Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 23:30:39
1. ügyfélkapuval még nem foglalkoztam, szerencsére túl sok intéznivalóm azért nem volt. Bár ez tanulság lesz, legközelebb már majd lejárat előtt próbálkozom hivatalba jutni. holnap az okmányirodában mindjárt ügyfélkapus hozzáférést is kérek, amely simán másik üggyel együtt is elintézhető, nem kell külön számot húzni.
kijavítottam

LiaLia

Quote from: Cloud on 2010-11-17, 23:04:39
Lakcím váltás+új lakcímkártya készítés ingyenes?

Lakcímváltás ingyenes, ehhez kapcsolódó lakcímkártya készítés ingyenes.
Kell hozzá lakcímbejelentő papír, ingyenesen adják az okmányirodában, ezt kitölteni
+ kell igazoló papír a másholtartózkodásról, pl. adásvételi szerződés, albérleti szerződés stb
+ személyigazoló papír, igazolvány

"Illetékmentes:
   1. a lakcímkártya kiadása, ha arra a személyazonosító igazolvány kiadása vagy lakcímváltozás, illetve a 14. életévét be nem töltött kiskorú esetén a kérelemre feltüntethető adatok változása miatt kerül sor §;

Milyen dokumentumokra van szükség az ügyintézéshez?
   1. a kérelmező érvényes, személyazonosításra alkalmas okmányára (pl. személyi igazolvány, útlevél, jogosítvány), a lakcímkártyára (az igazolvány cseréje esetén),
   2. a lakás feletti rendelkezési jog igazolására (tulajdoni lapra vagy adásvételi szerződésre, önkormányzati bérlakás esetében bérleti szerződésre), illetve a lakás tulajdonosának vagy a lakás használatára egyéb jogcímen jogosultnak a hozzájárulására."


(Pl. itt ehhez is elfogadják az útlevelet, jogosítványt)

Quote from: Próféta on 2010-11-17, 23:42:32
Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 23:30:39
1. ügyfélkapuval még nem foglalkoztam, szerencsére túl sok intéznivalóm azért nem volt. Bár ez tanulság lesz, legközelebb már majd lejárat előtt próbálkozom hivatalba jutni. holnap az okmányirodában mindjárt ügyfélkapus hozzáférést is kérek, amely simán másik üggyel együtt is elintézhető, nem kell külön számot húzni.
kijavítottam

ehh, sok lesz ez holnapra :smile: de csináltatok azt is, ha már ott leszek estig :smile:

Cloud

Akkor jól gondoltam hogy ki kell kérni itt a családnak a tulajdoni lapot. Azért meg fizetni kell. :(

Fazék

Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56ma délelőtt még bosszankodtam, estére már eldurrant az agyam a bürokráciától. Ugyanis lejárt a személyim és gondoltam újat csináltatok.
[spoiler]...[/spoiler]
nem tehet mást, így kell viselkednie. különben csak fele annyi ember járna vissza, jóval kevesebb munka lenne, jóval kevesebb munkaerőre lenne szükség és a semmittevő, adófizetők pénzén élő közalkalmazotti melójából kipenderítenék seperc alatt a fél állományt, aztán csak pislognának...

de mondjuk alapvetően tényleg a te hibád, hogy azt képzelted könnyen megúszod :p
én már annyira megedződtem, hogy minden vacak ügyintézéshez csak meghatalmazással 2 tanúval aláírva, aláírási címpéldánnyal, cégkivonattal, stb minden szarral felvértezve megyek, és még így is félő, hogy hazaküldenek valami picsányi apróbetűs résszel írt követelmény miatt egy extra papírért, hogy álljak ismét sorba...

LiaLia

#45574
Quote from: Cloud on 2010-11-18, 00:04:05
Akkor jól gondoltam hogy ki kell kérni itt a családnak a tulajdoni lapot. Azért meg fizetni kell. :(

Na igen, friss tulajdoni lap kell az igazoláshoz, ha nincs meg az adásvételi szerződés. Nyáron kértem anno hivatalból, az 5500 környékén volt.
A Lurdy-házat tudom ajánlani a tulajdoni laphoz, ott alig voltak, nem volt sorbanállás, gyorsan intézik.

