Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

#45180
Quote from: noriko on 2010-10-26, 13:33:28
Quote from: Kvikveg on 2010-10-26, 10:39:44
kozben kiderult ismeros ugyvedtol, hogy az ajanlott level megfelelo.
+1 (ügyvédi irodából általában mindent ajánlva küldtünk ki)

Quote from: Mester kiadó"Tájékoztatjuk továbbá, hogy az adatszolgáltatás önkéntes, és adatait addig tartjuk nyilván, amíg Ön kezelésük megszüntetését – melyet bármikor, indokolás nélkül megtehet - írásban vagy telefonon nem kéri."
A lemondó levélbe szerintem írd bele, hogy kéred az adatkezelés megszüntetését is. Biztos ami biztos.

Jobbulást!!
Huppsz, azt lekestuk. Namindegy azt majd telefonon. Azt meg tuleljuk ha reklamanyagot kuldozgetnek. XD
Koszi az infokat!

Quote from: Nakedape on 2010-10-26, 13:43:50
Quote from: Kvikveg on 2010-10-26, 11:54:44
stresszlabda veheto egyenkent, hm...
A szabalyzat viszont ize...
mi a baj a szabályzattal, pontosan? vagy az hogy nagyobb tételekre álltak be és egy stresszlabdához lenne kezelési költség meg ilyenek?
ha kéne innen valami, ilyen 1-2  db dobj egy Pm-et sztem megoldom
I lllove this forum. :)
Amugy igen, nem teljesen ertem, hogy siman stresszlabdat miert nem arulnak maganszemelynek kis darabszamban, ezert orultem, hogy itt volt. Raadasul az egyik pont olyan mint amit a kollega nyuz. :) PM meeegy. :)
edit: Igen, 2000 alatti rendelesnel +400 ft, meg 240 csomagkezeles, meg 1100 szallitasra plusz ezek AFAja, szoval ennyire kis tetelben nem eri meg. (Nekik sem gondolom ezek nelkul az emelesek nelkul.)

Also: az APEH a fraszt hozta ram, pedig csak ertesitest kaptam ugyfelkapura, hogy az 1%omat befizettek az altalam megjelolt tarsasagnak. Phew.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2010-10-26, 18:01:56
http://crimesagainsthughsmanatees.tumblr.com/
ezen most tetszik pár

Rouninnak nem az igazi
[spoiler][/spoiler]

Nem is sargarepa.
[spoiler][/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Jobbulást Kvikveg!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Akkor ez a múlt hét egy kórházas hét volt, én a szerda éjszakát töltöttem a Honvéd sürgősségi megfigyelőben. Aztán reggel jól meg is szöktem. :angyali:
Jobbulást.

Acchan

Jobbulást.  :smile:


Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2010-10-26, 21:58:08
Akkor ez a múlt hét egy kórházas hét volt, én a szerda éjszakát töltöttem a Honvéd sürgősségi megfigyelőben. Aztán reggel jól meg is szöktem. :angyali:
Jobbulást.
Koszi! :)
Te figyeltel meg vagy teged figyeltek meg?

Quote from: Acchan on 2010-10-26, 22:00:45
Jobbulást.  :smile:
Koszi! :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2010-10-26, 22:17:05
Koszi! :)
Te figyeltel meg vagy teged figyeltek meg?
Én voltam az áldozat. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Kvikveg on 2010-10-25, 16:12:03
Tenyleg senkinek sem tunt fel, hogy hetfotol szombat delelottig nem voltam?

Tekintve, hogy ezen időszakban általában dolgozni szoktál, néha
németlandban is, nem tűnt annyira rendkívülinek; a hétvégi
barkács-beszámoló hiánya már inkább feltűnő, de reménykedtem,
hogy inkább végre pihentél kicsit hétvégén :3

Na mi történt, meséljél.
Csak nem barkácsolás? :angyali: bocs :redface:
Jobbulást

Quote from: Zsiga on 2010-10-26, 21:58:08
Akkor ez a múlt hét egy kórházas hét volt, én a szerda éjszakát töltöttem a Honvéd sürgősségi megfigyelőben.

partyhard too much?

