi negatív jelentése!), iparban használt vagy fogyasztói beágyazott rendszereket bütyköl.
Nem egészen. Nálunk legalábbis ez a villamosmérnök szakterület, az infónak csak egy szakiránya tendál effelé.
Terminológia: mérnökinformatikusi képzés= műszaki informatikai képzés= olyan infós képzés, amit műszaki intézményekben tömnek beléd :)
A BSc része például elég hasonló, mint az ELTÉs proginf (csak az analízis akárhányadik féléve helyett mondjuk fizika van), vagy egy tetszőleges gazdinf képzés. Ha valami megkülönböztető fícsört kell mondani, akkor talán azt mondhatom, hogy a tanárok műszakisabb beállítottsága miatt talán több olyan van, hogy na szedjük szét ezt, rakjuk össze úgy, szimuláljunk, mérjük ki, és méretezzük ahhoz a feladathoz, stb.
De akkor itt most ünnepélyesen kijelentem, hogy a képzés pontos neve csak korlátozott mértékben befolyásolja utána az elhelyezkedési lehetőségeket, nem kell túl nagy ügyet csinálni belőle. Azért persze egy kicsit igen, láttunk már olyan álláshirdetést, hogy GDF-esek kíméljenek.

Amúgy eszméletlen mázlistának érzem magam.
1. érdekelt valami (infó)
2. azt tanulom, mert van rá lehetőség
3. van rá kereslet, még jó pár évig bőőőven (van olyan cég, ahova vegyészeket meg földtanosokat vesznek fel programozónak, akkora a hiány)
4. és még jól is megy! (fogjuk rá)

Abszolút nem tudok értelmes tanácsot adni, hogy mihez kéne kezdeni ezek nélkül.

Én: ha nagyon a vegyészet érdekel, talán élelmiszervegyészeket / mérnököket keresnek, mert kaja azért mindig kelleni fog. De ez csak megérzés, ne vegyél rá garanciát. Amúgy ilyenekben gondolkodtál, hogy pl. logisztika? Építőmérnök (vigyázat, ez fizikás)?

Quote from: Én on 2008-06-03, 21:41:15kicsit ijeszt, hogy gép előtt töltöm a fél életem, még ha meglepően is hangzik :redface:
Kb. minden műszaki pályán gép előtt fogsz ülni. Na jó, ez nem igaz; van, ahol időnként lemegy az ember megnézni, hogyan hegesztenek a munkások, kiásták-e már az elvezető csatornát, milyen a talajszerkezet, hol van kivezetve a kazánból a cső, stb. De ezek inkább ideiglenes distrakciók :)

Viszont bőven vannak, akik műszaki diplomával tanácsadónak, átszervezőnek, stb. mennek, mondjuk valami nagy cégnek átalakítani a belsőségeit, és még köze is van a diplomájukhoz annak, amit csinálnak.

Ha úgy érzed, hogy minden IT cuccal szemben erős ellenérzéseid vannak, akkor tényleg ne ebbe az irányba indulj azonnal; keress olyat, amit szívesen csinálnál, és esély is van rá, hogy értelmes pénzért csinálni is tudod. Ha nagyon nem jön be, utolsó lehetőségként még mindig megmarad az infó; ha a matek jól megy, akkor programozónak még mindig elmehetsz a következő 5 évben, talán később is.

Quote from: Solid Snake on 2008-06-03, 23:26:19míg a cimboráim a második szemeszterben létesültek tanulmányi/szociális ösztöndíjban)
Na, ezen most gondolkodtam egy darabig. Esetleg részesültek? :D

Quote from: Zsiga on 2008-06-04, 02:18:47Most egy kicsit megnyugodtam hogy még te sem végeztél öt év alatt...
Nem csak a Nobel-díjra értette? :)

oldfagség: amikor gimis ismerősök meg kisgyerekkori jóbarátok elkezdtek megházasodni, meg saját lakásban berendezkedni, meg évfolyamtársnak lakásavató, meg ilyenek, onnantól már semmi nem tud sokkolni...

