Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Marmeginnemsikerult11iglefekudnomafrancbamar.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

>11 előtt lefeküdni

Y u do this
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Nyár, pihi nagyszülőnél, nincs net...
Volt hogy valami 10-felé sikerült lefeküdnöm.
[spoiler]két óra múlva meg ébresztés hogy ebéd, pedig reggelire épp elötte ettem meg ami a vacsiból maradt (márpedig a három főből 2 felesen se fogyasztott szinte, énrám meg külön lettek méretezve az adagok...)[/spoiler]
ah, de jó is volt

Én

Én ma lefeküdtem 11 körül, de mivel azóta képtelen voltam elindulni, inkább beletörődöm hogy sorozatnézésre van ítélve ez az éjjel.
[spoiler]Ráadásul teljesen felesleges korán kelnem holnap, mivel lejárt a bérletem és pénteken lesz pénzem újat venni. Mivel nem fogok jegyeket venni, ezért addig kerületfogság. :/
Pedig még Diósdra is kéne rohangálnom a közeljövőben. Mennyire király, hogy a ~40 oldalas szakdoga mellé egy ~40 oldalas gyártervezést is le kell adni ebben a félévben! :jee:[/spoiler]

chilip

kiszedték a varratokat ÉS RÁGTAM A BAL OLDALON!!!! milyen jó érzés volt  :haha: hazafele első dolgom a mekiben egy csibeburger hogy megadjam az új kezdést :D nem kell kurva szívószállal ásványvizet inni  :bruhuhu: nem hiszem el

kada

inb4 két héten belül komplikáció
[spoiler]atyám legutóbb úgy járt  :ejj:[/spoiler]

chilip

remélem nem, ez az orvos nagyon szépen dolgozott (és maszek szóval) jelenleg majdnem 100%os az az oldal :P 1 hét telt el

Kuroi Tenshi

:/
Tegnap esti csavargás közben (egyszercsak Balassagyarmaton kötöttem ki; ma meg
a szlovák oldalon...):
Már bőven esteledett, mikor jöttem hazafelé. Hegyek között, erdőkben. A fák koronája
sokat takart, néhol teljesen körbefont, de köztük még lehetett látni, hogy ugyan az ég
sötétkék, de még van egy kis világosság. A fák lombja az út felett néhol-néhol kicsit
tágabb résre nyílik. Az út fordul, kicsit lejtősen hosszan elnyúlik, sehol senki, csak a
motorom fényszórója világítja be az utat, s csillannak fel még távolabb az út melletti
kis fényvisszaverő oszlopok. Az út szép finom ívben fordul tovább balra, az úttest
felett a fák koronájában szélesedő rés, amin keresztül beúszik a távolban elém tornyosuló
hegy. De világos, látszanak a fák, ezüstös színűek. Ahogy az út felett a fák koronája
még tovább nyílik és az út még tovább kanyarodik balra, a fák közül kivillan a telihold.
Teli hold, üres út. Lent a fatörzsekkel szegélyezett út a motorom fényében, fenn a
fakoronákkal szegélyezett égbolt. Távolban a hegy, mint egy lapos, álmos, ezüst-színű
piramis. S alacsonyan balra felette, a sápadt telihold.
Gyönyörű volt.
Le akartam fényképezni, de a telefonom alkalmatlan lett volna e célra. Ezért elmentem
ma is, fényképezőgéppel a zsebemben. Viszont nem találtam meg a helyet.
Lehet, hogy így van rendjén. Utánozhatatlan pillanat, amit kép híján megmutatni nem
tudok, csak elmesélni. De lehet, hogy egy kép nem is tudná visszaadni.

Darkstar

Biztos nem tudná. Én is próbáltam már, és a kép csak nekem mondott valamit, mert vissza tudtam emlékezni, de más nem látta benne azt, amit én.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Valószínű.
De itt egy másik csak a hangulatért.
[spoiler]

[/spoiler]

Cobra

Én meg azt vártam mikor jön az őz/vaddisznó/róka/nyúl (motornál ez utóbbi 2 is problémás lehet)  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta


Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2012-08-31, 00:11:19
Én meg azt vártam mikor jön az őz/vaddisznó/róka/nyúl (motornál ez utóbbi 2 is problémás lehet)  :D

Olyan tavaly ilyentájt volt, de nappal.
Galyatetőn kirándultam, épp néztem a hegygerincen vezető útról a tájat,
mikor egy útszéli bokorban egy őzikét láttam meg, ahogy tágra nyílt szemekkel
bámul rám. Szerencsére jólnevelt őzike volt, nem ugrott ki elém. Vagy a motor
volt elég ijesztő (sportdob, meg két fényszóró mint két szem).
Nemrég egyik motoros oldalon előkerült ez a téma, sokan mesélték, hogy ezek
képesek egy ideig az úttal, rajta autóssal / motorossal párhuzamosan futni, majd
amikor már elég közel vannak, kiugranak a jármű elé a biztos vesztükre. Nem
értem ezeket az állatokat, miért nem inkább az úttól el, minél távolabb, be a
biztonságosabb erdő felé futnak...

Darkstar

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-08-31, 01:16:22
Nemrég egyik motoros oldalon előkerült ez a téma, sokan mesélték, hogy ezek
képesek egy ideig az úttal, rajta autóssal / motorossal párhuzamosan futni, majd
amikor már elég közel vannak, kiugranak a jármű elé a biztos vesztükre. Nem
értem ezeket az állatokat, miért nem inkább az úttól el, minél távolabb, be a
biztonságosabb erdő felé futnak...
Ezt én is tanúsíthatom. Családban is nem egyszer fordult elő, leginkább nyúllal.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Az idei ország tortája nem rossz.

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-08-30, 23:30:33
:/
Tegnap esti csavargás közben (egyszercsak Balassagyarmaton kötöttem ki; ma meg
a szlovák oldalon...):
Már bőven esteledett, mikor jöttem hazafelé. Hegyek között, erdőkben. A fák koronája
sokat takart, néhol teljesen körbefont, de köztük még lehetett látni, hogy ugyan az ég
sötétkék, de még van egy kis világosság. A fák lombja az út felett néhol-néhol kicsit
tágabb résre nyílik. Az út fordul, kicsit lejtősen hosszan elnyúlik, sehol senki, csak a
motorom fényszórója világítja be az utat, s csillannak fel még távolabb az út melletti
kis fényvisszaverő oszlopok. Az út szép finom ívben fordul tovább balra, az úttest
felett a fák koronájában szélesedő rés, amin keresztül beúszik a távolban elém tornyosuló
hegy. De világos, látszanak a fák, ezüstös színűek. Ahogy az út felett a fák koronája
még tovább nyílik és az út még tovább kanyarodik balra, a fák közül kivillan a telihold.
Teli hold, üres út. Lent a fatörzsekkel szegélyezett út a motorom fényében, fenn a
fakoronákkal szegélyezett égbolt. Távolban a hegy, mint egy lapos, álmos, ezüst-színű
piramis. S alacsonyan balra felette, a sápadt telihold.
Gyönyörű volt.
Le akartam fényképezni, de a telefonom alkalmatlan lett volna e célra. Ezért elmentem
ma is, fényképezőgéppel a zsebemben. Viszont nem találtam meg a helyet.
Lehet, hogy így van rendjén. Utánozhatatlan pillanat, amit kép híján megmutatni nem
tudok, csak elmesélni. De lehet, hogy egy kép nem is tudná visszaadni.
Szép leírás, köszi! :)
[spoiler=piszka]Telihold elsején lesz... [/spoiler]

11 előtt fekvés: a héten legtöbbször sikerült. Átlag 7-8kor már aludtam. Aztán felkeltem 10 és éjfél között, és hajnali 4-5ig nem sikerült kiütnöm magam. Tegnap úgy nézett ki, hogy minden szép és jó, alhattam volna 8-8,5 órát...(kihúztam hajnali fél kettőig, nehogy megint felébredjek éjjel...) Helyette félálomban forgolódás és félóránként felébredés. Tömör gyönyör. Ha ma sem sikerül kialudnom magam, ott tartok, hogy kb egy hete nem pihentem ki magam rendesen. Van, hogy szabályosan szédülök nap közben. Egész élményszámba megy.

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2012-08-31, 03:26:08
Telihold elsején lesz...

\o/ még több holdfény
csak az a sok szembejövő fényszóró ne lenne...

Alvás: nálam sem igazán működik ez a korai / éjfél előtti lefekvés
ÉS elalvás, csak akkor, ha elég fáradt vagyok.

Darkstar

Kinél működik?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Másnál is döglődik a Tré-Home-os net tegnap este óta?

.Attila

Tegnap itt-ott lassúnak tűnt, ma még nem nagyon néztem.

Kuroi Tenshi

Quote from: SaiyaGin on 2012-08-31, 12:09:21
Másnál is döglődik a Tré-Home-os net tegnap este óta?

Nálam nyoma sincs, pedig este/éjszaka mmo-tankoltam is, ami érzékeny rá.

Cloud



Várom vasárnap este a "mit kellet volna csinálnom/már megint nem csináltam semmit a hétvégén" postokat. :D

SaiyaGin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2012-08-31, 15:56:09
Quote from: SaiyaGin on 2012-08-31, 12:09:21
Másnál is döglődik a Tré-Home-os net tegnap este óta?

Nálam nyoma sincs, pedig este/éjszaka mmo-tankoltam is, ami érzékeny rá.

Kösz, ezek szerint csak valami helyi hiba volt.

Cloud


.Attila

Otthoni használatra kétlem, hogy 1080p-nél többre lenne szükség.
Kivéve persze, ha valaki a minél nagyobb számokra élvez el.
Az 1080p is még viszonylag gyerekcipőben jár.

Cloud

Nekem jelenleg a full HD is bőven elég itthonra...

SaiyaGin

Quote from: Cloud on 2012-08-31, 19:31:52
Nekem jelenleg a full HD is bőven elég itthonra...

Milyen szerények egyesek.  :angyali:

Cloud

Csak a monitorom fullHD, de az meg csak 22colos.

A plasma csak 720p-t tud max, de az meg nem az enyém. :D

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2012-08-31, 19:05:26
Otthoni használatra kétlem, hogy 1080p-nél többre lenne szükség.
Kivéve persze, ha valaki a minél nagyobb számokra élvez el.

Kivéve, ha valaki tv-monitor hibridként használná, és jól jönne egy nagy
méretű és egyben nagy felbontású kijelző. A fHD már kevés, a kettő sem
ugyanolyan élmény, mint egy nagy; s jelenleg a fHD-nál nagyobb felbon-
tásnak nagyon megkérik az árát (ld. fHD IPS monitor van 50k körül, ennél
nagyobb, 2560*1440 27" IPS 170-180k...). Tehát részemről már nagyon
várós, csak tudom, hogy sajnos lassan fog elterjedni.

Kvikveg

A mai nap a kovetkezo jelenet remlett fel elottem nem is tudom miert:

Illusztris tarsasag szall ki a repulobol, kamerak veszik kozelrol.
Kiszall az elso:
- Orulok, hogy sikerrel landoltunk blabla
Masodik
- Koszonom az udvozlest, remelem jo uzletet...
Harmadik
LEVEGOOOOO OXIGEEEEN AAAAAAH!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.