Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2011-01-10, 23:36:56
nem hétvégén nem?
Csutortok vagy penteken megyek be a ceghez delutan valamikor, utana van elinteznivalom, azutan meg OK, de az macerasabb es lefaradtabb leszek, de megoldhato.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: chilip on 2011-01-10, 16:11:14
azért USTEAM-et tessék látogatni !!!1!!1!
+1
GLHF!

Quote from: motifator on 2011-01-10, 16:04:34
Ne is mondd, elég őrült hely ez az Amerika. Ha nincs jó hiteltörténeted, akkor nem kapsz hitelt, ha viszont nincs hiteled, akkor nem épül a hiteltörténeted. Ugyanolyan 22-es csapdája, mint amikor a pályakezdőtől szakmai gyakorlatot várnak el.
A Svájcban megismert egyiptomi srácot is pont ez akasztotta ki. Az ilyen problémákra van olyan speciális hitelkártya, hogy előre letétbe kell helyezned valamennyi pénzt náluk, és akkor annyi lesz a hitelkereted, ameddig a kártyáról vásárolhatsz. :lul: Baromi pofátlan lehúzás, de így lehet credit history nélkül credit historyt építeni :facepalm:

Quote from: motifator on 2011-01-10, 16:04:34
Szal szépen lassan megy mindenki, csak most épp rajtam a sor. Ettől még szar dolog, de tudom, hogy az élet pörög, változik, és muszáj belevágni új dolgokba akkor is, ha ijesztően sokmindent kell hátrahagyni.
Ez kicsit olyan, mintha ötven évvel idősebbek lennénk, és már azt számolnánk, ki hal meg legközelebb.
De ismerős az érzés. Pont pár hete karácsony apropóján fordult elő az a különleges együttállás, hogy 7 régi gimis koczka cimborámból 4 egyszerre tartózkodott az országban, így le tudtunk ülni dumálni egyet. Nyilván nem szólhatok semmit, ha én is külföldön dolgoztam egész nyáron.

Quote from: Kvikveg on 2011-01-10, 23:31:25
Also: hetvege kinek jo teazos Kvikibucsuztatora? Valamelyik delutan bejovok, valoszinuleg szombaton es akkor talalkozhatnank egy kis idore.
A határidőim függvényében még akár jó is lehet, de sajnos brutálisan túl vagyok vállalva, szóval "meglássuk aztat" kategória.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2011-01-11, 00:18:32
Quote from: Kvikveg on 2011-01-10, 23:31:25
Also: hetvege kinek jo teazos Kvikibucsuztatora? Valamelyik delutan bejovok, valoszinuleg szombaton es akkor talalkozhatnank egy kis idore.
A határidőim függvényében még akár jó is lehet, de sajnos brutálisan túl vagyok vállalva, szóval "meglássuk aztat" kategória.

Én benne lennék.

Quote from: Próféta on 2011-01-11, 00:18:32
Quote from: motifator on 2011-01-10, 16:04:34
Szal szépen lassan megy mindenki, csak most épp rajtam a sor. Ettől még szar dolog, de tudom, hogy az élet pörög, változik, és muszáj belevágni új dolgokba akkor is, ha ijesztően sokmindent kell hátrahagyni.
Ez kicsit olyan, mintha ötven évvel idősebbek lennénk, és már azt számolnánk, ki hal meg legközelebb.
De ismerős az érzés. Pont pár hete karácsony apropóján fordult elő az a különleges együttállás, hogy 7 régi gimis koczka cimborámból 4 egyszerre tartózkodott az országban, így le tudtunk ülni dumálni egyet. Nyilván nem szólhatok semmit, ha én is külföldön dolgoztam egész nyáron.

[spoiler=egyszerre kockoid és szentimentális agymenés]Azok a sci-fik jutnak eszembe, ahol az emberiség egy része kirajzik az Univerzumba a dicsőség csillagösvényén, to boldly split infinitives that no man has split before - de mi lesz a hátramaradottakkal? A begubózás és a lassú hanyatlás, mint a Város és a csillagok c. könyv és az Arete Hime c. anime kitűnően demonstrálja.

Mi, akik nem tudjuk vagy nem merjük vállalni a kitelepülést, amely kis lépés nektek, de túl hatalmas ugrás nekünk, úgy gondolunk rátok, mint ama regények Földön maradt szereplői: csodálattal emlegetjük a legendákba vesző tetteiteket, de egyben egy kicsit magunkat is sajnáljuk. *könnycsepp elmorzsol*[/spoiler]
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: motifator on 2011-01-10, 16:04:34
A legfontosabb embereket az életemben szerdán, max csütörtökön látom utóljára.