Quote from: Fazék on 2010-11-18, 00:15:06
Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56ma délelőtt még bosszankodtam, estére már eldurrant az agyam a bürokráciától. Ugyanis lejárt a személyim és gondoltam újat csináltatok.
[spoiler]...[/spoiler]
nem tehet mást, így kell viselkednie. különben csak fele annyi ember járna vissza, jóval kevesebb munka lenne, jóval kevesebb munkaerőre lenne szükség és a semmittevő, adófizetők pénzén élő közalkalmazotti melójából kipenderítenék seperc alatt a fél állományt, aztán csak pislognának...

de mondjuk alapvetően tényleg a te hibád, hogy azt képzelted könnyen megúszod :p
én már annyira megedződtem, hogy minden vacak ügyintézéshez csak meghatalmazással 2 tanúval aláírva, aláírási címpéldánnyal, cégkivonattal, stb minden szarral felvértezve megyek, és még így is félő, hogy hazaküldenek valami picsányi apróbetűs résszel írt követelmény miatt egy extra papírért, hogy álljak ismét sorba...

Erre a pluszmunka létrehozásra én is gondoltam, hogy akkor mit csinálna ott este 9-ig, ha addig van a zuglói hivatal nyitva. Amin tényleg meglepődtem, ahogy néztem egy-két másik hivatalt, és 2-3 órákat vannak csak délutánonként pl.

Azért tartok még a holnapi naptól, mindenesetre valami szendvicset előtte beszerzek, könyvet viszek, az előtérben volt kapucsínó automata, ahhoz majd kell aprópénz. Remélem túlélem :smile:




Szerk.
az még eszembe jutott lakcímváltozáshoz, hogyha nem te vagy a tulajdonos, akkor a tulajdonosnak is alá kell írnia lakcímbejelentő lapot, mielőtt leadod.
Úgyhogy egy út kérni bejelentő lapot, meg még egy út aláírva leadni :smile: plusz a csatolmányok

Cloud

Quote from: LiaLia on 2010-11-18, 00:16:22
Quote from: Cloud on 2010-11-18, 00:04:05
Akkor jól gondoltam hogy ki kell kérni itt a családnak a tulajdoni lapot. Azért meg fizetni kell. :(

Na igen, friss tulajdoni lap kell az igazoláshoz, ha nincs meg az adásvételi szerződés. Nyáron kértem anno hivatalból, az 5500 környékén volt.
A Lurdy-házat tudom ajánlani a tulajdoni laphoz, ott alig voltak, nem volt sorbanállás, gyorsan intézik.

Quote from: Fazék on 2010-11-18, 00:15:06
Quote from: LiaLia on 2010-11-17, 22:03:56ma délelőtt még bosszankodtam, estére már eldurrant az agyam a bürokráciától. Ugyanis lejárt a személyim és gondoltam újat csináltatok.
[spoiler]...[/spoiler]
nem tehet mást, így kell viselkednie. különben csak fele annyi ember járna vissza, jóval kevesebb munka lenne, jóval kevesebb munkaerőre lenne szükség és a semmittevő, adófizetők pénzén élő közalkalmazotti melójából kipenderítenék seperc alatt a fél állományt, aztán csak pislognának...

de mondjuk alapvetően tényleg a te hibád, hogy azt képzelted könnyen megúszod :p
én már annyira megedződtem, hogy minden vacak ügyintézéshez csak meghatalmazással 2 tanúval aláírva, aláírási címpéldánnyal, cégkivonattal, stb minden szarral felvértezve megyek, és még így is félő, hogy hazaküldenek valami picsányi apróbetűs résszel írt követelmény miatt egy extra papírért, hogy álljak ismét sorba...

