Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!
Quote from: Ramizminek kezd el valaki álmosan filmet nézni?
Hogy elaludjon!  :teccik:

Ramiz

Eccerûbb a plafont nézni, kezicsókolom, unalmasabb, hamarabb elalszik az ember, oszt' még az áramot sem fogyassza és a hátát is jobban pihenteti, mint egy karosszékbe'! :teccik: ( :D  :__devil: )*


----
* : félreértések elkerülése végett
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz...
Kvikveg: bealudni egy legendás Kurosawa-filmen... :ejj: na jó, nem piszkállak, de minek kezd el valaki álmosan filmet nézni? :)
...
Haaat, az ugy indult, hogy palacsintaztunk elotte, a tarsasag nagy resze dolgozik es tanul, vagy egyetemista es vizsgazgat, stb. Szoval felhomaly, gyomorban palacsinta szunnyad, mi meg a kanapen.
Azota hanyagoljuk a filmes osszejoveteleket, mert semmi ertelme.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Az biztos...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Tökéletesen elnyerte tetszésemet a film, úgyhogy, csak hogy a végén kezdjem: ehhez hasonló filmet ha tudtok, ajánljatok plz!
Valamit azért mondok róla, a spoilereket beszínezve: nyomozós - sorozatgyilkosságos krimi/thiller, de több dologban is eltér a hasonló besorolású "szokványos"* daraboktól.
Egyrészt a gyilkosság módja (hatalmas X alakú felmetszés a nyakon-mellkason) elég durva bár, de abszolút nem azon van a hangsúly (mint pl. a "7."-nél).
Másrészt nem azért thiller, mert néha befosik a tisztelt nézõ egy ajtó mögül elõzuhanó hulla/elõugró gyilkos/elfutó macska miatt, hanem mert... mert kellemes nyomasztó atmoszférája van, mert nem tudod, mi fog történni éppen, mert nem tudod, hogy "kinek mi a szerepe" vagy hogy ki vannak-e osztva a szerepek egyáltalán.
Harmadrészt a nyomozás nem telefonszámok felhívogatásából és sztiptízbárokban való verekedésekbõl áll, hanem lélekbúvárkodásból és pszihológiából.
Negyedrészt: sorozatgyilkosságok vannak, de sorozatgyilkos nincs. Hatalmas ötlet, és még sosem láttam ilyen "fenyegetõen", ugyanakkor (illetve éppen azért) hihetõen, ésszerûen elõadva.
Végül pedig három önkényesen kiragadott dolog, ami tetszett: 1.) végig ott volt a lehetõség, hogy a fickó is a bûvölés hatása alá kerül (nem tudjuk, hogy mi történt bent Mamiya cellájában, mielõtt kijött), de azért sem ezt a várható befejezést kapjuk**, hanem egy amúgy marha "elegáns" lezárást (Mamiya-ra gondolok és az utolsó befejezetlen "X"-re...); 2.) a látomásos jelenetek finoman vannak tálalva és kevés van belõlük (nem "tolakodóak"); 3.) hasonló überpara borzongató (sõt, paranoiás) befejezést kapunk, mint A kör esetében, de míg ott szerintem kicsit bénán jött ki (túl erõltetett) és nem is tudtam komolyan venni, itt teljesen jól "ül".
Végül két kérdés (nem tudom, kiderül-e egyáltalán a filmbõl): a nyomozó feleségét a nõvérke fogja megölni (a látomás elõrevetíti), gondolom. De ki bûvölte meg a nõvérkét? Mamiya arra járt? De õt követte a rendõr, ergo nem járhatott arra. És a börtönben az õröket mikor bûvölte meg a srác? Bementek hozzá? Vagy a pszihológus srác csinálta, miután kijött? Valahogy így terjedt el, talán. (A végén a pincérnõig. Vagy azt már esetleg a rendõr csinálta, esetleg a tudta nélkül?... Lehet... akkor ez még nagyon para... de lehet, hogy csak belemagyarázom. Manu, te tudom, hogy láttad, mit gondolsz?)

