Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Darkstar

Azt nem mondtam, hogy csúnya, de még várhatott volna egy kicsit.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Jólvan, nem csak nekem van némi rovar fóbiám :)

Én csak a pókoktól félek (fél centi nagyságú felett már a közelébe sem megyek), meg a százlábútól undorodok. A többivel nincs gondom.

Draconire


Fazék

Quote from: Draconire on 2008-07-30, 09:49:07
Quote from: sirtomi on 2008-07-30, 09:34:10
meg a százlábútól undorodok

Most már félni fogsz. :D
én egy olyan videót láttam, amiben barlangban fentről lelógva egy denevért elkapott :)
ha jól tudom a százlábúaknak vannak a legdurvább mérgei...

Draconire

Igen, eléggé zavaróan erősek tudnak lenni, egy tarantulát pl játszi könnyedséggel ölnek meg, még a kisebb példányok is... :S

sirtomi

Még jó hogy nem néztem meg a videót :D


Én

Quote from: Darkstar on 2008-07-30, 05:48:38
Megint túl gyorsan világosodik...
:tezsvir: Én is alig tudtam elaludni tőle.
Quote from: sirtomi on 2008-07-30, 09:34:10
Jólvan, nem csak nekem van némi rovar fóbiám :)

Én csak a pókoktól félek (fél centi nagyságú felett már a közelébe sem megyek), meg a százlábútól undorodok. A többivel nincs gondom.
Régen tőlük féltem a legjobban, de vidéken egyszerűen annyi volt, hogy akaratlanul is megszoktam őket. :smile:

sirtomi

Quote from: Én on 2008-07-30, 13:57:14
Quote from: sirtomi on 2008-07-30, 09:34:10
Jólvan, nem csak nekem van némi rovar fóbiám :)

Én csak a pókoktól félek (fél centi nagyságú felett már a közelébe sem megyek), meg a százlábútól undorodok. A többivel nincs gondom.
Régen tőlük féltem a legjobban, de vidéken egyszerűen annyi volt, hogy akaratlanul is megszoktam őket. :smile:
Én még mindig vidéken lakom, kertes házban, de nem tudom megszokni őket.

Kvikveg

Quote from: Tycho on 2008-07-30, 02:01:12
Quote from: Rounin on 2008-07-30, 01:58:49
Tycho: amíg a sajátját fogdossa álmában, az miért baj.. o.o
Mert fater seggfej, nem való gyerek közelébe... a fene se tudja... Általában az embert nem szadizzuk álmában mert az mindig valami súlyosabbhoz vezet... De ez a hülye nem fogja fel... Nővérem csak drogos lett pár évre és elmenekült otthonról előle és anya depressziós rohamai elől, én meg egy enyhe bogáriszonyt szedtem össze... Olcsón megúsztuk ^^"
:eek:

Quote from: Fazék on 2008-07-30, 09:54:22
Quote from: Draconire on 2008-07-30, 09:49:07
Quote from: sirtomi on 2008-07-30, 09:34:10
meg a százlábútól undorodok

Most már félni fogsz. :D
én egy olyan videót láttam, amiben barlangban fentről lelógva egy denevért elkapott :)
ha jól tudom a százlábúaknak vannak a legdurvább mérgei...
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!  :zomg: :zomg: :zomg:

wiki
"regularly reaching lengths of 26 cm and can exceed 30 cm"
Nem megyek Del-Amerikaba. Nem.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

#24700
Quote from: Draconire on 2008-07-30, 09:49:07
Quote from: sirtomi on 2008-07-30, 09:34:10
meg a százlábútól undorodok

Most már félni fogsz. :D

Ha jól emlékszem, akkor pont ilyen fajta, óriási százlábú volt az egyik ellenségtípus a King Kong játékban. Aranyos.

Quote from: Én on 2008-07-30, 13:57:14
Quote from: sirtomi on 2008-07-30, 09:34:10
Én csak a pókoktól félek (fél centi nagyságú felett már a közelébe sem megyek)
Régen tőlük féltem a legjobban, de vidéken egyszerűen annyi volt, hogy akaratlanul is megszoktam őket. :smile:

Régen tőlük féltem a legjobban (Arachnofobia c. film miatt), de később megbékéltem velük (Pókember képregények miatt  :D).

