Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: Darkstar on 2015-05-13, 00:46:29
De ki az a hülye, aki ezt egy irodaháznál vállalja be? Ha venném a fáradtságot, simán lehetne bizonyítani, hogy nem járt ott. Pl kikérem a biztonsági szolgálattól a felvételeket a sikertelen kézbesítés előtti óráról és máris bukta.

Na mindegy, ha holnap is ez lesz, kiverem a balhét. Úgyis itt van a székhelyük a szomszéd toronyban.

a szomszéd toronyból volt sikertelen kézbesítés? :D

frozenstein

Quote from: Darkstar on 2015-05-13, 00:46:29
...Úgyis itt van a székhelyük a szomszéd toronyban.
Dunavirág utca felé dolgozol? :) Amikor kezdtem egyszer nekem is be kellett oda másznom szerződést aláírni meg ilyenek.

Darkstar

Konkrétan a Dunavirág 2.-ben, csak az 1es toronyban, a posta meg a 2esben van.  :Kiraly:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2015-05-13, 20:53:52
Konkrétan a Dunavirág 2.-ben, csak az 1es toronyban, a posta meg a 2esben van.  :Kiraly:
Reggel megyek a 2-es toronyhoz, rákérdezzek? :D ( poénkodok csak, közöm nincs hozzá, én ellenőr vagyok. :D )

Darkstar

Közben befutott végre. :D

Holnap (ma) először kell vinnem az utolsó körös felvételi beszélgetéseket 7 új jelöltnél. Őszintén szólva nem várom.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

7 interjú külön-külön? De legalább utolsó körös, tehát előszelektált már.

Darkstar

Végülis sokkal jobb volt, mint vártam. 4 embert fel is veszünk.

Egyébként aki azt mondja, hogy a salary expectation nem számít, nem mind igazat. Akik kevesebbet írtak, mint a kezdő sáv alja, azok azt kapták (mármint a sáv alját), aki magasabbra tette a lécet, az kb a közepét (bruttó 40k a difi). Affölé azért nem mert lőni senki.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

Ha már itt tartunk, utálom azt a magyarországi gyakorlatot, hogy az álláshirdetésbe nem írják ki a fizetést.

"Versenyképes bérezés", persze.

Failure is the default option

SaiyaGin

Nálunk is volt ma állásinterjúztatás. :D

Darkstar

Quote from: kikuchiyo on 2015-05-15, 20:59:00
Ha már itt tartunk, utálom azt a magyarországi gyakorlatot, hogy az álláshirdetésbe nem írják ki a fizetést.

"Versenyképes bérezés", persze.

Na igen, én sem tudom, ez miért jó.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: Darkstar on 2015-05-15, 21:22:12
Quote from: kikuchiyo on 2015-05-15, 20:59:00
Ha már itt tartunk, utálom azt a magyarországi gyakorlatot, hogy az álláshirdetésbe nem írják ki a fizetést.

"Versenyképes bérezés", persze.

Na igen, én sem tudom, ez miért jó.

Hátha kevesebbet mond annál, amit a cég adna, így a cég spórol.
Ahogy írtad, van, aki alálőtt és annyival kevesebbet is keres.

Lythis

Quote from: .Attila on 2015-05-15, 22:27:57
Quote from: Darkstar on 2015-05-15, 21:22:12
Quote from: kikuchiyo on 2015-05-15, 20:59:00
Ha már itt tartunk, utálom azt a magyarországi gyakorlatot, hogy az álláshirdetésbe nem írják ki a fizetést.

"Versenyképes bérezés", persze.

Na igen, én sem tudom, ez miért jó.

Hátha kevesebbet mond annál, amit a cég adna, így a cég spórol.
Ahogy írtad, van, aki alálőtt és annyival kevesebbet is keres.
A másik fele, hogy egy csomóan azért pályáznák meg, mert ki van írva, hogy mennyi lesz. Szóval akárhogy nézem, még mindig a jelenlegi megoldás tűnik a legkorrektebbnek. Az meg, hogy valaki alá lő.. szerintem nem mindenki van képben azzal, hogy mennyit lehet az aktuális melóval keresni. És nem fogja mindenki az orrukra kötni az első interjúnapon, hogy mennyit lehet, mert nyilván a cégek is ott spórolnak, ahol lehet.

Damnatus

Igen, csakhogy amikor rájössz, hogy ezért a munkáért többet is kaphatnál, nem a jelenlegi cégnél fogsz érte kampányolni, hanem szétnézel máshol is.

