Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: Fazék on 2009-11-01, 13:09:52
Nakedape nagy nehezen átlépte az ezret, ti meg észre se vettétek, mindenki önkéntesen azonnal befelé a megfelelő topic-ba és gratulálni neki! :3x3:
fagwhore  :lol:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Damnatus

Hétfőn sokat ültem gép előtt egyhuzamban, így keddre meghúzódott a derekam (vagy a gerincem). Szerintetek mi lehet?
Kenegetem kétféle kenőccsel, de nem akar elmúlni. A mozgás nem nagyon segített neki, a fekvés sem sokat. Vajon megmaszíroztassam, vagy az rizikós?
Ha nem javul holnap irány a doki, aztán az orthopedia. :(

Zsiga

Quote from: Damnatus on 2009-11-01, 13:22:34
Hétfőn sokat ültem gép előtt egyhuzamban, így keddre meghúzódott a derekam (vagy a gerincem). Szerintetek mi lehet?
Kenegetem kétféle kenőccsel, de nem akar elmúlni. A mozgás nem nagyon segített neki, a fekvés sem sokat. Vajon megmaszíroztassam, vagy az rizikós?
Ha nem javul holnap irány a doki, aztán az orthopedia. :(
Hívd ki most az örvösi ügyeletet (rájuk fér egy kis munka), és ha beutal akkor kérd a 305-ös rádiószámú mentőt. ;) (Éhes vagyok, nincs kajám, itt rohadunk az állomáson... :D)

Damnatus

Hál' istennek annyira nem sürgős! :(

Kvikveg

Quote from: Member on 2009-10-30, 17:20:24
Az ő témájában főleg kérdezni lehet, mivel ma újságcikket találhatna. Annyi történt, hogy miután a leégett cigánytelep értékét túlbecsülték a cigányok kompenzáláskor, a falusiak felhördültek és elüldözték őket hosszas viták után. Esetleg annak kellett volna utánakérdezni, milyen településekre menekültek, ott felkeresni őket (szigorúan vmilyen ismert segítő foglalkozású mellett), megkérdezni a kétegyházi polgármestert, a polgárőröket (gondolom önálló rendőrségük nincs), aztán hogy mit tehetett volna ott egy szocmunkás, ha alkalmaznak ott olyat akkoriban. Talán egy attitűdfelmérés is nyújtana rajta a faluban, de amilyen kapanyél egyszerű a srác, ez kicsinálná az ő kis agyacskáját.
Hm, nem is tudtam, hogy volt egy ilyen eset. Csak nem kiakadt a nep, amikor tulpenzeltek a ciganyokat, vagy mi?

Quote from: Zsiga on 2009-11-01, 13:26:55
Quote from: Damnatus on 2009-11-01, 13:22:34
Hétfőn sokat ültem gép előtt egyhuzamban, így keddre meghúzódott a derekam (vagy a gerincem). Szerintetek mi lehet?
Kenegetem kétféle kenőccsel, de nem akar elmúlni. A mozgás nem nagyon segített neki, a fekvés sem sokat. Vajon megmaszíroztassam, vagy az rizikós?
Ha nem javul holnap irány a doki, aztán az orthopedia. :(
Hívd ki most az örvösi ügyeletet (rájuk fér egy kis munka), és ha beutal akkor kérd a 305-ös rádiószámú mentőt. ;) (Éhes vagyok, nincs kajám, itt rohadunk az állomáson... :D)
lol
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

Quote from: Zsiga on 2009-11-01, 13:26:55
Quote from: Damnatus on 2009-11-01, 13:22:34
Hétfőn sokat ültem gép előtt egyhuzamban, így keddre meghúzódott a derekam (vagy a gerincem). Szerintetek mi lehet?
Kenegetem kétféle kenőccsel, de nem akar elmúlni. A mozgás nem nagyon segített neki, a fekvés sem sokat. Vajon megmaszíroztassam, vagy az rizikós?
Ha nem javul holnap irány a doki, aztán az orthopedia. :(
Hívd ki most az örvösi ügyeletet (rájuk fér egy kis munka), és ha beutal akkor kérd a 305-ös rádiószámú mentőt. ;) (Éhes vagyok, nincs kajám, itt rohadunk az állomáson... :D)


Én

 - Kisfiam, nyomtasd már ki ezt!
- Ok, itt van.
- Jó akkor most fénymásold le egyszer!
- Miért nem mondtad hogy nyomtassam ki kétszer?
- Hát mert úgy fogyna a tinta.

true story

Fazék

Quote from: Én on 2009-11-01, 15:06:37
- Kisfiam, nyomtasd már ki ezt!
- Ok, itt van.
- Jó akkor most fénymásold le egyszer!
- Miért nem mondtad hogy nyomtassam ki kétszer?
- Hát mert úgy fogyna a tinta.