Kuroi Tenshi

Quote from: Xzone on 2008-07-30, 05:03:10
Ebbe sosem fogsz beletörődni
Igen, egyesek direkt elszabotálták. Anon doesn't forget :ördögi vigyori:  :angyali:

azok az óriás százlábúak durvák. Nem hittem volna, hogy kisebb emlősöket
is megeszni  :3x3:

Más:
voltunk ma csapatépíteni a puszta közepén, és a program agyaggalamb-
lövészet volt (12-es űrméretű duplacsövű sörétessel) :cool:
Poén. Rúg, de nem akkora nagyot, mint amire számítottam. Hangos, de
nem annyira, mint amire számítottam, fülvédő nélkül lőttem. Először
lőttem igazi puskával, de szerintem nem utoljára ;) (reszkess világ :D)
Lehet tippelni, hogy teljesítettem:
értéktartomány: a legjobb lövő 5/5 volt (gyakorlással 9/10), a legrosszabb
1/5 (1/10). In b4 kisütötted-e a szemed, lábonlőtted-e magad, stb. :hehe:

Én

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-30, 21:11:15
voltunk ma csapatépíteni
És? Széttrollkodtad legalább? :angyali:
tipp: 5/5?

Kuroi Tenshi

#24703
Quote from: Én on 2008-07-30, 22:47:30
És? Széttrollkodtad legalább? :angyali:
tipp: 5/5?
Trollkodták azt a többiek is, nem kellett megerőltetnem magam :haha:

A winrar is you!
Engem is meglepett az eredmény, a második legjobb 7/10-et ért el, szóval
toronymagasan vezettem, annak ellenére, hogy először lőttem igazi
fegyverrel. My chances to survive a zombie apocalypse have greatly
improved :haha:
A koronglövéssel szemben ez sokkal változatosabb, az 5 lövés 5 különfajta
módon történt:
- az első kb 50-80 méterre kicsit balra indult, és ferdén közeledett;
- a  második az ember elől indult, meredeken felment kb 20m magasra,
majd ereszkedett, de legalább egyenesen ment
- a harmadik volt a "nyuszi": kb 15 méterre balról indult a földön, majd
stréhen keresztbe átment az ember előtt, a földön bukdácsolva, vagy ha
valami nagyobba ütközött, akkor hirtelen akár másfél méterre is felugorhatott
- a negyedik jobbról, toronyból indult, majd keresztben átrepült, legközelebb
kb 10 méterre volt az embertől (nehéz megállapítani a távolságát, mert a
korong kb 15cm átmérőjű)
- az ötödik pedig balról, toronyból, az előzőnél kicsit gyorsabban, és kb 25m-
re volt olyan szögben és sebességben, hogy már kicsit jobban be lehetett
célozni (ehhez képest inkább érzésből lőttem, mint célzásból. Még jó, hogy a
sörétes ennyire szór :D)

Szerk: wiki szerint trap-lövészet, és a korong csak 10cm átmérőjű
http://hu.wikipedia.org/wiki/Trap-l%C3%B6v%C3%A9szet
http://en.wikipedia.org/wiki/Trap_shooting

Nakedape

màr Malzéville & Nancyban logatom a labam, majd irok hosszan, meg kepek.
de egy fontos tanulsag elore krakow nem katowice...

izeltlabas tema: finom pofon bevalik darazsaknal:)

ja es nem szeretem, h a franciaknal qwerty helyett azerty billentyuzet van...
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Tycho


noriko

Quote from: Fazék on 2008-07-30, 09:54:22
Quote from: Draconire on 2008-07-30, 09:49:07
Most már félni fogsz. :D
én egy olyan videót láttam, amiben barlangban fentről lelógva egy denevért elkapott :)
ha jól tudom a százlábúaknak vannak a legdurvább mérgei...
noooooo can't look away!!  :zomg: megnéztem mindkettőt, meg mellé egy tarantulát vacsizót is, és mostmár tuti lesznek rémálmaim ma este. Az sem segít, hogy az egeres video magyar....a tudat, hogy valahol Magyarországon is van egy ilyen...brrr

Más: már második hete, hogy van munkám, és eddig még nem ment el a kedvem. Korai, vagy vehetem jó jelnek?  :haha:
Első héten szólt a főnök, hogy majd be kéne lépnem magánnyugdíjpénztárba. Mondtam, oké, majd körülézek. Erre eltelik kb 3 óra, és jön egy sms a CIB-től, hogy aki belép az Aranykor Nyugdíjpénztárba 31-ig, kap egy ingyen Sziget napijegyet. Úgyhogy megyek egyik nap a Szigetre majd... könnyen megvettek :P
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2008-07-31, 00:25:26
ök, hogy majd be kéne lépnem magánnyugdíjpénztárba. Mondtam, oké, majd körülézek. Erre eltelik kb 3 óra, és jön egy sms a CIB-től, hogy aki belép az Aranykor Nyugdíjpénztárba 31-ig, kap egy ingyen Sziget napijegyet. Úgyhogy megyek egyik nap a Szigetre majd... könnyen megvettek :P
èn nekem anno egy muanyag telefontartot adtak, csak; meg azt hiszem valami sportszerbont; de az gondolon lejart..:)
napijegy jobb :) remelem a penztaram tuleli, h asszem 3 evig most nem kap tolem semmit :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Cloud