Selmo

Quote from: Lythis on 2015-05-18, 10:39:51
A másik fele, hogy egy csomóan azért pályáznák meg, mert ki van írva, hogy mennyi lesz.
Illetve egy csomóan meg se pályáznák, ha ki lenne írva.

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Quote from: Damnatus on 2015-05-18, 12:12:32
Igen, csakhogy amikor rájössz, hogy ezért a munkáért többet is kaphatnál, nem a jelenlegi cégnél fogsz érte kampányolni, hanem szétnézel máshol is.
Már elnézést, de ez a tipikus hazai sz*rrágó mentalitás.
1. Ha mondassz egy összeget, ami az adott sáv alját sem éri el, és te mégis megkapod azt, akkor többet kapsz, mint amire értékelted magad.
2. Ha utólag megtudod, hogy kaphatsz többet is, miért a mukáltatód a rohadék? Felsővezetői részvényopciókat nem szeretnél már belépéskor?
3. Mi tart vissza attól, hogy leülj a vezetőddel beszélni, és emelést kérj?

Quote from: Selmo on 2015-05-18, 12:37:13
Quote from: Lythis on 2015-05-18, 10:39:51
A másik fele, hogy egy csomóan azért pályáznák meg, mert ki van írva, hogy mennyi lesz.
Illetve egy csomóan meg se pályáznák, ha ki lenne írva.
Ilyen is van, és ez meg abból a szempontból érdekes, hogy miért gondolják azt, hogy ami x összeget hoz, ahhoz kevesek? (abból indulok ki, hogy néha elgondolkozom azon, hogy egyes feletteseink tulajdonképpen miért vesződnek azzal, hogy egyáltalán a látszat kedvéért bejárnak...)

Kuroi Tenshi

Quote from: Lythis on 2015-05-18, 14:42:57
Quote from: Damnatus on 2015-05-18, 12:12:32
Igen, csakhogy amikor rájössz, hogy ezért a munkáért többet is kaphatnál, nem a jelenlegi cégnél fogsz érte kampányolni, hanem szétnézel máshol is.
Már elnézést, de ez a tipikus hazai sz*rrágó mentalitás.
1. Ha mondassz egy összeget, ami az adott sáv alját sem éri el, és te mégis megkapod azt, akkor többet kapsz, mint amire értékelted magad.

Várjá-várjá, Mo-ról van szó. Itt bármi összeget mondasz, legfeljebb elfogadják vagy abból
is lefelé alkudnak, nemhogy annál többet adnának, mert annyi a sáv... És onnantól ez a
baseline, az alacsonyról emelnek százalékosan. Ha tehát a 250 nettó helyett 180 nettóval
kezdesz, és kiharcolsz egy 200-at, akkor még odabökik, hogy azért a 10%-ot meghaladó
emelésért ám nagyon ki is kell tűnnöd munkában... és még hol vagy a 250-től.
A másik meg az, hogy a nem túl magas alapfizetést beígért bónuszokkal teszik "versenyképessé" -
igenám, de a bónuszhoz olyan feltételrendszert találnak ki, hogy ne lehessen teljesíteni, és sokkal
többet ölsz bele túlórában, mint amennyit visszakapsz.
Szóval ez a tipikus hazai szarrágó mentalitás a munkáltatói oldalra is nagyon jellemző. Mázlid van,
ha eddig még nem tapasztaltad. S az én véleményem az, hogy ahol ezek manifesztálódnak, ott
igenis a következő helyen kell nézni azt a magasabb bért, mert normális bért ott kiharcolni csak
úgy tudsz, ha felmondással fenyegetőzöl, s még ha meg is kapod, biztos lehetsz benne, hacsak
nem vagy abszolút essential, már keresnek a helyedre valakit olcsóbban és elsők között fognak
kirúgni.

Quote from: Lythis on 2015-05-18, 14:42:57
Quote from: Selmo on 2015-05-18, 12:37:13
Quote from: Lythis on 2015-05-18, 10:39:51
A másik fele, hogy egy csomóan azért pályáznák meg, mert ki van írva, hogy mennyi lesz.
Illetve egy csomóan meg se pályáznák, ha ki lenne írva.
Ilyen is van, és ez meg abból a szempontból érdekes, hogy miért gondolják azt, hogy ami x összeget hoz, ahhoz kevesek? (abból indulok ki, hogy néha elgondolkozom azon, hogy egyes feletteseink tulajdonképpen miért vesződnek azzal, hogy egyáltalán a látszat kedvéért bejárnak...)

Lehet félreérted: a cég sokkal kevesebben állapította meg a keretet, mint amire a
jelentkező számított, aztán utolsó interjún mondják, hogy valójában csak x/2 lenne a fizu...

