Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Fazék

Ma este nézzük meg a Nindzsák bandája  c. anime-t Titanic keretében. Nagyon kíváncsi vagyok rá :)

Ramiz

Arra én is nagyon kíváncsi voltam, de hétköznap bajos moziba mennem.
Mindegy, ha nagyon feldicséred, talán jövõ héten sort kerítek rá.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: BlimpMa este nézzük meg a Nindzsák bandája  c. anime-t Titanic keretében. Nagyon kíváncsi vagyok rá :)
Ige Igen! Kérünk beszámolót!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Fényes jövõ

Azt hiszem, a mi kis társaságunkból nekem tetszett a leginkább ez a film.
Nagyon erõs hangulatot árasztó film, kitûnõ színészi játékokkal (Kakihara :cool: ). Nem igazán dráma, de talán nem is egészen társadalom-kritika. Mindenesetre nagyon szép, és sok olyan dolgot érintett, ami engem foglalkoztat és régóta bennem van. Nem könnyû megfogalmazni, meg nem is szeretnék a spoilerkedés mezsgyéjén egyensúlyozni.
Ne számíts se gyors, se könnyû filmre.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#364
Quote from: Raggie GordonIge Igen! Kérünk beszámolót!
hmm. hát most egy picit gondban vagyok. él bennem a kísértés hogy a HW-ról bemásoljam Kikuchiyo kolléga véleményét róla, de megpróbálom inkább saját szavaimmal megfogalmazni, ha szegényesen is :)
Engem meglepett, hogy tulajdonképpen egy mangát vetítettek le nekünk. De fura módon mégis olyan dinamizmust sugárzott, hogy hajlamos volt errõl a tényrõl megfeledkezni az ember. A történet rettentõen sûrû volt, ez mint utóbb kiderült, köszönhetõ annak, hogy a film 2 órába sûrítette 16 kötetnyi manga eseményeit. Ennek ellenére kis odafigyeléssel lehetett követni és kellõen szórakoztató is volt :) A szinkronhangok nagyon jók voltak. A filmben az angol nyelvû narrátor mellett, a szereplõk japánul beszélgetnek, de szinte mindent elmond elõbb/késõbb a narrátor, szóval nem érdemes fülhallgatót szerezni és végighallgatni a fordító borzalmas próbálkozásait, mert úgyis õ is csak az angollal tud bármit is kezdeni, a japán szöveg a többség számára rejtély marad :) Kiemelném még a hanghatásokat, amik szintén dobtak a film lendületességén és habár néha inkább vicces volt a hangzásuk, de alapvetõen kifejezetten színvonalasra sikeredtek. :)
Összességében kár lett volna kihagyni a filmet, de számomra egy kicsit nehezen emészthetõ volt, a remek megvalósítás ellenére :) azoknak ajánlanám, akik szeretnek különlegességeket látni, õk fogják tudni értékelni véleményem szerint a filmet. Nem meglepõ módon, ugyanis elég sokan elmentek a moziból film közben, de ez betudható felkészületlenségüknek, ill. korlátos befogadóképességüknek. Ha itthon nézem, lehet hogy én is csak 2 részletben néztem volna meg. Mivel kuriózum, nem is igazán tudom osztályozni. Aki kísérletezõ típus az nézze meg és sztem nem fog benne csalódni, egy élmény volt számomra is. :)

Raggie

Köszönet Blimpnek a beszámolóért :cool: . Most szerdán tervezem megnézni! :D Ezek alapján valszeg tetszeni fog!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

Quote from: Raggie GordonKöszönet Blimpnek a beszámolóért :cool: . Most szerdán tervezem megnézni! :D Ezek alapján valszeg tetszeni fog!
Szerezzétek be!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Arra lennék kiváncsi, hogy az Ichi, the killer és a Sick Ichi egy széria-e?
Infót elõre is kösz!

Manu

Quote from: DamnatusHali!

Arra lennék kiváncsi, hogy az Ichi, the killer és a Sick Ichi egy széria-e?
Infót elõre is kösz!


Nem, nem hiszem. Legalábbis ez utóbbiról még nem hallottam.


Megmondanátok nekem annak a jap. torrentoldalnak a címét, mert elfelejtettem. fantasticsupermovies.?

