Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

ogre

Quote from: -OJ- on 2015-09-14, 00:10:10
Sidonia? Már nem is lesz több fejezet, tekintve hogy a manga most ért véget.

ha a mangának tényleg ez volt a befejezése (ch77), akkor itt baj van, mert semmilyen lezárás nem történt, leszámítva [spoiler]tsumugi halálát[/spoiler]

frozenstein

Quote from: ogre on 2015-09-16, 11:30:57
Quote from: -OJ- on 2015-09-14, 00:10:10
Sidonia? Már nem is lesz több fejezet, tekintve hogy a manga most ért véget.

ha a mangának tényleg ez volt a befejezése (ch77), akkor itt baj van, mert semmilyen lezárás nem történt, leszámítva [spoiler]tsumugi halálát[/spoiler]
http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-08-23/knights-of-sidonia-manga-ends-on-september-25/.92010

frozenstein

Fate/Stay Night - Unlimited Blade Works S1+S2
WOW! Made of pure awesome! Hasonló érzés volt ezt nézni, mint a régi FSN-t annak idején, kivéve hogy most előre tudtam egy rakás spoiler-t. Elég sok volt az akció mentes részekből, de én szükségesnek éreztem ezeket is a történet megértéséhez. Mintha olvastam volna olyan infót, hogy még így is hagytak ki részeket a VN-ből. A Shirou vs. Archer meg a Shirou vs. Gil harcok epic-re sikerültek. Viszont az zavart/idegesített egy kicsit, hogy Shirou[spoiler]a történtek ellenére nem adta fel az ideáljait. Ennyire makacs, hogy lehet valaki. Na, majd a Heaven's Feel-ben :__devil:.[/spoiler]Nálam eddig simán az év legjobbja, remélem a Heaven's Feel-t is minél előbb láthatjuk.
10/10

Darkstar

Owari no Seraph

Tetszett. Habár a Yuu-Mika duó nekem már néha túl közelről súrolta a fujo BL fantasy határait, a többi dolog jobb volt, mint amire számítottam. A vámpírok meg (a nemesek, nem a meatshield banda) baromi jók lettek, nagyon bejön a higgadt, elegáns, humoros de ugyakkor lenéző a stílusuk.

Várom a folytatást.


P.s. Shiona is the best
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

#10834
Plastic Memories
Többet is ki lehetett volna hozni ebből a settingből. A Tsukasa-Isla szál tetszett, viszont az epizód szereplők drámáit olyan felszínesen érintették, hogy nem lehetett átélni őket. Túl sok volt a comic relief, jobban örültem volna egy komolyabb történetvezetésnek. Meg egy ilyen témánál elő sem kerülnek az ennyire emberi androidokkal járó etikai problémák :3x3: :_piszka:? Az utolsó részt kicsit megkönnyeztem, de összességében többet vártam volna ettől az animétől.
9/10

szerk:

Yamada-kun to 7-nin no Majo TV+OVA
A végére sikerült meglepnie: előrehaladás a szerelmi szálon egy rom-com-ban? A lezárás is olyan kereknek tűnt, hogy azt hittem valami anime original-t kaptunk, de amennyire sikerült utánanéztem eddig canon volt, és a manga innen folytatódott :eek:. Az OVA csak egy két részes side story.
TV 9/10
OVA 8/10

frozenstein

Kuroko no Baske S3
Thank you for watching esper battles instead of basketball matches season three :punny:! Az volt benne a jó, hogy végre lezárták a történetet. Az előző évadok szintjét azért hozta.
8/10

SaiyaGin


Zelda

Charlotte
Talán nem érte el az elődje az Angel Beats szintjét, ettől függetlenül remek volt, nekem nagyon tetszett. A végét egy picit elsiették, de mivel le lett zárva teljesen, nem panaszkodom. Szerettem a karaktereket, a grafikát, a zenéket... mindent belepakoltak, amit 13 részbe bele lehetett rakni.