Xzone

QuoteÉpítőmérnök

Két lakótársam is arra jár. Hatalmas szopásnak tűnik: sok papíron szerkesztés, terepgyakorlat (most volt az egyikük egy hétig földmérni kint a semmi közepén) és ahogy hallom a vizsgáik is szívatósak.

.Attila

Quote from: Xzone on 2008-06-04, 02:55:42
QuoteÉpítőmérnök

Két lakótársam is arra jár. Hatalmas szopásnak tűnik: sok papíron szerkesztés, terepgyakorlat (most volt az egyikük egy hétig földmérni kint a semmi közepén) és ahogy hallom a vizsgáik is szívatósak.

Építészethez hasonlóan gondolom.
Ott nem alszanak túl sokat. Egyik volt osztálytársam mondta, hogy gyakorlatilag egyik kézzel rajzolt, másikkal makettet készített.
Másik osztálytársam (szintén építészre jár) mesélte, hogy egyik este leültek páran makettet készíteni, aztán egyikük bealudt és lefejelte a makettjét.


Külföldön én is gondolkozok és hamarosan igencsak aktuális lesz.

sirtomi

#23022
Quote from: .Attila on 2008-06-03, 19:13:51
Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 13:53:32
Ez a befekteté kevert. Több mindenbe fektetik a pénzed, így nem veszthetsz, mert a fix kamatú kötvényekből, állampapírokból mindig megvan egy hozam, ami így is akár a duplája mint egy lekötött betétnek.

Duplája? Mondd, melyik állampapírról van szó, mert rohanok megvenni :)

http://www.cib.hu/actual/kamatok/allampapir

Állampapír max. 10%-ot hoz mostanában a táblázat szerint. Lekötött betét 8,5%. Azért hogy a dupláját hozná, az túlzás ;)

Nem állampapír, hanem befektetési alap. Állampapírok, részvények és minden egyéb.

Ramiz: Hawaii mixerkedés vonzó munka :)

frozenstein

Quote from: Próféta on 2008-06-04, 02:25:30
logisztika
Én két év egyetem után jöttem logisztika okj-re, és eddig nem bántam meg. Az anyagmennyiség sokkal tanulhatóbb, remélhetőleg elfogadható fizetésért lesz irodai munkám, bár még nem nagyon kerestem. Ja és itt 23 éves korig ingyenes nappali tagozatos képzés van, úgyhogy olyan mintha megint középiskolába járnék. Remélem elhelyezkedni, majd eltudok. A képzéssel párhuzamosan megszerezhető edcl, ebcl, nyelvvizsga(az már volt korábban), úgyhogy papírom az lesz bőven. Meg mintha mondták volna, hogy jövőre tanulunk targonca kezelést is.

Ramiz

Quote from: .Attila on 2008-06-04, 07:16:49
Külföldön én is gondolkozok és hamarosan igencsak aktuális lesz.

A Szingapúros cég végül is mit reagált? Beadtad a CV-det, ugye? Oda én is lehet, hogy be fogom. A következő lépés pedig Hongkong. Legalább egy pár hónapot el akarok ott tölteni... meginni egy sört Chow Yun-Fat-tel... aztán ígérem, jó fiú leszek és jövök haza! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2008-06-04, 11:22:44
Quote from: .Attila on 2008-06-04, 07:16:49
Külföldön én is gondolkozok és hamarosan igencsak aktuális lesz.