Pirula

Sikerült megkaparintanom végre ezt a klasszikust (1951-es velencei filmfesztiválon kapott díjat). Erõsen mûvészfilm mit ne mondjak. Legalábbis nekem szokatlan volt az operatõri munka, de legalább volt egy sajátos íze. Nem hinném hogy gyakran elõ fogom venni, viszont érdekességnek jó volt.
Ja, a sztori egyébként egy Akutowaga nevû író novellájának az átirata, azt sajna nem olvastam. A téma egy szamuráj halála körül forog és az összes szemtanú és résztvevõ nézõpontját megismerjük, amibõl persze csak nem akar összeállni a történet. A többi titok. ;)
Ismeri valaki?

Ramiz

Akutagawa: A vihar kapujában c. novellájáról kapta a címét, de valójában Az erdõben (vagy valami ilyesmi) novelláját dolgozza fel.
Nekem nagyon kell az a film! Nagyon tetszett is.
Nyáron fix, hogy összefutunk. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

#371
Kurosawa az '50-es évektõl vált igazán sikeres rendezõvé, s e korszaka kulcsfilmjének tartják ezt az alkotást. Az okosak azt mondják róla, hogy ettõl lehet számítani a modern japán filmgyártás kezdetét, és az benne a különleges, sok más mellett, hogy nem az igazság viszonylagosságára, hanem az emberek hazugságaikhoz való viszonyulására helyezi a hangsúlyt. Imádom a filmesztétákat.:D

Szivesen elküldöm Ramiz, ha kell meg lesz új Miike filmem is :)

Damnatus

Hali!

Olvasd el Akutagawa novelláskötetét, nagyon jó!

Kvikveg

Quote from: PirulaSikerült megkaparintanom végre ezt a klasszikust (1951-es velencei filmfesztiválon kapott díjat). Erõsen mûvészfilm mit ne mondjak. Legalábbis nekem szokatlan volt az operatõri munka, de legalább volt egy sajátos íze. Nem hinném hogy gyakran elõ fogom venni, viszont érdekességnek jó volt.
Ja, a sztori egyébként egy Akutowaga nevû író novellájának az átirata, azt sajna nem olvastam. A téma egy szamuráj halála körül forog és az összes szemtanú és résztvevõ nézõpontját megismerjük, amibõl persze csak nem akar összeállni a történet. A többi titok. ;)
Ismeri valaki?
Ha ez A vihar kapujaban, akkor ezt neztuk meg tarsasaggal, de kovetkezo alkalommal csak egyedul vagyok hajlando. Aludtunk rajta rendesen. Kicsit masra szamitottunk, ahhoz kepest ez lassu, es vontatott volt. Az otlet viszont erdekes, de kell hozza bizonyos foku elszantsag, hogy vegigulje az ember... A haverokkal meg akkor mar inkabb dumalok, stb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

AngelHunter

pedig ez meg az egyik erdekesebb es konyebben kovetheto filjei egyeike..

purple haze

Az én kedvenc Kurosawa filmem az Álmok. Annyira szép...

Egyébként honnan lehet leszedni japán filmeket? Most például a Battle Royale 2-re vadászom és a Hellevator-re.

Damnatus

Hali!

Nézz szét DC-n elég sok japán film szokott fent lenni.

purple haze

és milyen hubban?

Damnatus

Hali!

Amelyeken a legtöbben vannak! ;)

Pirula

Quote from: KvikvegAludtunk rajta rendesen.
:D Nézd, én két olyan nap után néztem meg amikor hajnali 5 elõtt nem keveredtem ágyba és mégis sikerült. Majd egyszer végignézem úgyis hogy "tiszta" leszek.
Quote from: DamnatusOlvasd el Akutagawa novelláskötetét, nagyon jó!
Majd elõkerítem valahonnan, bár mostanában valószínû hogy csak a jegyzeteimet fogom olvasgatni. :(
Quote from: AngelHunterpedig ez meg az egyik erdekesebb es konyebben kovetheto filjei egyeike..
Mást még nem láttam tõle, szóval nekem viszonyítási alapom nem is volt.
Quote from: RamizNyáron fix, hogy összefutunk. ;)
Oké, oké. :) A nyári táboros topicban írtam már úgyis hogy lesz valami 1-2 napos japános rendezvény mifelénk, akár ott is összefuthatunk. Csak még nem találkoztam azóta a szervezõkkel, szóval nem tudom hogy mirõl fog szólni az egész, meg hogy mikor lesz.
Quote from: Manuaz benne a különleges, sok más mellett, hogy nem az igazság viszonylagosságára, hanem az emberek hazugságaikhoz való viszonyulására helyezi a hangsúlyt.
Én egy pszichológia tankönyvben olvastam róla, ott az emlékezeti sémák témájában hozzák fel példának, azért is voltam rá kíváncsi.