Akagami no Shirayukihime S1
Példamutatóan szorosan követték a manga eseményeit és tényleg csak 1-2 egészen apró mozzanatot hagytak ki belőle, ami viszont azoknak akik nem olvassák a mangát fel sem fog tűnni. Remek a kivitelezés, jöhet a folytatás.

frozenstein

Hibike! Euphonium
Jó volt, főleg az animáció (KyoAni). Mikor jön a folytatás :angyali:?
10/10

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2015-09-26, 21:30:10
Charlotte
Talán nem érte el az elődje az Angel Beats szintjét, ettől függetlenül remek volt, nekem nagyon tetszett. A végét egy picit elsiették, de mivel le lett zárva teljesen, nem panaszkodom. Szerettem a karaktereket, a grafikát, a zenéket... mindent belepakoltak, amit 13 részbe bele lehetett rakni.
:tezsvir:

frozenstein

Psycho-Pass S2+Movie
Tetszett mindkettő története, bár nem ártott volna egyiknek sem, ha valamivel hosszabbra csinálják. Amiket hallottam róla, az alapján rosszabbra számítottam, de azonkívül, hogy Mika karaktere idegesítő volt a második évadban, szerintem mindkét folytatás volt olyan jó mint az első évad. Ha folytatják még valaha azt is nézem majd.
8/10

LuckyDingo

Tribe Cool Crew -

Elkezdtem nézni, mert kicsit más volt, mint a többi, aztán azt vettem észre, hogy vártam már , mikor jön az új rész. :D
Alapvetően ezt fiatalabb közönségnek szánták, de én is jól szórakoztam rajta. Utcai táncosokról szól. Van benne rengeteg slice of life rész, egy fő szál, ami egy táncverseny (később egy agresszív és egy fun stílus összeütközése). A táncot motion capture-el rakták össze, így az eléggé elüt az anime grafikai stílusától, de nem zavaró szerintem. A zene 10/10 nekem, hangulatos nagyon. 50 részes, most lett vége. Nekem bejött. 8/10, mert hozta, amit el lehet várni egy ilyen animétől, de nem egy világmegváltó darab.

frozenstein

Little Witch Academia+Little Witch Academia 2
Az első egy nagyon jó rövid anime volt, 25 percbe mindent belezsúfoltak, és még úgy ahogy története is volt. A folytatásnak viszont nem tett jót, hogy hosszabb lett, szerintem gyengébbre sikerült, mint az előzmény.
LWA1 9/10
LWA2 8/10

Mushishi Zoku Shou - Suzu no Shizuku
Úgy tudom a manga utolsó két fejezetét adaptálták benne, úgyhogy itt a vége :bruhuhu:. Lezárást azt nem kapunk (nem is vártam tőle), csak még egy Mushishi történetet.
10/10

frozenstein

#10843
Gunslinger Girl+S2+OVA rewatch
Újranézve nem tetszett annyira, mint régen, és a két évad közötti különbség is jobban feltűnt. Aztán a manga elolvasására is sort kerítettem, és mint kiderült egész mangahű az anime adaptáció.
S1 10-->9/10
S2 10-->8/10
OVA 10-->8/10

Okusama ga Seitokaichou!
Egész jó ecchi/borderline H, csak túl rövid. 12*8percben a történet sem haladt sokat előre, meg kár volt hárem kliséket is bedobni.
8/10

Ranpo Kitan - Game of Laplace
A végére az üzenete a Psycho-Pass-hoz hasonló akart lenni, de itt nem sikerült olyan jól megvalósítani. Az utolsó részt kifejezetten untam, meg nem volt egyértelmű miért fedte fel a múltját Akechi az évad közepe felé, amikor addig titkolta.
7/10

szerk:

Gate
Jók karakterek meg a történet. Kár hogy félbemaradt, de januárban jön a folytatás.
10/10

frozenstein

#10844
Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai
Perverz disztópia paródia. Elég jókat lehet virulni rajta pl.: Psycho-Pass párhuzamokat keresve. A full paródia jellege miatt meg a Twintail-re emlékeztetett.
8/10

szerk:

Rokka no Yuusha
Demonlord gyilkolás helyett kapunk egy 'ki az áruló' nyomozgatós prológust. Utánanézve kiderült, hogy a LN első kötetét adaptálták 12 részben, úgyhogy igazán ráférne egy folytatás. A befejezetlenségen kívül egész jó volt.
8/10

frozenstein

#10845
Akagami no Shirayuki-hime
Egész jó volt ebben a fantasy+királyi család+shoujo témában, a Soredemo Sekai wa Utsukushii-t juttatta eszembe. Végig rossz előérzettel vártam mikor szembesülnek a szereplők valami komolyabb problémával, de az eddig felbukkanó akadályokat viszonylag könnyen vették. Mivel van bejelentve folytatás én azt is elnéztem volna neki, ha az évad végéig fenn tartja a friendship status quo-t, ezért kicsit meg is lepődtem, hogy volt előrehaladás a szerelmi szálon. Kíváncsian várom a folytatást.
9/10

szerk:

Non Non Biyori S2
Az első évad legjobb vonásai itt is megvannak: gyönyörű animáció, rurul slice-of-life...
Ami meglepett, hogy ugyanabban az évben játszódik, mint az első évad.
10/10

frozenstein

Gakkougurashi!
Egy kicsit más volt mint amit vártam: a közepén túl sok moe és nem elég zombie-action. De az utolsó részekre összekapta magát:[spoiler]Egy darabig azt hittem megjátszanak egy mindenki meghal bad end-et, az is tetszett volna, mint váratlan fordulat. A kutya halálát megkönnyeztem.[/spoiler]A vége nyitott, akár még folytatás is jöhet.
10/10
PS.: És most megyek egy akciódúsabb verzióért újranézem a High School of the Dead-et. ;)

chilip

Quote from: frozenstein on 2015-11-03, 20:56:53
Gakkougurashi!
Egy kicsit más volt mint amit vártam: a közepén túl sok moe és nem elég zombie-action. De az utolsó részekre összekapta magát:[spoiler]Egy darabig azt hittem megjátszanak egy mindenki meghal bad end-et, az is tetszett volna, mint váratlan fordulat. A kutya halálát megkönnyeztem.[/spoiler]A vége nyitott, akár még folytatás is jöhet.
10/10
PS.: És most megyek egy akciódúsabb verzióért újranézem a High School of the Dead-et. ;)

tehát nálad egy anime 10/10 úgy, hogy a közepén valamit túl erőltet, az utolsó részekre kapja össze magát újra és létezik ennek a szemedben jobb verziója is amit szívesebben nézel meg a High School of the Dead személyében?

frozenstein

Quote from: chilip on 2015-11-03, 23:49:03
Quote from: frozenstein on 2015-11-03, 20:56:53
...

tehát nálad egy anime 10/10 úgy, hogy a közepén valamit túl erőltet, az utolsó részekre kapja össze magát újra és létezik ennek a szemedben jobb verziója is amit szívesebben nézel meg a High School of the Dead személyében?
A közepe felé 9-est akartam adni rá, mert a moe mellet egész érdekes oldalról közelítette meg a témát (mental breakdown+miegyéb). Aztán az utolsó részekben megkaptam az akció adagomat, meg egész érdekes fordulatok jöttek, úgyhogy ez felhúzta 10-esre. HSotD meg majd ma kezdem (holnap holnapután nem dolgozom, idei év utolsó két nap szabija), de már emlékezetből is abban túl sok az ecchi, viszont az akció jelenetek elsőrendűek. Gakkougurashi ezen a téren kicsit gyengén teljesített: egyetlen fegyver ásó :_piszka:.

frozenstein

#10849
Gangsta
A Black Lagoon jutott róla eszembe, de annyira nem volt jó. Aztán a végén meg az a cliffhanger :ejj:. Kár érte, jobb is lehetett volna.
8/10

szerk:

Kuusen Madoushi Kouhosei no Kyoukan
Erősen gondolkoztam rajta, hogy kihagyom, de sajnos megnéztem. Annyira nem volt szörnyű, mint az első pár rész alapján tűnt, de a nézhető szintet így sem ütötte meg.
5/10

Wakaba Girl
Egész jó kis slice-of-life. A 8 perces részekkel sem volt baj, de azért megnéznék belőle egy teljes évadot is.
10/10

frozenstein

Denpa Kyoushi
Jobbra számítottam. Azonkívül, hogy tisztességes iparosmunka mást nem tud felmutatni. Az érdekes leírás ellenére az anime valahogy végig megmaradt átlagosnak. Meg volt pár olyan zavaró tényező ami máskor nem is szokott feltűnni: az animáció egy kicsit quality, és Suzune kezdő seiyuu-je nagyon elüt a cast többi tagjától. Egyszer nézhető, de semmi extra.
7/10

frozenstein

#10851
Fate/Kaleid Liner Prisma Illya S3
Simán hozta az előző évad szintjét: egész nézhető SoL részek, yuri+loli fanservice, király akció jelenetek(bár megint csak a végére jutott belőlük). Kíváncsi leszek a 3rei-ra.
9/10

szerk:

Shokugeki no Souma
Cooking competition animét már jó régen láttam. Tetszett! Kár, hogy félbemaradt, reméljük jön folytatás. A foodgasm reakciókat meg elsőre eléggé nem oda illőnek éreztem, azokat szokni kellett.
9/10

SaiyaGin

Super Seishun Brothers:
két fiú-lány testvérpár kalandjai négyperces részekben. Elméletileg vígjáték lenne, de talán egyszer sem nevettem fel rajta.
5/10

frozenstein

Arslan Senki TV
Az OVA-t is láttam valamikor régen, de nem emlékszem semmire sem belőle. A sorozat nagyon jól sikerült, érezni, hogy a LoGH írója van e mögött is: elég sok időt rászántak karakterek bemutatására. Érdekes társadalmi kérdések is felvetődnek (rabszolgaság eltörlése), és a harcok is lenyűgözőek voltak. Jól éreztették a kiemelkedő harci képességekkel rendelkezőket: a mob-okat csak úgy kaszálták le, egymással viszont akár percekig is vagdalkoztak. A történet ugyan befejezetlen, de jövőre jön folytatás.
10/10

frozenstein

Charlotte
Ebben egy kicsit csalódtam. Az első fele, amit SoL szerűségnek próbáltak eladni, nem volt egy nagyszám, de nem is számítottam rá, mert annyit hallottam, hogy lesznek csavarok, és azokat vártam. Végül a plot-twist-ek sem sikerültek túl meggyőzőre:[spoiler]Először Ayumi halála, aztán a time-travel-es kavarás, végül Yuu's "Gotta catch 'em all!" :punny:[/spoiler]Egy Key animétől én többet vártam volna.
8/10

frozenstein

Gatchaman Crowds S2
Ez az évad is érdekes kérdéseket vetett fel, de valahogy nem volt olyan jó, mint a prequel. Az akció jelenetek is ritkábbak, és az új karakterek is elég semlegesek voltak számomra.
8/10

Megmurdel

Quote from: frozenstein on 2015-11-29, 15:29:52
Gatchaman Crowds S2
Ez az évad is érdekes kérdéseket vetett fel, de valahogy nem volt olyan jó, mint a prequel. Az akció jelenetek is ritkábbak, és az új karakterek is elég semlegesek voltak számomra.
8/10
Az OP nagyon jó lett szerintem meg a vége sem volt rossz, de valóban nem volt olyan jó mint az első évad.

Leara

Na, vége az idei Anilogue-nak :) :
Bakemono no Ko: egy jól összerakott shounen mozi, nagyon szép animációval, kedvelhető szereplőkkel és kissé kiszámítható történettel. Mondjuk a végső ellenfél lehetett volna egy kicsit érdekesebb. Részemről 7,5/10 :)... jó hír, hogy van forgalmazója a filmnek és januártól lesz a mozikban A fiú és a szörnyeteg címmel, szóval azok is meg tudják nézni, akik az Anilogue-ra esetleg nem jutottak el.

Miss Hokusai: ez mondjuk nem egy összefüggő mozi, inkább több rövidebb sztorit mesél el Oeiék életéről, de ettől függetlenül nekem nagyon tetszett -- leginkább pont Oei miatt, nagyon bírtam őt :D. 8/10

MAL

kikuchiyo

Quote from: Leara on 2015-12-01, 11:25:24
Bakemono no Ko: egy jól összerakott shounen mozi, nagyon szép animációval, kedvelhető szereplőkkel és kissé kiszámítható történettel.

Nekem pont az volt a bajom vele, hogy a történet a film közepe táján elkezdett vadul csúszkálni, kellő alapozás nélkül behozott új, lényegesnek bizonyuló szereplőket és fordulatokat. A végére aztán persze egészen kiszámítható lett, az igaz. Az animáció tényleg szép, és azért az egész jól össze van rakva, ahogy mondod, ha egyharmad ennyi idős lennék, biztosan nagyon tetszett volna. (avatar picture related)
Failure is the default option

frozenstein

Working!! S3
Hozza a szokásos elborult humorát az az évad is, és ráadásnak a főszereplők problémái is kezdenek megoldódni. Azért a végéről hiányzik egy lezárás, de úgy látszik megkapjuk karácsonyra egy órás special formájában.
10/10