true story
amennyiben ilyen nyomtató/fénymásoló egyben egységről van szó akkor tényleg értelmetlen nem 2 példányban kinyomtatni, de ha külön fénymásoló van, akkor ott az esetek többségében jóval olcsóbb tud lenni a Ft/oldal költség. persze az más kérdés, hogy ilyen kis mennyiségnél nincs sok értelme tökölni a külön fénymásolással

kikuchiyo

Mai failblog-bejegyzés: sikerült végre leszenvedni az Alien 9 mangát Perfect Darkról.
A dolog fail része abban a felismerésben rejlik, hogy pár hónap alatt is rengeteget lehet felejteni a nyelvből. A legalapvetőbb szavak sem jutnak már eszembe és az olvasás is borzasztó lassan megy. A "爬虫類" 1kyuu+ kanjija bezzeg eszembe jutott, pedig katakanával volt leírva. Éljen a használható nyelvtudás.
Failure is the default option

Xzone

Bajor Imre csak szerintem hasonlít egyre jobban Ron Jeremyre?

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2009-11-01, 23:34:44
Éljen a használható nyelvtudás.

+1

Az a kevés japán nyelvtudás is, ami bennem volt, eléggé eltünedezik. Szorgalmi időszak kiöli belőlem.  :3x3:

Nakedape

Quote from: Xzone on 2009-11-02, 00:10:33
Bajor Imre csak szerintem hasonlít egyre jobban Ron Jeremyre?
most, hogy mondod...  :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zen

Édesapám tegnap este fél 10kor lefeküdt, 11kor felkelt, lefürdött, felöltözött és elment munkába. :muhahah:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Bicskei

Ultras liberi

Próféta

Quote from: Zen on 2009-11-02, 14:14:28
Édesapám tegnap este fél 10kor lefeküdt, 11kor felkelt, lefürdött, felöltözött és elment munkába. :muhahah:
:lul:

Xzone

Kíváncsi voltam, vajon mennyiért lehet saját szigetet venni. Némi Google után eltjutottam erre az oldalra:

http://www.privateislandsonline.com/

Vannak mocskosul drága helyek (Bahamák pl.), de mondjuk a Fülöp-szigeteken vagy Francia Polinéziában simán kapsz saját szigetet egy rózsadombi villa áráért. Nem rossz :D

Moha

Hehe, én Görögországban találtam olyat, amit már egy nagyobb családi ház áráért megkapsz. :)

sirtomi

Esett a hó reggel. Remek, itt a tél :)

Cloud

Quote from: sirtomi on 2009-11-03, 11:12:01
Esett a hó reggel. Remek, itt a tél :)
Hol is vagy?:D

Zen

Itt is esett.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

SaiyaGin


Én

Mediterrán :D


Cobra

Nálunk nem esett semmi, cserébe délben is csak 3 fok volt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Mai rant:

Hogy a francba létezik az, hogy egy Linux alatt Samba-val megosztott nyomtatóra nem tudok nyomtatni windows alól Open Office-ból? Bármi más programból megy (tesztoldal, PDF, webpage print FF-ból), de OO belefagy a nyomtatásba és nem csak ezen a gépen, másikon is, ugyanakkor a Samba fogadja a doksit és a print log szerint elvileg ki is megy a nyomtatóra...

motifator

Linuxos samba nyomtatómegosztás utálatos dolog tud lenni. Remélem soha, soha többé nem kell olyat beállítanom. Vagy 5 évvel ezelőtt szoptam ilyennel, de hónapokig. Összecsődítettem Nyíregyháza legjobb szakembereit, legalábbis akiket ismertem, de senki se tudott kezdeni vele semmit, elvileg minden tökéletesen volt beállítva.
Végül beraktunk inkább egy 8000 forintos noname routert printszervernek, tökéletesen működött, a félmillás IBM gép meg maradt egyszerű fájlszerver.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Squazee2005

Quote from: SaiyaGin on 2009-11-03, 20:20:27
Quote from: Cloud on 2009-11-03, 18:24:15
Quote from: sirtomi on 2009-11-03, 11:12:01
Esett a hó reggel. Remek, itt a tél :)
Hol is vagy?:D

Location:Pécs

Nem tartott sokáig. Minden csupa sár lett. _._

kikuchiyo

Ha már kocka-témájú panaszkodás van:

az imént jöttem rá, hogy a nemrégen leadott qrvafontos jelentésben az ÖSSZES táblázat ÖSSZES számítását hibás konstanssal (120pi helyett annak a negyedével) számoltam végig.

Fél napig tartott csak a főszövegbe átvezetni a releváns számokat a 30 oldalnyi táblázatból.

Megrémültem kicsit.

De aztán rájöttem, hogy az eredményt ez nem befolyásolja, pontosabban amik végül is belekerülnek a táblázatba, azok változatlanok maradnak.

Huhh.

Azért az nagy szívás lenne, ha nem lenne...
Failure is the default option

MB

Quote from: Moha on 2009-11-03, 21:25:08
Hogy a francba létezik az, hogy egy Linux alatt Samba-val megosztott nyomtatóra...
SMB-s nyomtatómegosztással én is sokat játszottam... eredménytelenül.
Azóta CUPS van a gépen.