---

Más:
[spoiler=wáááááá gyűlölöm a wordöt]
egy fogalmazást írok japánul
már nem számolom, hányszor szállt el
legutolsó mentési ponthoz ha egyetlen karaktert is hozzáírok elszáll.
utána helyreállítja, de ha arra akár csak rákattintok is, újra elszáll,
majd újra helyreállítja, újra elszáll, újra helyreállít, újra... végtelen
ciklus
ekkora egy foshalmazt
még szerencse, hogy van wordpad is alapból xp-ben, ami stabilabb.
már csak arra leszek kíváncsi, hogy amikor onnan visszamásolom,
akkor egyből omlik-e össze, vagy hagy-e fél másodpercet menteni...[/spoiler]

Nakedape

huhh wordot, nem worldot,  értem :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-27, 00:30:41
[spoiler=wáááááá gyűlölöm a wordöt][/spoiler]
használj openoffice-t :D

ugyan kb egyetlen szerkesztett és word/excel formátumban elmentett dokumentum se fog úgy kinézni ms word/excel-ben, ahogy openoffice-ban, de legalább ingyenes :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2010-10-27, 00:36:26
huhh wordot, nem worldot,  értem :D

oh, how apt...
a fogalmazás témája, amiről írnom kell: "remény és béke"

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-27, 00:30:41
Más:
[spoiler=wáááááá gyűlölöm a wordöt]
egy fogalmazást írok japánul
már nem számolom, hányszor szállt el
legutolsó mentési ponthoz ha egyetlen karaktert is hozzáírok elszáll.
utána helyreállítja, de ha arra akár csak rákattintok is, újra elszáll,
majd újra helyreállítja, újra elszáll, újra helyreállít, újra... végtelen
ciklus
ekkora egy foshalmazt
még szerencse, hogy van wordpad is alapból xp-ben, ami stabilabb.
már csak arra leszek kíváncsi, hogy amikor onnan visszamásolom,
akkor egyből omlik-e össze, vagy hagy-e fél másodpercet menteni...[/spoiler]
Jó elcseszett géped lehet, nem is emlékszem nekem mikor szállt el utoljára, pedig már jó ideje Office10 bétát használok.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-27, 00:30:41
[spoiler=wáááááá gyűlölöm a wordöt]
egy fogalmazást írok japánul
már nem számolom, hányszor szállt el
legutolsó mentési ponthoz ha egyetlen karaktert is hozzáírok elszáll.
utána helyreállítja, de ha arra akár csak rákattintok is, újra elszáll,
majd újra helyreállítja, újra elszáll, újra helyreállít, újra... végtelen
ciklus
ekkora egy foshalmazt
még szerencse, hogy van wordpad is alapból xp-ben, ami stabilabb.
már csak arra leszek kíváncsi, hogy amikor onnan visszamásolom,
akkor egyből omlik-e össze, vagy hagy-e fél másodpercet menteni...[/spoiler]

Ceterum ranteo nem értem, hogy miért szivatják az emberek magukat ezzel a szarral.

Sima UTF-8 szövegként írni egy használható szövegszerkesztőben (pl. Notepad++) nem lenne produktívabb?
Failure is the default option

Próféta

Quote from: Darkstar on 2010-10-27, 00:48:23
Jó elcseszett géped lehet, nem is emlékszem nekem mikor szállt el utoljára, pedig már jó ideje Office10 bétát használok.
Talán egyszerűen nem japánul írsz?  ^^
De amúgy komolyan, nekem minden emberi elmével elképzelhető, LSD-vel turbózott képzelőerővel megálmodható bugot produkált már az Office 2007 (van is róluk könnyeket a szembe csaló screenshot-gyűjteményem), de speciel elszállni még sose szállt el.

Memtest?

Quote from: kikuchiyo on 2010-10-27, 01:02:33
Ceterum ranteo nem értem, hogy miért szivatják az emberek magukat ezzel a szarral.

