Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Nakedape

#44850
Quote from: Xipe on 2010-09-30, 11:10:02
Quote from: .Attila on 2010-09-29, 23:34:25
Quote from: Xipe on 2010-09-29, 20:13:03
A kijelolt biciklisav azert van ott hogy a cangasnak legyen "vedett es kijelolt" helye, azt csak megemlitem hogy elmeletileg nekik itt kotelezo haladniuk foleg azert, mert ha mondjuk balesetet szenved gepjarmu altal, elso dolog egyike amit megkerdeznek az hogy hol haladt.

Ami gyakran a semmiben kezdődik és a semmiben ér véget.
Amire gyakran ráparkolnak és amit a gyalogosok legtöbbször észre sem vesznek, ezért kifejezetten balesetveszélyes.

Nem mondtam hogy tokeletes lenne a dolog.
az baj csak, hogy a balesetek nagyon kis százaléka az "elsodrásos" (amikor egy irányba haladtok), a leggyakoribb ugye ha keresztezik egymást az utak és ott a bicikli út akár 7-11 szer veszélyesebb, mintha a sávban tekernél(ha jól emlékszem a számokra, baleseti statisztikákból, ausztriai kutatás), főleg veszélyes a a kétirányú bicikli út, mert ott "szellem irányból" is közlekednek (pl autó jobb oldalán  jönnek vele szemben, amire nem figyel és nems zámít rá) tehát a bicikli út az komfortosabb de, csak a JÓL megépített a biztonságos (teljes elválasztás,, bonyolult , illetve odafigyelt csatlakoztatások, metszések stb) a sávra felfestett sárga csík nem bicikli út de azért jól jön, a járdára felfestett meg egy vicc.
mondjuk én szoktam használni őket, néha még a közös gyalogos biciklis utat is, amit nem is kötelező.

de a lényeg: a kurva anyját (csúnya szó tudom, de akkor is, majdnem elcsapják a haverunkat vazz) a rendőrnek, hogy Ramizt szívatta, nem a kamionost ennyire egyértelmű helyzeteben, persze elhiszem hogy R alapból úgy tud kinézni, mint aki be van állva, pedig nincs is :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xipe

Igaz, tenyleg nagyon keves van megteve a biciklistak biztonsagaert.
New York-ban en is landoltam mar taxi motorhaztetejen(nem mintha ejszaka lett volna, jol kivilagitott belvarosi uton, 4 savval).
Mondjuk azert nehany biciklis mentalitasarol se lehet megfeledkezni, foleg azokrol akik azt hiszik mindenhol, mindig nekik van elsobbseguk mindenkivel szemben.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Acchan

Quote from: Member on 2010-09-30, 09:59:35
Machinae Supremacy új album számcímek

A 6. és 7. számok címeit érdemes megnézni. :)
A The Wired után kicsit fura a DN ihlette nóta, de azért kíváncsian várom (az albumot). :3

Btw: Ez a vers ugye jó lesz idősek napjára? Rövid, vicces és úgyis literszámra osztogatja majd a polgármester a borát, szóval még témába is fog vágni.  :D

[spoiler]A bor legendája
Gárdonyi Géza

Szólt az Isten: ,,Kedves fiam, Nóé:
Itt a szőlő, kóstold meg, hogy jó-é?"
Felelt Nóé: ,,No megöregedtem,
De ilyen jó bogyót még nem ettem."

Szólt az Isten: ,,Kedves fiam Nóé:
A csípős must, hadd lássuk, hogy jó-é?"
Felelt Nóé: ,,Ihaj, csuhaj! Sári!
Három Istent kezdek immár látni!"

Szólt az Isten: ,,Kedves fiam Nóé:
Hát az óbor, hadd lássuk, hogy jó-é?"
Felelt Nóé: ,,Iszom reggel óta;
Gyere pajtás, van még a hordóba!"[/spoiler]


Member

Eccerű, ezért ők is fel fogják fogni. :p

Acchan

Quote from: Member on 2010-09-30, 19:13:21
Eccerű, ezért ők is fel fogják fogni. :p
Ha a borozás után mondom el, nem biztos.  :D Főleg, ha reakcióba lép a borocska a gyógyszerekkel, amiket szednek.  :eek:

Amúgy... Mondták már neked, h sztereotip vagy?  :__devil:

Member

Nem, én dolby surroundtip vagyok. ::)

Acchan

És még fárasztó is.

[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Kvikveg

Quote from: LiaLia on 2010-09-29, 23:32:11
Quote from: Kvikveg on 2010-09-29, 12:11:03
O zarcsere... azutan csereltettem miutan betortek az alattunk levo lakasba...

