Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-01, 21:13:46
erre megrágalmazta
azzal, hogy csalt (pedig nem is)

Az is szép lehetett, hogy egy rágalom miatt visszavonták tőle az ösztöndíjat, a bizottság is megérne akkor egy mesét.

Cloud

Quote from: Cloud on 2009-10-01, 19:08:33
Quote from: NLZ on 2009-10-01, 18:58:42
Quote from: Cloud on 2009-10-01, 18:57:18
Quote from: NLZ on 2009-10-01, 18:50:26
Pirított máj? :D Önmagában nem valami jó a máj, legalább kenyér kéne mellé.
Azért az még van. Csak már elegem van zsíros kenyérből. :D
Miért, mi van más a készleten? List, hagyma, akármi?

Na ezeket találtam. Máj, fokhagyma, zsír, liszt, búzadara, fűszerek,piros paprika, sárgarépa, nagyon kevés nutella, fél deci tej, fél fürt szőlő, ngyed kiló kenyér, fél éve lejárt fagyi, egy alma. :D


Asszem ha  máj nem sikerül éhezek holnapig. :D :hopp:

Na megvolt vacsora. Egész jó lett a máj. :D

Próféta

Quote from: Nakedape on 2009-10-01, 13:40:32
pláne, hogy a lengyelek, még mindig hisznek a hangalámodásos filmben :D
Ja. Egy lengyel csaj még magyarázta is, hogy mennyivel jobb, mert a felirat vagy a szinkron elütne az eredetitől és zavarna, míg a direkt szenvtelen, sótlan hangalámondás milyen jól beivódik a műbe, azt észre sem veszed  :gyagya:

Zsiga

Valaki meg tudja nekem mondani az iwiw ip címét? (pl. tracert iwiw.hu)

Nakedape

Quote from: Próféta on 2009-10-02, 00:39:36
Quote from: Nakedape on 2009-10-01, 13:40:32
pláne, hogy a lengyelek, még mindig hisznek a hangalámodásos filmben :D
Ja. Egy lengyel csaj még magyarázta is, hogy mennyivel jobb, mert a felirat vagy a szinkron elütne az eredetitől és zavarna, míg a direkt szenvtelen, sótlan hangalámondás milyen jól beivódik a műbe, azt észre sem veszed  :gyagya:
:lol:

amúgy vicces volt, ahogy koncentráltam, hogy kihalljam  az angol szöveget
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Makos

Quote from: Zsiga on 2009-10-02, 04:33:00
Valaki meg tudja nekem mondani az iwiw ip címét? (pl. tracert iwiw.hu)

84.2.36.193

chilip

HOHOHÓ



IT'S A GOOD DAY ALRIGHT!!!  :whoah: :muhahah:

mielőtt valaki megkérdezné:
diplomához egynyelvű elég

Squazee2005

Gratula! ^^ *tapsvihar és konfetti dobálás*  :jee:

És gratula Rio de Janeironak is.  :whoah:

Én

Hmhm. Tegnap hétkor aludtam el.
FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF-

gtat chilip! :cool:

Kvikveg

Grat chilip!

Rendrakas - 80% checked
Porszivo osszereakasa es rendberakasa - checked
Porszivozas - checked
Ablakmosas kivul - checked
Bevasarlas - checked
Fozes - checked
Es most megyek ebedelni. Aztan megetetni a mosogepet. Aztan filmet nezni.
6 hetig kisebb megszakitasokkal kulfoldon lenni, elotte meg lusta disznonak lenni hetekig rulez.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2009-10-03, 17:49:07
Grat chilip!

Rendrakas - 80% checked
Porszivo osszereakasa es rendberakasa - checked
Porszivozas - checked
Ablakmosas kivul - checked
Bevasarlas - checked
Fozes - checked
Es most megyek ebedelni. Aztan megetetni a mosogepet. Aztan filmet nezni.
6 hetig kisebb megszakitasokkal kulfoldon lenni, elotte meg lusta disznonak lenni hetekig rulez.
rendrakás - let's not go there
porszívózás - done that yesterday
ablakmosás kívül - I was hoping for a storm.. meh.. indefinitely postponed
bevásárlás - I'll be going soon (currently in the process of trying to will myself)
főzés - already done
És most majd megyek bevásárolni, amikor már túlvagyok a teán, a "tízórain", és ilyenek.

