Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Raggie GordonAzért ne haragudj meg Ramiz komára entreri kolléga (...)
Miért haragudhatna meg? Komolyan mondom, Mazsom, néha idegesítesz a hülyeségeddel.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nethiree

#451
Hát ígértem Ramiznak, hogy itt is meg fogok szólalni.
Tegnap voltam moziban.

Lehet, már mások is szóltak erre felé a Sin City-rõl, de most nekem ez a film nagyon friss élmény, úgyhogy leírom.
Szóval megnéztem.
Nagyon-nagyon tetszett  :jee: és meglepõen jó volt. (Imádom Rodrigezt és Tarantinot, akik ugyan most csak közremûködõk voltak, de még ebben a körben is meglepett, hogy ENNYIRE  :cool: jó filmet bírnak csinálni.)
Nálam mondjuk tudni kell, hogy a túl markánsan véres filmeket nehezen  :uzi: viselem, de ezzel nem volt semmi ilyen problémám, mert a mûvészien tökéletes képvilága feledtette a filmben elfolyt ketchup és málnaszörp mennyiségét :linsux: .
Eleinte meglepett a sok duma, de végülis teljesen jó, és örvendetes, hogy mertek végre ilyen filmet csinálni.
Kicsit emlékeztetett
a) negyvenes évek filmjeinek világára,
b) képregények világára
- de ettõl csak még jobb lett - emelte az élvezhetõségét.
Azt hiszem nem lelkendezem jobban, mert akkor már túlzottan részletekbe mennék, és nem akarom a többiek élvezetét azzal rontani, hogy elõre elmondjam a sztorit.
Még annyit, kb annyi köze van Japánhoz (hozzá teszem, nem vagyok fegyver szakértõ :lame: ), hogy egy ázsiai lányka -asszem- katanával vagdalkozik, és ilyen ázsia dobó fegyvereket használ.

Mindenkinek ajánlom ;) . De ne kövessétek el azt a hibát, hogy szinkronnal nézitek meg, bár legtöbb mozi úgy vetíti, de keressetek feliratos vátozatott - ugyanis egyes szereplõk magyar hangja borzasztó lett - ha már hallottad az eredeti hangját, vagy korábbi filmjét, más szinkronnal.  :bruhuhu:

Jó szórakozást hozzá ;

Kvikveg

Ez nem a filmek(minden ami nem japan)-ba valo?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nethiree

Quote from: KvikvegEz nem a filmek(minden ami nem japan)-ba valo?
:lame: Még nem mindig találok vissza a megfelelõ oldalakra, sorry.  :zen:
Elhelyeztem most már a megfelelõ helyen a hozzászólást, úgyhogy please törölje valaki, mert én nem tudom  :lame: , ha lehetséges akkor ezzel együtt.

Kvikveg

Quote from: Nethiree:lame: Még nem mindig találok vissza a megfelelõ oldalakra, sorry.  :zen:
Elhelyeztem most már a megfelelõ helyen a hozzászólást, úgyhogy please törölje valaki, mert én nem tudom  :lame: , ha lehetséges akkor ezzel együtt.
Edit post -> delete post /felul/
Ha kitorolted, en is kovetem peldadat. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Feldin

Quote from: Manuaz Atama Yama tényleg ngyon jó, valahogy minden pont elég benne. Még a hossza is. Szeteretem az ilyen szösszeneteket. a hangszer shamiszen. Sztem a narráció valami vallásos cselekedethez köthetõ, mintha kántálás lenne. Vagy a no színházhoz, bár nem vagyok benne biztos ott beszéltek-e.

a fellendítésben melletted állok, minél hamarabb (ahogy lesz idõm) rávetem magam arra a két filmre, ami soron van.
szerintem no
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

#456
Quote from: ManuEz jól hangzik! Egy listát ha küldenél nekem, akár cserélgethetnénk is. :D
szintén kérnék egy listát
ha nem gond :)

hm. közben tovább olvastam.
akkor majd késõbb...
esetleg csereakció? :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

#457
Quote from: Feldinszerintem no
Yes, no. :D

Ui.: utánanéztem a neveknek. A kedvenc japán színészem Takeshi Kitano után: Susumi Terajami (A fivér-ben játszik pl), valamint Tadanobu Asano (õt is több filmben láttam, Kakiharaként a leghíresebb (Ichi the killer)).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Oldboyt megnéztem.
SZUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ezt látni kell.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: FeldinOldboyt megnéztem.
SZUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ezt látni kell.
egy ilyen idõsebb tagtól, azért elvárnánk, hogy megfelelõ topic-ba post-oljon  :3x3: :haha:

Feldin

Quote from: Blimpegy ilyen idõsebb tagtól, azért elvárnánk, hogy megfelelõ topic-ba post-oljon  :3x3: :haha:

Tudtommal ide jönnek a keleti filmek a másikba meg az amcsi és egyéb... nem?
Akkor Gomen ha nem!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: FeldinTudtommal ide jönnek a keleti filmek a másikba meg az amcsi és egyéb... nem?
Akkor Gomen ha nem!!!!
Én úgy emlékszem, hogy sajnos bizonyos szigorúbb moderátorok úgy határoztak, hogy a 'Japan' besorolásba nem vehetõk bele más keleti filmek, ezért félreértések elkerülése végett, minden nem japán eredetû filmet a "másik" topic-ba kell helyezni :)

.Attila

Kamikaze Girls

A zenéjét Yoko Kanno szerezte :)

Ez a hölgyemény az egyik fõszereplõ.

