Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: SaiyaGin on 2011-04-16, 23:47:24
Jól kezdődik a tavaszi szünetem: sikerült beszereznem egy torokgyulladást.
[spoiler]Vajon hány "Örülj annak, hogy van tavaszi szüneted." poszt fogja követni ezt?[/spoiler]
Jobbulast!

Nekem most hosszuuuu tavaszi szunetem van. Amig nem lesz munkam. Ahhoz meg el kell kezdenem a cv-met kuldozgetni es fapofaval benyogni, hogy en mindent tudok.
De legalabb el tudom magam tartani meg egy jo ideig. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Ramiz on 2011-04-18, 02:16:26
Berúgattam - életében először - a kisöcsémet (na jó, már nem "kis", 16 éves), és kínos (agnosztikus ateista) kérdésekkel bombáztam a vallásosságával kapcsolatban. Do I still go to haeven now? :__devil:

Heaven? Szerintem szintet léptél. A pokol következő bugyrába. :hehe:

SaiyaGin

Quote from: .Attila on 2011-04-18, 07:44:18
Quote from: Ramiz on 2011-04-18, 02:16:26
Berúgattam - életében először - a kisöcsémet (na jó, már nem "kis", 16 éves), és kínos (agnosztikus ateista) kérdésekkel bombáztam a vallásosságával kapcsolatban. Do I still go to haeven now? :__devil:

Heaven? Szerintem szintet léptél. A pokol következő bugyrába. :hehe:

:__devil:


Member

És meg tudta védeni a hitét? :)

White SeeD

Nem kell azt védeni, benne lesz az az alkotmányban.
Majd jól feljelenti azt mehet a máglyára az eretneke :angyali:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Quote from: White SeeD on 2011-04-18, 13:33:53
Nem kell azt védeni, benne lesz az az alkotmányban.
Majd jól feljelenti azt mehet a máglyára az eretneke :angyali:
Csak a Nemzeti Hitvallás (eredeti nevén: Preambulum) tartalmaz ilyen jellegű értékeket (amit egy alkotmánynak nem illik, sarkalatos törvénynek már esetleg), az alapján meg nem lehet karóba húzni a fórum elsőszámú koncertadóját. :)

motifator

Quote from: White SeeD on 2011-04-18, 13:33:53
Nem kell azt védeni, benne lesz az az alkotmányban.
Majd jól feljelenti azt mehet a máglyára az eretneke :angyali:
Ugye ez csak vicc? Egy jó ideje nem nagyon olvasok magyarországi híreket, szal le vagyok maradva.
Ugye nem arról van szó, hogy a Fidesz vallási dolgokat akar pakolni az alkotmányba? Egy egyszerű igen/nem válasz megteszi, esetleg egy linkkel, nem akarok politizálni vagy ilyesmi.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Lásd előző posztom. Csak a preambulumba került bele.

Ez a link neked van kitalálva: http://index.hu/belfold/2011/04/18/mit_hoz_a_nyuszi_husvetra/
Igen, NLZ, index. :)

NLZ

#47588
Orly?

Ám nekem ebből az indexes firkászásból kb csak az jött le, hogy a cigányok többszörösen rábasztak a segíjjel.
Jah, meg az, hogy Rettegjünk.
[reserved]

motifator

Quote from: Member on 2011-04-18, 19:57:56
Lásd előző posztom. Csak a preambulumba került bele.

Ez a link neked van kitalálva: http://index.hu/belfold/2011/04/18/mit_hoz_a_nyuszi_husvetra/
Igen, NLZ, index. :)
:merci:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

szpeter

#47590
Nem rossz ez a gyorstalpaló annyira, az egyetlen baj hogy pár beszólással próbálják sugallni,hogy Neked most mit is kéne gondolnod erről.Főleg a "nem volt semmi baj az ideiglenes alkotmánnyal,de ezek a hazudós szemetek itten akaratoskodnak a nép jóváhagyása nélkül,meg  most már kötelességek elé állítanak minket jáj!" Bhazzeg,ha az nem gáz,hogy köteles vagy bemenni az iskolába akkor az se legyen hogy dolgozni is kéne utána (képességeid szerint,még ez is benne van).
Az meg ne fájjon már,hogy a gyereket iskolába kell járatni hogy segélyt kapjon a család...máskor meg az a baj,hogy hamarabb elengedik onnan őket..döntsék el mit akarnak.
Ezt leszámítva,szerintem egész korrekt az indexhez képest :D Nem csak az jön le belőle,hogy Rettegjünk.Inkább: Rettegjünk,de annyira nem.
szerk: AZért hozzáteszem,persze nem tökéletes az alkotmány,hagy kívánnivalót maga után ez tény,de maga az alkotmányozást egy történelmi lehetőségnek tartom,úgy éltek vele ahogy tudtak.Nem az igazi,de javulgat.  ^^

White SeeD

Itt meg maga az alkotmánytervezet. Kb 98%ban ez lett megszavazva.
http://img.index.hu/cikkepek/1103/alk.pdf

Attól hogy preambulim az csak annyit tesz hogy előszó, attól még az alkotmány része.

"Elismerjük a kereszténység nemzetmegtartó erejét"
Nem tudom, az én meglátásom szerint ez nemigazán igaz.

Bár
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarorsz%C3%A1g_n%C3%A9pess%C3%A9g%C3%A9nek_vall%C3%A1si_megoszl%C3%A1sa
szerint jó sok a keresztény.
Viszont akkor én erősen eretnek területen élhetek, mert konkrétan 0 a keresztény rokonaim száma. Mintahogy az ismerőseimé is. Soha egyetlen osztálytársam sem volt keresztény. (Vagy mindnenki ennyire jól titkolja?)
Hétvégente a templomok környékén sem látok nagy tolongást.
Akkor hol ez a sok keresztény?
(Nem, nem trolkodnék, de tényleg érdekelne)
Vagy már attól keresztény valaki, ha megkeresztelték anno gyerekkorában?
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

A vallási aktivitás és a hit léte nem korrelál, sokan hisznek és felvállalják a vallásukat, de ezen túl mást nem csinálnak. Továbbá ne felejtsd el az újpogány mozgalmak és a kisegyházak szerepét, őket a templom körül ne is keresd.

A gond inkább az, hogy az alkotmányt a korábbiak és a Nemzeti Hitvallás tükrében kell értelmezni, vagyis ha a csökkentett habzású AB nem tudja jól kimagyarázni, hogy nem kell mindenkinek kereszténynek lennie, akkor az oktatás és szociális ellátás egyházi kézbe adásán túl még csúnyább dolgok jöhetnek.

Acchan

Ha nem vagyok megkeresztelve, akkor nem vagyok a nemzet tagja?  ::)

White SeeD

Quote from: Acchan on 2011-04-18, 22:06:49
Ha nem vagyok megkeresztelve, akkor nem vagyok a nemzet tagja?  ::)

Ne aggódj.
Most majd népszámláláson összeírják hogy is állunk, aztán a szent inkvizíció megkezdheti működését.
Sec perc alatt kijavítják a kis hibádat :ejnye:

Én már beszereztem egy bibliát, ott van az NGE díszdoboz alatt, ha jönnének, tudom mutatni hogy én már térek megfele.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Quote from: Acchan on 2011-04-18, 22:06:49
Ha nem vagyok megkeresztelve, akkor nem vagyok a nemzet tagja?  ::)
Nemzetietlen elem vagy, egy rákos kelés államalkotó nemzetünk nemes húsán. :hehe:

szpeter

A következő mondat pedig ez :"Becsüljük országunk különböző vallási hagyományait" áh,hagyjuk..

Én

>this thread
[spoiler][/spoiler]

szpeter

Quote from: White SeeD on 2011-04-18, 22:12:54
Én már beszereztem egy bibliát, ott van az NGE díszdoboz alatt, ha jönnének, tudom mutatni hogy én már térek megfele.
Na jó,ezen felröhögtem :D

Member

Nem mindegy, melyik kiadás. Kiderül, hogy a jehováktól kaptad ingyen és már visznek is bilincsben, aztán kilőnek vadkacsa jelmezben az éjszakába és Semjén Zsolti lepuffant.

szpeter

Mér azok nem keresztények?

White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Quote from: szpeter on 2011-04-18, 22:30:11
Mér azok nem keresztények?
Nem történelmi egyház, és az új szabályozás szerint enyhén szólva másodrangba sorolják őket. Persze azt nem tudni, hogy a "mezei" egyházak és a vallási szervezetek között miként húzzák meg a határvonalat, de gondolom a Jehova Tanúi (még) nem csúsznak át a nem finanszírozott szervezetek közé.