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2015-05-18, 16:08:29
Várjá-várjá, Mo-ról van szó. Itt bármi összeget mondasz, legfeljebb elfogadják vagy abból
is lefelé alkudnak, nemhogy annál többet adnának, mert annyi a sáv... És onnantól ez a
baseline, az alacsonyról emelnek százalékosan. Ha tehát a 250 nettó helyett 180 nettóval
kezdesz, és kiharcolsz egy 200-at, akkor még odabökik, hogy azért a 10%-ot meghaladó
emelésért ám nagyon ki is kell tűnnöd munkában... és még hol vagy a 250-től.
A másik meg az, hogy a nem túl magas alapfizetést beígért bónuszokkal teszik "versenyképessé" -
igenám, de a bónuszhoz olyan feltételrendszert találnak ki, hogy ne lehessen teljesíteni, és sokkal
többet ölsz bele túlórában, mint amennyit visszakapsz.
Szóval ez a tipikus hazai szarrágó mentalitás a munkáltatói oldalra is nagyon jellemző. Mázlid van,
ha eddig még nem tapasztaltad. S az én véleményem az, hogy ahol ezek manifesztálódnak, ott
igenis a következő helyen kell nézni azt a magasabb bért, mert normális bért ott kiharcolni csak
úgy tudsz, ha felmondással fenyegetőzöl, s még ha meg is kapod, biztos lehetsz benne, hacsak
nem vagy abszolút essential, már keresnek a helyedre valakit olcsóbban és elsők között fognak
kirúgni.
Ezek szerint mázlim van. Viszont ha abból indulok ki, amit írsz, akkor az itthoni cégek javarészt ezt csinálják, ergó semmi garanciám nincs rá, hogy az új/többi helyen nem ugyan ez fogad. És ez alapján ott ugyan úgy tömör szivacs kitaposni egy emelést bárkiből. Felmondással fenyegetőzni meg - ahogy te is utaltál rá - max akkor érdemes, ha nélkülözhetetlen vagy. Ha pótolható vagy, akkor máshol is az leszel, szóval nem igazán jutottunk előbbre.
A túlóra érdekes téma amúgy. Mindenféle statisztikák szerint nálunk elég nagy divatja van, valami - általam alig érthető - oknál fogva. Szeretem annak betudni, hogy az itthoni állásbiztonság, a minimálisan nagyobb kereset, az előbbrejutási vágy egy fura elegye miatt olyan a helyzet, amilyen, de persze ez részemről is csak találgatás.
A mindenféle bónuszok és juttatások megint más tészta, nagyban függ attól, hogy ezek pl részét képezik-e a fizetésednek, vagy csak ahhoz adódnak hozzá. Tekintve, hogy jelenleg nem a hobbijaimból élek, így nem hiszem, hogy motiválna, hogy minél nagyobb bónuszt harácsoljak össze magamnak, mert elvesztegetett időnek fognám fel. Túlórázni sem szoktam, hacsak nem muszáj.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2015-05-18, 16:08:29
Lehet félreérted: a cég sokkal kevesebben állapította meg a keretet, mint amire a
jelentkező számított, aztán utolsó interjún mondják, hogy valójában csak x/2 lenne a fizu...
Ezt félre. Ez ebben a formában elég gáz mondjuk.

frozenstein

https://www.posta.hu/hirek/a-magyar-posta-ismet-a-vilag-legjobbjai-kozott
Ez a cikk kinyomtatva ki volt rakva a gyorsposta munkaállomásra. DS panaszai után vicces volt olvasni :D.

kikuchiyo

Igen, az én hibám, hogy egyenességet, gerincességet feltételezek a munkaadótól azzal, hogy kiírják az elérhető fizetést, a jelentkezőket pedig a fizetésnek megfelelő elvárások alapján tisztességesen szűrik.

A valóságban nyilván az van, amit mondtok: találja ki a fizetési igényét a paraszt maga, azt alkudjuk le a felére, aztán ha ugrál, rúgjuk ki, úgyis jön három új balek a helyére.
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: frozenstein on 2015-05-18, 20:13:30
https://www.posta.hu/hirek/a-magyar-posta-ismet-a-vilag-legjobbjai-kozott
Ez a cikk kinyomtatva ki volt rakva a gyorsposta munkaállomásra. DS panaszai után vicces volt olvasni :D.