Sima UTF-8 szövegként írni egy használható szövegszerkesztőben (pl. Notepad++) nem lenne produktívabb?
De, abszolút.
Viszont gyakran nem áll a lehetőség. Mert a lényeget kiemelő formázást, képeket, táblázatokat, automatikusan frissülő (ez persze igazából nem működik jól) kereszthivatkozásokat tennék bele, és akikkel együtt kéne dolgozni, nem hajlandóak tisztességes ember módjára Latexot használni. Vagy egyszerűen mert előadást kell készíteni, a Powerpoint meg nehezen helyettesíthető .txt-vel.

kikuchiyo

Én .txt-ben írom az előadásaimat. (Igaz, ezeket aztán egy előfeldolgozó latex/beameres PDF-fé alakítja.)

A formázást meg egyéb vackokat meg úgyis azután illik beletenni a szövegbe, miután az nagyjából kész van.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2010-10-27, 00:48:23
Office10 bétát használok.
Quote from: Próféta on 2010-10-27, 01:09:53
Office 2007 [...] speciel elszállni még sose szállt el.

2003 japán szövegnél nálam több gépnél is rendszeresen
elszáll. Instabil őskövület, de ez van, nincs kedvem újat venni.
Wordpad viszont stabil, ott írom, majd word-be bemásolom,
ha kell az egyéb dolgokat bedobálom, és a .doc formátum
kipipálva, még az ooo-val ellentétben a formázása sem mászik
el.

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-27, 01:51:57
Instabil őskövület, de ez van, nincs kedvem újat venni.
Quotenincs kedvem újat venni.
Quoteújat venni.
Quotevenni

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2010-10-27, 01:09:53
és akikkel együtt kéne dolgozni, nem hajlandóak tisztességes ember módjára Latexot használni

Friss élmény: Nagy és bonyolult dokumentumot készítünk. Adatbázisból script legyártja a táblázatokat, beszúrja a kereszthivatkozásokat, képeket, és lefordítja az egészet LaTeX-hel. Már majdnem sikerült megtanítanom az egyik kollégámat a TeX-re, odáig eljutottunk, hogy a forrásfájlokat tudta szerkeszteni, ami lehetővé tette, hogy egyszerűen össze tudjam hasonlítani az eltérő változatokat, erre ma reggel mit kapok a végleges-1 változat javításához? Az egyik beszúrta a PDF-be a megjegyzéseket, a másik meg kézzel firkálta bele a módosításokat a nyomtatott doksiba.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2010-10-27, 11:02:22
Quote from: Próféta on 2010-10-27, 01:09:53
és akikkel együtt kéne dolgozni, nem hajlandóak tisztességes ember módjára Latexot használni

Friss élmény: Nagy és bonyolult dokumentumot készítünk. Adatbázisból script legyártja a táblázatokat, beszúrja a kereszthivatkozásokat, képeket, és lefordítja az egészet LaTeX-hel. Már majdnem sikerült megtanítanom az egyik kollégámat a TeX-re, odáig eljutottunk, hogy a forrásfájlokat tudta szerkeszteni, ami lehetővé tette, hogy egyszerűen össze tudjam hasonlítani az eltérő változatokat, erre ma reggel mit kapok a végleges-1 változat javításához? Az egyik beszúrta a PDF-be a megjegyzéseket, a másik meg kézzel firkálta bele a módosításokat a nyomtatott doksiba.

Ez így durva (pláne hogy megtanítottad őket már 1x), de jól példázza a LaTeX gyengeségét, ami épp elég nekem, hogy ne álljak neki megtanulni, még ha szokva is vagyok programnyelvek használatához. Nem felhasználóbarát. Már rég nem kéne ilyenekkel kézzel szöszmötölni, sokkal fejlettebb kéne legyen ennél a szintnél a számítástechnika (globálisan is, most nem csak a szövegszerkesztésre gondolok), ha valaki neki merne ugrani egy paradigmaváltásnak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy nem akarod megtanulni a kalapács használatát a szögek beverésére, mert nem felhasználóbarát. Inkább továbbra is szenvedsz a gumikacsával.

