Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Xipe

remelem magyarorszag totalis pusztulasa.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Assassin

#11491
Quote from: Xiperemelem magyarorszag totalis pusztulasa.


Nem csak azé (az országé) én meg azt, felülmúltalak :)
Honnan írsz?
" There is no sin to know their sins."

Xipe

Quote from: AssassinNem csak azé (az országé) én meg azt, felülmúltalak :)
Honnan írsz?


szamitogeprol.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Assassin

Quote from: Xipeszamitogeprol.


 :lul: nem mondod? affene, nem gondoltam volna...me :lame:  na de te érted a kérdést   :rolleyes:  az a lényeg.
" There is no sin to know their sins."

Xipe

Quote from: Assassin:lul: nem mondod? affene, nem gondoltam volna...me :lame:  na de te érted a kérdést   :rolleyes:  az a lényeg.


mostmar itthonrol.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Assassin

Quote from: Xipemostmar itthonrol.

 :lul:  :lul: Nem számítógéprõl? :)  :)
" There is no sin to know their sins."

Moha

Na, ennek a csávónak is van vér a pucájában! Anime rajzok névvel ecchi fanart-ot árul a Vatera-n... Nem tudom, de azért fanart-ból pénzt csinálni?! :ejj:
Meg van egy másik is, anime poszter néven.

Persze ha valaki esetleg meg akarja venni... :rolleyes:

Emarsharae

Moha: nem akarlak elkeseríteni, de az emberek általábn már mindenbõl megpróbáltak pénzt csinálni. Én már nem lepõdök meg túl sok dolgon.

Valaki, aki szidta a HP-t: nekem pedig tetszik. Oldman mint Dracula elment, de én mindig is Alan Rickman fan voltam. (Lásd pl Severus Snape/Piton Prof.) És ebbõl ki lehet találni, hogy mennyire szeretem Siriust...  :rolleyes:
Egy problémájuk van csak az uriembereknek: már majdnem annyi idõsek, mint a nagyapám. :( Ilyenkor néha sajnálom hogy nincs apa komplexusom vagy ilyesmim.

Környezetszennyezés és ózonlyuk: egyszer mind meg fogunk halni. Remélhetõleg az USA elõbb megszívja és nem lesz pofájuk áttelepedni egyéb kontinensre, bár addigra valszeg mindenhol máshol is borzalmas körülmények lesznek. Sose szerettem se Amerikát, se Busht, se a szabadkõmûveseket. Remélem hogy hamarosan háborút robbantanak ki, kinyiratják magukat és nem rángatják bele Európát... és aztán szépen jön az atombomba, a sugárfertõzés meg miegyéb és rögtön kipusztul mindenki.
Nyugodtan nevezzetek optimistának.  :rolleyes:

Ramiz: valahogy nem vonz az avatarod. :hehe:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Moha

Quote from: EmarsharaeNyugodtan nevezzetek optimistának.  :rolleyes:
Nem vagy egyedül a gondolattal. Bár tudom, van, akinek más a véleménye, de szerintem elõbb-utóbb kiírtja magát az ember. Legalább is, amilyen iramban pusztítjuk a Földet és pazaroljuk a nyersanyagokat...
És ki tudja, milyen háború jöhet még a jövõben... (bár ne legyen igazam)

Habár, ha belegondolunk, ökológiai szempontból az embernek nincs természetes ellensége. Ergo valahogy máshogy "kell" kordában tartani a populációt... Szóval a természet szempontjából a háború olyan, mint pl. mikor végigsöpör a tûzvész az eukaliptuszerdõn. Megfogyatkozik a populáció, és kezdõdhet a megújulás... ilyen szemszögbõl ez is csak az állandó körforgás része.
A baj csak az, hogy az ember túlságosan is megbolygatta ezt a körforgást, ami hosszú távon lesz csak igazán káros...

De inkább nem filozofálok többet. :rolleyes:

Pirula

Ebben egy dolog van amit nem értek. A természet/bolygó szempontjából hol lényeges az hogy feléljük a nyersanyagokat? A természetnek nincsen etikája, csak törvényei. Ha bekövetkezik valami ökológiai katasztrófa akkor nekünk lesz rosszabb nem a Földnek. Az hogy szétszakad az ózonlyuk, vagy mocskosak lesznek a tengerek csak nekünk és a többi élõlénynek számít valamit. A Jupiter is lakhatatlan a mi fogalmaink szerint, mégsem mondjuk rá hogy: mennyire sz*r egy bogyó az ott az égen, csupa gáz, még az újhagyma se teremne meg ott.