Ugyan má', positive waves, biztos fogsz még velük valahol, valamikor találkozni :)

Quote from: Próféta on 2011-01-11, 00:18:32
Quote from: chilip on 2011-01-10, 16:11:14
azért USTEAM-et tessék látogatni !!!1!!1!
+1

és mégegy

Quote from: motifator on 2011-01-10, 16:04:34
Csak azzal vígasztalom magam, hogy a baráti társaságom úgyis szét fog esni az elkövetkező 1-2 évben. Van már olyan, aki külföldre ment, van olyan, aki csak Magyarország másik végébe, de ugyanúgy évente csak egyszer találkozunk. Még vagyunk itt Debrecenben vagy hatan, mint kemény mag, ők az 5 legjobb barátom, és meghasad a szívem, hogy itthagyom őket. De egyikük rezidens aneszteziológus, és szakvizsga után megy külföldre. Másik 2 barátom is bejelentette, hogy max. 1-2 évük van hátra Magyarországon. Szal szépen lassan megy mindenki, csak most épp rajtam a sor.

Nem akarok morbidkodni, de most erre valahogy a 10 kleine Jägermeister
jutott az eszembe :)

Sajnos én is ezt tapasztalom, egyetemen a szakirányról voltunk öten,
akik még időnként összejártunk diploma után is. Felváltva vagy akár
egyszerre többen is mind külföldön vannak, csak én vagyok még
mindig itt...

s ha már szó van róla:
Quote from: Kvikveg on 2011-01-10, 23:31:25
hetvege kinek jo teazos Kvikibucsuztatora?
s lehet még fokozni:
a hétvégéből vasárnap jó, szombat viszont nem, húgom
kísérjük ki reptérre, fél évre megy csigazabálókhoz.

Quote from: szpeter on 2011-01-10, 21:14:14
Ez érdekes!

n00b spotted... Bárány - újkapu

Quote from: Member on 2011-01-10, 21:17:57
A hardcore; grindcore; crustcore; emocore arcok nagyon rajta vannak, kizárólag vega cuccot esznek, semmilyen tudatmódosítót nem szednek, sokat deszkáznak és üvöltik a mikrofonba, hogy minden a pénzről szól. :)

You desecrated HC! You will pay dearly for this!

Quote from: Próféta on 2011-01-11, 00:18:32
Az ilyen problémákra van olyan speciális hitelkártya, hogy előre letétbe kell helyezned valamennyi pénzt náluk, és akkor annyi lesz a hitelkereted, ameddig a kártyáról vásárolhatsz.

ilyen itt is van, csak úgy hívják, hogy bankszámla és bankkártya :haha:
nem nyomták még őket fel?.. bár végülis nem annyira durva kiskapu...

-----

Na végre elkészültem és még időben be is adtam a beadandót.
Kíváncsi leszek az eredményére, nagyon. Többet még nem árulok el :3
Tudjátok:
Guide to Success:
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried in the first place.
:haha:

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2011-01-11, 00:55:36
Quote from: Próféta on 2011-01-11, 00:18:32
Quote from: Kvikveg on 2011-01-10, 23:31:25
Also: hetvege kinek jo teazos Kvikibucsuztatora? Valamelyik delutan bejovok, valoszinuleg szombaton es akkor talalkozhatnank egy kis idore.
A határidőim függvényében még akár jó is lehet, de sajnos brutálisan túl vagyok vállalva, szóval "meglássuk aztat" kategória.

Én benne lennék.

Quote from: Próféta on 2011-01-11, 00:18:32
Quote from: motifator on 2011-01-10, 16:04:34
Szal szépen lassan megy mindenki, csak most épp rajtam a sor. Ettől még szar dolog, de tudom, hogy az élet pörög, változik, és muszáj belevágni új dolgokba akkor is, ha ijesztően sokmindent kell hátrahagyni.
Ez kicsit olyan, mintha ötven évvel idősebbek lennénk, és már azt számolnánk, ki hal meg legközelebb.
De ismerős az érzés. Pont pár hete karácsony apropóján fordult elő az a különleges együttállás, hogy 7 régi gimis koczka cimborámból 4 egyszerre tartózkodott az országban, így le tudtunk ülni dumálni egyet. Nyilván nem szólhatok semmit, ha én is külföldön dolgoztam egész nyáron.

[spoiler=egyszerre kockoid és szentimentális agymenés]Azok a sci-fik jutnak eszembe, ahol az emberiség egy része kirajzik az Univerzumba a dicsőség csillagösvényén, to boldly split infinitives that no man has split before - de mi lesz a hátramaradottakkal? A begubózás és a lassú hanyatlás, mint a Város és a csillagok c. könyv és az Arete Hime c. anime kitűnően demonstrálja.

