Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: frozenstein on 2008-10-08, 11:02:27
A suli egyik géptermében vista van az új gépeken. Hogy ez mekkora szar. :ejj:
Nem, te vagy szar hozzá.

Darkstar

Quote from: frozenstein on 2008-10-08, 11:02:27
A suli egyik géptermében vista van az új gépeken. Hogy ez mekkora szar. :ejj:
És konkrétan mi akkora szar benne?  ::)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

#27122
Az, hogy szegény kis konzervatív agyamnak minden máshol van benne, mint az xp-ben. Így első ránézésre tele van felesleges újításokkal. Azért remélem az office nagyjából ugyanúgy működik rajta, mert valszeg ezen lesz a maradék ecdl, meg az évvégi vizsga is.

Darkstar

Quote from: frozenstein on 2008-10-08, 17:44:36
Az, hogy szegény kis konzervatív agyamnak minden máshol van benne, mint az xp-ben.
Ettől tényleg szar lesz egy OS.  ::)

Quote from: frozenstein on 2008-10-08, 17:44:36
Így első ránézésre tele van felesleges újításokkal
Amik biztosan mindenkinek feleslegesek, amúgy meg ki lehet kapcsolni benne szinte mindent.

Ha az új office van rajta, akkor készülj fel rá, hogy egésszen más, de hamar megszokható.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Pedig tényleg egy nagy rakás szar a vista...

Makos

Quote from: Rounin on 2008-10-08, 18:12:46
Pedig tényleg egy nagy rakás szar a vista...

+1

Linux rulz
(bár XP is van a gépemen :angyali:)

Selmo

Quote from: Darkstar on 2008-10-08, 18:00:21
Ha az új office van rajta, akkor készülj fel rá, hogy egésszen más, de hamar megszokható.
Ja, uninstallal.

A tökéletesség unalmas.

Én


Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

#27129
Ezt nem hiszem el. Az haggyán, hogy megint a nagyon lolba raktam a számot amit épp hallgatok, onnan gyorsan kitöröltem. Aztán újra lemásoltam a linket, raknám be az épp milyen zenét hallgatszba, de "észbe kapok", hogy ugyanazt a hibát kétszer nem követem el, és szépen megírom a nagyon lolba a postot mégegyszer. Ráböktem a post gonmbra, de valamiért nem küldte el, és ekkor jöttem rá, hogy megint ugyanoda akartam beírni. Harmadjára már ment...

Makos

Quote from: Én on 2008-10-08, 19:59:14
Ezt nem hsizsem el. Az haggyán, hogy megint a nagyon lolba raktam a számot amit épp hallgatok, onnan gyorsan kitöröltem. Aztán újra lemásoltam a linket, raknám be az épp milyen zenét hallgatszba, de "észbe kapok", hogy ugyanazt a hibát kétszer nem követem el, és szépen megírom a nagyon lolba a postot mégegyszer. Ráböktem a post gonmbra, de valamiért nem küldte el, és ekkor jöttem rá, hogy megint ugyanoda akartam beírni. Harmadjára már ment...

Ráz az egér? :ejnye:

Én

 :redface: Bár inkább csak ki kéne aludjam magam, hogy ne legyek ilyen dekoncentrált. Kb. 1.5 éve álmos vagyok.

Makos

Quote from: Én on 2008-10-08, 20:05:30
:redface: Bár inkább csak ki kéne aludjam magam, hogy ne legyek ilyen dekoncentrált. Kb. 1.5 éve álmos vagyok.

Jó neked hogy csak másfél éve vagy álmos....én úgy 4.5 éve...

Rounin

Titeket legalább nem áldoztak fel...

Fazék

Én meg egy cipősdobozban élek...

Nakedape

két órával lefekvés előtt kell kelnem

és ó cipősdoboz, de akartunk egyet

egy felcsavart újságpapírban éltünk
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

minuszmiki

Amikor ma reggel nyugtalan álmomból felébredtem, szörnyű féreggé változva találtam magam.

Rounin

Ne aggódj, holnap is így lesz. :__devil:

Én

Quote from: minuszmiki on 2008-10-08, 20:20:59
Amikor ma reggel nyugtalan álmomból felébredtem, szörnyű féreggé változva találtam magam.
Erről a Franken Fran jutott eszembe...

Rounin

Quote from: Én on 2008-10-08, 20:38:51
Erről a Franken Fran jutott eszembe...

Auch. Akkor már inkább a Kafka féle átváltozás...