Moha

Quote from: PirulaHa bekövetkezik valami ökológiai katasztrófa akkor nekünk lesz rosszabb nem a Földnek.
Én ezt így értettem. Szennyezzük a Földet. Ez a bolygó szempontjából lényegtelen, az élõlények szempontjából viszont koránt sem. Szóval nem az a lényeg, hogy a Földnek ártunk, hanem, hogy az élõhelyünket tesszük ezáltal lakhatatlanná.
Ha pl. egy atomháborúból kifolyólag sugárszennyezetté válik a Föld, attól a bolygó ugyanúgy kering tovább a Nap körül, mindössze az élõvilág pusztul ki. Márpedig akárhogy is, a többi élõlénytõl függünk és ha tönkretesszük a Földet nem igazán lesz "hova menni"...

Pirula

Quote from: MohaÉn ezt így értettem. Szennyezzük a Földet. Ez a bolygó szempontjából lényegtelen, az élõlények szempontjából viszont koránt sem. Szóval nem az a lényeg, hogy a Földnek ártunk, hanem, hogy az élõhelyünket tesszük ezáltal lakhatatlanná.
Ha pl. egy atomháborúból kifolyólag sugárszennyezetté válik a Föld, attól a bolygó ugyanúgy kering tovább a Nap körül, mindössze az élõvilág pusztul ki. Márpedig akárhogy is, a többi élõlénytõl függünk és ha tönkretesszük a Földet nem igazán lesz "hova menni"...
Ach so! Így már más tészta.  :)

Emarsharae

És ezek után még nem értik egyesek, mitõl van ilyen jól kifejlett emberundorom. :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Pirula

Quote from: EmarsharaeÉs ezek után még nem értik egyesek, mitõl van ilyen jól kifejlett emberundorom. :rolleyes:
Emberundorodat is emberekkel beszéled meg nem? Egyébként nem értem. Miért van?

Emarsharae

Quote from: PirulaEmberundorodat is emberekkel beszéled meg nem? Egyébként nem értem. Miért van?
Hm, nem fogalmaztam tisztán. Egyes emberektõl undorodom, mondhatni embertipusoktól, akiknek a számuk egyre inkább nõ. Tehát... mit utálok?

Leginkább amit nem bírok, az az... emberi hülyeség (ide tartoznak még gyûjtõfogalomként a talkshow-k, valóságshowk és hasonlók IQ harcos nézõi és résztvevõi), azok akik szándékosan hülyítik az embereket (szisztematikusan, elõre megfontolt szándékkal)... úgy általában az emberiség negatívabb tulajdonságai azok amiket utálok... persze kivételt képeznek egyes elnézendõ darabok... de a hülyeség (nem feltétlen az alacsony IQ, hanem a tömény "földbe-dugom-a-fejem-és-maradok-a-sötétben-mert-az-a-divat-vagy-az-úgy-sokkal-könnyebb" tipusú hülyeség) az, ami a legjobban az emberek (sajnos mostanság már átlagemberek) ellen fordít.
Remélem így már tisztán és pontosan fogalmaztam.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Moha

Quote from: DarkstarFloppy-m nekem sincs, cd-t, DVD-t, memóriakártyát vagy flashdrive-ot használok helyette. A floppy túl kicsi és lassú.
Szintén zenész. Úgy 3 éve tönkrement a floppy meghajtóm, azóta meg nem éreztem szükségét, hogy újat vegyek. Igaz, most már rohadt olcsó, de minek, ha úgyse használom. Én általában flash-drive-on hurcolom a dolgokat, ha meg esetleg nagy cuccokat kellene mozgatni, ott van a 20GB-os hdd a rackben.

Nem is beszélve arról, hogy a floppy lemezek alig bírnak ki valamit. Mi a cégnél - mivel fõként dos módban használt gépek vannak az ügyfeleknél - minimum 2 floppyn visszük az anyagot, mert rendszerint 5-6 másolás után meghalnak.