Zsiga

Rendeltem magamnak új fület. :)
http://eshop.srd.ir/61247.ofi

Próféta


Zsiga

#38683
720p. :D
Szemeztem egy darabig a Littmann Cardio III-mal, de 55k már bőven sok lenne (még a hülye szobizmusomat is beleszámolva), valószínű még az élettartam-garanciájával együtt is előbb menne tönkre mint mire ki tudnám használni a plusz tudását. :)

Ez meg a saját árkategóriájában egy elég korrekt darab, a hasonló árú Littmann-nál pl. állítólag jobb, és most elég szépen le van akciózva az egyik boltban.

Xzone

Hatsune Miku véradóközpont.

Nem semmi. Ez a kép különösen futurisztikus.


Cobra

Ezekből a képekből nekem úgy tűnik, hogy nem csak vért vesznek ki 1-2 lebénított otakuból :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2009-10-03, 19:14:48
Rendeltem magamnak új fület. :)
http://eshop.srd.ir/61247.ofi
Dokiiiiifuuuul!
Ezeket is ugy lehet kategorizalni, mint a fulhallgatokat, vagy mi?  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2009-10-03, 23:20:16
Dokiiiiifuuuul!
Ezeket is ugy lehet kategorizalni, mint a fulhallgatokat, vagy mi?  :lul:
Ja, van belőlük sokféle. Egyrészt van többféle gyártó (értelemszerűen különböző minőségi és árkategóriával), másrészt felhasználási cél szerint is vannak különbségek, egyrészt méretben (csecsemő, gyerek, felnőtt); másrészt hogy milyen frekvenciás hangokra van optimalizálva, ettől függ hogy pl. szívhangokat lehet vele jól hallani, vagy légzés vizsgálatára ideális, esetleg bélmozgások megfigyelésére; és persze lehet ezeket kombinálni, nem véletleh hogy a legtöbbnek kétoldalas a feje. (Vagy ami egyoldalas, az attól függően más frekvenciás hangra jó amilyen erősen rányomod a páciensre, ilyen pl. a Littmann Master sorozat.)

Tycho

Zsiga, azt eddig is tudtam, hogy nagy PC sznob vagy, de hogy még orvosi ezközök terén is ekkora perverz vagy, az nekem új! :eek: :muhahah:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

Quote from: Tycho on 2009-10-04, 22:05:51
Zsiga, azt eddig is tudtam, hogy nagy PC sznob vagy, de hogy még orvosi ezközök terén is ekkora perverz vagy, az nekem új! :eek: :muhahah:
Pedig de. :D
Mondjuk ha igazi sznob lennék akkor megvenném a Littmann-t 56k-ért. :)

Btw. ma megint belefutottunk két strokeosba, az egyik már bőven időn túli volt, de a másikat még sikerült 3 órán belül kórházba vinni, mert a szomszédnak volt annyi esze hogy a biztonság kedvéért azért hívott egy mentőt (mondjuk ő se tudta hogy mi van, meg mennyire súlyos), ha már a családtagok nem.
Szóval aki még nem látta az nézze meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=OkH1BdV-WQ4
És terjessze mindenki a rokonok, barátok között; mert fél perc megnézni a videót, egy perc megvizsgálni a beteget (tök egyértelmű, laikus szemmel is simán felismerhető tünetekről van szó), és életek múlhatnak rajta.
Szóval röviden, ha STROKE, akkor 104, AZONNAL. (Nem megvárjuk hátha jobban lesz, nem háziorvos, nem ügyelet, nem taxival a rendelőbe, mentőket abban a másodpercben ahogy észrevesszük akár csak az egyik tünetet is.)

