Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

syeren

Quote from: RamizBejezem ezt az istenverte érettségit, aztán nyár... aztán... majd. :__devil:
:_off: Huhh, nekem meg még majdnem június végéig vizsgaidõszak van...!  :bruhuhu: Addig szinte semmi film(hát még anime)nézés... :beken:

Ramiz

Újabb példa arra, hogy a szamurájfilmek nem egy kaptafára készülnek.
Általában a férfi homoszexualitás témája nem köt le, de ez a film mégis tetszett és nem volt unalmas. Még a fakardos harcok alatt is izgultam. :) Ráadásul játszik benne Takeshi Kitano (:cool:), "Kakihara" (na most már csak megnézem a nevét, ha már a Fényes jövõben is játszott... íme: Tadanobu Asano) és az a fickó, aki a Fivérben Takeshi yakuzás barátját játssza (aki utánamegy Amerikába) - õt hogy is hívják?
Na mindegy. Szóval tetszett a film.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Rövid (10 perces) rajzolt japán film, de nem anime. Ilyen is van. Jó, mi? :)
A történet perverz: egy fickó semmit sem dob ki, mert kár lenne érte (ilyen ismerõsöm amúgy nekem is van). Cseresznyeevés közben rájön, hogy a magokat is kár kiköpni, ezért onnantól azokat is lenyeli. Nemsokára egy rügy nõ ki a feje búbján...
A rajzstílus egyedi és nekem nagyon tetszett. A szöveget egy narrátor mondja, aki azon a tipikus japán pengetõs hangszeren kíséri magát (ami a Samurai Champloo-ban meg a Bábokban meg a Hõsben is van).
A történet vége sokkoló. Elszédültem, ledöbbentem és zavartan nevettem rajta.

ui.: azért is fellendítem ezt a topicot! :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

az Atama Yama tényleg ngyon jó, valahogy minden pont elég benne. Még a hossza is. Szeteretem az ilyen szösszeneteket. a hangszer shamiszen. Sztem a narráció valami vallásos cselekedethez köthetõ, mintha kántálás lenne. Vagy a no színházhoz, bár nem vagyok benne biztos ott beszéltek-e.

a fellendítésben melletted állok, minél hamarabb (ahogy lesz idõm) rávetem magam arra a két filmre, ami soron van.

Nakedape

reklám: ma este 23:45kor Bábok, feliratosan az MTV-n, hátha érdekel valakit, sztem nagyon jó film :)
mindenjót
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Én az offtopicba írtam, mert azt többen olvassák. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizA történet perverz: egy fickó semmit sem dob ki, mert kár lenne érte (ilyen ismerõsöm amúgy nekem is van).
Nekem is és most hogy már õ is fórumtag, mindjárt elküld a fenébe, ha elolvassa :D

Ramiz

Ejnye. :ejnye: Most már azért sem keresem ki, hogy ki az. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: BlimpNekem is és most hogy már õ is fórumtag, mindjárt elküld a fenébe, ha elolvassa :D

nem is igaz, ma is kidobtam pl egy hülye sövényvágót pl! :haha:
majd jön a lomtalanítás.. különbenis, csak jó dolgaim vannak!!:) i hope (pl egy doboz selejt napszemüveg-de tökjó képet lehet belõle csinálni4 persze ezek lassan készülnek el... :ad:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Miura

én eddig egy japán filmet birtoklok..Penge hercegnõje;)
ha látta valaki rajtam kívûl,akkor mi a véleményed róla?
szerintem egy kicsit mûvészi a képvilága,de története van..kár hogy olyan sok benne az öldöklés..
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Ramiz

Mottó: "A nõk nagyon kegyetlenek tudnak lenni, ha akarnak."
Mottó: "No other creature is like a human being... Even wolves do not prey each other, but humans will eat each other alive." (Takeshi Miike: Fudoh)
Mottó: "Jackie Chan után szabadon - minden használható fegyverként."

Na jó, elég a mottókból.
Ez az egy órás film egy tragikus komédia két ellentétes karakterû színésznõrõl, akik ugyanazt a szerepet szeretnék megkapni, és egy éjszakát ugyanabban lakásban töltenek el, és egyre jobban egymás idegeire mennek.
A két színésznõ elbûvölõen bájos, fõleg a vacsorázó jelenet tetszett nagyon. <3
A film vicces, tragikus és elgondolkodtató. A kiszolgáltatottság és feleslegesség érzése feszül a háttérben.
A film néhol kicsit eldurvul, de kényesebb gyomrúak is megnézhetik szerintem.
A film kitûnõ.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: Miuraén eddig egy japán filmet birtoklok..Penge hercegnõje;)
ha látta valaki rajtam kívûl,akkor mi a véleményed róla?
szerintem egy kicsit mûvészi a képvilága,de története van..kár hogy olyan sok benne az öldöklés..

Hát nekem nem tûnt anno mûvészinek, inkább:

QuoteThe Princess Blade

Ez egy olyan durván B kategóriás film, hogy el sem hiszem. Jól pédázza ezt, hogy az utolsó csatajelenetet valószínq délután kezdték felvenni, s beleszaladtak az estébe. Úgy gondolták azonban, hogy ez nem olyan nagy baj, hátha nem veszi észre a nézö. Ennek következtében a vágás után az egyik snitten még süt a nap, a következön sötét van - két kardcsapás, s lön ismét világosság. Hihetetlen, se történet, se rendezés, se színészi játék, se látvány, se semmi...

2ldk:

Vazz, teljesen elfeledkeztem errõl a filmrõl :grrr: Márhogy megvan...

Miura

Quote from: ManuHát nekem nem tûnt anno mûvészinek, inkább:



2ldk:

Vazz, teljesen elfeledkeztem errõl a filmrõl :grrr: Márhogy megvan...

jóó,nekem is feltûnt..de van pár kép,ami tényleg nagyon jól beállított..
nagyon szép hatása van...(szemben az amerikai filmekkel,ahol általában a történet mellett a képi világi is rossz,ennek legalább adhatunk egy jó pontot erre)
az más kérdés,hogy õsrégi technika van a filmben(lásd számítógép)..meg a történet sem a legjobb..de egyszeri megnézést megéri...
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Ramiz

Quote from: Manu2ldk:
Vazz, teljesen elfeledkeztem errõl a filmrõl :grrr: Márhogy megvan...
Azaz láttad vagy nem láttad?
Elsõ esetben: mit szólsz hozzá?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: RamizElsõ esetben: mit szólsz hozzá?


Sajnos az utóbbi áll fenn, de azért szedtem le, mert nagyon sok jót olvastam róla.

Ramiz

#435
Holnap asszem vagy a Natural City kerül terítékre, vagy a Chinatown, vagy a Yume, vagy a Lady Snowblood (csak hogy leelõzzem Manu-t :hehe: és lespoilerezzem az egészet :__devil: (ilyet persze még viccbõl sem tennék))... olyan nehéz választani... ez tök jó... ^^
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

#436
Quote from: RamizHolnap asszem vagy a Natural City kerül terítékre, vagy a Chinatown, vagy a Yume, vagy a Lady Snowboard (csak hogy leelõzzem Manu-t :hehe: és lespoilerezzem az egészet :__devil: (ilyet persze még viccbõl sem tennék))... olyan nehéz választani... ez tök jó... ^^

Sztem a Natural City-t hagyd a végére..
Lady Snowboard :hehe:, ez tetszik :D :D. Snowblood lesz az :)

Edit: Lady Snowboard ; Lady Snowblood

Fazék

Lady Snowboard :haha:

hmm átállítom high prioritásra, és mindkettõtök elõtt fogom megnézni :hehe: :D

Necrid^

Látta vki a Gohotto címu samurai-os film? aki látta össza pls velem a véleményét..sokat olvastam róla csak nemtudom hogy érdemes-e letölteni?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

Quote from: NecridLátta vki a Gohotto címu samurai-os film? aki látta össza pls velem a véleményét..sokat olvastam róla csak nemtudom hogy érdemes-e letölteni?
Mielõtt tudakozódni kezdesz egy filmrõl, érdemes rákeresni a fórumon, hátha valaki már írt róla egy pár sort, talán nem is olyan rég.
Juszt se mondok többet, bízok benned, hogy megtalálod. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

Quote from: RamizMielõtt tudakozódni kezdesz egy filmrõl, érdemes rákeresni a fórumon, hátha valaki már írt róla egy pár sort, talán nem is olyan rég.
Juszt se mondok többet, bízok benned, hogy megtalálod. ;)
oké találtam is róla vmit,csak tudod ez soha nem jón eszembe :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

#441
Quote from: ManuLady Snowboard :hehe:, ez tetszik :D :D. Snowblood lesz az :)
Edit: Lady Snowboard ; Lady Snowblood
Ó, a francba, pedig aszittem, egy sportfilm, és egy csinos snowboardos szépség fog száguldozni benne. De kit érdekel egy újabb szamurájkardos gyilkolászás, amit ráadásul a Kill Billrõl loptak? :__devil:

Ui.: Sosem ismerem be, hogy hibáztam. Még Raggie-nek is csak egyetlen egyszer sikerült ezt elérnie.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: Ramiz... amit ráadásul a Kill Billrõl loptak? :__devil:
[/SIZE]

:lol:

Ramiz

Topicfellendítés, 1. próbálkozás: -=  FAILED!  =- (Mint az Excel Saga-ban. :D )
Jövõ héten újra próbálkozok. :) (De lehet, hogy csak csütörtök utántól.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

arnold

Üdv!

Ha érdekel valakit, az alábbi linkeken is talál infót ázsiai filmekrõl:

http://koreanfilm.org
(itt koreai filmekrõl olvashattok)

http://www.mandiapple.com/snowblood/index2.htm
(ázsiai horror filmek ismertetõi)

http://www.beyondhollywood.com/
(itt is elég sok ázsiai filmrõl van leírás, de akad egy-két európai és amerikai filmrõl is)

entreri

Én felhalmoztam pár DVD-nyi japán filmet. Sok Miike, és sok klasszikus. Most vizsgaidõszak (szokásosk kifogás :)), utánna majd ha nézem õket írom a beszámolókat.

ui: Tarantino egy gyüjtõ. Összegyûjti a jó jeleneteket, összegyúrja, és újra tálalja. Egyébként Lady Snowblood zenéje a Kill Bill ben is megtalálható. The Flower of Carnage. Még fordítás is van hozzá.

Manu

Quote from: entreriÉn felhalmoztam pár DVD-nyi japán filmet. Sok Miike, és sok klasszikus.

Ez jól hangzik! Egy listát ha küldenél nekem, akár cserélgethetnénk is. :D

entreri

Quote from: ManuEz jól hangzik! Egy listát ha küldenél nekem, akár cserélgethetnénk is. :D
Hát kicsit új még nekem ez a fórum(meg az itt lévõ emberek). Talán majd késõbb. De azért ugye nincs harag?

Ahogy látom viszonylag új filmekkel foglalkozik a topic. Akkor itt van egy gyöngyszem a 70-es évekbõl.

Lone Wolf & Cub
Ez egy hat részt megért széria. Egy szamurájról, és fiáról szól. Itto Ogami a sógunátus embere. Kivégzõ, és ez nagyon tiszteletre méltó pozíció. Persze vannak irigyei akik bemocskolják a becsületét, a Yagyu klán. Ogami és fia földönfutóvá válik. Faluról falura vándorolnak, közben bérgyilkosságból élnek. A Yagyu klán nem nyugszik addig, amíg holtan nem látja õket. Ez megy hat részen keresztül. Közben a film nagyon jól mutatja be apa és fia kapcsolatát (amerika lekoppintotta, de a közelébe sem ér[Road to Perdition]).

Rengeteg vér, és hatalmas mészárlások útján sétálnak. Ahogy a filmben is elhangzik, a pokol útját járják õk. Tisztában vannak vele, hogy bármelyik perc az utolsó lehet az életükbõl. És ezt el is fogadják.

Meglehetõsen régi film. Az emberek többsége arról sem tud, hogy létezik. Pedig az örök klasszikusok közt van a helye.(Mondjuk nem várhatjuk el minden embertõl, hogy szeresse/élvezze a japán mozit)

Egy manga alapján készült. Sajnos még nem volt idõm alaposan átnézni, de ahogy láttam a film nem teljesen követi azt (Vagyis a végébe olvastam bele, és az teljesen más, mint a 6. film vége.).

Ramiz

Quote from: entreriHát kicsit új még nekem ez a fórum(meg az itt lévõ emberek). Talán majd késõbb. De azért ugye nincs harag?
Nincs. Attól függetlenül nem értem. :confused: De ez esetben valószínûleg nem fogom elolvasni a filmajánlóidat, nem haragból, hanem mert utálom, ha kedvet kapok egy filmhez, és nem tudom megnézni. Ezért jó itt a fórumon filmekrõl dumálni: rögtön meg lehet szerezni a másiktól.

Ui.: Ha úgy döntesz, "beszállsz", nekem is szólj. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Azért ne haragudj meg Ramiz komára entreri kolléga, csak egy kicsit élesebben(?) fejti ki a véleményét a kelleténél néha! :) De majd ha belerázódsz a forumozásba és már megbízol egy-két itteni arcban akkor szólj.

Ja igen: és ha Pesti vagy akkor ezt jelentõsen meggyorsíthatod, ha eljössz egy két "meetre"(lásd hasonló nevû topicot az offtopicban)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"