Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Djinn

Quote from: DamnatusHali!

Hozzá kell szoknom, mert van 0,0000000001% esély arra, hogy tanár leszek.
Az nem túl sok.  :)
Anyukám tanító, de õt tegezik a gyerekek. Így sokkal közvetlenebb. Én is mindig tegezõs párti voltam. Valahogy jobban a számra jön, mint az "ön" vagy a "maga".
Quote from: norikoideillõ vicces link: reklám
:D
:lol: Az, hogy erre emlékszem, az önmagában már jellemzi a korom??  :haha:

Egyébként engem sem zavar, csak kérdeztem.
18 éves korom óta egyátalán nem érdekel az évek múlása. Addig viszont nagyon vártam, hogy teljenek!!  :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Damnatus

Hali!

Kevés az esély arra, hogy jó tanár legyek, gagyikra meg nincs szükség!
Én az éveket visszafele számlálom: 40 v. 50 évet adok magamnak, hangulattól függõen.
Sok gyereknek pedig a tegezés zavaró!

Xipe

Quote from: DjinnTényleg, titeket nem zavar, ha a kisgyerekek csókolammal köszönnek?  :eeek:
(Most akkor erre megint jöhet egy vicces megjegyzés, de én komolyan kérdeztem).  :rolleyes:


igazabol nem.
fo a tisztelet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Damnatus

Hali!

Quote from: Xipeigazabol nem.
fo a tisztelet.
Tessék elmenni a a jó.... ;)

Djinn

Quote from: Xipeigazabol nem.
fo a tisztelet.
Hogy érted azt, hogy "fõ a tisztelet"? A magázás szerinted azt fejezi ki? Vagy hogy érted??

edit: vagy ez egy poén volt, amit megint nemfogtam?? :confused:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnHogy érted azt, hogy "fõ a tisztelet"? A magázás szerinted azt fejezi ki? Vagy hogy érted??

edit: vagy ez egy poén volt, amit megint nemfogtam?? :confused:


poen volt.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: norikohát, engem legutóbb (tegnap) gimisnek néztek. de már megszoktam. sõt, szórakoztató nézni a tippelõk arcát, mikor megmondom hogy kissé mellé lõttek :D
kíváncsi vagyok meddig fog tartani! Öregkorormra tuti visszasírom!
Djinn örülj, hogy örök 18 vagy! :)
hát ebben van vmi, amit mondasz, mert igencsak meglepõdtem, amikor hazaérve megnézegettem a public profile-okat :eeek: én is gimisnek tippeltelek, bocsánat :)

noriko

#8617
Quote from: Blimphát ebben van vmi, amit mondasz, mert igencsak meglepõdtem, amikor hazaérve megnézegettem a public profile-okat :eeek: én is gimisnek tippeltelek, bocsánat :)
no problem. mondom hogy már megszoktam. :)
bár most új frizurám van és nagyim szerint "komolyabb" mint az elõzõ, szóval kíváncsi leszek koromnak fognak-e nézni innentõl! bár kétlem.. :p
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: norikowow Meske, szép levezetés! imádom a happy endet *szipp* :D

ja, amúgy a témához még: rám és húgomra már többször hitték hogy ikrek vagyunk, pedig a mi szemszögünkbõl nem is hasonlítunk egymásra..:p
Amúgy meg általában õt nézik idõsebbnek.. :rolleyes:
Lehet, hogy néha nem is téged látunk? :D
Középiskolai énektanárnak volt egy ikertestvére, állítólag annyira hasonlítottak, hogy néha cseréltek, és nem lehetett észrevenni :)

Feldin

Quote from: DjinnA 40-bõl? Köszi! Éljen a fiatalság!!  :haha:
Egyébként is az a lényeg mennyinek érzem magam ;)
Úgyvan biza!!!!
Én pl 15-nél nem többnek magam. :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Meske

Én is egy kicsit meg vagyok lepõdve, amikor odajön hozzám egy gyerek és csókolommal köszön nekem.
Lehet, hogy majd én is megkérem a gyerekeket, hogy nyugodtan tegezzenek, ha majd tanítónõ leszek. Esetleg, ha idõsebb leszek, akkor majd köszönhetnek csókolommal.