* : amcsi
** : (legalábbis ha jól értettem... a zsaru nem ölt, ugye?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

purple haze

Most láttam a kultikus Tetsuo elsõ részét. Hát nem tudom... Nekem nem tetszett...

Akkor buktam ki legjobban, mikor a fõszereplõ már szinte teljesen átváltozott, és az õ férfissága helyén egy hatalmas fúrógép jelenik meg, melyre a barátnõje "felnyárslja" magát...

Ennek ellenére szerintem érdemes megnézni, mert mégiscsak alapfilm, de jobbra számítottam.

Manu

Örülök, hogy tetszett, én is nagyon szeretem.:)

Miura

Most láttam egy jó japán filmet...
A Penge Hercegnõje
Nem a történet fogott meg igazán,hanem az igazán szép mûvészi képhatás..
nem tudom,hogy mikori a film,de a filmben szereplõ számítógép korszerûségét nézve 90-es évek elején készülhetett;)

A film,mint a címe is mutatja ninjás film,de a filmben inkább a drámán és a tragédián van a hangsúly.
Nem a legjobb film ,amit valaha láttam,de azért éredemes megnézni,mint már említettem a nagyon szép képhatások miatt;)
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

purple haze

A sztori jó, bár kicsit "sefülesefarka". A vér és halál nagyon viccesen van ábrázolva. Azért a mangát is elolvasom hátha az jobban használja ki a történet adta lehetõségeket.

Mindjárt lejön a The Bottled Fools... valaki látta már?

AngelHunter

a suicide club eleg gyenge film sztem....

a botteld fools az teccett!!! kicsit fura, de erdekes, megeri megnezni ;) foleg ha nem riadsz el egy kis vertol :)

Ramiz

The Bottled Fools: mirõl szól?
SC sztori: többet markol, mint amennyit meg tud fogni, de ha az ember "besegít" a nézéssel, akkor ez nem zavaró.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

AngelHunter

sztori: egy orult kiscsajrol szol aki liftezik felfele egy rakas idiotaval, amikor tortenik mvi baleset az epuletben. ja, az egesz vilag a fold alatt van, 100 emelet a fold alatt :)

purple haze

sajna még hadakozok vele: Ha BS playerben nézem szaggat, ha Mplayeren akkor a betûk valamiért feketék és semmi nem látszik belõlük :bruhuhu:

Valaki nem tud segíteni???

AngelHunter

jah, mert vobsub vagy micsoda es ize. a lenyeg az, hogy a felirat fileben, amit olvasni is tudsz notepadban, ott ki kell keresni azt a reszt ami a felirat szinere vonatkozik es azt kitorolni tan, es akkor feher lesz ;)
vagy ha nem megy atkuldom az enyemet :)

purple haze

Nem tudod mennyit szenvedtem már ezzel, úgyhogy nagyon nagy THX!!! :jee:

purple haze

Na végre sikerült végignéznem és nagyon tetszett!!!

Szuper kis film! De inkább nem mondok róla semmit... Nézzétek meg!

Ja és a film alatt felcsendülõ ütemekre is érdemes fülelni... :lazza:

Ramiz

Sharasouyu - minipost

Hát... érdemes volt megnézni?... igen, mert erõsítette az örök szabályt: nincs két ember, akinek megegyezik az ízlése. Ez a film tényleg nagyon "valósághû" és "emberközeli", de ez engem zavart: olyan érzésem volt végig, mintha egy családi videót néznék. Bár a mi családi videóinkban háromszor ennyi snitt van, mint itt, és a kamerát sem rázza ennyire a nagyfater, de azért azokon is elálmosodok...
Egyszóval (idézem Manutól, mert ezzel tökéletesen egyetértek): "rétegfilm".
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Violent cop

