Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!

Függ a létszámtól, hogy mit fogunk játszani. Úgyhogy elõbb lássuk hányan lennénk!

Fazék

Quote from: DamnatusFügg a létszámtól, hogy mit fogunk játszani. Úgyhogy elõbb lássuk hányan lennénk!
de lehetne úgy is, hogy 2-3 csoportra oszlunk, s egyik Catan-ozik, másik Risk-ezik, stb, lehet hogy én is jelentkeznék, de a helyszín hol lesz? mert ugyebár BK-ben valószínûnek tartom, hogy nem engednék... :rolleyes:

Damnatus

Hali!

Nem lenne jó a több csoport. Többek között mert én szeretnék Riskezni is, Catanozni is stb. Üvegezni nem akarok csak! ;)

Baldy

Nem a BK-ban lesz.
Gondoltam 1-2 helyre, de azoknak utána kell néznem.
Lehet, hogy ismerõsökön keresztül fogok beszerezni egy mûvelõdési házban egy szobát csak erre ;)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Fazék

apropó, nem tudja valaki hogy az új lovagos Catan kiegészítõ mennyibe kóstál?

Bruce

Ejjha! Lehet, hogy egy ilyen még engem is érdekelne? Nem, biztos hogy érdekelne! Biztos hogy ott leszek? Nem, csak lehet, hogy ott leszek... Hiába, Budapest azért sajnos mégiscsak Budapest...
Amúgy Catant egyáltalán nem ismerem... Riskezni már annál inkább szoktam, meg ismerem a Gazdálkodj okosant meg a Monopolyt is... De ha télleg olyan jó az a Catan, és véletlenül sikerül felküzdenem magam, akkor sincs gáz, mert gyorsan tanulok ám ;)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

katz

Quote from: BaldyRemek! :)
A többieknek mennyire felelne meg ez az idõpont? :)
Kérem tessék jelezni! :D
Febr. 3 után már bármilyen idõpont jó nekem. Remélhetõleg :rolleyes:

Djinn

Örömmel látom, hogy tétova felvetésem a társasjátékokkal kapcsolatban nagy érdeklõdést váltott ki!!!   :p  
Éreztem én, hogy nem fogok csalódni  ;)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Quote from: XagaMPAA újra akcióban :(
szánalmas, hogy mit meg nem tesznek az emberek zsebébõl kiráncigálható utolsó fillérért is... :ejj: az meg végképp undorító, hogy ha nem tudnak valamit jogilag elérni, akkor szépen jönnek a hamis-vírusos verzióval elárasztjuk a net-et, illetve DoS támadások, mert lazán megtehetik, annyi pénzbõl... az meg már tök lényegtelen kérdés szerintük, hogy ez morálisan ill. jogilag mennyire végrehajtható... ha a felhasználók egy része warez-ol, akkor miért ne tehetnének tönkre pár portal-t... ezt nevezik tudtommal önbíráskodásnak, amit elvileg ugyebár elítél az emberiség... de hát pénz beszél, kutyas**r táncol :fuk-u:

Rounin

Quote from: BaldyBiztos, hogy van benne valami, ugyanis mindegyik lovag a történelemben pasi volt, és hát Rounin is az. Ha másban nem, hát ebben hasonlit rájuk :)

Na igen. Mint ahogy egy eunuch és egy telivér csõdör is hasonlít. Mindekettõ hímnek született :p :D

Társasjáték? Nekem mostanában a Warhammer Fantasy Battles és a Mordheim jelenti a társasjátékot :D De azt valahogy senki nem említette :(

Djinn

Quote from: RouninTársasjáték? Nekem mostanában a Warhammer Fantasy Battles és a Mordheim jelenti a társasjátékot :D De azt valahogy senki nem említette :(
Én nem ismerem ezeket a játékokat, de nyitott vagyok az újdonságokra!!! (De pl. Warhammer könyveket imádtam!  :rolleyes: )
Tudnál valami infót küldeni róluk?
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Rounin

Quote from: DjinnÉn nem ismerem ezeket a játékokat, de nyitott vagyok az újdonságokra!!! (De pl. Warhammer könyveket imádtam!  :rolleyes: )
Tudnál valami infót küldeni róluk?

Ehh...most jól kiszúrtál velem. Ööö... de hát lehet ellenállni egy ilyen kérésnek? Persze!

Damnatus

Hali!

Nekem a Warhammer 40k jobban bejön, csak drága móka. (nekem nincs, csak kipróbáltam.)

Moha

Quote from: XagaMPAA újra akcióban :(
Most pontosan mirõl is van szó? Azt látom, hogy az eredeti .net végû oldalt "hijack"-elték. De azon is nagyjából ugyanez a tartalom van. Hogy jön ide az MPAA?

