Általános anime terefere/vita topik

Started by SaiyaGin, 2006-12-30, 09:42:55

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-09-28, 02:04:03
That kinda made me giggle. There are things that look lame and things that look LAME!  :D

So you started the thread where some dumbass turned a space marine into a tau/master chief hybrid?

motifator

Delicious rumor is delicious:
Quote from: Ask Yoshitoshi ABe a questionmusashi1600 asked:
1. Is there anything more to his drawings of older Rakka, or did he draw those just for the hell of it?
[...]
Someone else beat me to the question about the older Rakka drawings. He says he has some ideas for a further story about Old Home with an older Rakka, but they still haven't gelled yet and he wants to keep working on them. He doesn't know if the story will ever work itself out, but if it does, Ueda-san (producer of HR) is VERY interested in doing a HR2.
sauce
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Nem tudom igazán, hova lehetne folytatni. Maradtak lezáratlan kérdések, de azok pont így megválaszolatlanul jók.

minuszmiki

Quote from: Member on 2008-10-07, 19:14:08
Nem tudom igazán, hova lehetne folytatni. Maradtak lezáratlan kérdések, de azok pont így megválaszolatlanul jók.
Maximálisan egyetértek.  :tezsvir:

pmilan

Hali!

Lenne egy kérdésem! Usteam ftpről szeretnék tölteni, de... Hol találok valami infot az ott lévő filmekről? Leginkább szinkronosak érdekelnének, nem tudom van e ilyen egyáltalán az oldalon. Illetve tudtok olyan helyet ahol össze vannak gyűjtve a szinkronos animék? Elég csak a címük, hogy eddig mi lett szinkronizálva.

Köszi. :) :morci:

kikuchiyo

Meh...

Az usteamen nincsenek magyar szinkronos animék, többek között jogi okok miatt sem.

Szinkronokat és szinkronizált animéket az Animeaddicts-on találsz.

Általános információk sorozatokról pl. az anidb.info-n.

(Valamelyik moderátor majd takarítson...)
Failure is the default option

bimanc

#1056
AA-n már nem találsz szinkronokat. Jó régóta nem. Állítólag van valami DC hub, amin meg vannak osztva vagy mi.


Szerk.: Igaz, jogos, ezt elfelejtettem. Bocsi.

motifator

Quote from: bimanc on 2008-10-07, 20:47:51
AA-n már nem találsz szinkronokat. Jó régóta nem.
??? http://animeaddicts.hu/downloads.php?category.3.full

Csak az animaxos cuccok kerültek le, meg amiért külön szóltak. Azért még lehet miből szemezgetni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Jakoutsu

 :lol:Hellomindenkinekuj vagyok a fórumon remélemsikerülsok Új ismerősre,barátra,infora szert  :cool:tennem
Jakoutsu

Cobra

Ilyen helyesírással nem nagyon  :ejnye:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Az még haggyán, de legközelebb az ilyesmit ide írd. :smile:
Vagy ide.

Jakoutsu

igyekszem és mint mondtam új vagyok :jee:
Jakoutsu

Bicskei

Quote from: Cobra on 2008-10-12, 20:11:50
Ilyen helyesírással nem nagyon  :ejnye:

ez igen gonosz volt
[spoiler]lehet hogy csak sokat szívott.. :lazza:[/spoiler]
Ultras liberi

NLZ

Quote from: Bicskei on 2008-10-12, 21:50:28
Quote from: Cobra on 2008-10-12, 20:11:50
Ilyen helyesírással nem nagyon  :ejnye:

ez igen gonosz volt
[spoiler]lehet hogy csak sokat szívott.. :lazza:[/spoiler]
[spoiler]22 éves... :F[/spoiler]
[reserved]