Pirula

Quote from: EmarsharaeHm, nem fogalmaztam tisztán....
De most már igen. Csak én meg hasonlóan szoktam érezni az olyanok iránt akik kijelentik hogy minden ember undorító, pusztuljon a faj, fájdalmas és gennyes, leginkább grindcore bandák szövegeiben megtalálható halálnemet ajánlanak az egész világnak, blablabla-blablabla, legtöbbször légbõlkapott okoskodások nyomán. És azt hittem hogy ilyesvalaki vagy, én meg szeretek kötözködni e témában.
De igazából fáradt vagyok, rámjött a bolondóra és lovagolok a szavakon. :haha:

Emarsharae

Quote from: PirulaDe most már igen. Csak én meg hasonlóan szoktam érezni az olyanok iránt akik kijelentik hogy minden ember undorító, pusztuljon a faj, fájdalmas és gennyes, leginkább grindcore bandák szövegeiben megtalálható halálnemet ajánlanak az egész világnak, blablabla-blablabla, legtöbbször légbõlkapott okoskodások nyomán. És azt hittem hogy ilyesvalaki vagy, én meg szeretek kötözködni e témában.
De igazából fáradt vagyok, rámjött a bolondóra és lovagolok a szavakon. :haha:
Ne sajnáld. Néha jól esik ha belémkötnek. Ha eddig még nem ismertél volna: üdv, lelki mazochista vagyok. (Szabadnapjaimon. :D )
Mellesleg nem ajánlok halálnemeket és tudom mit utálok, de azt nagyon. Én csak már belenyugodtam hogy az ember nem változik, olyan amilyen, és a világ se nem rózsaszín, se nem csodálatos. De ezzel nem mondtam újat.
De ne értsd félre, hibák kellenek. Lásd Matrix: ami tökéletes, az egy ember számára nem megfelelõ. Én is ember vagyok (ha eddig valakinek még nem esett volna le :D ), és bevallom, vannak hibák amik kifejezetten szimpatikussá tesznek számomra embereket.
Ja, jut eszembe, a szûklátókörûség és az intolerancia még azok, amiktõl embergyûlölõ lettem - a hülyeség mellett.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Fazék

Quote from: PirulaDe most már igen. Csak én meg hasonlóan szoktam érezni az olyanok iránt akik kijelentik hogy minden ember undorító, pusztuljon a faj, fájdalmas és gennyes, leginkább grindcore bandák szövegeiben megtalálható halálnemet ajánlanak az egész világnak, blablabla-blablabla, legtöbbször légbõlkapott okoskodások nyomán. És azt hittem hogy ilyesvalaki vagy, én meg szeretek kötözködni e témában.
De igazából fáradt vagyok, rámjött a bolondóra és lovagolok a szavakon. :haha:
Teljesen korrekt dolog, amit mûvelsz, én is szeretek belekötni ebbe "gyûlölök mindenkit, kiírtanám a Földet" embertípusba :D  :__devil:

Ugyanakkor, hogy én is az igazán kiábrándítót említsem:
A szcientológia szépségei...
Kb ilyen emberekre gondoltál gondolom Emarsharae. (nem tudom mitõl, de könnyen megjegyezhetõ a neved! honnan ered, ha szabad érdeklõdnöm? :))

Pirula

Quote from: EmarsharaeNe sajnáld. Néha jól esik ha belémkötnek. Ha eddig még nem ismertél volna: üdv, lelki mazochista vagyok. (Szabadnapjaimon. :D)
:) Akkor most már ismerlek. De még ez piszkálós kérdés: miért jó lelki mazochistának lenni? Ami fájdalmat okoz azt az ember igyekszik kerülni. Miért jó akkor ha fáj? Azonkívül hogy spec. nekem akkor születnek lejegyzésre érdemes zenei megmozdulásaim ha padlón vagyok, de ha kiírom magamból jobban leszek, tehát nem abban lelek örömet hogy kínzom magam.
Quote from: FazékTeljesen korrekt dolog, amit mûvelsz, én is szeretek belekötni ebbe "gyûlölök mindenkit, kiírtanám a Földet" embertípusba :D :__devil:
Pompás! :D Alapítsunk egyházat! :haha:
Szcientológia: ezzel megyek a Vallás... satöbbi topikba mert van tapasztalatom.