:lol:

QuoteVárjá-várjá, Mo-ról van szó. Itt bármi összeget mondasz, legfeljebb elfogadják vagy abból
is lefelé alkudnak, nemhogy annál többet adnának, mert annyi a sáv... És onnantól ez a
Pont ezt mondtam. A srác az átala kértnél majdnem 30k-bal többet fog kapni, mert a sáv alja magasabb, mint amit ő említett.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Ez hasonlít a bazári alkudozás vs. listaáras bolt dichotómiához. A "nyugati" modellben minden terméknek van egy ára (amelybe bele van kalkulálva minden közvetítő réteg haszna); a vevőnek pedig vagy kell annyiért, vagy nem (az értékesítő alkalmazottnak gyakran nincs is joga engedni az árból). A "keleti" bazárban nincsenek kiírt árak - ha valamit meg akarsz venni, akkor el kell beszélgetni az eladóval, aki utána a vagyoni helyzeted / fölös időd / tájékozottságod alapján belövi a rezervációs áradat (értsd: akinek sok pénze van, de nincs jó áruismerete és siet, az gyorsan meg fogja venni méregdrágán is).

Nem tökéletes az analógia, de érdekes, hogy a magyar álláspiac inkább a keleti bazárra emlékeztet :)

Quote from: .Attila on 2015-05-13, 00:25:34
Azt lesheted. Ilyen kamukézbesítések előfordulnak, nem is olyan ritkán.
Sőt, velem többször azt is megcsinálták, hogy egymás után minden napra bepipálják a sikertelen kézbesítést. Így végül nem hozzák ki egyáltalán a cuccot. Lehet menni érte az MPL valamilyen istenhátamögötti központjába, ami konkrétan messzebb van, mint ahonnan rendeltem a házhozszállítást, és lehet bénázni a környékükön a szörnyű parkolással (autó nélkül meg nem szeretném elhozni, nem véletlenül kértem volna kiszállítást) :) A nem reprezentatív, de felettébb lesújtó statisztikám: a Magyar Posta Logisztikának négy megbízásból pontosan egyszer sikerült ténylegesen a megadott címig kihoznia az árut - ráadásul konkrétan abban az egy esetben, amikor direkt nem házhozszállítást kértem, hanem átvevőpontos átvételt (és nagy mák volt, hogy pont abban az órában véletlenül otthon voltam).
:Eztneked:

Damnatus

Quote from: Lythis on 2015-05-18, 14:42:57
Quote from: Damnatus on 2015-05-18, 12:12:32
Igen, csakhogy amikor rájössz, hogy ezért a munkáért többet is kaphatnál, nem a jelenlegi cégnél fogsz érte kampányolni, hanem szétnézel máshol is.
Már elnézést, de ez a tipikus hazai sz*rrágó mentalitás.
1. Ha mondassz egy összeget, ami az adott sáv alját sem éri el, és te mégis megkapod azt, akkor többet kapsz, mint amire értékelted magad.
2. Ha utólag megtudod, hogy kaphatsz többet is, miért a mukáltatód a rohadék? Felsővezetői részvényopciókat nem szeretnél már belépéskor?
3. Mi tart vissza attól, hogy leülj a vezetőddel beszélni, és emelést kérj?
Már elnézést, de már megint az a tipikus funkcionális analfabetizmus! :D
Sehol nem írtam, hogy a munkáltató rohadék lenne. Pusztán arra hívtam fel a figyelmet, hogy ha az ember úgy érzi, hogy a tudását jobban is megfizetik máshol, akkor lelép.

kikuchiyo

Quote from: Damnatus on 2015-05-19, 00:17:24
ha az ember úgy érzi, hogy a tudását jobban is megfizetik máshol, akkor lelép.

Elvben igen, de a gyakorlatban, ma, nálunk ez elég kevés szakmában van így. A jellemző inkább az, hogy a júzer inkább ragaszkodik a nehezen megszerzett állásához, és eltűri, hogy nem kap fizetésemelést, nem fizetik ki a túlóráját vagy ő kapja a legszarabb munkát.
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2015-05-18, 20:16:00
A valóságban nyilván az van, amit mondtok: találja ki a fizetési igényét a paraszt maga, azt alkudjuk le a felére, aztán ha ugrál, rúgjuk ki, úgyis jön három új balek a helyére.

Ez még nem olyan szörnyű önmagában, mert a kereslet-kínálat adja magát.
A gond szerintem inkább ott van, hogy a munkáltató rendelkezik a szükséges információval (adott szaktudás, tapasztalat kb. mennyit ér a piacon), a munkavállaló viszont sokszor nem, így előnyből indul. A magyar munkaerőpiacon meg pláne, kivéve, ha ritka szaktudással rendelkezel.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2015-05-19, 01:07:36
Quote from: kikuchiyo on 2015-05-18, 20:16:00
A valóságban nyilván az van, amit mondtok: találja ki a fizetési igényét a paraszt maga, azt alkudjuk le a felére, aztán ha ugrál, rúgjuk ki, úgyis jön három új balek a helyére.