Mi, akik nem tudjuk vagy nem merjük vállalni a kitelepülést, amely kis lépés nektek, de túl hatalmas ugrás nekünk, úgy gondolunk rátok, mint ama regények Földön maradt szereplői: csodálattal emlegetjük a legendákba vesző tetteiteket, de egyben egy kicsit magunkat is sajnáljuk. *könnycsepp elmorzsol*[/spoiler]
Majd erre gondolok amikor utcasepresbol elek. :D


Nakedape es tobbiek: ki mit csinal csutortok-penteken es mennyire er ra? Es hanytol es hol - kb Nyugatinal teazo (Potala a neve talan ha jol tevedek) lesz a helyszin.
A hetvege akkor vasarnap lesz ha hetvege lesz.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Kvikveg on 2011-01-11, 01:27:51
Majd erre gondolok amikor utcasepresbol elek. :D
Végülis azt a lehetőséget, hogy visszautasíts egy (végzettséged)-1-nél alacsonyabb szintű közmunkát a munkaügyiben, kivették a törvényből. ::)

Amúgy az egész a társaságon múlik, ha több programozó és mérnök is csatlakozik melléd, nem fogsz unatkozni. :D

Kvikveg

Quote from: Member on 2011-01-11, 09:21:42
Quote from: Kvikveg on 2011-01-11, 01:27:51
Majd erre gondolok amikor utcasepresbol elek. :D
Végülis azt a lehetőséget, hogy visszautasíts egy (végzettséged)-1-nél alacsonyabb szintű közmunkát a munkaügyiben, kivették a törvényből. ::)

Amúgy az egész a társaságon múlik, ha több programozó és mérnök is csatlakozik melléd, nem fogsz unatkozni. :D
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

csütrötök csak hazamegyek, kb 5 től tán rá is tudnék érni, péntek  8ra színházba  megyek, max előtte
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2011-01-11, 10:54:52
csütrötök csak hazamegyek, kb 5 től tán rá is tudnék érni, péntek  8ra színházba  megyek, max előtte
Hat akkor penteken tudok maganfogadast tartani neked, es a tobbieket vasarnap latom - ha gyorsan oda tudsz erni Moszkva-Nyugati vonalra ha radcsorgok f6 es 7 kozott. Dokihoz megyek es nem tudom mikor vegzek.

Also: professional profile-t kellene irnom. Ez az ontomjenezos szekcio.   :punny:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Quote from: kikuchiyo on 2011-01-11, 00:55:36
to boldly split infinitives that no man has split before
Erről valamiért ez jutott eszembe :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Grat motifator! Érezd jól magad kinn! :whoah:
Nekem napi rant: egyetlen egy tárgyat sem tudtam felvenni, fakk.

Member

Quote from: Én on 2011-01-11, 13:32:11
Nekem napi rant: egyetlen egy tárgyat sem tudtam felvenni, fakk.
Azt meg hogyan? Rendszerhiba, a jegyeidet nem írták be, vagy berush-oltak az éberebbek?

Én

Tegnap hattól volt tárgyfelvétel, akkor megpróbáltuk de fél óráig nem tudtunk belépni. Utána leszartuk, úgyse ment majd később. Ma már az égvilágon semmire nincs hely, az előadásokat magába meg nem tudom felvenni mert legtöbbhöz kell gyak vagy labor, a maradék meg betelt.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Túl sok ember képeznénk, ha annyi helyet hirdetnének meg, ahány hallgató van, mi? Ugyanilyen "vicces" szokott lenni, amikor a vizsgaidőpontok abszolút száma kevesebb azoknál.

Én általában 10 másodpercenként püföltem az entert, amíg véletlenül be nem engedett. :)
Aztán amikor már ETSZKs voltam, meg most Jugyus tapasztalom, hogy a kollégák tojnak az egészre és én veszek fel elsőként mindent. Nem, nem tanárin vagyok, nyugi. :D

Én

Általában azért szoktak bővíteni, csak sok szájtépés kell hozzá, + vizsgák után ledobnak még embereket akik buktak. Most az egy dolog hogy ha az ember nem szerencsés nem tudja oda felvenni a tárgyait ahova akarja, de ha úgy nem fogok tudni felvenni tárgyakat hogy semmiből sem buktam akkor ideges leszek :S