Emarsharae

#11510
Quote from: FazékTeljesen korrekt dolog, amit mûvelsz, én is szeretek belekötni ebbe "gyûlölök mindenkit, kiírtanám a Földet" embertípusba :D  :__devil:
A hûde depis (hûde gót) embereket én sem szeretem, mert a túlnyavajgás már 13-14 éves koromban unalmassá vált.
Quote from: FazékUgyanakkor, hogy én is az igazán kiábrándítót említsem:
A szcientológia szépségei...
Kb ilyen emberekre gondoltál gondolom Emarsharae. (nem tudom mitõl, de könnyen megjegyezhetõ a neved! honnan ered, ha szabad érdeklõdnöm? :))
Igen, ilyen emberekre is gondoltam. Többek közt. Szeretem, mikor azt állítják magukról, semmi befolyásuk, ez csak kis délutáni összejövetel, vallás, miegyéb, teljesen veszélytelen és egyébként is... Nos... mondhatnak akármit, de van pár szervezet amelyek már mindenhova beépültek, és akik szépen a színfalak mögött ügyeskednek és mozgatják a szálakat.
Csoda, hogy ennyire kiábrándult vagyok?
Hogy kiket emlegettem, azt PM-ben meg lehet kérdezni, de nem akarok balhét.  :rolleyes:

PS: ha esetleg a nemes gittegylet tagjai felfigyelnének erre a megjegyzésemre, üzenem hogy felesleges. Semleges vagyok. :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Fazék

Ez már kicsit összeesküvés-elmélet irányba viszi a dolgokat, amit amúgy el tudnék hinni, de nem teszem egyelõre ;) :) Talán majd ha a szememet szúrja ki egy izzó vassal a bizonyíték, akkor talán :D

Emarsharae

Quote from: Pirula:) Akkor most már ismerlek. De még ez piszkálós kérdés: miért jó lelki mazochistának lenni? Ami fájdalmat okoz azt az ember igyekszik kerülni. Miért jó akkor ha fáj? Azonkívül hogy spec. nekem akkor születnek lejegyzésre érdemes zenei megmozdulásaim ha padlón vagyok, de ha kiírom magamból jobban leszek, tehát nem abban lelek örömet hogy kínzom magam.
Um... bonyolult. Ha nagyon érdekel, priviben kielemzem magamat neked.
Amúgy meg nekem is akkor születnek jó mûveim, legyen az rajz vagy írás, de ez... csak fele a dolognak. Hogy miért... annak megmagyarázása a bonyolult.
Hidd el, ez nem azért van, mert egyszer elhatároztam hogy én ezentúl ezt fogom szeretni.
Súgok: ezért is tanulok pszichológiát, hogy meg tudjam magyarázni, mi miatt lettem ilyen. A pszichológusok túlnyomó többsége saját bajaira keres megoldást, de az, hogy tudod, mitõl vagy ilyen, sok esetben nem segít, mert már ilyen maradtál örök életedre... de most még gyomorfekélyt is kapsz, mert tudod mi okozza és aggódsz is miatta. Errõl ennyit.  :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Emarsharae

#11513
Quote from: FazékEz már kicsit összeesküvés-elmélet irányba viszi a dolgokat, amit amúgy el tudnék hinni, de nem teszem egyelõre ;) :) Talán majd ha a szememet szúrja ki egy izzó vassal a bizonyíték, akkor talán :D
Kiszely Gábor: A leleplezett szabadkõmûvesség.
Amúgy meg menj el egy könyvtárba és lepõdj meg hogy a legtöbb (ha nem az összes) róluk szóló könyv nem elérhetõ. Soha.
És igen, összeesküvés-elmélet szaga van, mielõtt végigültem volna egy szemináriumot, én is így gondoltam. Aztán pedig egyre nagyobb bizalmatlansággal vettem észre, hogy mindenhol ott vannak. És nem viccelek.

Amúgy ezt és az elõzõ (elõtti) postomat rövidítettem. Ha megvádoltok azzal, hogy üldözési mániám van, inkább vállalom.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Pirula

Quote from: EmarsharaeUm... bonyolult. Ha nagyon érdekel, priviben kielemzem magamat neked.
Okks.
Quote from: EmarsharaeA pszichológusok túlnyomó többsége saját bajaira keres megoldást, de az, hogy tudod, mitõl vagy ilyen, sok esetben nem segít, mert már ilyen maradtál örök életedre... de most még gyomorfekélyt is kapsz, mert tudod mi okozza és aggódsz is miatta. Errõl ennyit.  :rolleyes:
:D Errõl hallottam egy érdekes sztorit. XY elment a pszichológushoz valami bajával, mire az visszavezette a problémát arra hogy az anyjának a szoptatása alatt kevés volt a teje. (Sikít róla a pszichoanalízis:)) Ami egyébként igaz is volt. De erre XY válaszolt:
- Igen. És?
Aztán néztek egymásra egy darabig.
Az eredetet már felkutatták, de a problémából a kiutat... hát, azt bizony nem találták. Érdemesebb inkább ilyen irányba indulni nem a múlton rágódni mert akkor abból biztos tuti a gyomorfekély.