Erre a pluszmunka létrehozásra én is gondoltam, hogy akkor mit csinálna ott este 9-ig, ha addig van a zuglói hivatal nyitva. Amin tényleg meglepődtem, ahogy néztem egy-két másik hivatalt, és 2-3 órákat vannak csak délutánonként pl.

Azért tartok még a holnapi naptól, mindenesetre valami szendvicset előtte beszerzek, könyvet viszek, az előtérben volt kapucsínó automata, ahhoz majd kell aprópénz. Remélem túlélem :smile:


Köszi infót, intézkedek akkor majd.

Xzone

Az Allee-ban már áll a karácsonyfa... :falba:

Én

Drink end proast :jee:

Makos

Quote from: Én on 2010-11-18, 03:55:43
Drink end proast :jee:
Hét közepén? Jólmegy :D

Apropó ügyfélkapu. Az mennyire gáz ha se a felhasználónevem, se a jelszavam nem tudom? :D

Cloud

Dolgoznom kellene. Nem akarok.  :__devil:

Member

Quote from: LiaLia on 2010-11-18, 00:16:22
Amin tényleg meglepődtem, ahogy néztem egy-két másik hivatalt, és 2-3 órákat vannak csak délutánonként pl.
És akkor vidéken még nem is jártál, ahol az egyetlen bank 1-kor zár. :)

Quote from: Xzone on 2010-11-18, 03:32:35
Az Allee-ban már áll a karácsonyfa... :falba:
Nem is értem, miért nem hagyják kint az ilyeneket nonstop, ott ülne a fa tövében a húsvéti nyúl, arra rá lenne aggatva a 12 pont, és lógna az oldalán egy őszirózsás forradalmi magyar zászló.

Quote from: Fazék on 2010-11-18, 00:15:06
jóval kevesebb munkaerőre lenne szükség és a semmittevő, adófizetők pénzén élő közalkalmazotti melójából kipenderítenék seperc alatt a fél állományt, aztán csak pislognának...
Csak halkan megsúgom (bár a zsigaradar erősen pittyeg), hogy így is kirúgnak harmincezret, "ha minden jól megy". :)

LiaLia

Megjöttem a Hivatalból :appl:
[spoiler]
Alig tudtam összeszedni magam reggel ^^", de azért igyekeztem valamennyire, mert azt már tegnap láttam náluk, hogy - gondolom mivel estig vannak nyitva- fél órás teljes leállások vannak 10-től, 2-től, 5-től, amikor senki sem dolgozik ott.
9:50-re értem, senki nem állt sorba a recepciónál, mindjárt kaptam sorszámot, kérdeztem az ügyfélkaput, de abban megegyeztünk, hogy amíg még bizonytalan, hogy hogy állítanak ki nekem igazolványt, kérdezzem majd bent az ügyintézőt.
Még be se fejeztük a beszélgetést, már hívják a sorszámom, sietek be a terembe, másik pulthoz kerültem mint tegnap, de az ügyintéző mögött ott állt a tegnapi nő, aki megismert, mondta, hogy ugye én voltam tegnap este, menjek az ő pultjához, és meglátja mit tehet az ügyben.
Mindjárt elküldött fényképeszkedni, mire visszaértem hozzá egy másik kolléganőjével bűvölték a monitort, kaptam is gyorsan egy csekket, hogy siessek a postaablakhoz, be ne zárjon, mert mindjárt 10. Befizettem, visszamenve aláírtam 2+2 papírt, és már adta is ki az ideiglenes igazolványt, elindították az állandót,és majd két hét múlva csüt., pénteken telefonáljak be, hogy készen van-e, és majd le kell adni az ideiglenest, és megkapom az állandót.