Ginsei

Nagy a bánatom... jó ideje nem akad meg a szemem egyetlen animén se. Talán ajánlhatnátok egy párat. A fantasyk és scifik érdekelnek, meg esetleg a történelmiek. Szempontjaim: Fontos, h. egyik se legyen gyerekes - persze ettől még lehet esetleg humoros, de gyermeteg semmiképp. Persze a seinenekre vágyom leginkább, de azok sztem elfogytak már.
Ne legyen félkész, tehát a teljes sorozatot le tudjam tölteni.
A grafika ne legyen ortopéd, mint pl. az ergo proxyban.
Nem baj, ha régiek, de vhonnan legyenek beszerezhetőek...
Ja, és külön plusz pont, ha nem teljesen debil a története, de ha megfelelően hangulatos, az kiválthatja a rossz történetet.
Nem kérem, h. negyed napokat töltsetek a nekem való kutusgálással, de ha kisujjból tudtok mondani egy pár ilyen műfajú ínyencséget, színvonalasabb terméket (az ismertebb nagy durranásokat már láttam sztem), akkor leírhatnátok.
Azért kérem, h. adjatok a számba pár animét, mert egy utolsó esélyként fogom fel a jelenlegi helyzetet. Ugyanis, ha itt sem hívják fel a figyelmemet semmi elérhető, és tetszésemet elnyerő műre, akkor valószínűleg sehol máshol se fogják tudni, és végképp magamra leszek utalva a keresgélésben a milliárdnyi animék tengerében, ahol fellelt, kevés, sztem jó filmek nagy része ráadásul beszerezhetetlen lesz.


Pagan

Quote from: Ginsei on 2008-10-13, 22:45:04
Nagy a bánatom... jó ideje nem akad meg a szemem egyetlen animén se. Talán ajánlhatnátok egy párat. A fantasyk és scifik érdekelnek, meg esetleg a történelmiek.
Fantasy: berserk
Sci-fik: planetes, denno coil (kicsit ortoped ugyan a rajzstilusa, de szerintem erdemes megnezni), ghost hound
Tortenelmi: Kenshin TV+OVA1, Monster (vegulis veheto ide is, eleg sokat foglalkozik a volt kelet-europai kommunista rendszerek piszkos ugyleteivel)

Bishop


Xzone

Az Ergo Proxy és a Dennou Coil rajzolása rossz lenne? :confused:

Nekem mindkettőé rendkívül egyenletes és hangulatosként maradt meg.

Ajánlatként sci-fi kategóriában a Darker than Blacket vagy a Noeint tudnám mondani, fantasyben Claymore vagy mondjuk Mnemosyne, történelmi nem nagyon jut eszembe.

Ezek nekem eléggé benne vannak a "nagy durranás" kategóriában, szóval lehet, hogy nem segítettem sokat :)




Junchi

Fantasy: Juuni Kokuki (Solid Snake: :tezsvir: ) mindenképp szóba jöhet, bár ott azért annyit nem árt tudni, hogy a befejezése sajnos eléggé otromba lett, meg van, mikor nagyon leül az egész plot, de összességében egy remek anime. Aaaztán, a Claymore és/vagy Berserk, ha dark fantasy és hentelős sztori kell, valamint még megemlíteném a Record of the Lodoss War OVA-t, ami egy egészen kiváló anime (viszont a TV sorozat kaki, meg blehh design beli elemek... -_-).

Sci-fi: Infinite Ryvius, vaaagy Yukikaze. Bármelyik megteszi és azon kevés sci-fi animék, melyeket képes voltam végignézni és tetszettek is (nem szeressem ezt a műfajt, no).

kelvor

Sci-fi kategóriában hozzádobnám még a Seikai no Senki darabot úgy egészben ovákkal együtt. Remek anime. Plusz, ha még bírod a strapát a Kurau Phantom Memory-ra is vethetsz egy pillantást.

noriko

sci-fi, fantasy kategóriához esetleg még Scrapped Princess (bár rég láttam, már nem rémlik, mennyire volt gyerekes)
Last Exile nagy durranásnak számít?
a 3 short story-s Memories megvolt?
"I wish I could, but I don't want to."

Pagan

Quote from: Xzone on 2008-10-14, 02:42:21
Az Ergo Proxy és a Dennou Coil rajzolása rossz lenne? :confused:
Nekem konkretan egyikkel se volt bajom, csak azert szoltam mert a szokasostol eltero karakterdizajn nem biztos hogy mindenkinek bejon.