Emarsharae

Quote from: PirulaAz eredetet már felkutatták, de a problémából a kiutat... hát, azt bizony nem találták. Érdemesebb inkább ilyen irányba indulni nem a múlton rágódni mert akkor abból biztos tuti a gyomorfekély.
Mivel én errõl már tudok, ezért csak egy megfelelõ lelki szadistát kell találnom, és ellovagolhatunk a naplementébe meg minden ilyesmi. :D
Látod látod, csak alkalmazkodni kell a helyzethez és megtalálni a legegyszerûbb és legkevesebb fölös energiát igénylõ megoldást.  :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

roderick

Quote from: EmarsharaeÁmbár emellett van még egy rakás másik szervezet (vagy minek hívhatjuk) pl Rózsakeresztesek, Illuminátusok és még vagy ezernyi mifene... akik szépen a színfalak mögött ügyeskednek és mozgatják a szálakat.
Csoda, hogy ennyire kiábrándult vagyok?

Éncsak aztat nem értem, ha mindenki szabadkömüves, akkor a rózsakersztesek, meg illuminátusok azok miafenét csinálnak, hisz nem marad számukra már beszervezhetö fontos ember....
amúgymeg úgyis tudjuk róluk, hogy mind templomosok... mertökám gonoszok, elhalgatják elölünk, hogy a föld homorú megminden, ami eléggé gaz tett...

Node komolyabbra fordítva a szót, tényleg viccesen kevés dolog található a szabadkömüvességröl, akár itt az interneteken is, akár máshol, de ennek nem biztos, hogy egyetlen és kizárólagos oka, az hogy tényleg ök uralják a világot...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Emarsharae

#11517
Nem csak õk. Amúgy vannak akik összeolvadtak.
Hagyjuk. Én sajna csak róluk tanultam. De rosszul mondtam, nem csak õk vannak, és Ázsiában is van(nak) egyes szervezetek, amelyekrõl még annyit se tudok... Szal csak arról tudok beszélni, amit ismerek.
Megjegyezném, közük nincs a templomosokhoz, ha az nem, hogy az mégiscsak jobban hangzik hogy a templomosok leszármazottjai, mint hogy 1700-valamikor összeült pár adóellenõr meg mifene egy kis étteremben és megalapították, majd egyre több tagja lett, nyertek egy nemesi származású tagot is, ezután beszállt az angol királyi család is... etc etc, és hirtelen világméretûek lettek.

PS: Pirula: csak neked felvettem a Dimmu Borgir pólómat. :p
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

roderick

Quote from: EmarsharaeMegjegyezném, közük nincs a templomosokhoz, ha az nem, hogy az mégiscsak jobban hangzik hogy a templomosok leszármazottjai, mint hogy 1700-valamikor összeült pár adóellenõr meg mifene egy kis étteremben és megalapították, majd egyre több tagja lett, nyertek egy nemesi származású tagot is, ezután beszállt az angol királyi család is... etc etc, és hirtelen világméretûek lettek.

Én spec. A Foucault-ingára utaltam hozzászolásomban...

Amúgy ha az ELTÉn tanulod a pszichológiát, akkor ilyen keresztbeizés tárgyként szerintem fel tudod venni a TÁTK-n lévö összeesküvés-elmélet szemináriumot, ha esetleg bövebben érdekelnek az ilyen dolgok. Ott jól meg lehet majd vitatni másokkal, hogy most tulajdonképpen a zsidók, a templomosok vagy az illuminátusok uralkodnak a világon...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

HVp213

#11519
Most sajnos itt kell hagynom ezt a remek kis társaságot egy hétre (gondolom mindenkinek NAGYON fogok hiányozni! :p) (most egy páran felhorkannak és azt mondják: legább annyira mint egy kiados TBC) Na mindegy SAJNOS le kell mennem haverokkal a Balcsira némi vodka és tecqilla társaságába... :( MILYEN xar az élet! igaz?:p
Addig is mindnki érezze magát nagyon JÓL! BYE skacok! :jee:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"