Kvikveg

Quote from: Én on 2011-01-11, 14:01:36
Tegnap hattól volt tárgyfelvétel, akkor megpróbáltuk de fél óráig nem tudtunk belépni. Utána leszartuk, úgyse ment majd később. Ma már az égvilágon semmire nincs hely, az előadásokat magába meg nem tudom felvenni mert legtöbbhöz kell gyak vagy labor, a maradék meg betelt.
Quote from: Én on 2011-01-11, 14:16:50
Általában azért szoktak bővíteni, csak sok szájtépés kell hozzá, + vizsgák után ledobnak még embereket akik buktak. Most az egy dolog hogy ha az ember nem szerencsés nem tudja oda felvenni a tárgyait ahova akarja, de ha úgy nem fogok tudni felvenni tárgyakat hogy semmiből sem buktam akkor ideges leszek :S
:facepalm:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Én on 2011-01-11, 14:16:50
de ha úgy nem fogok tudni felvenni tárgyakat hogy semmiből sem buktam akkor ideges leszek :S
Nézd a jó oldalát: egy évig dolgozol majd egy futószalag mellett (építed az ÉN-képedet), megcsinálsz két nyelvvizsgát, minden szabadnapodat végigqrvázod, etc.

Nakedape

mondjuk szerintem az etrben legalább az jó, h  nem  a gyors nyomkodáson múlik, hanem pont értéked kapsz ( ajánlott  szak, évfolyam előjelentkezés alapján, persze pontegyenlőség után meg még mindig  ott a mázli faktor ( tárgyanként stabil random generált számod )
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

^Ez sem a szegedi etr, nálunk ugyanaz a szisztéma, mint Én-éknél, az előjelentkezés gomb, amióta az eszemet tudom, dísznek van. :)

Nakedape

észleltem, h nem az :)
mondjuk a kedvenceim a számítógép előtti jelentkezések, itt csak kisatírozást, celluxszal kisatírozás védelmet láttam.. de  ÁJK ról meséltek törött üveges rohamokat. de kedvencem a BTK volt, ahol indult egy LISTA, amin lévő sorrend alapján lehetett szemináriumot felvenni, nos listát bárki elkezdhette ( felírva magát + haverok, csak onnantól kezdve 24 órában őrizni kellett, különben bárki újat kezdhetett:) , ja és ugye odamanés, írjál fel alapon töltődik ki, napi 24 órás elérhetőség.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: Nakedape on 2011-01-11, 14:58:54

Direkt írod úgy, hogy tizedjére se értem 100% a posztjaidat? :)

Majd ha tesóm előkerül, megkérem, hogy mesélje el újra, hogyan is ment angol szakon a szemináriumi beosztás, csak arra emlékszem, hogy a végén vagy konfirmáltak, vagy nem.

Nakedape

áá, csak simán zavaros vagyok..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Ummumm... hol lehet jol valtani ft->cad vagy eur->cad-ot anelkul, hogy a hatamban kessel talaljanak meg masnap a rendorok, esetleg hamis penzt kapjak?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Vannak az utcai, többnyire arab pénzváltók.
Hogy a közeledben hol van, passz. A Nemzeti Múzeummal szemben kicsit az Astoria felé menve van egy ilyen pl.

Cloud

Quote from: .Attila on 2011-01-11, 19:35:07
Vannak az utcai, többnyire arab pénzváltók.
Hogy a közeledben hol van, passz. A Nemzeti Múzeummal szemben kicsit az Astoria felé menve van egy ilyen pl.
Vagy Keleti Pályaudvaron.

Member

Egyetlen egyszer váltottam pénzt, akkor én bankban tettem.

.Attila

Quote from: Cloud on 2011-01-11, 19:37:38
Quote from: .Attila on 2011-01-11, 19:35:07
Vannak az utcai, többnyire arab pénzváltók.
Hogy a közeledben hol van, passz. A Nemzeti Múzeummal szemben kicsit az Astoria felé menve van egy ilyen pl.
Vagy Keleti Pályaudvaron.

Forgalmi csomópontokban szinte biztos, hogy rosszabb a váltási arány. Kérdés persze, hogy mennyire.

Cloud

Mondjuk én soha nem váltanék ilyen embereknél mert parázok hogy hamis pénzt kapok. :)

Zsiga

Quote from: Cloud on 2011-01-11, 20:37:00
Mondjuk én soha nem váltanék ilyen embereknél mert parázok hogy hamis pénzt kapok. :)
Ha hamis pénzt adnának abból nem élnének meg hosszútávon. Apám évek óta a Keletinél vált ugyanannál az arabnál; telefonon lerendezik az üzletet, fater odamegy kocsival a Keleti parkolójába, az arab meg kiküldi a pénzzel az egyik droidját. Sose volt vele gond, teljesen korrektek.