A Szingapúros cég végül is mit reagált? Beadtad a CV-det, ugye? Oda én is lehet, hogy be fogom. A következő lépés pedig Hongkong. Legalább egy pár hónapot el akarok ott tölteni... meginni egy sört Chow Yun-Fat-tel... aztán ígérem, jó fiú leszek és jövök haza! :D
hong kong?
szólj ha alkítasz valmit, ha nem vesznek fel lehet h mennék :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

sirtomi

Mindenki külföldön akar dolgozni? Nem baj, legalább lesz több lehetőségem itthon :)

Zen

Quote from: sirtomi on 2008-06-04, 11:33:10
Mindenki külföldön akar dolgozni? Nem baj, legalább lesz több lehetőségem itthon :)
sirtomival szívesen segítünk pakolni. :D
(de csak ha hoztok csokit  :__devil:)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2008-06-04, 02:25:30
Quote from: Solid Snake on 2008-06-03, 23:26:19míg a cimboráim a második szemeszterben létesültek tanulmányi/szociális ösztöndíjban)
Na, ezen most gondolkodtam egy darabig. Esetleg részesültek? :D

Öhm...igen. Azt akartam írni. Köszi.  :tezsvir: :D
[spoiler](Már fogalmazni is elfelejtettem az elmúlt 1 év alatt, baaaaw!  :bruhuhu:)[/spoiler]

sirtomi

Quote from: Zen on 2008-06-04, 11:34:21
Quote from: sirtomi on 2008-06-04, 11:33:10
Mindenki külföldön akar dolgozni? Nem baj, legalább lesz több lehetőségem itthon :)
sirtomival szívesen segítünk pakolni. :D
(de csak ha hoztok csokit  :__devil:)
Csoki az kell :D

teraflare

#23030
Quote from: Ymir on 2008-06-04, 13:44:28
Ismer valaki olyan bankot, ahol gyorshitelt lehet igényelni 19 évesen diákként?
A sarki skinhead. De ő nem leveleket hanem kétajtós ruhásszekrényeket küldözget ha elmaradsz a fizetéssel.  :D

Quote from: Próféta on 2008-06-04, 02:25:30
4. és még jól is megy! (fogjuk rá)
Várd ki míg dolgozol. Egyetemen én is azt hittem jó vagyok, még korrepetáltam is másokat. Most meg a fülem kettéáll néha mikor megkapom a feladatom.  :haha: Még jó hogy a projectvezetőm türelmes és segít ha nagyon elakadok. (csodálom azért is hogy múlt hét pénteken neki is bennt kellett maradnia éjfélig a migrálás végének kivárására és még csak le sem baszott... pedig csinálhattam volna tényleg gyorsabbra :angyali:)

edit:
Arra a bizonyos "semmire sem vittem" dologra: A barátaimnak tök mindegy mire vittem, az az egy akinél meg számított közölte hogy csak szerencsém volt hogy felvettek. Ezért aztán azt mondom szard le. Akik kedvelnek nem ezért kedvelnek, mások meg már irigységből leszólnak ha sikeres is lettél. (bár ezt mások is elmondták már, de én is okoskodni akartam  :hehe:)

.Attila

#23031
Quote from: sirtomi on 2008-06-04, 09:42:20
Quote from: .Attila on 2008-06-03, 19:13:51
Quote from: sirtomi on 2008-06-03, 13:53:32
Ez a befekteté kevert. Több mindenbe fektetik a pénzed, így nem veszthetsz, mert a fix kamatú kötvényekből, állampapírokból mindig megvan egy hozam, ami így is akár a duplája mint egy lekötött betétnek.

Duplája? Mondd, melyik állampapírról van szó, mert rohanok megvenni :)

http://www.cib.hu/actual/kamatok/allampapir

Állampapír max. 10%-ot hoz mostanában a táblázat szerint. Lekötött betét 8,5%. Azért hogy a dupláját hozná, az túlzás ;)

Nem állampapír, hanem befektetési alap. Állampapírok, részvények és minden egyéb.

Idézem, mit írtál:

Quotemert a fix kamatú kötvényekből, állampapírokból mindig megvan egy hozam, ami így is akár a duplája mint egy lekötött betétnek

Az olyan mondatok meg, amikben szerepel az "akár" szó, automatikusan gyanúsak :)

Quote from: Ramiz on 2008-06-04, 11:22:44
Quote from: .Attila on 2008-06-04, 07:16:49
Külföldön én is gondolkozok és hamarosan igencsak aktuális lesz.