Hm. Na beláttam hogy elkövettem életem egyik tévedését.
Kerek egy hónapig biztosítási ügynökként "dolgoztam". Ígértek fűt fát kezdésnek garantált 100 ezres fizetést. Én meg naívan bedöltem...Aztán jöttek a buktatók. Nuku fix fizetés, csak jutalék. HE? Nuku ügyfél-lista. Szerezzek magamnak. Na elő telefonkönyv, keresni embereket. Három hét alatt kemény 6 emberrel beszéltem meg találkozót, abból három tárgyalás lett, nuku üzletkötés. (Kb 500 nevet gyűjtöttem össze. Abból talán a negyedével tudtam beszélni.
A legtöbb ember elküldött a francba vagy simán letette telefont. Na igazából én ezt nem bírtam. És amikor már a sokadik ember utasított vissza, akkor mondtam azt hogy elég...)
Mindegy... Most már vége van.
Fizetés meg: SEMMI. 
Rájöttem hogy nagyon nem nekem való ez a munka. Ezért tegnap megvolt felmondásom is. Azt hiszem keresek gyorsan magamnak valami normálisabb munkát. Ha más nem lesz megyek akár CBA-ba is raktárosnak... ^^"
Vagy akárminek. Itt Pesten csak találok normális munkát....
Azt tanácsolom azoknak akik ilyen téren akarnak dolgozni, hogy nagyon de nagyon gondolják meg.
Ha itt valaki közülünk netán ezzel foglalkozik és halálra keresi magat, az meg rohadt szerencsésnek mondhajta magát. Vagy velem van a baj? :ejj:

(nem tud ajánlani vki vmi normális állást?) :lol: :hopp:







Kvikveg

Kerdes, hogy mit irtal ala? Ha a szerzodesben jutalek volt, es nem az, hogy fix XFt fizetes, akkor nem ok voltak a tapasztalatlan kezdok.
Normalis allas: mit tudsz?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

#24711
Ezért is írtam hogy életem egyik tévedése volt. Tudtam hogy jutalékos rendszerrel fogok dolgozni, de főnök annyira bemagyarázta nekem h. sokat fogok keresni meg hogy nagyon jó lesz, hogy belementem. Tudom én voltam a  :lame: kezdő. :gyagya:
Most hogy kiléptem csak annyit sajnálok hogy ezzel elment kb három hónapom.(két hónap tréning, utolsó hónapban kezdtem dolgozni)
Mindegy, meglátjuk mit hoz a jövő. :lazza:



Mit tudok? Épp ez az. 22 vagyok, négy hónapja lakom Pesten, van egy sima érettségim, egy OKJ-s ECDL bizonyítványom, meg két éve B jogsim. Na jó meg egy nagyon alap írásbeli angol nyelvvizsga, de ez semmit nem ér. Angol nagyon nem megy. Szal "ilyen" képzettséggel nem nem nagyon tolonganak értem cégek... :D De ezen nem csodálkozom. Elcsesztem így is életem hogy nem tanultam tovább. (családi, meg anyagi gondok miatt, de ezt inkább hagyjuk)

.Attila

Bocs, de ez így semmilyen sem. Se szakma, se nyelvtudás.
Próbálj azért valami fizetős állást keresni, még ha nem is jó és kezdj el szakmát tanulni. Egy olyat, amit nagyon keresnek, pl. CNC gépkezelő (ebből kevés van, keresik is rendesen).

sirtomi

#24713
Ezzel a végzettséggel azért lehet állást találni szerintem. Még egy sima adminisztrátori meló is jobb mint ez az üzletkötős dolog szerintem. Én ilyenbe sose mennék bele, nem tudok annyit dumálni, meg türelmem sincs, hogy a jutalékokból megéljek :)

Quote from: .Attila on 2008-07-31, 12:03:28
Bocs, de ez így semmilyen sem. Se szakma, se nyelvtudás.
Próbálj azért valami fizetős állást keresni, még ha nem is jó és kezdj el szakmát tanulni. Egy olyat, amit nagyon keresnek, pl. CNC gépkezelő (ebből kevés van, keresik is rendesen).
Nemtudom, de nekem nem egy ismerősöm keres közel kétszer annyit mint én egy vacak érettségivel, még nyelvvizsgájuk sincs. Ja és nem is Bp-en, hanem itt Pécsen. Bp-en még jobb melót is találnának.