Kvikveg

Kezdtek bedilizni a kialvatlansagtol.  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Quote from: Kvikveg on 2008-10-08, 21:02:59
Kezdtek bedilizni a kialvatlansagtol.  :haha:

Ezzel egyet kell hogy értsek...de bizonyítani most nem fogom hogy én is kezdek begolyózni :D

minuszmiki

Quote from: Kvikveg on 2008-10-08, 21:02:59
Kezdtek bedilizni a kialvatlansagtol.  :haha:
Oh, alszom én eleget, csak felébredni nem szeretek annyira. ^^

Rounin

Én csak öt percet szoktam aludni.
Még öt percet, úgy értem.

Próféta

Quote from: Rounin on 2008-10-08, 18:12:46
Pedig tényleg egy nagy rakás szar a vista...
Pedig most már nem, csak a megjelenés után kb. egy évig volt olyan. Sőt, nekem még tetszik is, hogy a sok korábbi Windows után a Vista már végre majdnem olyan, mintha igazi operációs rendszer lenne. Végre Total Commander nélkül is egész jól használható. Végre megjelent ez a Links folder a home könyvtárban. Végre van szimbolikus link. Végre (SP1-től) a 32 bites is kezel 3G-nél több memóriát.  Végre normális telepítője van. Egész értelmes adminisztrációs lehetőségek vannak.

Csak alá kell tenni minimum 2G RAMot, mert anélkül a Superfetch ellened dolgozik. Illetve a hálózatbeállítás en bloc nagy suxxor, ezen a téren tapasztaltam regressziót az XP-hez képest, de nem is szerverre való alapvetően a Vista, szóval túl lehet élni.

Na az Office 2007, na az a szar. Nem, nem megszokás kérdése, arra másfél hónap elég lehetett volna :)

Quote from: Rounin on 2008-10-08, 21:47:37
Én csak öt percet szoktam aludni.
Még öt percet, úgy értem.
:tezsvir:
Ez akkor szívás, amikor a plusz ötperces szundikkal eltelik egy óra, és olyankor kikapcsol az ébresztő, és simán hagy aludni még másfél órát  :grrr:

Rounin

Hát nem jártam valami nagy sikerrel, igaz, félszívvel próbáltam csak.
Soha nem is láttam a vistát működés közben. Azt se tudom, milyen. Csak hallomásból. Meg screenshotokról. ^^

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-10-08, 22:28:17
Ez akkor szívás, amikor a plusz ötperces szundikkal eltelik egy óra, és olyankor kikapcsol az ébresztő, és simán hagy aludni még másfél órát  :grrr:

:tezsvir:

Ma másfél órát késtem melóból... Rohadt hatvani buszjáratok. :D


BTW ha minilaptopot (Asus EEE) 4 GB flash memóriával hirdetnek, akkor abból még lejön az oprendszer? Szóval WinXP után már egy film sem fog ráférni?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2008-10-08, 23:50:35
Quote from: Próféta on 2008-10-08, 22:28:17
Ez akkor szívás, amikor a plusz ötperces szundikkal eltelik egy óra, és olyankor kikapcsol az ébresztő, és simán hagy aludni még másfél órát  :grrr:

:tezsvir:

Ma másfél órát késtem melóból... Rohadt hatvani buszjáratok. :D


BTW ha minilaptopot (Asus EEE) 4 GB flash memóriával hirdetnek, akkor abból még lejön az oprendszer? Szóval WinXP után már egy film sem fog ráférni?
Mit dolgozol?

Igen, abból lejön az OS. SD-kártyát tudsz bele tenni.

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-10-08, 23:50:35
Ma másfél órát késtem melóból... Rohadt hatvani buszjáratok. :D

Egyszer úgy döntöttek, hogy akinek még nincs buszkártyája, azt nem engedik fel a vállalati buszra.
Nem a saját hibámból nem volt kártyám (volt papírom egyébként), ettől függetlenül nem engedtek fel a buszra. Utána állítólag korrigálták a dolgot és mégis felengedték az embereket, de valahogy másnap engem ez már nem vigasztalt.

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2008-10-08, 23:50:35
BTW ha minilaptopot (Asus EEE) 4 GB flash memóriával hirdetnek, akkor abból még lejön az oprendszer? Szóval WinXP után már egy film sem fog ráférni?

Ha eléggé kis felbontásúra konvertálod, akkor talán :angyali:

De mondtam már, hogy hiába lehet olcsón kapni (nemrég
35k-ért szórták a színeseket a mobilx-nél, most viszont
megint 60k), eléggé korlátozottan használható főleg a
felbontása és a tárhelye miatt. A régi 900-ast már 70k
körül kapni újan, használhatóbb felbontással, 3/5× akkora
tárhellyel. Aztán ott van még az Acer Aspire one is
valamivel 70k fölött, amiben nem csak Atom van, de
legtöbb verziójában 80-160GB HDD is.