Szigetelocsik: en magamnak ragasztottam fel szilikagellel. Eddig meg nem panaszkodott az alattam lako. :)

Also: tegnap elzarandokoltam az IKEAba es vegre van uvegpolcom is a furdoszobaszekrenybe! Szepen belefert minden kacatom, juhheej!  :haha:
Also: megallapitottam, hogy az IKEAban nincs normalis aron kis furdoszobai akasztocska, se nekem megfelelo lampa.

A szigetelőcsíknál az is a gond, hogy amúgy az ez előtti tulajdonos agyrém házibarkács megoldásokat hagyott hátra maga után. Amikor nyáron le lett szedve a régi csík a cseréhez, kiderült, hogy valami betonszerű masszával körberakta a kád széle és csempe közötti részt 3 cm-nyi csíkban. Ami eléggé egyenetlen, különféle magasságú, és amúgy a kád belseje felé lejt. Csavarhúzóval meg lett kapargatva, de azt szét kéne verni, vagy levésni róla, hogy leszedhető legyen. Úgyhogy egyelőre nem volt mit tenni, arra lett ráragasztva az új csík, ami azért valamennyire merev, így eléggé hullámos lett az alsó beton miatt. Most majd egy egész tubus szilikon körbe lesz nyomva, hogy biztos szigeteljen, és ragadjon :D

Múltkor Praktikerben lett nézve kis akasztó, de igazán ott se volt megfelelő. Kisebb, vékony, 1 vagy 2 akasztóval kellett volna. Voltak nagy szögletes kockák extra design kivitelben, de sima, egyszerű, vékony fémkampó az nem :smile:
Tenyleg, nalam is volt ilyen betonszeru tomites. Fuganal durvabb sokkal. Nalam viszont szerencsere OK volt. Hja, lakotelepi megoldasok...  :zomg:
A PVC ragaszto nem jo erre? Mintha az en regim azzal lett volna leragasztva... De nalam a csik vege felert a csempeeig es leert a kadig szerencsere.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

LiaLia

Quote from: Kvikveg on 2010-09-30, 21:58:05
Tenyleg, nalam is volt ilyen betonszeru tomites. Fuganal durvabb sokkal. Nalam viszont szerencsere OK volt. Hja, lakotelepi megoldasok...  :zomg:
A PVC ragaszto nem jo erre? Mintha az en regim azzal lett volna leragasztva... De nalam a csik vege felert a csempeeig es leert a kadig szerencsere.

Ezek szerint valami "gyári" maradvány, régi panelház ez.
PVC ragasztó nem merült fel, fürdőszobai ecetsavas szilikon tömítő-ragasztó lett véve. Ha simább lenne az alap, itt se lett volna nagy gond, most majd talán egyenesedni fog a sok szilikontól :D

Nakedape

idei jó Ig Nobel:

MANAGEMENT PRIZE: Alessandro Pluchino, Andrea Rapisarda, and Cesare Garofalo of the University of Catania, Italy, for demonstrating mathematically that organizations would become more efficient if they promoted people at random. REFERENCE: "The Peter Principle Revisited: A Computational Study," Alessandro Pluchino, Andrea Rapisarda, and Cesare Garofalo, Physica A, vol. 389, no. 3, February 2010, pp. 467-72.
link
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Napi pc-s rant:

[spoiler]
Fizetésnap, ugye el kell verni valamire a pénzt.  :gyagya:  Vettem egy Hyper TX3-as procihűtőt mert ami rajta volt eddig procin marha hangos volt(zalmann cnps-7000alcu) 2k volt, nem vészes.
Ugyanúgy vettem egy hűtőt a vga-ra:

ARCTIC COOLING Accelero S1 Rev. 2
Ez sem volt vésze 3,5k volt.

Mivel nem akartam hogy bármi baja is legyen a gépnek(ha én hozzányúlok tuti lesz valami) gondoltam elviszem egy számtech boltba hogy tegyék fel nekem.
MIvel ismerős boltja épp zárva volt, és épp mentem 9. kerületbe gondoltam beviszem USERS üzletébe a Ferenc körútnál.
Mondták hogy no para, hamar végeznek, 1500-ért felrakják.KB fél óra.

Ok addig elmentem intézni dolgom, kajáltam stb..Kb egy óra után megyek vissza, gép még mindig szétszedve de legalább proci hűtő fel van szerelve.