Feldin

Quote from: ManuNem, nem hiszem. Legalábbis ez utóbbiról még nem hallottam.


Megmondanátok nekem annak a jap. torrentoldalnak a címét, mert elfelejtettem. fantasticsupermovies.?
//www.fantasticsuperclub.com
de megint nincs regisztráció. De megadhatom a belépõm :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: RamizAkutagawa: A vihar kapujában c. novellájáról kapta a címét, de valójában Az erdõben (vagy valami ilyesmi) novelláját dolgozza fel.
Nekem nagyon kell az a film! Nagyon tetszett is.
Nyáron fix, hogy összefutunk. ;)
Ramiz, megvan ;)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: ManuKurosawa az '50-es évektõl vált igazán sikeres rendezõvé, s e korszaka kulcsfilmjének tartják ezt az alkotást. Az okosak azt mondják róla, hogy ettõl lehet számítani a modern japán filmgyártás kezdetét, és az benne a különleges, sok más mellett, hogy nem az igazság viszonylagosságára, hanem az emberek hazugságaikhoz való viszonyulására helyezi a hangsúlyt. Imádom a filmesztétákat.:D

Szivesen elküldöm Ramiz, ha kell meg lesz új Miike filmem is :)
Hm. Te küldesz Ramiznak mi meg majd terjesztjük magunk közt aztán mi küldünk neked :)
Mit szólsz? :D
Amúgy legújabb beszerzés a Phone címû filmecske. Még nem láttam. Jó?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Olvasd el Akutagawa novelláskötetét, nagyon jó!
Címe? Hol lehet megvenni?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Manu

Quote from: purple hazeAz én kedvenc Kurosawa filmem az Álmok. Annyira szép...

Egyébként honnan lehet leszedni japán filmeket? Most például a Battle Royale 2-re vadászom és a Hellevator-re.

Sztem az elõbbit nyugodtan hanyagolhatod.

AngelHunter

Quote from: purple hazeés milyen hubban?

sztem inkabb torrent-tel szedj le, sokkal jobb es foleg gyorsabb
piratebay.org-on peldaul rakat azsiai film van, persze japan is

zsolti123

Quote from: ManuSztem az elõbbit nyugodtan hanyagolhatod.

megerõsítem én is. fölösleges. szebb emlék lesz az egész ha csak az 1et látod. a 2 kínszenvedés

Raggie

Quote from: FeldinHm. Te küldesz Ramiznak mi meg majd terjesztjük magunk közt aztán mi küldünk neked :)
Mit szólsz? :D
Amúgy legújabb beszerzés a Phone címû filmecske. Még nem láttam. Jó?
OKÉ! Jó ötlet! Manuval már úgyis volt egy két csomagváltásunk Ramiz kollélágával együtt!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

purple haze

#388
Quote from: AngelHuntersztem inkabb torrent-tel szedj le, sokkal jobb es foleg gyorsabb
piratebay.org-on peldaul rakat azsiai film van, persze japan is


zsír ez az oldal!!! :jee:

Amit kerestem az mondjuk nincs fenn, de van sok más érdekes dolog... :)

javítás: mégis fenn van :haha:

Ramiz

Manu: tegye fel Feldin a listáját, aztán megügyezünk mindent. :) Miike persze jöhet bármi. Persze ha kifogod egy nagyon vacak filmjét, mint mondjuk a Visitor Q, ami nagyon nem tetszik neked, akkor szólj (vagy egyszerûen csak hagyd ki :D ).

Kvikveg: bealudni egy legendás Kurosawa-filmen... :ejj: na jó, nem piszkállak, de minek kezd el valaki álmosan filmet nézni? :)

AngelHunter: hát, azért vannak annál jóval könnyebben érthetõ filmjei is (pl a másik kettõ, amit láttam: A hét szamuráj és a Ran (Káosz)).

Amúgy ha már Kurosawánál vagyunk: Rejtett erõdöt látta valaki? Lucast az inspirálta a Star Wars-ban (egész pontosan a 4. epizódban).

Feldin: a novelláskötet címe fentebb már elhangzott :) (A vihar kapujában)
És te kérdezed, hogy hol lehet megvenni, aki hosszú listákat adsz ki az antikváriusoknak? Listás Feldin, akinek a nevét rettegik a magukra valamit is adó antikváriusok? :hehe: :)

Mindenki: hú de megy most ez a topic! :cool: Ez a jó, nagyon jó! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!