Fantasy temaban emlithetnem meg a Mononoke Hime-t es a Nausicaa-t (ez felig meddig sci-finek is veheto).

bimanc

Ginsei:
Mondjuk úgy nehéz ajánlani, hogy nem tudni, mit láttál, de ha még nem, akkor a sci-fi-n belül a Megazone 23-t mondanám. Ha láttad, akkor tudod miért.

[spoiler]Történelmi: Strike Witches  :hopp:[/spoiler]

Ha érdekel a kínai történelem, akkor The Romance of the Three Kingdoms, bár az elég hosszú (majdnem 50 rész).

Próféta

Quote from: kelvor on 2008-10-14, 12:12:03
Sci-fi kategóriában hozzádobnám még a Seikai no Senki darabot úgy egészben ovákkal együtt. Remek anime.
Álljon meg a nászmenet, ez a Sekai no Monshou folytatása, és előbb azt érdemes megnéznie. Sőt, szvsz csak azt, a folytatás nekem már nem jött be.
Itt van a teljes rendszer; ha "úgy egészben" alatt ezt értetted, akkor nem szóltam.

Quote from: Pagan on 2008-10-14, 00:34:22
Sci-fik: planetes, denno coil
[...]
Tortenelmi: Kenshin OVA1, Monster (vegulis veheto ide is, eleg sokat foglalkozik a volt kelet-europai kommunista rendszerek piszkos ugyleteivel)
Amit én is támogatok a listáról, azt belinkeltem.
Nem rejtem véka alá, hogy szeretem a Monstert, de szerintem egyszerűen krimi, kicsit közelmúltbeli történelmi vetületekkel; nem igazán fér bele a felvázolt kategóriákba, de persze egy próbát azért megérhet.

Quote from: Pagan on 2008-10-14, 13:56:01
Fantasy temaban emlithetnem meg a Mononoke Hime-t es a Nausicaa-t (ez felig meddig sci-finek is veheto).
OK, de ezek kötelező darabok, szégyellheti magát, ha nem látta őket :) Viszont mintha sorozatra vágyott volna, nem mozifilmre. Könnyű amúgy megszerezni őket (az utóbbi DVD-n kapható hazánkban), de az FTP-n nincsenek.
Ha viszont filmeket ajánlunk, akkor Jin-Roh megvolt? Történelmi, helyesebben alternatív történelmi, és elsősorban dráma.

Quote from: noriko on 2008-10-14, 13:13:02
sci-fi, fantasy kategóriához esetleg még Scrapped Princess (bár rég láttam, már nem rémlik, mennyire volt gyerekes)
Last Exile nagy durranásnak számít?
a 3 short story-s Memories megvolt?
Scrapped Princess szerintem nagyon gyerekes volt az elején, de aztán javult. A Memoriesra +1 szavazat, de nem sorozat, csak egy (három sztoriból álló) OVA.


Ginsei: ABe Yoshitoshi híresebb műveivel megismerkedtél? Scifi témában Serial Experiments Lain és Texhnolyze (ebben kevésbé vett részt), fantasynak (vagy hát olyasmi) Haibane Renmei?

Furcsa futurisztikus fantasy a Wolf's Rain; nem hibátlan sorozat, de esetleg tehetsz vele egy próbát.

Ha jöhet történelminek kinéző scifi is, akkor a végeláthatatlan Legend of the Galactic Heroes: nem egy mai darab, és 10 évig futott o_O

Mindenesetre most már nem mondhatod, hogy nem kaptál elég címet. De ha nem tetszenek, mondunk még, mert van mááásik :)

NLZ

Natsume Yuujinchou? Feltéve ha bírja az ember a lassú animéket, ahol nincs világmegváltás, anime végén elbukó csúnya rosszfiú, rinyáló fiúk és lányok, lövöldözés, kamehame, bukkake, kardok, lolik, tenyérbemászó karakterek, robotok, hétköznapi drámák, összefogó jófiúk diadala, ufók, politika, nyomor és patakokban folyó vér.
[reserved]

Én

#1076
Ginsei: Ajánlanám az El-Hazardot (ova-k) kb minden kategóriában (leginkább fantasy és humor, meg végén dráma), de lehet egyes részeit túl gyerekesnek találnád.
NLZ: először azt hittem, ez mind van benne, asszem letölteném :lul:

Próféta

Quote from: NLZ on 2008-10-14, 21:21:52
Natsume Yuujinchou?
Ó, bariton, jó hogy szólsz, mindenki kifelejtette a Mushishit.

Ginsei

Jó sok ajánlás érkezett... igazán el vagyok kényeztetve.
Mindenképpen ránézek a következőkre: Ghost Hound; Darker than black; Infinite Ryvius; Yukikaze; Kurau Phantom Memory; Megazone 23; Seikai no sorozat; Serial Experiments Lain; Wolf's Rain; Natsume Yuujinchou; El-Hazardok; Mushishi; Juuni Kokki – ebbe nem mertem belekezdeni, mert hallottam, h. drasztikusan félbehagyták... de valószínű, h. most bele fogok; Kenshin OVA 1

Strike witches: ez vígjátékszerű?
Mononoke Hime: hát szégyellem magam, de ez tényleg kimaradt. Viszont megvenni nem fogom egyhamar.
Legend of the Galactic Heroes: egy részt láttam, de irdatlan hosszú...
Texhnolyze: ez nem eszement módon vérengző és elborult alkotás?
Haibane Renmei: ez meg fullra vmi érzelgős, nem?
A Scrapped Princess az nagyon óvodásnak tűnt a leírások alapján, inkább hagynám, hacsak nem mondjátok, h. csodás volt.
A Serei no Moribitóból csak az elejéről néztem egy pár részt, de unalmasnak találtam. Nem tudom, h. később mennyire indul be.
Noein: ez nekem ronda is volt, meg a történetvezetése se tetszett, bár csak olyan 7 részt láttam
Claymore: ebből is csak olyan 2 részt láttam, de amolyan agyatlan fantasy devil may cry-nak tűnt
The Romance of the Three Kingdoms: erről nem is találtam leírást.
(a maradékot, amire nem reflektáltam, azt láttam, a dennou coilt nem veszi be a gyomrom, a monster meg, ha krimi, akkor nem érdekel)

Ami nincs fent a szerveren, azt torrentről vadásszam le? Ha egyéb elérési útvonal szükséges, akkor kérem mondjátok külön.

Köszönöm szépen ezt a hosszas listát! Viszont ha már fel lett ajánlva, h. mondhattok még, akkor én nem akarom lefogni a kezeteket, sőt  ;). Akár még jobban szűkíthetem a kört: a legalább részlegesen akciódús művek előnyt élveznek. Talán segíthet még egy kicsit, ha felsorolok néhány kedvencet (de lehet, h. fölöslegesen teszem, ha igen, akkor elnézést): Berserk; Blue Gender; a Dark Schneideres; Big Wars; Gits-ek; Lodossék, Akira.

NLZ

#1079
Texhnolyze vérengzős is, elborult is, zavaros is. Nézés közben erős wtf érzésed lesz. Lain Lite edition (vagy modernebben Home Premium, nem Ultimate :D), főleg hogy ugyan az készítette mindkettőt. Meg Neon Genesis Evangeliont is. Meg Haibane Renmei -t is, de az gagyi. Egyébként nem is az, hogy érzelgős, inkább együgyű. Legalábbis belőlem semmi wtf érzést nem váltott ki, önmagában meg annyira érdekes nem volt.

Torrentre vagy valami nagy gyüjtőhelyen érdemes nézni (pl mininova), vagy pedig AniDB-n megkeresed a subber csapat profiljában a honlapjukat, és megnézed náluk a torrentet.

Akció még a Black Lagoon, ez kb lövöldözés és alvilági diplomácia.


Egy modi pedig pakolja át a megfelelő topicba ezt az egészet. :D
[reserved]