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2008-07-31, 11:57:50
Ezért is írtam hogy életem egyik tévedése volt. Tudtam hogy jutalékos rendszerrel fogok dolgozni, de főnök annyira bemagyarázta nekem h. sokat fogok keresni meg hogy nagyon jó lesz, hogy belementem. Tudom én voltam a  :lame: kezdő. :gyagya:
Most hogy kiléptem csak annyit sajnálok hogy ezzel elment kb három hónapom.(két hónap tréning, utolsó hónapban kezdtem dolgozni)
Mindegy, meglátjuk mit hoz a jövő. :lazza:



Mit tudok? Épp ez az. 22 vagyok, négy hónapja lakom Pesten, van egy sima érettségim, egy OKJ-s ECDL bizonyítványom, meg két éve B jogsim. Na jó meg egy nagyon alap írásbeli angol nyelvvizsga, de ez semmit nem ér. Angol nagyon nem megy. Szal "ilyen" képzettséggel nem nem nagyon tolonganak értem cégek... :D De ezen nem csodálkozom. Elcsesztem így is életem hogy nem tanultam tovább. (családi, meg anyagi gondok miatt, de ezt inkább hagyjuk)

En is azt ajanlom, amit .Attila mondott...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Sajnos így, bármiféle képzettség nélkül elég nehéz lesz normális munkát találni. Első nekifutásra szerintem menj el kereskedelembe eladónak, ott is azért kapsz 80-90e Ft fizetést, ha szerencséd van, többet is. Angol középfokú vizsgát (és ami fontosabb, valódi nyelvtudást) össze kéne szedned mindenképpen és közben gondolkozhatsz, mi akarsz lenni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: sirtomi on 2008-07-31, 12:04:25
Quote from: .Attila on 2008-07-31, 12:03:28
Bocs, de ez így semmilyen sem. Se szakma, se nyelvtudás.
Próbálj azért valami fizetős állást keresni, még ha nem is jó és kezdj el szakmát tanulni. Egy olyat, amit nagyon keresnek, pl. CNC gépkezelő (ebből kevés van, keresik is rendesen).
Nemtudom, de nekem nem egy ismerősöm keres közel kétszer annyit mint én egy vacak érettségivel, még nyelvvizsgájuk sincs. Ja és nem is Bp-en, hanem itt Pécsen. Bp-en még jobb melót is találnának.

Én nem mondom, hogy ilyen nem létezik, de ez inkább szerencse vagy kapcsolatok kérdése.
Vagy az, hogy valójában azért mégiscsak van valami tudása az illetőnek (pl. diplomája ugyan nincs, de eszetlen jól programozik). Ezt viszont valahogy előzetesen be kell tudni bizonyítani, mert különben hogyan vesznek fel?
Azért mégiscsak más, ha egy elismert papírral állsz oda.

Én

Quote from: Cloud on 2008-07-31, 11:43:15
(nem tud ajánlani vki vmi normális állást?) :lol: :hopp:
Legyél játékbolti eladó! Semmi mást nem kell csinálnod, csak egy helyben állni, viszont semmi mást nem lehet :P

sirtomi

Quote from: .Attila on 2008-07-31, 12:40:37
Quote from: sirtomi on 2008-07-31, 12:04:25
Quote from: .Attila on 2008-07-31, 12:03:28
Bocs, de ez így semmilyen sem. Se szakma, se nyelvtudás.
Próbálj azért valami fizetős állást keresni, még ha nem is jó és kezdj el szakmát tanulni. Egy olyat, amit nagyon keresnek, pl. CNC gépkezelő (ebből kevés van, keresik is rendesen).
Nemtudom, de nekem nem egy ismerősöm keres közel kétszer annyit mint én egy vacak érettségivel, még nyelvvizsgájuk sincs. Ja és nem is Bp-en, hanem itt Pécsen. Bp-en még jobb melót is találnának.

Én nem mondom, hogy ilyen nem létezik, de ez inkább szerencse vagy kapcsolatok kérdése.
Vagy az, hogy valójában azért mégiscsak van valami tudása az illetőnek (pl. diplomája ugyan nincs, de eszetlen jól programozik). Ezt viszont valahogy előzetesen be kell tudni bizonyítani, mert különben hogyan vesznek fel?
Azért mégiscsak más, ha egy elismert papírral állsz oda.
BTK-ra járt és azt se fejezte be, de lyukat beszél mindenki hasába így lett mindenes egy számtech cégnél. :D Olyan akciókat dumál le a nagykerekkel, hogy beszarás  :haha:

Kvikveg

#24719
Quote from: sirtomi on 2008-07-31, 14:11:26
BTK-ra járt és azt se fejezte be, de lyukat beszél mindenki hasába így lett mindenes egy számtech cégnél. :D Olyan akciókat dumál le a nagykerekkel, hogy beszarás  :haha:
Erre mondjak, hogy ostehetseg.  :D :lul:

Valaki mondjon mar egy helyet a kek metro Arpad-hid es a Nyugati kozott, vagy arrafele, ahova a volt kollegaimat beultethetem...
Vegso megoldas lehet a Potala... pffhhh... Kollega valami szemkozti sorozot mondott, de ott meg az eletben nem voltam. :/
edit: fanyuvo.hu megtalalva, phew.  ::)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.