Összesen volt 1500, az ideiglenest automatikusan állították ki.
Újraolvasva úgy van, ha valami okból nem tudják mindjárt elindítani az állandó személyi elkészítését, mert pl. nincs igazolóirat, vagy időbe telik ennek a pótlása, akkor állítják ki az ideiglenest plusz pénzért.
Annyit mondtak még, hogy ügyfélkaput majd az állandó elkészülte után érdemes, mert ha most csinálnák akkor az ideiglenes sorszámát veszik figyelembe, de az állandónál majd ezt újra kell módosítani.
[/spoiler]

Makos

Quote from: LiaLia on 2010-11-18, 12:19:50
Megjöttem a Hivatalból :appl:
[spoiler]
Alig tudtam összeszedni magam reggel ^^", de azért igyekeztem valamennyire, mert azt már tegnap láttam náluk, hogy - gondolom mivel estig vannak nyitva- fél órás teljes leállások vannak 10-től, 2-től, 5-től, amikor senki sem dolgozik ott.
9:50-re értem, senki nem állt sorba a recepciónál, mindjárt kaptam sorszámot, kérdeztem az ügyfélkaput, de abban megegyeztünk, hogy amíg még bizonytalan, hogy hogy állítanak ki nekem igazolványt, kérdezzem majd bent az ügyintézőt.
Még be se fejeztük a beszélgetést, már hívják a sorszámom, sietek be a terembe, másik pulthoz kerültem mint tegnap, de az ügyintéző mögött ott állt a tegnapi nő, aki megismert, mondta, hogy ugye én voltam tegnap este, menjek az ő pultjához, és meglátja mit tehet az ügyben.
Mindjárt elküldött fényképeszkedni, mire visszaértem hozzá egy másik kolléganőjével bűvölték a monitort, kaptam is gyorsan egy csekket, hogy siessek a postaablakhoz, be ne zárjon, mert mindjárt 10. Befizettem, visszamenve aláírtam 2+2 papírt, és már adta is ki az ideiglenes igazolványt, elindították az állandót,és majd két hét múlva csüt., pénteken telefonáljak be, hogy készen van-e, és majd le kell adni az ideiglenest, és megkapom az állandót.

Összesen volt 1500, az ideiglenest automatikusan állították ki.
Újraolvasva úgy van, ha valami okból nem tudják mindjárt elindítani az állandó személyi elkészítését, mert pl. nincs igazolóirat, vagy időbe telik ennek a pótlása, akkor állítják ki az ideiglenest plusz pénzért.
Annyit mondtak még, hogy ügyfélkaput majd az állandó elkészülte után érdemes, mert ha most csinálnák akkor az ideiglenes sorszámát veszik figyelembe, de az állandónál majd ezt újra kell módosítani.
[/spoiler]
Akkor egész könnyen megúsztad.

Member

Nálam omlott össze a flashplayer, vagy a myspace-nél van a hiba?
Pl. http://www.myspace.com/warseid

Hirtelen elsötétülnek a számok nevei, aztán ha rákattintok, "a track nem elérhető".

Cloud

Quote from: Member on 2010-11-18, 15:30:56
Nálam omlott össze a flashplayer, vagy a myspace-nél van a hiba?
Pl. http://www.myspace.com/warseid

Hirtelen elsötétülnek a számok nevei, aztán ha rákattintok, "a track nem elérhető".
Sorry, we had a problem getting what you had requested. Try again later.

Ezt írja ki nálam.

Kvikveg

#45585
Ohlolz, megvettem a jegyet Kanadaba - csak ki. Tegnap. Ma felhivott a mobilomon (vasarnap delutan negyed ketto) a legitarsasag kepviseloje, es erdeklodott a csak oda jegy miatt, hogy miert megyek ki, mondtam, hogy bevandorlas, es mondta, hogy meg Magyarorszagot megnezik a papirokat.
Nezik a kifele utazokat.
Persze a vicces az, hogy aki returjegyet vesz, azt gondolom nem nezik, tehat aki ki akar logni, annak egy dolga van: returjegyet kell vennie.

Also: kell keresnem egye helyet, ahol az EUR->CAD valtast anelkul csinalnak, hogy kozben forintra is atvaltjak, es lehetoleg nem hamis CADot kapok. Hm.