Ramiz

Quote from: BonciKamikaze Girls
A zenéjét Yoko Kanno szerezte :)
Ez a hölgyemény az egyik fõszereplõ.
Mirõl szól? Láttad?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

#464
Quote from: RamizMirõl szól? Láttad?
Még nem láttam, a sztori meg ott van a honlapon. Úgy tudom új flm, úgyhogy nem tudom, mennyire beszerezhetõ.

edit: ott van a honlapon, hogy egy amerikai filmfesztiválon sikert ért el, de az amerikai mozikba is csak szeptemberben lesz.

Necrid^

Quote from: Bonciedit: ott van a honlapon, hogy egy amerikai filmfesztiválon sikert ért el, de az amerikai mozikba is csak szeptemberben lesz.
Ja jó.. és én agyon keztem keresni torrent-en :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Manu

Az igazat megvalva sokkal rosszabb, legalábbis bugyutább, bénább filmre számítottam, lévén már igencsak középkorú alkotás ez, emberi mércével mérve. Ami talán megfogott benne, hogy a valószerûség és a vér ábrázolása nagyon merész. Valahogy az a kép él bennem a korabeli chambaráról (japán kardfilmrõl), hogy ugyan fröcsög-spriccel a vér, de a mai szemnek maga a film már a fentebb említett atribútumokat (bugyuta stb.) hordozza. Persze lehet, én néztem kevés ilyen filmet. Mindenesetre nekem leesett néha az állam a brutalitás és a nagyon szugesszív alakítások láttán. Az elõbbit nem vitték azért tulzásba, az utóbbi meg  mondjuk nem a film egészére jellemzõ sajnos, de a fõszereplõ csajszinak szvsz van egy-két nagy jelenete (pl.: mikor kettévágja a magát felakasztó gonosz banyát, a szemei valami nagyon sok érzelmet tükröznek egyszerre). Szóval a korabeli viszonylatban szvsz értékes film (bár nem sok mondanivalót hordoz), de nem akarom túlértékelni sem, elfogult vagyok.

Feldin

Megnéztem a Dead Friendet és a One missed call-t.
horror mind a 2.
A dead friend nagyon gyenge, a másik azért jobb.
Tényleg!, keresek One missed callos csengõhangot midiben!!!!!! :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Hoz_hun

Quote from: ManuAz igazat megvalva...  ...túlértékelni sem, elfogult vagyok.

Honnan lehet beszerezni a filmet. Esetleg tudszt torrentet vagy valamit, jöhet priviben is.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Ramiz

Quote from: Manu(...) elfogult vagyok.
Azt itt szabad. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

#470
Quote from: Hoz_hunHonnan lehet beszerezni a filmet. Esetleg tudszt torrentet vagy valamit, jöhet priviben is.


Én DC-rõl szedtem, de innen megkaparinthatod, illetve ajánlom, mindenki figyelmébe az "asiantorrents" kulcsszó begépelését az ottani keresõbe. ;)

Manu

Csak, hogy élve tarstam ezt a topicot :)

Doppelganger

Ezzel pont úgy jártam, mint a Bright Future-rel, mire belejöttem, meg elkezdett nagyon tetszeni, vége lett. Egyébként ez a Kurosawa Kiyoshi  nem rossz rendezõ, nagyon jó elemek vannak a filmjeiben, de engem valahogy nem kap meg. Mondjuk ez az említett kettõre igaz, a Cure még mindig nagyon überfrankó.


Azumi 2


Hát végre itt van megnéztem... és hát nem valami nagy szám. Sõt. Ha nem lennék nagyon elfogult azt mondanám, hogy egy tökéletes B kategóriás alkotás. Igen, azt is mondom. Minden momentumáról látszik, hogy nagyon kevés pénzbõl csinálták, kivették belõle Ryuhei Kitamurát, minek következtében eltûnt a fil,bõl annak sajátos humora, ami felülemeli egy két mûvét a silány középszerûségen, egyedi ízt adva nekik (Azumi, Versus). A csajszi még mindig nagyon jól néz ki, de minden más hanyagolható, a "betmenes" páncélok meg kifejezetten elrettentõek. Szóval akinek tetszett az elsõ rész, ezt hanyagolja, hadd maradjon meg az arról alkotott kép.

Ramiz

Quote from: ManuCsak hogy élve tarstam ezt a topicot :)
Jó, jó, nem kell a fal duma... :D :__devil:

Quote from: ManuDoppelganger
Ezzel pont úgy jártam, mint a Bright Future-rel, mire belejöttem, meg elkezdett nagyon tetszeni, vége lett. Egyébként ez a Kurosawa Kiyoshi  nem rossz rendezõ, nagyon jó elemek vannak a filmjeiben, de engem valahogy nem kap meg. Mondjuk ez az említett kettõre igaz, a Cure még mindig nagyon überfrankó.
Nekem a Bright Future is tetszett annyira, mint a Cure, és szeretném is újra megnézni (bár az neked nincs meg, ugye?), a Doppelgängert meg még nem láttam. Különben nem lehet, hogy az a baj, hogy a Cure-hoz méred a filmjeit, és ugyanazt a feszes, izgalmas hangulatot várod a filmjeitõl? Azért a fent említett 2 film (BF, C) között elég nagy hangulati különbség van.

Quote from: ManuAzumi 2
Hát végre itt van megnéztem... és hát nem valami nagy szám. Sõt.
Nem tudom, mire számítottál. Az elsõ rész sem volt "nagy szám" a néhány vicces momentuma ellenére (harcok, szkanderezés-kézátszúrás :lul: stb), és ennek egy második rész...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Nincs meg a Bright Future, de lehúzom a fenti linkrõl, mert nekem is egy kicsit birizgálja a fantáziámat egy újranézés. Lehet mindkét filmet rossz hangulatban néztem, mert igazából semmi negatívumot nem tudok rájuk mondani, és így visszagondolva kellemes feeling tölt el, ami viszont hiányzott a nézés közben.
Az Azumi elsõ részén meg annak idején jót szórakoztam, látványos volt, sok jó harccal, meg viccekkel. A második rész ezek egyikét sem birtokolja.

Ramiz

Quote from: ManuNincs meg a Bright Future, de lehúzom a fenti linkrõl, mert nekem is egy kicsit birizgálja a fantáziámat egy újranézés. Lehet mindkét filmet rossz hangulatban néztem, mert igazából semmi negatívumot nem tudok rájuk mondani, és így visszagondolva kellemes feeling tölt el, ami viszont hiányzott a nézés közben.
Helyes. A fenti linkrõl meg minél többet. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Suszi

Nem tudom hallottátok e már, de ma olvastam az origón, hogy megfilmesítik ezt az anime-t.
A linkje.
Akit érdekel, nézze meg.

Fazék

Quote from: SusziNem tudom hallottátok e már, de ma olvastam az origón, hogy megfilmesítik ezt az anime-t.
A linkje.
Akit érdekel, nézze meg.
már elég régóta van hír a film készültérõl, de amúgy nem tudom mennyire lehet az Aeon Flux-ot anime-nek nevezni... MTV produkció kóreai ötletgazdával :)

sirtomi

Quote from: Fazékmár elég régóta van hír a film készültérõl, de amúgy nem tudom mennyire lehet az Aeon Flux-ot anime-nek nevezni... MTV produkció kóreai ötletgazdával :)
Érdekesnek tûnik ez a film. Kiváncsi lennék az MTV-s animációra is.
Valakinek nincs meg véletlenül?

Fazék

Quote from: sirtomiÉrdekesnek tûnik ez a film. Kiváncsi lennék az MTV-s animációra is.
Valakinek nincs meg véletlenül?
nekem megvan pl a teljes, de már mindenki másnak is mindenfélét ígérgettem, csak kérdezd meg Ramiz-t, Feldin-t, Relunx-ot, hogy mennyire könnyû tõlem bármit is még az ember életében beszerezni :rolleyes: :D de ha türelmes vagy, akkor oda tudom adni egyszer :) 2,01 GB az egész egyben

kikuchiyo

A Lynch-rajongók lepõdhettek meg ennyire, amikor megnézték a Straight Storyt.

Takashi Miike életmûvének eddig csak azt a részét ismertem, ahol az emberi lélek legsötétebb bugyainak kíméletlen leltárját ábrázolja vérben, belsõségekben és spermában tocsogva (Ichi the Killer, Visitor Q), vagy debilkedik (Zebraman), illetve láttam még az Izo c. filmjét (ami nem tudom, mi akar lenni...).
Nem gondoltam volna, hogy ilyen visszafogott, hadd-ne-mondjam: szép és költõi filmeket is tud csinálni.
Arról szól, hogy Wada, a japán üzletember cége megbízásából a kínai Yun Nan tartomány egy távoli sarkába utazik, hogy felderítse a helyi jade-lelõhelyet. Csatlakozik hozzá Ujie, a jakuza, aki a cég tartozásait akarkja behajtani.
Wada kissé merev, töketlen pancser (Cooper ügynök módjára diktafonos naplót vezet), a jakuza meg állandóan káromkodik és kötekedik.
Megérkeznek a faluba (kissé viszontagságos az utazás: a terepjárónak minduntalan leszakad az ajtaja, a megáradt folyón pedig teknõs-hajtotta tutajjal kelnek át :)), ahol azonban mindkettejüket (na meg a nézõt is) rabul ejti a gyönyörû táj és a helyiek kedvessége. A végét nem árulom el, tessék megnézni.
Érdekes keverék ez a film: a mágikus realizmus stílusjegyeivel élõ mese és a vicces gegekkel teli börleszk-film keveredik egy keserédes-nosztalgikus melodrámával. Érdemes megnézni.
8/10
Failure is the default option