Fazék

Quote from: MohaMost pontosan mirõl is van szó? Azt látom, hogy az eredeti .net végû oldalt "hijack"-elték. De azon is nagyjából ugyanez a tartalom van. Hogy jön ide az MPAA?
egy ideig nem mûködött az említett link se, csak egy rövid szöveg jött be, hogy "áll az oldal, köszönjétek az MPAA-nak", amit én csöppet sem tartok elképzelhetetlen lehetõségnek... ugyanis az MPAA már több ízben is fenyegetõdzött, hogy ha jogi úton nem is tudnak tenni az ilyen torrent oldalak ellen, akkor szépen hacker-ek, DoS-támadások, stb segítségével teszik tönkre az ilyen általuk warez-olónak titulált oldalakat. persze még rengeteg összeesküvés elméletet lehetne fölállítani, de én ezt még egy egész valóságosan hangzónak találom.

Moha

Az MPAA és a RIAA bek*hatja. Igazán elenyészõ bevételkiesést (százalékban értve) okoz nekik az egész internet. Az meg, hogy net-háborút indítanak, még egy aljas dolog. És még õk a becsületes, jogvédõ szervezet. Tha! :ejj:
Meg egy dolgot nem látnak be: megszûntetnek egy rendszert, jön helyette öt másik. Egyszóval sosem lesz vége ennek az egésznek.

Itthon meg? Ugye a nyers CD és DVD lemezeken ott vigyorog az artisjus címke, ami miatt drágábbak is a médiák (CD-nél 30 Ft-tal, DVD-nél asszem 70-80 Ft) Na most: rendben van, én ezt kifizetem, de innentõl kezdve akkor azt írok rá, amit akarok!

A mai DVD filmek és audio CD-k ár/színvonal aránya egy kicsit nevetséges. Igazán magukba szállhatnának, mielõtt felháborodnak, hogy az itthoni anyagi helyzet közepedte valaki a netrõl tölt le egy 4000Ft-os albumot, amin mindössze 1 jónak mondható szám van, a maradék 10 csak töltelék...

Tiaro

Nehany dolgot en is megkerdeznek a kiadoktol.
Mi a halale' kerul egy CD 4-5000 penzbe, mig ugyanaz az album kazettan csak 1500?
Mikor a CD eloallitasa manapsag olcsobb...
Ja, mert h az jobb minoseg, meg menobb, meg idotallo... csak ez nekem nem er meg 2-3*os arat. Ha 1500-asaval arulnak az albumokat, meg en is megvennem azt, ami erdekel.
Ugyanez igaz a DVD-re is, csak ott legalabb munka is volt vele+ extrak, meg akarmi.
Szal mindenki elhuzhat a jo edes szerzoi jogvedelmebe.
(Miskolci koliban meg nemreg igertek BSA-razziat. Ekkora panikot mar reg nem lattam... :rotflol: )
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Baldy

#6887
Quote from: TiaroNehany dolgot en is megkerdeznek a kiadoktol.
Mi a halale' kerul egy CD 4-5000 penzbe, mig ugyanaz az album kazettan csak 1500?
Mikor a CD eloallitasa manapsag olcsobb...
Ja, mert h az jobb minoseg, meg menobb, meg idotallo... csak ez nekem nem er meg 2-3*os arat. Ha 1500-asaval arulnak az albumokat, meg en is megvennem azt, ami erdekel.
Ugyanez igaz a DVD-re is, csak ott legalabb munka is volt vele+ extrak, meg akarmi.
Szal mindenki elhuzhat a jo edes szerzoi jogvedelmebe.
(Miskolci koliban meg nemreg igertek BSA-razziat. Ekkora panikot mar reg nem lattam... :rotflol: )

Erre csak azt tudom mondani, hogy elégedetlenségedet kimutatva tüntess a DC++ használatával :D A BSA-razziáról meg csak annyit, hogy elõlük is el lehet tûntetni az anyagot, pluszba még azt is hallottam, hogy nem a letöltött zenékre ugranak (de azért ne kockáztass! :))

Amugy ma nézek utána az elsõ helyen kiemelt helynek, ahol összeülhetnénk február 5-n :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Marfy

Quote from: BaldyAmugy ma nézek utána az elsõ helyen kiemelt helynek, ahol összeülhetnénk február 5-n :)
Az erõ legyen veled ;).

Baldy

Quote from: NokiAz erõ legyen veled ;).