Én

Soha többet nem küldöm anyámat boltba sörért... [spoiler]Adambräut hozott[/spoiler]

Zsiga

Quote from: Én on 2009-10-04, 22:33:20
Soha többet nem küldöm anyámat boltba sörért... [spoiler]Adambräut hozott[/spoiler]
:lul:

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2009-10-04, 22:33:08
Quote from: Tycho on 2009-10-04, 22:05:51
Zsiga, azt eddig is tudtam, hogy nagy PC sznob vagy, de hogy még orvosi ezközök terén is ekkora perverz vagy, az nekem új! :eek: :muhahah:
Pedig de. :D
Mondjuk ha igazi sznob lennék akkor megvenném a Littmann-t 56k-ért. :)

Esetleg beidézhetnél frekvencia-átviteli görbéket és hasonlókat... :D

Quote
Btw. ma megint belefutottunk két strokeosba, az egyik már bőven időn túli volt, de a másikat még sikerült 3 órán belül kórházba vinni, mert a szomszédnak volt annyi esze hogy a biztonság kedvéért azért hívott egy mentőt (mondjuk ő se tudta hogy mi van, meg mennyire súlyos), ha már a családtagok nem.
Szóval aki még nem látta az nézze meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=OkH1BdV-WQ4
És terjessze mindenki a rokonok, barátok között; mert fél perc megnézni a videót, egy perc megvizsgálni a beteget (tök egyértelmű, laikus szemmel is simán felismerhető tünetekről van szó), és életek múlhatnak rajta.
Szóval röviden, ha STROKE, akkor 104, AZONNAL. (Nem megvárjuk hátha jobban lesz, nem háziorvos, nem ügyelet, nem taxival a rendelőbe, mentőket abban a másodpercben ahogy észrevesszük akár csak az egyik tünetet is.)

Csak hogy még jobban megijedjünk: milyen következményei vannak, ha nem kerül időben orvoshoz? Bénulás, tartós agykárosodás, halál?
Na és ha ki is jönnek a mentők fél órán belül, nem fogják úgyis kórházból kórházba küldözgetni meg a folyosón parkoltatni a szerencsétlent?
Failure is the default option

Xzone

Quote from: Zsiga on 2009-10-04, 22:33:08
Szóval aki még nem látta az nézze meg ezt: http://www.youtube.com/watch?v=OkH1BdV-WQ4
És terjessze mindenki a rokonok, barátok között; mert fél perc megnézni a videót, egy perc megvizsgálni a beteget (tök egyértelmű, laikus szemmel is simán felismerhető tünetekről van szó), és életek múlhatnak rajta.
Szóval röviden, ha STROKE, akkor 104, AZONNAL. (Nem megvárjuk hátha jobban lesz, nem háziorvos, nem ügyelet, nem taxival a rendelőbe, mentőket abban a másodpercben ahogy észrevesszük akár csak az egyik tünetet is.)

Oh, ez benne volt egy House részben: http://www.imdb.com/title/tt0987017/synopsis

Próféta

Quote from: Xzone on 2009-10-04, 22:53:48
Oh, ez benne volt egy House részben
Oh, ez benne volt az IRL-ben is, egyik addigi osztálytársam utána szépen tanulhatott meg újra beszélni. Már ha az tényleg stroke volt, nem csak valami hasonló gutaütés-féle.

.Attila

Quote from: Próféta on 2009-10-04, 23:00:57
Quote from: Xzone on 2009-10-04, 22:53:48
Oh, ez benne volt egy House részben
Oh, ez benne volt az IRL-ben is, egyik addigi osztálytársam utána szépen tanulhatott meg újra beszélni. Már ha az tényleg stroke volt, nem csak valami hasonló gutaütés-féle.

+1 egyetemi évfolyamtárssal. Szilveszteri buli, rosszul lett, kihívták a mentőket, otthagyták azzal, hogy biztos csak részeg, barátok száguldás be kórházba. Nem részeg volt, stroke-ot kapott. Tanulhatott meg mindent újra.

Lythis

Quote from: Zsiga on 2009-10-04, 22:34:06
Quote from: Én on 2009-10-04, 22:33:20
Soha többet nem küldöm anyámat boltba sörért... [spoiler]Adambräut hozott[/spoiler]
:lul:
you've just been brutally PWNED  :lul: :lul: :lul:

Moha

Quote from: Zsiga on 2009-10-04, 22:33:08
Szóval röviden, ha STROKE, akkor 104, AZONNAL. (Nem megvárjuk hátha jobban lesz, nem háziorvos, nem ügyelet, nem taxival a rendelőbe, mentőket abban a másodpercben ahogy észrevesszük akár csak az egyik tünetet is.)
Köszi, hogy ezt belinkelted. Anyummal is megnézetem, mert sajnos több rizikófaktor is fennáll nála. Meg asszem továbbküldöm majd a kollégáknak, ártani nem árthat.