(A számítástechnika általános elbaszottságával amúgy egyetértek)
Failure is the default option

Flaser

Az igazság az, hogy már létezett jó WYSWYG szövegszerkesztő ami "mark-up" megoldással működött.
Úgy hívták Word Perfect. Aztán az MS elbaszta, mert nehogy már nyílt formátumot használjon egy temékük, s ami egyszerű azt lehet bonyolultan is csinálni.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cloud

Van valami módszeretek az ellen hogy ne porosodjon a pc? Rendszeresen van takarítva a lakás, de sajna panelban lakunk az meg alapból elég poros. Így is hetente egyszer szétkapom a gépet és kifújom hogy ne rakodjon le sok por, de gondoltam hátha van valami tutibiztos módszeretek. :hopp:

Selmo

Finom porfogó szövetet teszel oda, ahol beszívja a levegőt, így elég csak azt takarítani.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2010-10-27, 09:40:09
Quotevenni

értem én, hogy amit ma megvehetsz, el is lophatod, de
sztem már kicsit messzire van ez a "pirate pride" sulyok
elvetve...

Quote from: Cloud on 2010-10-27, 20:23:29
Van valami módszeretek az ellen hogy ne porosodjon a pc?

beszívó ventik elé porfogó: vmi finom háló; legolcsóbb
megoldásként egy ventinek megfelelő méretű keretre
feszített harisnya-darab. Aztán elég lesz csak ezt
takarítani.

sz: bleh, ninja'ed

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-10-27, 20:31:07
Quote from: .Attila on 2010-10-27, 09:40:09
Quotevenni
értem én, hogy amit ma megvehetsz, el is lophatod, de
sztem már kicsit messzire van ez a "pirate pride" sulyok
elvetve...
Meg lehet másképp is oldani: F/OSS :)

Porfogónak meg: alaplapok dobozából a kis szivacs is tökéletes.

Makos

És ugyanebben az esetben (panel) laptop porosodása ellen mit lehet tenni? :haha:

LiaLia

Quote from: Próféta on 2010-10-26, 01:05:56
QuoteEgy érdekes tény 2010 októberről:
Ez különleges hónap, van benne 5 péntek, 5 szombat, 5 vasárnap.
Ez 1x fordul elő 823 évente.
A Feng-Shui szerint ez pénzes hónapnak számít.
Sírok.  :facepalm:

:lul:
ezt én sms-ben kaptam barátnőmtől, és úgy folytatódott a feng-shui után, hogyha elküldöd ezt 8 embernek, akkor hamarosan sok pénz fog érkezni hozzád.
Azért 8 sms, 30valahány forintjával nem is tudom kinek hozott volna pénzt. :D
Erre este sógornőmtől jött egy email, a tárgyban: sok pénz üti a markodat, gondoltam, hogy biztos ez az 5-ös szerencse lesz. Hát nem az volt. Abban már csak 8 kis pénzeszsák képe volt, és hogy küld tovább 8 embernek és jön a sok pénz :lul:

Úgyhogy ez bizonyos női körökben nagyüzemben megy :D




Múlt héten vitték el a gépem újratelepíteni, kicsit meglepődtem, mennyi szösz-por volt benne, mikor le lett szedve a borítása egyszer szállítás előtt. :smile:

Próféta

Quote from: Flaser on 2010-10-27, 15:32:54
Aztán az MS elbaszta, mert nehogy már nyílt formátumot használjon egy temékük, s ami egyszerű azt lehet bonyolultan is csinálni.
Nem az MS csinálta. Szóval nem is baszta el, bár egyes vélemények szerint a Word felfuttatása érdekében szándékosan ellehetetlenítette. Mások szerint meg simán elavult és béna volt addigra a WP.

Kvikveg

Jelentem en a korhazba bevonulasom elott a programozasi Euler-feladatokat copy-pasteltem 1-10ig kb wordbe, es allandoan szetszallt. A vegen mar egy nyomorult formazast vagy meg egy pastet nem birt ki. A vegen paste, save, elszall, karomkodik, megnyit, paste, ment, stb-stb lett belole.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.