Ez még nem olyan szörnyű önmagában, mert a kereslet-kínálat adja magát.
A gond szerintem inkább ott van, hogy a munkáltató rendelkezik a szükséges információval (adott szaktudás, tapasztalat kb. mennyit ér a piacon), a munkavállaló viszont sokszor nem, így előnyből indul. A magyar munkaerőpiacon meg pláne, kivéve, ha ritka szaktudással rendelkezel.
+1 En pl lovesem nincs mennyit erek, versus mit kapok, de eddig mindig ugy velekedtem, hogy jot kapok, gondolom a munkaltato is, mert meg ott vagyok. XD

Ja: nem back, csak megoldottam hogy idelassak. Montreal szep, es mivel masik kollegaval vagyok itt, altalaban nem csak a szobaban rohadok szabad idomben.
Tegnap pl tobbek kozott Lamborghiniket es hasonlo szepsegeket lattam versenypalyan korbemenni. Fizetsz es beulhetsz vezetni, hat nem szuper?  :whoah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Bakker, ha ma fél füllel nem csípem el, hogy adóbevallás határidő van holnap, csúnyán ráfaragtam volna...
Szóval aki érintett, ne felejtse el.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

#55166
Quote from: Darkstar on 2015-05-18, 20:19:13
QuoteVárjá-várjá, Mo-ról van szó. Itt bármi összeget mondasz, legfeljebb elfogadják vagy abból
is lefelé alkudnak, nemhogy annál többet adnának, mert annyi a sáv... És onnantól ez a
Pont ezt mondtam. A srác az átala kértnél majdnem 30k-bal többet fog kapni, mert a sáv alja magasabb, mint amit ő említett.
Őőő... most azt mondod, amit én mondtam, KT pont azt mondta, hogy a munkáltató még a sáv alá akar alkudni.

Quote from: Damnatus on 2015-05-19, 00:17:24
Már elnézést, de sehol nem mondtam, hogy mondtad volna. :D Az állításodra reflektáltam, de ha ez nem esett le az egódon esett aprócska csorba miatt, akkor megkockáztatom, hogy a hiba nem az internetnek ezen a végén van. Kiku egyébként nagyon szép választ fogalmazott erre, szintén ajánlom figyelmedbe.  ;)


Quote from: Darkstar on 2015-05-19, 23:57:29
Bakker, ha ma fél füllel nem csípem el, hogy adóbevallás határidő van holnap, csúnyán ráfaragtam volna...
Szóval aki érintett, ne felejtse el.
jahm, nekem is tegnap éjjel esett le, hogy ma van a határidő. Fun times.


edit: elbasztak egy konfigot. Az illetékes jelezte, hogy megcsinálta. Erre a főnököm most megkért, hogy egyeztessek vele a problémáról. Nem tudom, hogy a home office miatt csúsznak-e az infók, és nem real-time kapja meg a kommenteket hozzá, vagy simán csak úgy gondolja, hogy van még mit egyeztetnem egy megoldott problémával kapcs.... :gyagya:

Cloud


Damnatus

Quote from: Lythis on 2015-05-20, 11:12:08
Már elnézést, de sehol nem mondtam, hogy mondtad volna. :D Az állításodra reflektáltam, de ha ez nem esett le az egódon esett aprócska csorba miatt, akkor megkockáztatom, hogy a hiba nem az internetnek ezen a végén van.
[/quote
A hiba a stílusodban volt. ;)
Véleményem szerint egy fórumban kultúremberek nem minősítik így egymás véleményét. Ezen a fórumon nekem még elvárás, a normális kommunikáció. Kérlek a későbbiekben jobban figyelj erre. :)

Lythis

 :kocc:
Quote from: Damnatus on 2015-05-20, 13:09:13
Quote from: Lythis on 2015-05-20, 11:12:08
Már elnézést, de sehol nem mondtam, hogy mondtad volna. :D Az állításodra reflektáltam, de ha ez nem esett le az egódon esett aprócska csorba miatt, akkor megkockáztatom, hogy a hiba nem az internetnek ezen a végén van.
[/quote
A hiba a stílusodban volt. ;)
Véleményem szerint egy fórumban kultúremberek nem minősítik így egymás véleményét. Ezen a fórumon nekem még elvárás, a normális kommunikáció. Kérlek a későbbiekben jobban figyelj erre. :)