A Szingapúros cég végül is mit reagált? Beadtad a CV-det, ugye? Oda én is lehet, hogy be fogom. A következő lépés pedig Hongkong. Legalább egy pár hónapot el akarok ott tölteni... meginni egy sört Chow Yun-Fat-tel... aztán ígérem, jó fiú leszek és jövök haza! :D

Nem cégnek adtam be. A krapek azt mondta, hogy tovább küldi 2 cégnek, azóta semmi. Mondjuk nem csodálom, mert oda igazából mérnököket keresnek, én meg nem vagyok az.
Megvárom a záróvizsgát, aztán eldöntöm, hogy feltöltöm-e a cv-met a szingapúri oldalra, ill. a monster.co.uk-ra.

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-06-04, 19:23:35
Idézem, mit írtál:

Quotemert a fix kamatú kötvényekből, állampapírokból mindig megvan egy hozam, ami így is akár a duplája mint egy lekötött betétnek

Az olyan mondatok meg, amikben szerepel az "akár" szó, automatikusan gyanúsak :)
Ezt úgy értette szerintem hogy mivel több részből tevődik össze a befektetés és ennek van egy fix (állampapírok) része, ezért mindig megvan a hozam, ezen felül lehet a többi részből nyereség vagy nem. Én legalábbis így értelmeztem. (Figyelem pénzügyi ismeret skill for teraflare: 0)

.Attila

Quote from: teraflare on 2008-06-04, 19:38:58
Quote from: .Attila on 2008-06-04, 19:23:35
Idézem, mit írtál:

Quotemert a fix kamatú kötvényekből, állampapírokból mindig megvan egy hozam, ami így is akár a duplája mint egy lekötött betétnek

Az olyan mondatok meg, amikben szerepel az "akár" szó, automatikusan gyanúsak :)
Ezt úgy értette szerintem hogy mivel több részből tevődik össze a befektetés és ennek van egy fix (állampapírok) része, ezért mindig megvan a hozam, ezen felül lehet a többi részből nyereség vagy nem. Én legalábbis így értelmeztem. (Figyelem pénzügyi ismeret skill for teraflare: 0)

A részvényeken bukhatsz is pénzt, nem csak nyerhetsz.
Egy portfolió összeválogatásával csak a hozam-kockázat párost tudod alakítgatni, ill. a kockázatot valamelyest csökkenteni.

SaiyaGin

Új nap, új téma: tegnap sikeresen letudtam a Magyarország története 1944-1990 között vizsgát. Aminek még jobban örülök, hogy ebben a félévben sikerült végére jutnom a középkoros óráimnak is. :smile:

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-06-04, 19:45:14
A részvényeken bukhatsz is pénzt, nem csak nyerhetsz.
Egy portfolió összeválogatásával csak a hozam-kockázat párost tudod alakítgatni, ill. a kockázatot valamelyest csökkenteni.
Ha te mondod, egyenlőre még csak lekötögetem a pénzem. Meg elkezdtem vezetni amolyan bevétel/kiadás számontartót excelben, hogy tudjam mire baszom el a pénzem és miből kellene csökkenteni.

Más:
CSAK 2 POST AZÓTA HOGY TEGNAP HAZAMENTEM ? ? ? ? WTF ? ?
Esetleg volt egy több oldalas flame amit kimoderáltak?

Rounin

13,5 órát aludtam, bocsi. :angyali:

sirtomi

Gratulálok!

Nekem most csak 4-re volt időm :)

Rounin

Előtte alig aludtam. Ask Lythis-chan.

Edit.: noooooo, so exploitable.

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-05, 12:13:53
Előtte alig aludtam. Ask Lythis-chan.

Edit.: noooooo, so exploitable.

No comment necessary.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!