Vga hűtésénél már én is ott voltam. Felrakta srác hűtőt meg a ram bordákat is. GÉp összerak, bekapcs, tesz indul.
RÉgi cpu hűtővel netezés közben kb 20 fokos szobában 30-33 fokos volt a proci, terhelve meg úgy 65. Most a hyper-el alap 25 terhelve max 50.(e6550 gyári fesz-el)
Vga hűtő a gyári kb 50 fokos volt netezés közben, fullra terhelve simán elérte a 70-75-öt is. Most az új hűtővel max 65-ig ment fel. KIVÉVE a memória hőmérséklete. AZ szépen ment fel egyészen 95 fokig. HOlott pucéran gyári hűtővel 70 volt kb. Mivan?

Basszus kb fél óra gondolkodás után kiderült hogy a vga hűtő gyári bontatlan rambordái nem hogy elvezetnék a hőt hanem szigetelték a ramokat. Ilyet látott már valaki? Szervízes srác eddig legalábbis nem. És én sem. Leszedtük a hűtőket, és lám le is ment a memóriák hőmérséklete terhelten max 65 fokig.  Szal a vga full terhelten 60-65, alapból meg 34 fokos most. Úgy hogy a hűtőn van egy 12 centis NOctua venti(800rpm-el)

Szóval a lényeg hogy ezzel az egész hercehurcával elment több mint két óra. De a srácok legalább rendesek voltak. Nem számoltak fel semmi plusz költséget, pedig igazából még kellett volna fizetnem a sok hercehurcáért[/spoiler]

De legalább hűvös és halk lett a gépem. :D

Cobra

Biztos valami nagyon gagyi ragasztó volt a bordákon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta

Quote from: Nakedape on 2010-10-01, 12:50:26
idei jó Ig Nobel:

MANAGEMENT PRIZE: Alessandro Pluchino, Andrea Rapisarda, and Cesare Garofalo of the University of Catania, Italy, for demonstrating mathematically that organizations would become more efficient if they promoted people at random. REFERENCE: "The Peter Principle Revisited: A Computational Study," Alessandro Pluchino, Andrea Rapisarda, and Cesare Garofalo, Physica A, vol. 389, no. 3, February 2010, pp. 467-72.
link
Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. De aki nem hibázik, azt előléptetik. Ha tehát nem dolgozol, előléptetnek :)

Ramiz

Bejöttem részeg buli után kevés alvással dolgozni, megittam 2 kávét és most azon gondolkozok, hogy lehányjam-e a billentyűzetet.

Opinions?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2010-10-02, 09:50:38
Bejöttem részeg buli után kevés alvással dolgozni, megittam 2 kávét és most azon gondolkozok, hogy lehányjam-e a billentyűzetet.

Opinions?
sztem ne
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2010-10-02, 09:52:09
Quote from: Ramiz on 2010-10-02, 09:50:38
Bejöttem részeg buli után kevés alvással dolgozni, megittam 2 kávét és most azon gondolkozok, hogy lehányjam-e a billentyűzetet.

Opinions?
sztem ne

OK.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Hatékony lesz a mai nap akkor, mi?

Cloud

Quote from: Nakedape on 2010-10-02, 09:52:09
Quote from: Ramiz on 2010-10-02, 09:50:38
Bejöttem részeg buli után kevés alvással dolgozni, megittam 2 kávét és most azon gondolkozok, hogy lehányjam-e a billentyűzetet.

Opinions?
sztem ne

Szerintem se. :D  Sőt szerintem fel se állj, meg se mozdulj, meg se szólalj és észre sem veszik hogy aznapos vagy. :D

Member

Persze ha gyári kézműves munkát csinálnál, huhuhú, és normára menne. :D
Nem is értem, hogy a munkásemberek hogy bírják a másnapot. :)

Fazék

Quote from: Ramiz on 2010-10-02, 09:50:38
Bejöttem részeg buli után kevés alvással dolgozni, megittam 2 kávét és most azon gondolkozok, hogy lehányjam-e a billentyűzetet.

Opinions?
sztem se.

hasonlóképpen voltam a bécsi természettudományi múzeummal múlt szombaton. :D
buli után reggel botor módon kértem egy grande capuccino-t, ami nevéhez hűen fél literes bögrében lett tálalva, a múzeumban pedig azon tipikus, régi, enyhén szólva nem tökéletes üvegek mögött voltak a kiállított darabok, amelyek hullámzó képet adnak, ha más szögből nézel át rajtuk, szóval nagyon jól segített a "mérgezett" állapot fölerősítésében :D

Acchan

Quote from: Ramiz on 2010-10-02, 09:50:38
Bejöttem részeg buli után kevés alvással dolgozni, megittam 2 kávét és most azon gondolkozok, hogy lehányjam-e a billentyűzetet.