Régebbi Takeshi Kitano film. Zsarufilm, nagymenõ gengszterekkel és kisstílû gyilkosokkal, drogüzlettel foglalkozó zsarukkal. A sztorija nem hoz sok újat, de a végén nem a szokásos befejezést kapjuk, de a jól kitalált jelenetek (film legeleje, üldözéses jelenet, "leszámolás") és a jól alkalmazott lélektan (pl: vallatós jelenetek - mikor kivel szimpatizál a nézõ, mikor kinek a helyzetébe éli bele magát) miatt egyáltalán nem unalmas a film. Takeshi stílusa itt még nem teljesen kiforrott, de fellelhetõk a tipikus jellemzõk. Összességében tetszett, még az is lehet, hogy újranézem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Ramiz! Jövõhéten egy látogatás?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

zsolti123

Quote from: RamizViolent cop

Régebbi Takeshi Kitano film. Zsarufilm, nagymenõ gengszterekkel és kisstílû gyilkosokkal, drogüzlettel foglalkozó zsarukkal. A sztorija nem hoz sok újat, de a végén nem a szokásos befejezést kapjuk, de a jól kitalált jelenetek (film legeleje, üldözéses jelenet, "leszámolás") és a jól alkalmazott lélektan (pl: vallatós jelenetek - mikor kivel szimpatizál a nézõ, mikor kinek a helyzetébe éli bele magát) miatt egyáltalán nem unalmas a film. Takeshi stílusa itt még nem teljesen kiforrott, de fellelhetõk a tipikus jellemzõk. Összességében tetszett, még az is lehet, hogy újranézem.

elsõ filmje, jóhogy nem kiforrott :D úgy volt hogy csak szerepel, aztán beugrott rendezõnek. de nagyon jó film. nekem is tetszett.

purple haze

ELECTIC DRAGON 80,000 V

Errõl tud valaki valamit?

purple haze

Ja most láttam a Ringu-t... szerintem elég gyenge. Pozitívum: az elsõ vizbefúlt zombinõs film...  :__devil: azóta van sok ilyen

Fazék

ninjászos, asssszassszinoss japán film. elég felejthetõ sajnos. gyenge alakítások, a szabadtéri harci jelenetek nagy része azonnal felejthetõ szintû, pár épületben zajló egész jól sikerült. sajnos meglepõ módon még a tájbemutató képsorok is elég közepesre sikerültek. a történet nem érdemel különösebb említést. nem ajánlom megtekintésre. 4/10

purple haze

most találtam két érdekes linket ahonnan lehet tájékozódni:

http://www.cyberpunkfilms.com/

http://www.bizarreingredients.co.uk/japan/japanfilm.htm

Manu

Quote from: Blimpninjászos, asssszassszinoss japán film. elég felejthetõ sajnos. gyenge alakítások, a szabadtéri harci jelenetek nagy része azonnal felejthetõ szintû, pár épületben zajló egész jól sikerült. sajnos meglepõ módon még a tájbemutató képsorok is elég közepesre sikerültek. a történet nem érdemel különösebb említést. nem ajánlom megtekintésre. 4/10


Én szerettem az Azumi-t, mégpedig azért, mert úgy vélem ki akarja figurázni a "véresen vegyük magunkat komolyan" szamurájfilmek tömkelegét. Kitamurának két jó filmje van, az Ultimate Versus és ez. A színészek tényleg nem viszik tulzásba, de a csatajeleneteket nem nevezném felejthetõnek. Nagyon jó a kameramozgás és a korreográfia összhangja. (Pl.: a végén mikor köbeforog a kamera a harcoló csajszi meg a fõgonosz körül, nekem nem volt felejthetõ, meg az jó volt, mikor a csajszi ütéseinek ritmusa gyorsult-lassult, mintha öreg bakelitlemez lenne)Ami viszont nagyon fontosnak tartottam és a film ettõl emelkedett felül az átlag b-kategórián, az a humor. A túljátszott machoság a másik említett filmre is és erre is igaz, én ezt valami kritikának értelmeztem, de bármi is, szvsz akkor is jól sikerült és ízt ad a filmnek. Nem egyszer borultam nagyokat ezen (pl.: ilyen szinten lerombolt díszletet még nem nagyon láttam, és az egészet egy csajszi csinálta. Ezt egyszerûen nem lehet komolyan venni.:)). A történet tényleg nem túl eredeti, de van benne egy-két kellemes színfolt (pl.: az elején a szelektálás :)) . Mindenesetre azt, hogy nem ajánlod megtekintésre, azt egy kicsit erõsnek tartom, de persze ez szíved joga. Sztem azonban mindenki döntse el maga :).