A reklám pedig nagyon :lol:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Moha

Engem általában zavar a magázódás. Igazából nem azzal adja meg valaki a tiszteletet a másiknak. Persze lehet, hogy csak a tegezõdéshez szoktam hozzá, de melóhelyen is tegezõdünk, még az ügyfelekkel is általában.

Fazék

Quote from: MohaEngem általában zavar a magázódás. Igazából nem azzal adja meg valaki a tiszteletet a másiknak. Persze lehet, hogy csak a tegezõdéshez szoktam hozzá, de melóhelyen is tegezõdünk, még az ügyfelekkel is általában.
én egy kicsit maradi vagyok, és felfogom a tisztelet jegyeként a magázódást, csak azt várom el, hogy akit magázok is magázzon vissza, vagy ne "pofátlanul" tegezzen le. engem kicsit zavar a túl sok tegezõdés mostanában, de lehet hogy idõvel teljesen kiszorul a nyugati minta miatt a magázás...

Djinn

Quote from: MohaEngem általában zavar a magázódás. Igazából nem azzal adja meg valaki a tiszteletet a másiknak. Persze lehet, hogy csak a tegezõdéshez szoktam hozzá, de melóhelyen is tegezõdünk, még az ügyfelekkel is általában.
Egyetértek  :tezsvir:
Én is pont így vagyok vele!!  :)

edit: Tessék jönni mindenkinek online Catanozni!!  http://catan.asobrain.com/  :jee:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: Blimpén egy kicsit maradi vagyok, és felfogom a tisztelet jegyeként a magázódást, csak azt várom el, hogy akit magázok is magázzon vissza, vagy ne "pofátlanul" tegezzen le. engem kicsit zavar a túl sok tegezõdés mostanában, de lehet hogy idõvel teljesen kiszorul a nyugati minta miatt a magázás...


milyen nyugati minta?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: Xipemilyen nyugati minta?
kapásból pl svéd, angol nyelvben tudtommal nem nagyon van magázás

Meske

Quote from: Blimpkapásból pl svéd, angol nyelvben tudtommal nem nagyon van magázás
A franciában viszont van! :hehe:

Egyébként én is mindig azért vagyok zavarban, hogy most az illetõ valakinek, most hogyan köszönjek, vagyis tegezzem, vagy magázzam. Ezért jó az angol, ott mindenki tegezõdik mindenkivel, viszont az udvariassági formák megvannak a mondathasználatban.
A franciáknál viszont még a kortásadat sem tegezheted le, csak ha személyesen ismered. (Sõt, talán ha még pár évvel fiatalabb nálad, akkor se) A francia tanárom tapasztalata alapján.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Xipe

Quote from: Blimpkapásból pl svéd, angol nyelvben tudtommal nem nagyon van magázás


pedig van.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

#8628
Quote from: Xipepedig van.
igen, egyéb nyelvtani szerkezetek segítségével, de mondd a te és ön megfelelõit és beismerem hogy lame vagyok.

edit: mert nekem ilyen régies 'thee, thy'-n kívül nem sok 'you'-tól különbözõ megszólítás jut eszembe így hirtelen

edit2: talán sir, madam és társai igazad van, szóba jöhetnek így átgondolva

de pl nézz meg egy ikea katalógust, kapásból letegez téged, mert svédeknél pl így van

Xaga

Elöbb olvastam Blizzard (News: Mach 11) oldalán hogy Warcraftból manga készül Sunwell Triology névvel  Richard A. Knaak írta/írja a története és egy bizonyos koreai "manga-superszár" Kim Jae-Hwan rajzolja bõvebb infó volume 1-rõl itt

Xipe

Quote from: Blimpigen, egyéb nyelvtani szerkezetek segítségével, de mondd a te és ön megfelelõit és beismerem hogy lame vagyok.

edit: mert nekem ilyen régies 'thee, thy'-n kívül nem sok 'you'-tól különbözõ megszólítás jut eszembe így hirtelen

edit2: talán sir, madam és társai igazad van, szóba jöhetnek így átgondolva

de pl nézz meg egy ikea katalógust, kapásból letegez téged, mert svédeknél pl így van


en is erre gondoltam mondjuk.
es hasznaltam is rendesen oket.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kvikveg

NGE
nem-annyira-spoiler
Gomboc-Asuka a 10 reszben!!! Hat ez halali! :lul:  :lul:  :hahaha:
/spoiler
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Javaslom, mindenki nézze meg ezt az oldalt:
http://www.nosoftwarepatents.com/hu/m/intro/index.html">http://www.nosoftwarepatents.com/graphics/statb_1.gif">
Ez sokakat érint. Én aláírtam a petíciót is.

Marfy

Quote from: MohaJavaslom, mindenki nézze meg ezt az oldalt:
http://www.nosoftwarepatents.com/hu/m/intro/index.html">http://www.nosoftwarepatents.com/graphics/statb_1.gif">
Ez sokakat érint. Én aláírtam a petíciót is.
Aláírtam ;)

Karma XXL

Quote from: NokiAláírtam ;)

Én jártam a FFII-n is, ahol mindent aláírtam nyíltan, kivéve azt, ami 404et adott (azt csak privátban).

Rounin

Quote from: MohaEngem általában zavar a magázódás. Igazából nem azzal adja meg valaki a tiszteletet a másiknak. Persze lehet, hogy csak a tegezõdéshez szoktam hozzá, de melóhelyen is tegezõdünk, még az ügyfelekkel is általában.

Mi is többnyire, de van, akit egyszerûen nem tudok tegezni. Egy nyugdíjaskorú mamit egyszerûen nem tudok tegezni. Nme áll rá a nyelvem. Talánhosszú idõ után megszoknám, de van bennem egyfajta 'gát', ami nem engedi a nálam jelentõsen idõsebbeket tegezni. Hacsak nincs olyan viszony köztünk :/

Xipe

Quote from: RouninMi is többnyire, de van, akit egyszerûen nem tudok tegezni. Egy nyugdíjaskorú mamit egyszerûen nem tudok tegezni. Nme áll rá a nyelvem. Talánhosszú idõ után megszoknám, de van bennem egyfajta 'gát', ami nem engedi a nálam jelentõsen idõsebbeket tegezni. Hacsak nincs olyan viszony köztünk :/


ez azert van mert ilyen a neveltetesunk.
az idesebbet mindig tisztelni kell.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Rounin

Quote from: Xipeez azert van mert ilyen a neveltetesunk.
az idesebbet mindig tisztelni kell.

A kort minek tiszteljem, ha az embert nem becsülöm? Egyébként tényleg így van bennünk (már akiben, ugye), hogy a kort tiszteljük. Bár én csak addig, míg az ember, aki mögötte áll, rászolgál. Alapban így indul :)

Xipe

Quote from: RouninA kort minek tiszteljem, ha az embert nem becsülöm? Egyébként tényleg így van bennünk (már akiben, ugye), hogy a kort tiszteljük. Bár én csak addig, míg az ember, aki mögötte áll, rászolgál. Alapban így indul :)


igen, en is igy gondoltam a dolgot.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: Xipeez azert van mert ilyen a neveltetesunk.
az idesebbet mindig tisztelni kell.
:zen: :D:D

Viccet félretéve szerintem sem a kort kell tisztelni, hanem az embert.
Az éveket összeszedni nem nagy cucc. Hogy ki hogyan teszi az már más kérdés...  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"