Es meg mondjak, hogy a magyar rajzfilmekben nincs macskalany... :D
http://www.youtube.com/watch?v=VliT6cDaRJI&t=1m31s
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2010-11-21, 14:27:19
Also: kell keresnem egye helyet, ahol az EUR->CAD valtast anelkul csinalnak, hogy kozben forintra is atvaltjak, es lehetoleg nem hamis CADot kapok. Hm.
Kanada?
Amúgy munkád is van már kint, vagy vaktába utaznál?
Rémlik valami olyan, hogy előtte kerestek állást neked meg a testvéreidnek.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2010-11-21, 19:02:14
Quote from: Kvikveg on 2010-11-21, 14:27:19
Also: kell keresnem egye helyet, ahol az EUR->CAD valtast anelkul csinalnak, hogy kozben forintra is atvaltjak, es lehetoleg nem hamis CADot kapok. Hm.
Kanada?
Amúgy munkád is van már kint, vagy vaktába utaznál?
Rémlik valami olyan, hogy előtte kerestek állást neked meg a testvéreidnek.
Hataratlepeskor CADnek kell nalam lennie. Hogy bizonyitsam, hogy el tudom tartani magam.
Tesomek mar kint vannak, egyiknek van munkaja, en egyelore a cvmet kuldom ki neki hatha van naluk valami kezdo prog melo.
Ezen tul mashogy nem is nagyon tudok utazni mint vaktaban. Eleg nehez interjuzni ha nem vagyok ott ugye.
Kiveve ha kiraknak a ceg ottani lerakataba, remelem az lesz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Makos

Quote from: Kvikveg on 2010-11-21, 20:01:07
Hataratlepeskor CADnek kell nalam lennie.
[spoiler]
Boccs :D[/spoiler]

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2010-11-21, 20:01:07
Hataratlepeskor CADnek kell nalam lennie. Hogy bizonyitsam, hogy el tudom tartani magam.
Ez a bankkártyák korában több mint nevetséges. De azt se hiszem hogy arrafelé ne ismernék a pénzváltás fogalmát.

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2010-11-21, 20:23:18
Quote from: Kvikveg on 2010-11-21, 20:01:07
Hataratlepeskor CADnek kell nalam lennie. Hogy bizonyitsam, hogy el tudom tartani magam.
Ez a bankkártyák korában több mint nevetséges. De azt se hiszem hogy arrafelé ne ismernék a pénzváltás fogalmát.
Bankkimutatasom is lesz. A tobbieknek eddig a CAD valt be. Tekintve, hogy az EUR kint nem fizetoeszkoz, nem en fogom kiprobalni milyen azzal menni...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Éppen most olvasom, hogy milyen mókás törvényeket hoztak az amcsik a bevándorlókkal szemben a XX. század fordulóján, most már tudom, ez a komoly ellenőrzés hol gyökeredzik.

Kvikveg

Quote from: Member on 2010-11-21, 20:48:52
Éppen most olvasom, hogy milyen mókás törvényeket hoztak az amcsik a bevándorlókkal szemben a XX. század fordulóján, most már tudom, ez a komoly ellenőrzés hol gyökeredzik.
Ez Kanada. Es azert nezik a papirokat mar otthon, mert sok a "menekult". Ha erre gondoltal.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Az észak-írországi halporos pogánya uborkaszezonjára gondoltam, szerinted mire? :haha:

Kvikveg

Quote from: Member on 2010-11-21, 21:14:39
Az észak-írországi halporos pogánya uborkaszezonjára gondoltam, szerinted mire? :haha:
:lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Ne örüljetek ennyire, még élek.

Makos

Egy hét sem volt ameddig eltűntél.
Ennyi nem feltűnő :D

Rounin

Te ki vagy? :confused:

Makos

Én vagyok az apád!
[spoiler]Asszem lassan mennem kéne aludni ^^"[/spoiler]

Nakedape

[spoiler][/spoiler]
tán Rounak
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution