Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Nakedape

Quote from: SaiyaGin on 2015-02-17, 19:41:53
Quote from: Szent István Egyetem Gépészmérnöki KarA Kar, amely kezet nyújt!

szent jobb, szent jobb!
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Kolléga felvetett egy feladatot, ami piszokul kulimunkának néz ki.
Mivel kíváncsi voltam a kulimunka pontos definíciójára, rákerestem guglin. A második találat kapásból egy cikk arról, hogy az én munkám kulimunka-e :D

noriko

Quote from: Darkstar on 2015-02-14, 14:41:16
Valaki tud kicsit többet a keddi útlezárásokról? 11:30 körül kéne kiérnem a reptérre, de ha jól nézem a térképeket, az M0 is érintett, csak azt nem tudni, hogy mikor...
Hehe én is emiatt aggódtam aznap, csak reptérről befele :D De mindketten megúsztuk. :)

Attila: és az? :)
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

#55053
Quote from: noriko on 2015-02-24, 22:55:25
Hehe én is emiatt aggódtam aznap, csak reptérről befele :D De mindketten megúsztuk. :)
Tegnap a reptérről vissza meg a török miniszterelnök jött szembe. Ekkora pereputtya szerintem még Putyinnak sem volt, szó szerint 1 percig tartott, mire elvonultak...

Szerk.:
Itt látszik is valamennyire, és ez még kb csak a fele.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: noriko on 2015-02-24, 22:55:25
Attila: és az? :)

Előfordul benne az is, mint a legtöbb munkahelyen. Mondjuk az ICT elég tág fogalom, benne van a helpdesk is... Én szerencsére 2nd levelen vagyok.

noriko

nagy a mozgás! én holnap megyek ki megint :D (bár ez most inkább :punny: )
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

#55056
Ne is mondd. Vasárnap este átmentem Amszterdamból Brüsszelbe. Hétfőn reggeltől kora délutánig meeting, aztán vonat vissza Amszterdamba és onnan repülő Pestre.  :D

Egyébként azt kell mondjam, hogy a Thalys (ami elvileg TGV kocsikkal jár és részben francia tulajdon) eszméletlen nagy csalódás. Drága, de legalább kényelmetlen és sokat késik (visszafelé NEGYED órát a 90 perces szakaszon)...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2015-02-25, 00:27:49
Ne is mondd. Vasárnap este átmentem Amszterdamból Brüsszelbe. Hétfőn reggeltől kora délutánig meeting, aztán vonat vissza Amszterdamba és onnan repülő Pestre.  :D

Egyébként azt kell mondjam, hogy a Thalys (ami elvileg TGV kocsikkal jár és részben francia tulajdon) eszméletlen nagy csalódás. Drága, de legalább kényelmetlen és sokat késik (visszafelé NEGYED órát a 908 perces szakaszon)...

A MÁV akár 30 percet is késik a 30 perces szakaszon.
Magyarország jobban teljesít!

Darkstar

Hopp, az 90 perc akart lenni, 908 perc esetén kissé marginálisabb lenne a negyed óra.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

fema

Quote from: Darkstar on 2015-02-25, 00:27:49
Ne is mondd. Vasárnap este átmentem Amszterdamból Brüsszelbe. Hétfőn reggeltől kora délutánig meeting, aztán vonat vissza Amszterdamba és onnan repülő Pestre.  :D

Egyébként azt kell mondjam, hogy a Thalys (ami elvileg TGV kocsikkal jár és részben francia tulajdon) eszméletlen nagy csalódás. Drága, de legalább kényelmetlen és sokat késik (visszafelé NEGYED órát a 90 perces szakaszon)...
Megkérdezhetem, mit dolgozol? Jó sok utazásnak látszik.

Cloud

Érint valakit esetleg Buda Cash balhé?

Darkstar

Quote from: fema on 2015-02-25, 15:10:40
Megkérdezhetem, mit dolgozol? Jó sok utazásnak látszik.
Multinál vagyok kockázatelemző, bár mostanság inkább project és business management-el foglalkozok. Egyébként nem utazok annyit, amennyit szeretnék, de ha összejön a munkahelyváltás az év vége felé, akkor ez javulni fog.  :hopp:

Quote from: Cloud on 2015-02-25, 22:02:46
Érint valakit esetleg Buda Cash balhé?
Igen, de csak kicsit. Kb. másfél hete a pénz túlnyomó részét kivettem.   :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

A hétvégére szerveztünk egy konferenciát, egy egri hotelben lesz majd.
[spoiler]A szervezés irányítója nagy alapossággal állt neki a munkának, úgy döntött, hogy többek között vigyünk le Egerbe egy rakás ásványvizet, egy nagy csomag vécépapírt és 12 üveg egri bort.[/spoiler]
:facepalm:

Délutánra az irodánk majdnem úgy nézett ki, mintha kempingezni mennénk.


Cobra

Miért, a hotel nem lesz nyitva, ahova mentek?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

Quote from: Cobra on 2015-03-03, 20:49:09
Miért, a hotel nem lesz nyitva, ahova mentek?

:D

frozenstein



Fazék

tökre érdekelne, hogy milyen megfontolás alapján választják ki a t-online-os e-mail címek esetében, hogy ki kerül át az új webmail-es felületre, és ki baszakodhat továbbra is a régivel.

nagyon mókásnak érzem, hogy a céges e-mail címeink 3/4-ét átvitték az új felületre, de pl az egyik legfontosabb gyűjtő iroda@cégnév címet meg meghagyták a régin.
illetve az enyémet is, de én ugye úgyis thunderbird-öt használok, csak hát azon pár esetben, amikor idegen helyről jelentkeznék be, akkor tudnám díjazni az új felületet...

frozenstein


kikuchiyo

A tévében adták a Jurassic Parkot, ott ragadtam előtte. Random megállapítások:


  • Ismét emlékeztetett, hogy miért nem jó ilyen filmeket tévében nézni: 5 percenként 10 perc reklám.
  • Ezt a filmet 22 (huszonkét) éve mutatták be :zomg: jól emlékszem a bemutatóra :zomg:, pontosabban a felhajtásra, ami körülötte volt akkoriban
  • A CGI dinoszauruszoknál kissé kilóg a lóláb, de még mindig vállalhatóak. Az animatronikus effektek viszont mai szemmel is elképesztően élethűek, a T-Rex jeleneteinél szerintem máig sem csináltak jobbat.
  • "Ez egy Unix rendszer, ezt ismerem"  :haha:
Failure is the default option

Cobra

Jobb nem is belegondolni, hogy a film bemutatójakor már az általános iskola végét jártam :) Egyébként tényleg érdekes, hogy a dinoszauruszok még mai szemmel is nagyon élethűek a filmben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

"Élethű dinoszauruszok" :)

Flaser

...csak akkor ha még nem szoktál hozzá a gondolathoz, hogy *tollasak* voltak :p

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cloud



SaiyaGin

Aldis bevásárlás tanulságai:
- az alagsort manapság süllyesztett földszintnek hívják
- már 25 (huszonöt!) forintért is lehet jégkrémet kapni

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

...vagy úgy, hogy "akkor 7:30-kor reggeli?" "már nem is ígérek semmit" :haha:
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2015-04-11, 21:13:20
...vagy úgy, hogy "akkor 7:30-kor reggeli?" "már nem is ígérek semmit" :haha:
:D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila



[spoiler][/spoiler]