Fazék

Quote from: ManuÉn szerettem az Azumi-t, mégpedig azért, mert úgy vélem ki akarja figurázni a "véresen vegyük magunkat komolyan" szamurájfilmek tömkelegét. Kitamurának két jó filmje van, az Ultimate Versus és ez. A színészek tényleg nem viszik tulzásba, de a csatajeleneteket nem nevezném felejthetõnek. Nagyon jó a kameramozgás és a korreográfia összhangja. (Pl.: a végén mikor köbeforog a kamera a harcoló csajszi meg a fõgonosz körül, nekem nem volt felejthetõ, meg az jó volt, mikor a csajszi ütéseinek ritmusa gyorsult-lassult, mintha öreg bakelitlemez lenne)Ami viszont nagyon fontosnak tartottam és a film ettõl emelkedett felül az átlag b-kategórián, az a humor. A túljátszott machoság a másik említett filmre is és erre is igaz, én ezt valami kritikának értelmeztem, de bármi is, szvsz akkor is jól sikerült és ízt ad a filmnek. Nem egyszer borultam nagyokat ezen (pl.: ilyen szinten lerombolt díszletet még nem nagyon láttam, és az egészet egy csajszi csinálta. Ezt egyszerûen nem lehet komolyan venni.:)). A történet tényleg nem túl eredeti, de van benne egy-két kellemes színfolt (pl.: az elején a szelektálás :)) . Mindenesetre azt, hogy nem ajánlod megtekintésre, azt egy kicsit erõsnek tartom, de persze ez szíved joga. Sztem azonban mindenki döntse el maga :).
Vszleg ott lehetett a baj, hogy nem jött át, ez az "önmaga nem komolyanvevése"... Én nagyon is úgy éreztem, hogy megpróbáltak egy komoly filmet összehozni, sajnos nekem erõsebb utalások kellenek a paródia érzékelésére :) Amúgy tényleg túlzás a "nem ajánlom", mert átolvasgattam HW-n az 'asian movies' topic-ot, és ott szinte csak pozitívan nyilatkoztak a filmrõl, szóval könnyen lehet, hogy bennem van a hiba :)

Ramiz

Blimp: attól még a "nem ajánlom" nem túlzás, mert a te véleményedet tükrözi. :)
Azumi: én nem pontoznám, még egyszer nem fogom megnézni, de egyszer megérte.
Ha már ki kell emelni egy emlékezetes jelenetet: a végén a fogonosz halála: elvágják a nyakát, megpördül alatta, néz ki a fejébol, aztán lerobban a feje... :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Nah kinek mennyire tetszet a SW:episode3?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Manu

Ideje lenne megint japán filmekrõl is vitázni, nem csak a kétes értékû sw-rõl :p . Na mindenestre nálam elõkészületben már jó rég óta a Lady Snowblood, meg a Last Life In The Universe, csak rohadtul semmi idõm nincs. GYerünk gyerekek, mert nagyon elkommercianizálódunk :D

Ramiz

#419
Quote from: ManuIdeje lenne megint japán filmekrõl is vitázni, nem csak a kétes értékû sw-rõl :p . Na mindenestre nálam elõkészületben már jó rég óta a Lady Snowblood, meg a Last Life In The Universe, csak rohadtul semmi idõm nincs. GYerünk gyerekek, mert nagyon elkommercianizálódunk :D
Ne tessék gonoszkodni! :bsd: :) Majd lesz az is. Tudod: add meg a császárnak, ami a császáré. :D Bejezem ezt az istenverte érettségit, aztán nyár... aztán... majd. :__devil:
(Amúgy: csak átcsábultál végül a nem japán(!) filmes topicba! :hehe: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!