Megvan, köcce :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

roderick

BSA mostanában tényleg bekeményít, elvileg nekem azt mondta beavatott ismerösöm, hogy ne nagyon használjak DC-t meg ilyeneket, mert random kiszúrnak majd pár embert, meg ilyenek... hát majd kiderül. Amúgy csak a programok letöltése illegális, zenénél és filmnél csak a megosztás a bün, szóval leecherkedjetek csak rendesesn:)

Más, tom nem nagy felfedezés, de a Malacka a Hös stáblistáját nézve feltünt, hogy akik az animációt csinálták szinte egytöl egyig japánok... ennyit a Disneyröl:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Baldy

Quote from: roderickBSA mostanában tényleg bekeményít, elvileg nekem azt mondta beavatott ismerösöm, hogy ne nagyon használjak DC-t meg ilyeneket, mert random kiszúrnak majd pár embert, meg ilyenek... hát majd kiderül. Amúgy csak a programok letöltése illegális, zenénél és filmnél csak a megosztás a bün, szóval leecherkedjetek csak rendesesn:)

Más, tom nem nagy felfedezés, de a Malacka a Hös stáblistáját nézve feltünt, hogy akik az animációt csinálták szinte egytöl egyig japánok... ennyit a Disneyröl:)

Disneyrõl csak annyit, hogy amerikai, és mint ilyen, másokon élnek, nem pedig maguk alkotnak. Igy nem csoda, hogy a készitõk fele japán :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Djinn

Quote from: BaldyDisneyrõl csak annyit, hogy amerikai, és mint ilyen, másokon élnek, nem pedig maguk alkotnak. Igy nem csoda, hogy a készitõk fele japán :D
Azért tegyük hozzá, hogy ettõl még nem lett jobb az "alkotás ". :eeek:
Szerintem legalábbis.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Baldy

Quote from: DjinnAzért tegyük hozzá, hogy ettõl még nem lett jobb az "alkotás ". :eeek:
Szerintem legalábbis.

Én nem láttam, de nem is vagyok rá kiváncsi, lévén jobb szeretem a malacot sültként az asztalon látni, mint orrhangon beszélni látni a TVben :D:D:D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Marfy

Quote from: DjinnAzért tegyük hozzá, hogy ettõl még nem lett jobb az "alkotás ". :eeek:
Szerintem legalábbis.
Hát nem egy Love Hina :) de szerintem azért nem volt rossz.
Az amerikaiak amúgy is csak mások dolgaival ékeskednek, magyar tudósok találtak fel új találmányokat (pl:hidrogénbomba amire nem igazán lehetünk büszkék) és az állítólagos elsõ holdraszálláson is a kutatók tömkelege magyar volt volt hogy magyarul beszéltek a tanácskozásokon :) ezeket az amerikaiak mind maguknak vallják pedig nem is az övék. SHIT USA :fuk-u: :D

Djinn

Quote from: NokiHát nem egy Love Hina :)
Az amerikaiak amúgy is csak mások dolgaival ékeskednek, magyar tudósok találtak fel új találmányokat (pl:hidrogénbomba amire nem igazán lehetünk büszkék) és az állítólagos elsõ holdraszálláson is a kutatók tömkelege magyar volt volt hogy magyarul beszéltek a tanácskozásokon :) ezeket az amerikaiak mind maguknak vallják pedig nem is az övék. SHIT USA :fuk-u: :D
Hát teljesen egyetértek, de bevallom, vagyok, annyira hazafiatlan, hogy mindezek ellenére ha lehetõségem lenne rá, élnék ott (üssetek meg nyugodtan!!)  Szörnyû-szörnyû ember vagyok  :o
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Marfy

Quote from: DjinnHát teljesen egyetértek, de bevallom, vagyok, annyira hazafiatlan, hogy mindezek ellenére ha lehetõségem lenne rá, élnék ott (üssetek meg nyugodtan!!)  Szörnyû-szörnyû ember vagyok  :o
Amúgy meg én is :D, de nem azért hogy amerikai legyek hanem mert ott több a lehetõség.

Djinn

Quote from: NokiAmúgy meg én is :D, de nem azért hogy amerikai legyek hanem mert ott több a lehetõség.
Hát persze. Én is így gondoltam. ;)
Persze, ha máshogy gondolnám,... ahoz már amúgy is késõ lenne :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnHát teljesen egyetértek, de bevallom, vagyok, annyira hazafiatlan, hogy mindezek ellenére ha lehetõségem lenne rá, élnék ott (üssetek meg nyugodtan!!)  Szörnyû-szörnyû ember vagyok  :o


En eltem Amerikaban, es mit ne mondjak, sokkal jobb mint itt.
nem vagyok hazafi, se amerika b**i, de aki azt mondja,hogy amerika mindent mas orszagoknak kosoznthet, az gondoljon bele hogy azok az embererk maguktol mentek el itthonrol egy jobb eletert, vagy kitoloncoltak oket.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Shadowolf

#6899
Quote from: Xipemaguktól mentek el itthonrol egy jobb eletert, vagy kitoloncoltak oket.

Többségben az utóbbiak voltak. :rolleyes:

Megjegyzem ha az indiánok nem segítettek volna nekik a letelepedésben, mind meg is döglött volna. Szóval ennyit az önállóan elért eredményekrõl...