Opinions?
:lol: Inkább ne. :3

QuoteNem is értem, hogy a munkásemberek hogy bírják a másnapot. :)
Ki tudja, mik kerülnek a kajáinkba.  :eek:

Btw: Ma hallottam, h pár milliós beruházásba fogtak mifelénk a környezetvédelmisek - 10 m magas denevérodút építettek a Tisza mindkét partjára 4-5 millából egy olyan helyen, ami tele van odvas fűzfákkal. (Erre nemigen vannak barlangok, szóval ezek a dél-alföldi denevérek megelégedtek eddig a fűzfákkal is.)

:facepalm:

Kvikveg

Most is sztahanovista hetvegem volt. Penteken level es agegetessel, szombaton meg flexelestol kezdve falada ujra hasznalhatova kalapalasan at szivattyucsoszerelesig/rendezgetesig volt minden jokeddvel boseggel.
Es a jo anyukajat azoknak a Bela melosoknak, akik a ket racsot a vizakna felett nem birtak ugyanakkorara megcsinalni. Emiatt kellett megint flexelnem.  :Eztneked:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2010-10-02, 22:33:14
Most is sztahanovista hetvegem volt.

:lol:
Kviki, pihenjémá'!

Kvikveg

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-02, 22:37:44
Quote from: Kvikveg on 2010-10-02, 22:33:14
Most is sztahanovista hetvegem volt.

:lol:
Kviki, pihenjémá'!
:haha:
Fogok pihenni. Nemsokara. Addig meg megcsinalom amit lehet. Mert telen ezeket nem lehet. :)
Es most mar hogy tesomek kint vannak, en csinalom meg vagy en csinalom meg ezeket.
Hetkozben meg ugyis kipihenem magam. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

ja igen, hétvégi munkáról jut eszembe:
a reflexeim szerencsére még rendben vannak úgy néz ki :D
lakásfelújításnál ablaktok földerítést végeztünk, vagyis egy részen kivágtuk, hogy láthassuk pontosan hogyan van a tok kialakítva. namármost ez a kivágás egy kicsit lassan ment, dekopír, feszítővas, körfűrész felváltva kerültek használatba. már egész jól álltunk, apám feszítővassal a keret oldalsó részét feszegette, amikor egyszercsak az hosszábban megadta magát aljától a tetejéig és az egész elindult felém.  :zomg: kb 10 centire az arcomtól elkaptam bal kézzel és ezzel egy jó hosszan tartó fejfájástól kíméltem meg magam asszem :D

Cobra

Grat. És most nincs ablakod?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

De legalabb feje van.

Es en meg azt hittem en vagyok a legonveszelyesebb a flexszel. :ejnye:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Cobra on 2010-10-03, 01:02:54
Grat. És most nincs ablakod?
hááát tulajdonképpen be van rakva a helyére és egy léccel ki van támasztva, szóval végülis mondhatjuk hogy van is, meg nem is :D

vszleg még a jövő hét elején kiszedjük apámmal az ablakokat és befedjük gipszkartonnal a "rést", hogy ne az ablakosoknak kelljen, mert van egy tippem, hogy mennyire figyelnének oda kiszedéskor a külső vakolatra...
siralmas, hogy mennyire nehéz találni normális redőnyöst+ablakost. minden más munkára megvan a jól bejáratott szakember, de ablak+redőny témában nem tudunk 1-ről a 2-re jutni. pedig október végére szeretnénk befejezni az egész felújítást...

kikuchiyo

Mi tavaly újíttattuk fel a lakást, és ha jól emlékszem, az volt a verdikt, hogy a redőnyös, akit találtunk, nem volt olcsó, de jó munkát végzett. Az egyik redőnyt, ami idő előtt elromlott, garanciálisan is javították.
Ha akarod, megkérdezem, hogy ki volt ez a redőnyös és hol lehet elérni.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-10-03, 01:35:43
Mi tavaly újíttattuk fel a lakást, és ha jól emlékszem, az volt a verdikt, hogy a redőnyös, akit találtunk, nem volt olcsó, de jó munkát végzett. Az egyik redőnyt, ami idő előtt elromlott, garanciálisan is javították.
Ha akarod, megkérdezem, hogy ki volt ez a redőnyös és hol lehet elérni.
egy próbát megérhet, köszi előre is