Moha

Quote from: White SeeD on 2011-04-18, 22:37:50
A hitetlenek kedvéért:
http://norad2.uw.hu/ngebb.jpg
Ez a NERV szlogenével együtt elég komikusan hat. :haha:

szpeter

#47604
Quote from: Member on 2011-04-18, 22:38:07
Nem történelmi egyház, és az új szabályozás szerint enyhén szólva másodrangba sorolják őket. Persze azt nem tudni, hogy a "mezei" egyházak és a vallási szervezetek között miként húzzák meg a határvonalat, de gondolom a Jehova Tanúi (még) nem csúsznak át a nem finanszírozott szervezetek közé.
Hála az égnek..mondom úgy,mint aki belülről tapasztalta azt a szervezetet.Mármint hogy nem lett történelmi.Ha adna is nekik pénzt az állam(és adott volna eddig biztosan tudom) akkor se fogadnák el( nem fogadták el),tehát tökmindegy.A hitgyüli történelmi egyház  lett végül?

Quote from: White SeeD on 2011-04-18, 22:37:50
A hitetlenek kedvéért:
http://norad2.uw.hu/ngebb.jpg
dupla lol :D

Member

Quote from: szpeter on 2011-04-18, 22:48:35
A hitgyüli történelmi egyház  lett végül?
Nem tudom, hogy a sarkalatos törvényt miként alkották meg aztán. 100 év és 40 000 hívő, vagy 100 év vagy 40 000 hívő? Szerintem is muris lenne, ha megkapnák, elvégre azért történelmi, mert régi, nem? :D Az más kérdés, hogy nem érzem szerencsésnek az egyházi intézmények közötti különbségtételt.

Ami érdekes kérdés itt, hogy az adód második 1%-át kinek adhatod? Csak a történelmieknek, vagy mindenkinek? Illetve, miért nem adható az is valami világi ügyért?

szpeter

Quote from: Member on 2011-04-18, 22:53:21
Ami érdekes kérdés itt, hogy az adód második 1%-át kinek adhatod? Csak a történelmieknek, vagy mindenkinek? Illetve, miért nem adható az is valami világi ügyért?
Mindenkinek,minden jehovás a szervezetnek adja az 1%-át.
Tényleg vicces lenne a hitgyüli történelmiként... akkor már a vidám vasárnapot állami kötelezettség legyen nézni :D

motifator

Megjött az autóm! Megjött az autóm! Megjött az autóm!  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:
Még dolgozok vagy egy órát, aztán húzok a kereskedésbe! Szégyentelen felvágós fényképek később.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Quote from: motifator on 2011-04-19, 22:17:14
Megjött az autóm! Megjött az autóm! Megjött az autóm!  :hopp: :hopp: :hopp: :hopp:
Még dolgozok vagy egy órát, aztán húzok a kereskedésbe! Szégyentelen felvágós fényképek később.
Hacsak nem valami kipofozott keleti járgány a megfelelő eredeti önkényuralmi jelképekkel, előttem ugyan nem vágsz fel. ::)

chilip

#47609
ezt egy banki alkalmazott csinálta meg doc-ban és küldözgeti :D haverom anyja dolgozik a banknál

[spoiler]
Ilyen volt a Magyar Nemzeti Bank régi, ízléstelen, nézhetetlen, ósdi, mucsai, paraszt, igénytelen, primitív, randa logója.
Én nem is tudom, hogy tudtunk így élni...




De szerencsére itt vannak a mi fejlett, érzékeny, művelt, művészetek iránt fogékony, kozmopolita, liberrrrális, európijééé barátaink. Mert más az ábra, más a hám, és megint más az Ábrahám. Ezt az új logót Braun Róbert cége készítette nekünk.
Igen, és ezerszer is igen. Ezen megakad a szemünk. Letisztult, nem hivalkodó formavilág, a vonalak buja vegetációja, a felfelé mutató vektorok lüktető, mégsem indolens ritmusa felráz, táncra ingerel, s, annak ellenére, hogy koloratúrája picit szűkmarkúnak tűnhet a felületes szemlélőnek, mégis beleég a retinánkba, mégis hat ránk, bizony.
Mindazonáltal az 50 millió forintot csöppöt túlzónak érzem érte, még akkor is, ha látom, mennyi munka, tehetség, szorgalom, odafigyelés, fáradozás, éjszakába nyúló tervezés, rajzolás, grafikai munka kellett hozzá. De ne legyünk ünneprontók. Örüljünk együtt, zúgjanak a harangok!
[/spoiler]

[spoiler]Íme Braun Róbert logója! Mi lenne velünk nélküle?!

[/spoiler]